Skip to content

Mody kompatybilne z BG: EE

SheeShee Member Posts: 139
edited February 2013 in Polski
Po całym forum "porozrzucane" są informacje dotyczące modów kompatybilnych z BG: EE lub pracą nad nimi, nie znalazłam jednak tematu, który by tego dotyczył.

Proszę więc, aby osoby które coś wiedzą zamieszczały tu linki do modów i newsy. Mam nadzieję, że Nam wszystkim ułatwi to troszkę grę.

Comments

  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,679
    edited February 2013
    Z wydanych:

    Isra NPC - można ściągnąć na SHS. Paladynka Sune, którą można dołączyć przy okazji zadania Prisma. Postać biseksualna. Około 240 kb rozmów. http://www.shsforums.net/files/file/1042-isra/

    Valerie NPC - także na SHS. Czarownica należąca do ugrupowania Zakapturzonych z Athkatli. Postać homoseksualna. Także około 240 kb rozmów. http://www.shsforums.net/files/file/1041-valerie/

    Neera Expansion - także na SHS. Rozwinięcie rozmów z Neerą. http://www.shsforums.net/files/file/1022-neera-expansion/

    mini-mody z TeamBG.CoM - takie jak poprawienie Drizzta, nowe przedmioty, kupcy. http://www.baldursgatemods.com/forums/index.php?board=139.0

    Inne mniejsze mody z SHS - w większości podklasy i związane z np przywrócenie starych filmów itp. http://www.shsforums.net/files/category/113-bgee-mods/



    Poza tym idą prace nad dostosowaniem / wydaniem:

    Archaic GUI - chociaż wersje poprzednią można już ściągnąć

    BG1 NPC Project - rozmowy i romanse z BioWare NPCs

    Gavin BG1 - kapłan Lathandera. Postać heteroseksualna.

    Psionics - psionika w BG (autorstwa Kwiat_W)

    White NPC - chaotyczny neutralny barbarzyńca. Postać homoseksualna.

    Dark Side of the Sword Coast EE - zadania i NPC


    Tam gdzie napisałem orientację, oznacza to, że są rozmowy z tym mocno związane, możliwy flirt, lub romans.
    Malutkich modów z TeamBG.CoM i pomniejszych z SHS nie opisywałem bo to trochę bez sensu.
    Kilka mniejszych jest jeszcze na tym forum w odpowiednim dziale, ale nie ma tam nic bardzo dużego.
    cherrycoke2lMurkShee
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited February 2013
    Sword Coast Stratagems. W chwili obecnej gram z tym modem i mod działa bardzo dobrze. Pojawia się tylko jeden problem, chwilowy bardzo duży spadek fps w różnych dziwnych momentach, wcześniej tego problemu nie miałem grając na czystym BGEE.
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,679
    no tak, zapomniałem o sprawach bardziej technicznych... ale tak naprawdę to np większosć podklas do BG2 powinno działać na EE.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @manero Grasz z wersją polską, czy z angielską? Jak z polską, to jak wygląda tłumaczenie? Podobno dawno nie było aktualizowane.
  • lubowieclubowiec Member Posts: 30
    edited February 2013
    @Shee - dobry pomysł z tym wątkiem.

    Mam prośbę, mógłby ktoś zamieścić instrukcję, co trzeba zrobić, by te mody się instalowały. Ja próbowałem postępować wedle zaleceń z readme w Neera expansion, ale za cholerę mi się nie chciało zainstalować, więc ewidentnie robię coś źle. Będę wdzięczny za pomoc.

    Edit. Okej, rozgryzłem, co było nie tak.
    Post edited by lubowiec on
    Shee
  • maneromanero Member Posts: 392
    Gram wersję ang. BGEE z wersję ang. SCS także nic nie poradzę. Szczerze mówiąc bardzo niepokoi mnie ten FPS drop. Dotychczas BGEE działało mi bardzo płynnie, a po instalacji tego moda nie jestem zadowolony. Myślicie, że przyczyną może być właśnie jego instalacja?
  • tagmentagmen Member Posts: 2
    A są jakieś mody po polsku ?
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    http://forum.baldursgate.com/discussion/6967/bgee-mod-compatibility-thread/p1

    Tutaj jest lista kompatybilnych i nad którymi obecnie trwają pracę, Dobrze by było gdyby ktoś to przetłumaczył i wrzucił na forum "polskie".
    Shee
  • SheeShee Member Posts: 139
    Mój angielski jest średni xD
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,679
    Uh, z tym Ci chyba nie pomogę... Ale możesz masz powód by się podszkolić ^^ Po angielsku naprawdę jest wiele ciekawych modów...
  • SheeShee Member Posts: 139
    Zdaje sobie z tego sprawę, ale poliglotka ze mnie marna ;p
  • Malpad31Malpad31 Member Posts: 2
    Jestem nowy w modach w BG EE więc proszę o wyrozumiałość,
    zainstalowałem mod: Neera Expansion oraz Valerie NPC i w przypadku Neere to dialogi "oryginalne" przebiegają normalnie a te z modu mają tylko możliwość odpowiedzi invalid i numer, tak samo z Valerie

    z góry dziękuje

  • mackosmackos Member Posts: 188
    pewnie grasz na polskiej wersji jezykowej i dlatego
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited November 2013
    @Malpad31 Nie wiem jaki jest dokładny etap prac, ale docelowo Weidu (zaawansowany program do instalacji modów) ma zostać zaktualizowany by instalował nowe dialogi do wybranego zestawu dialogów, w Twoim przypadku najprawdopodobniej zainstalował do en_us.tlk czyli wersji angielskiej – to by wszystko wyjaśniało. Najlepszym kierunkiem by to naprawić byłoby:
    a) zmienić wersję angielską (przy okazji sprawdzić czy są dialogi)
    b) odinstalować mody, stworzyć mklink do polskiego tlkw głównym folderze gry (uruchomić tam gdzie chitin.key) i zaktualizować weidu (po prostu skopiować do głównego folderu gry nowe weidu, a przy instalacji modów ponownie, weidu instalator sam powinien się uaktualnić do najnowszej wersji gdy znajdzie nowszą wersję), po tym wszystkim zainstalować ponownie i jeśli będzie opcja to zainstalować do wersji polskiej
    [jeśli nie będzie opcji to jest szansa, że program zainstaluje to to do mklinku, który stworzysz, generalnie przychodzi mi do głowy też kilka „trików” jak obejść ten problem, ale krok b) powinien zadziałać

    jakby co ostatnio nie miałem czasu by sprawdzać jak obecnie wygląda sprawa z modami, ani tym bardziej aktualizować ZTS, więc może być jeszcze inny powód takiego zachowania, generalnie na wersji 1.2 z tego co wiem to mogą nie działać tylko mody dodające nowe klasy.
  • Malpad31Malpad31 Member Posts: 2
    Dzięki
Sign In or Register to comment.