Skip to content

BG 2 Płynność

CzepurnyCzepurny Member Posts: 14
edited December 2013 in Polski
Mam pytanie czy da się jakoś poprawić płynność tej gry bo mam słabą płynność jak ruszam kursorem, powiększyłem fps do 60 ale to zwiększa prędkość gry, da się coś zrobić?

Gram na zwykłej wersji, nie na EE.

Comments

  • maneromanero Member Posts: 392
    Wlasnie po to wydano edycje EE zeby nie miec takich problemow. Tego nie przeskoczysz, to gierka z 1998 roku.
  • CzepurnyCzepurny Member Posts: 14
    edited December 2013
    Szkoda bo wersja EE totalnie mi się nie podoba.
    A da się jakoś zmienić w wersji EE rozdzielczość?
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2013
    W wersji EE istnieje taka opcja jak ZOOM więc jeśli rozdzielczość Ci nie odpowiada to robisz max zoom in i możesz liczyć pixele. Działa też w drugą stronę ZOOM out i masz RTSa. EE jest zajebiste.
    mackos
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    w menu konfiguracji masz dwa nieoficjalne tryby wyższej rozdzielczości - tam możesz sobie ustawić co i jak.
    ja gram też w starą wersję a problemów z płynnością nie uświadczyłem. spróbuj uruchomić w trybie zgodności z XP lub z win98, paski wydajności powinieneś mieć ustawione na maxa, bufor zwiększony ze standardowego 300 MB do min 999 MB. ewentualnie zrób zrzuty ekranu menu konfiguracji - być może coś masz ustawione nie tak jak trzeba ;]
  • Jerry1333Jerry1333 Member Posts: 7
    manero said:

    Wlasnie po to wydano edycje EE zeby nie miec takich problemow. Tego nie przeskoczysz, to gierka z 1998 roku.

    Tylko że jak w EE zwiększysz w configu fps-y do 60 to jest to samo co w zwykłej edycji (postacie poruszają się 2x szybciej) :P

  • CzepurnyCzepurny Member Posts: 14
    Czyli nic się nie da zrobić?
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    a to co napisałem spróbowałeś?
  • CzepurnyCzepurny Member Posts: 14
    edited December 2013
    Chyba coś niecoś dało ale nie na tyle żebym był zadowolony ale jest chyba lepiej.
    ----
    Jednak wcale nic to nie daje dalej takie spadki płynności, macie możne jakieś jeszcze pomysły co można było by zrobić?
    Post edited by Czepurny on
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    no dobra... to może napisz na czym grasz? stacjonarny/laptop? karta graficzna? procesor? system?
  • CzepurnyCzepurny Member Posts: 14
    Komputer
    GeForce GTX 660
    i5-3350P CPU @ 3.10GHz
    8 GB RAM
    Windows 7 Ultimate
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @czepurny zainstaluj sobie xp mode (vm - wirtualna maszyna) do windows 7, jest do ściągnięcia na stronie microsoftu i na wirtualnej maszynie zainstaluj i odpal bg2, Twój sprzęt nie powinien mieć problemów więc spodziewam się, że to wina systemu, zdaje się xp lepiej sobie z tą grą radzi
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    mi się właśnie wydaje, że to kwestia konfiguracji... ja na siódemce mam vBG2 i nie mam żadnych spadków płynności
  • AlekdeAlekde Member Posts: 15
    Wersja EE to kompletne wydanie, nawet pomijając nowe dodatki, postacie, questy, przedmioty to graficznie jest to przepaść względem wersji BG/BG2 w starym wydaniu. Tutaj gra działa w natywnej rozdzielczości i w 1080p i 1440p i 1600p i nawet w 4K 2160p. Wspaniałe wydanie.
Sign In or Register to comment.