Skip to content

Ogłoszenie: patch 1.2: Nowy renderer (karty Intela), „matchmaking" system, masa poprawek

GriegGrieg Member Posts: 507
edited November 2013 in Polski
Właśnie został wydany patch 1.2.0000, patch jest dostępny przez klienta beamdog, niezależnego klienta, appstore, a pewnie na dniach przez steam (zawsze mają jakieś opóźnienie z aktualizacjami).

– Nowy renderer zgodnie z tym co donoszą ludzie znacznie poprawia działanie gry na kartach intela, jest też usprawnione GIU;
– Można teraz zarówno rozpocząć grę jak i wyszukiwać serwery przez Beamdog.net dzięki czemu nie ma już potrzeby bawienia się z Hahamachamaszi (Hamachi);
Lista zmian/Externalizacji/Usprawnień/Poprawek

image

Comments

  • mackosmackos Member Posts: 188
    Sun Soul Monk's Flaming Fist ability improved
    Improved Dark Moon Monk's Chill Touch

    poniewaz mam steama moze ktos rozwinac te dwie poprawki??

    plus slyszalem ze sa tez usprawnienia o ktorych zapomnieli napisac jak np zmiany w zaklęciu stożek zimna (acz nie wiem dokladnie o co chodzi)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Mam kartę intela i żadnych problemów. No i widzę, że naprawiono zadanie z Firebeadem na samym początku gry a to dobrze wróży na dalszą rozgrywkę. A interfejs też fajny. Więc wybaczcie, ale wracam do Candlekeep :)
    Luckywojtek
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Nie wiem jak wyglądała wcześniej sprawa z mnichami ani stożkiem, ale tu jest aktualny stożek zimna:
    image
    image
    image
  • cytryncytryn Member Posts: 39
    no wreszcie multi działa jak obiecywali, na razie tylko 2h gry z kumplem, ale bez żadnym problemów, oby tak dalej :)
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    no, jakby co to właśnie serwer stawiam i zapraszam:] Działa nie najgorzej
  • ArwernArwern Member Posts: 53
    Chyba tego nie widziałem w patch notes. Nie mogłem ukraść płaszcza nimfy u Feldeposta. Czyżby zależało to też od % w kradzieżach? Moja złodziejka ma 35%.
    image
  • mackosmackos Member Posts: 188
    tak trzeba miec wiecej umiejetnosci zeby wogole podjac probe. to jest wlasnie jedna ze zmian o ktorej bylo dosc glosno w sensie ze zostala zauwazona przez duza ilosc osob podczas beta testow
  • ArwernArwern Member Posts: 53
    Póki co znalazłem tylko 1 błąd i dotyczy tylko Black Pits i trybu multi. Po wywaleniu do menu z powodu przegranej, gra nie kończy trybu multiplayer i przy ponownej próbie stworzenia takiej gry, wywal nas znów do menu głównego, tym razem kończąc połączenie ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    edited November 2013
    Faaaaajne, te przeźrocza! Zaczynam od nowa :D Mam niestety niemały problem z wyborem postaci do bodaj 20. rozgrywki w ciągu ostatniego roku :/ Jakieś pomysły? Grałem kilka razy wojem, klerykiem, łucznikiem i przechodzenie tego samego po raz dwudziesty pierwszy już niestety mnie nudzi zaraz po wyjściu z Candlekkep.
    wojtek
  • maneromanero Member Posts: 392
    Zagraj z modem Battle Enhancer albo najnowszym SCS.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Jak jestem klientem steam to aktualizacja będzie automatyczna tak? czy mam to jakoś ściągać u nich? to moja jedyna gra na steam więc nic nie wiem.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited November 2013
    Sama się pobierze. Może być kilka dni opóźnienia, ale na pewno się pojawi :) Jak się ściągnie to w menu głównym zaraz po włączeniu gry po prawej u góry powinno widnieć wielkimi cyframi 1.2.0
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Dasieq
    Tak, o ile masz taką opcję włączoną:
    biblioteka prawym na grze, właściwości, aktualizacje, aktualizacja automatyczna: zawsze aktualizuj
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    okej,mam to już włączone. Dzięki za informacje :) teraz tylko czekać!
  • mackosmackos Member Posts: 188
    @Lucky zagraj solo bardem albo druzyna zlozona z samych magów lub jak wolisz - z samych wojowników. zero dualowania czy multi. Fajna sprawa
    wojtekLucky
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja bym wolał coś z perspektywami na BG2 :D Bard przejdzie? Fajne przedmioty, grał ktoś w dwójce?
  • ATeciakATeciak Member Posts: 3
    edited November 2013
    Jest jakaś możliwość powrotu do starego GUI? Chodzi mi o to, że nowy był superaśny, ale nie podoba mi się ten unowocześniony z brakiem wypełnienia na dole, który zauważyłem dopiero po tym patchu...
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Trochę nie rozumiem,przed chwilą po włączeniu steam ściągnęła się jakaś aktualizacja, 9 MB i po włączeniu gry dalej jest w wersji 1.0
  • mackosmackos Member Posts: 188
    edited November 2013
    @Dasieq to tylko VC++ 2008. Patch jest duzo wiekszy. Tymczasem oficjalnie wydano 1.2 na iołesy

    update: jest i steam :) nareszcie :)
    Post edited by mackos on
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    edited November 2013
    Tak,ściągnął się update,jest trochę lepiej na intelu ale ciągle nie da się grać. Co ciekawe kiedy nie gram w 'pełnym ekranie' to gra chodzi płynniej jednak nie mogę przewijać obrazu do innego miejsca. Natomiast kiedy włączam grę w pełnym ekranie to gra zacina jak poprzednio,czasami zdarzają się momenty że idzie płynnie ale to trwa sekundę,a później znowu slideshow.
    Czy może mieć na to wpływ np. ustawienie pingu w ustawieniach 'steam'. Mam Kartę Graficzną Intel[R]HD Graphics Family,może w jej ustawieniach coś zmienić?


    Edit: A walka Goriona z Sarevokiem wyglądała tak jak powinna,wszystko idealnie i płynnie, natomiast po powrocie do zwykłej gry problem się znowu pojawił,ktoś może się orientuje w czym sęk?
    Post edited by Dasieq on
  • mackosmackos Member Posts: 188
    rozumiem ze mody masz odinstalowane?? ponoć patch rozwiazal problem kart intela i generalnie ludzie sa bardzo zadowoleni wiec cos bedziesz musial pokombinowac. Moze odpal w niższej rozdzielczosci?? sprawdz z wylaczonym i wlaczonym skalowaniem GUI. Przede wszystkim sprobuj odpalic w nizszej rozdziałce. W grze nie da sie tego ustawic ale chyba baldur odpala sie z rozdzielczoscia pulpitu.

  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Żadnych modów nigdy nie instalowałem, spróbuję różne rozdzielczości,może to coś da faktycznie.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Ewentualnie spróbuj jeszcze sprawdzić spójność plików gry (na Steam jest taka opcja we właściwościach), strzał dość daleki, ale może po prostu coś źle się pobrało i dlatego prędkość działania wariuje.

    Jeśli chodzi o samego patcha to po krótkich testach widzę, że rzeczywiście poprawia sporo rzeczy i komfort grania stał się znacznie wyższy. Przede wszystkim cieszy pozbycie się licznych baboli (na czele ze znikającym kursorem), nowy wygląd interface'u też jest miły dla oka i sprawia wrażenie bardziej dopracowanego niż pierwotna wersja.

    Można pokusić się o stwierdzenie, że dopiero teraz dostaliśmy prawdziwą edycję rozszerzoną, szkoda tylko, że musieliśmy na to czekać rok.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Zdecydowanie lepiej się gra przy mniejszych rozdzielczościach, czasami zdarza się że przycina na chwilkę ale później wraca do normy, jest owiele lepiej,dzięki za rady.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Patch znajduję bardzo udanym. Interfejs graficznie naprawdę lepiej. Zacząłem dopiero grać, ale miód jest.
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Rok czekania,ale mimo wszystko opłaciło się czekać. Pozmieniali wiele rzeczy,dużo drobiazgów pododawali. Postacie mają inne kolory ubrań,neera,rassad. To że gra mi przycinała to wina Steam, okazuje się że nie tylko ja zauważyłem taki problem,często się to ludziom dzieje,BG2 kupię z beamdoga i powinno być lepiej,nie w najniższych rozdzielczościach :P
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Wciąż jest kilka niedociągnięć, głównie w dzienniku, ale nareszcie po roku czekania można już grać. Brakuje mi tylko NPC Project. Niestety nie zanosi się, by szybko go dostosowali (o wydaniu polskiej wersji nie ma co wspominać).
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    edited November 2013
    Też zauważyłem mały bug który pojawił się po zakupach u Talanthyra,mianowicie szata dobrego arcymaga. Po założeniu jej postać podczas walki wręcz czasami 'znika' dosłownie na sekundę,później znowu się pojawia. Oczywiście nie przeszkadza to jakoś specjalnie w rozgrywce, ale jest to zawsze jakiś bug.



    Zauważyć też można pare błędów w napisach polskich, głównie literówki. I zadanie od Hurgana w Brodzie Ulgotha dotyczące jego sztyletu..mówi coś do nas i w odpowiedzi mamy ten sam tekst co przed chwilą on sam nam mówił.
    Post edited by Dasieq on
    Grieg
Sign In or Register to comment.