Skip to content

Türkçe çeviri yaması hakkında son bilgiler

ShinorusShinorus Member, Translator (NDA) Posts: 87
edited November 2013 in Türkçe
Merhaba arkadaşlar,

Çeviriyi bitirdiğimizi dair yazıları okumuşsunuzdur. Çeviri hakkında merak ettiğiniz genel bilgileri paylaşayim:

Soru: Çeviri bitti diyorsunuz, Oyunda niye halen çevrilmemiş yerler var?
Cevap: Onun sebepi şu anda oyndığınız yama ile 60% civarında bitmiş olan beta çeviri ile oynuyorsunuz.

Soru: Peki 100% Türkçe halini nasıl oynayabileceğim?
Cevap: Overhaul yeni yamayı çıkarınca.

Soru: Bu bahsettiğiniz yama ne zaman çıakcak peki?
Cevap: Overhaul, Atari ile anlaşmazlığı giderince. Şu anda resmi bir tarih yok, ama şahisen 2-3 hafta içerisinde yayınlanacağını düşünmekteyim.

Soru: BG:EE 2 çevirisini yapacakmısınız?
Cevap: Evet.

-Yeni-

Soru: 100% bitmiş Beta Türkçe çeviri yama ne zaman çıakcak?
Cevap: Çıktı

Soru: Peki steam kullancısıyım, Türkçe yama için ne yapmam lazım?
Cevap: Patch çıktığında Steam yamayı kendisi yükleyecek.

Daha fazla bilgi almak isterseniz: http://www.merlininkazani.com/Baldurs_Gate_EE_ekibi_ile_Turkce_lokalizasyon_hakkinda_konustuk_Video-oyun_mktv-63536p1.html

100% çevrilmiş halinin ilk 10 dakkika oynayışını buradan izleyebilirsiniz:
http://www.merlininkazani.com/Baldurs_Gate_Enhanced_Editionin_Turkce_versiyonundan_ilk_goruntuler_Video-oyun_haber-63421p1.html

Post edited by Shinorus on
kkramonemajerettacir
«13

Comments

• SyncheSynche Member Posts: 1
    Türkçe yama oyunu Steam'den satın alanlara yüklenecek mi? Ek işlem mi yapmamız gerekiyor?
  • shadowkillershadowkiller Member Posts: 29
    Synche said:

Türkçe yama oyunu Steam'den satın alanlara yüklenecek mi? Ek işlem mi yapmamız gerekiyor?

biraz geç geliyor ama steamden oyunu aldıysan ve otomatik güncelleme açıksa türkçe yama da yüklenecek.
  • DrizztReyizDrizztReyiz Member Posts: 1
    ya bu oyunu yamalı halini illa steamdenmi indiricez yoksa internetten bulabilirmiyim
  • LucteriaLucteria Member Posts: 2

ya bu oyunu yamalı halini illa steamdenmi indiricez yoksa internetten bulabilirmiyim

Yama , oyunu remake eden firmayla ortak hazırlandığı için resmi olarak çıkacak , bu yüzden firmanın çıkaracağı yamayı bekliyeceğiz..
  • VII_outLawVII_outLaw Member Posts: 46
    Steamden alanlar biraz daha bekleyecek benim gibi ;

4-5 kişi aldık bir gelsede artık arada multiplayerda oynasak.
  • rekalisrekalis Member Posts: 1
    Oyunu türkçe çevirisini yapacağınız için steamden almıştım. ama çeviri bitmiş olmasına rağmen galiba hiçbir zaman bize yansımayacak. Çünkü benim anladığım yeni bir yama gelmeyecek oyuna. Bu çeviriyi acaba elden dağıtsanız sizin için ne fark eder. İlla herşey resmi mi olmayı. Oyun bu şunun şurasında. İmza attığınızı biliyorum ama olan bir şeyden niye yarallanamıyoruzki.
    Hakkaten çok saçma bi duruma dönüştü bu iş artık...Hayır çeviren arkadaşlar oyunu çevirmiş zaten ama onların çevirisiyle kimse oynayamıyor, onlar içinde berbat bir şey.Yapımcılara belki bir mesaj falan atılsa durum iza edilse izin verirler belki dosyaların paylaşımına.Gerçi şimdiye kadar arkadaşlar bunu çoktan düşünmüş olabilirlerde.

Artık oynamak istiyorum ya.
  • kkramonekkramone Member Posts: 54
    Türkçe yama gelecek diye elimi sürmüyorum oyuna aylardır.. Güya izinde oynarım diyordum, iki izin kullandım, bitti, hala elde var sıfır.. Atari'nin b*k yemesi...
  • ttacirttacir Member Posts: 16
    Atari ile olan sorun çözüldü galiba. Türkçe yama için Overhaul'den güncelleme bekleyeceğiz artık.
  • mtnmrmtnmr Member Posts: 4
    Oyunu yükledim.Güncellemeyi bekliyorum.Çabuk update gelir inşallah.
  • yazgangyazgang Member Posts: 41
    haydi artik gelsin su patch.
  • Alpl7Alpl7 Member Posts: 1
    edited August 2013
    Bir üye 21 Eylül'de evleneceğini ve eğer patch bu tarihten önce çıkarsa büyük bir bekarlığa veda partisi hediyesi olacağını belirtmiş. Bunun üzerine gelen cevap 21 eylüle kadar hallederiz oldu, yani şu anki en kesin tarih 21 eylülden önce patchin çıkacağı.
    Benim izinde BG hayallerim yine yalan oldu...
    takip etmekten :) bıkmayacağım.
  • potstippotstip Member Posts: 6
    Ya Atari ile olan sorunda çözüldü, daha ne bekliyorlar hazır olan yamayı yayınlamak için anlamıyorum.
    İnsaf....
    Trent Oster'e Twitter'dan aylardır bekliyoruz, şu gelecek yamadan önce Türkçe yamayı yayınlasanız dedim, sallamadı =:)
    zaten bizi kim sallıyor ki! BG2 yi de bunlar yaparsa satın almicam...tamam, türkçe olursa alabilirim ama her şey bitsin onda sonra haberdar edin...
  • yazgangyazgang Member Posts: 41
    bunlardan başka kim yapabilir ki? evet verilen sözler zamanında tutulamadı ama yine de iyi bir iş çıkartıyorlar. eylül ayında yeni yama ve beraberinde türkçe çeviri ve en önemlisi güncellenmiş ui gelecektir. zaten kasımda da bgee2'nin çıkacağını duyurdular. bence şimdiden bg2ee için türkçe çalışmasına başlanmalı.
    Ben bunlar yaparsa derken remake eden şirketten bahsediyordum, çevirmen arkadaşlar bir lafım olmaz , olamaz.Gerçi yine aynı firma remake edicek ...şimdiye kadar olanlardan ve yaptıklarından bir ders çıkardıklarını umuyorum ve "remake" lafının hakkını vermelerini umuyorum.
  • mtnmrmtnmr Member Posts: 4
    edited August 2013
    Eylülün sonuna kadar çıkarsınlar yeter.Ayrıca BG2 için türkçe çalışmalar şimdiden başlamalı çünkü 1 sene oldu yama hala yayımlanmadı.Teşekkürler çeviren arkadaşlara.
    yazgang
    Birinci oyunu aldık 1 sene oldu oynamadım çeviri için bekledim ve oyun bug doluymuş kendimde rastlamıştım. 2.oyunu ön satışa koymuşlar birinci oyunu sapasağlam hale getirmeden :S
  • majeremajere Member Posts: 34
    ohaaw hala gelmedi mi yama pes :)

Arkadaşın biri geçen yılbaşında hediye olarak yayınlancak demiş :p inşallah bu yılbaşına yetişir.
  • potstippotstip Member Posts: 6
    21 EYLÜLEDE ÇIKMAZ BU
  • majeremajere Member Posts: 34
    çevirmen arkadaşlara yazık oldu emekleri bosa gitti
    BG2'yi de artık Türkçe 2015'de oynarız...
  • alpalp Member Posts: 7
    acaba patch gayrı resmi yayınlansa ne olur? bende oyun ilk çıktığında baktım hala oynayamadım
    Oyun o kadar zamndır yüklü ve dokunulmamış duruyor ki pcnin bad sektor sanmasından korkuyorum artık.

Oyun o kadar zamndır yüklü ve dokunulmamış duruyor ki pcnin bad sektor sanmasından korkuyorum artık.

aynen :)
  • ShinorusShinorus Member, Translator (NDA) Posts: 87
    Türkçe dil desteği ne zaman güncelleşecek diye sorduğumda "Türkçe yama yakında çıkacak, çıkmadan önce forumda ve websitemizde duyuracağız..." dediler *öksürür*.

Bu arada BG2: EE çeviri başvuruları yakında başlayacak...*öksürür*
  • ttacirttacir Member Posts: 16
    Shinorus said:

Türkçe dil desteği ne zaman güncelleşecek diye sorduğumda "Türkçe yama yakında çıkacak, çıkmadan önce forumda ve websitemizde duyuracağız..." dediler *öksürür*.

Bu arada BG2: EE çeviri başvuruları yakında başlayacak...*öksürür*

İnanalım mı? *öksürür*
Sign In or Register to comment.