Skip to content

Dvě zbraně vs. Zbraň a štít

2

Comments

  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    To jo, ale ať postava leveluje jak chce, má maximální úroveň, do zbraně stejně nic víc dát nemůžeš a i na konci hry dává damage 2 - 5.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014
    Kněz má několik kouzel které mu propůjčují bojové schopnosti, ale kněz nikdy nebyl míněn jako zabiják do prvních linií.
    Kněz je support, po většinu času se drží opodál, sesíla ochrany, posilující a léčivá kouzla a sem tam i nějaké bojové kouzlo.

    Pokud nechceš používat kněze na léčení, ale na boj, tak proč si rovnou nevezmeš bojovníka?

    Před chvílí jsi říkal, že by jsi nechtěl žádné šílené vlastnosti, protože by tě to pak nebavilo.
    Co myslíš, že to udělá s obtížností hry, když se ti u členů družiny vynasobí působení zranění šesti?
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    edited July 2014
    Tak samozřejmě nemyslím hned od začátku. Ale je to běžný postup všech RPG, že postupem hry jsou nestvůry tužší a silnější, hrdinové levelují a stávají se taky silnější, dávají větší damage. Nehledě na to, že nejde zvyšovat základní vlastnosti. A teď nemyslím nějaký bonus +1 na konci hry. Asi to už moc porovnávám s Dragon Age, se kterým jsem začínal.

    Co se týče konkrétně klerika, tak ho používám jako bijce. Je to moje jediná postava používající chladné zbraně, které jsou prý nejefektivnější.

    Ale je pravda, že se bojím narušení mechanismů hry, pokud si nainstaluju nějaký mód odemykající všechny zbraňové skilly všem postavám. Ale je fakt, že by postava klerika nedostala pět bodů do jedné zbraně hned na začátku, ale až na hodně vysokém levelu. Přijde mi rozumné, že nejdou nové zbraňové skilly na každé nové úrovni, ale možná právě proto mi vadí, že když už ten jeden bod za x úrovní dostanu, že nemám při jeho investování volnou ruku a nemůžu ho investovat kam budu chtít.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    zrob si postavu mp bojovnik/klerik a mas po problemoch : )
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    edited July 2014

    Tak samozřejmě nemyslím hned od začátku. Ale je to běžný postup všech RPG, že postupem hry jsou nestvůry tužší a silnější, hrdinové levelují a stávají se taky silnější, dávají větší damage. Nehledě na to, že nejde zvyšovat základní vlastnosti. A teď nemyslím nějaký bonus +1 na konci hry. Asi to už moc porovnávám s Dragon Age, se kterým jsem začínal.

    Co se týče konkrétně klerika, tak ho používám jako bijce. Je to moje jediná postava používající chladné zbraně, které jsou prý nejefektivnější.

    Ale je pravda, že se bojím narušení mechanismů hry, pokud si nainstaluju nějaký mód odemykající všechny zbraňové skilly všem postavám. Ale je fakt, že by postava klerika nedostala pět bodů do jedné zbraně hned na začátku, ale až na hodně vysokém levelu. Přijde mi rozumné, že nejdou nové zbraňové skilly na každé nové úrovni, ale možná právě proto mi vadí, že když už ten jeden bod za x úrovní dostanu, že nemám při jeho investování volnou ruku a nemůžu ho investovat kam budu chtít.

    Je to tvoje volba, ale ona ta herní mechanika počítá s tím, že postupem času se postava zlepšuje a naopak potkává silnější monstra... Lepší zbraně, snižování thaco při levelování... U klerika samozřejmě silnější kouzla... Pokud máš klerika jen jako bijce a nekouzlíš s ním, chápu tvoje potřebu si narvat hvězdy do jedné zbraně, ale nedává to prostě smysl. To už bych hrál nějakou zajímavou classu bojovníka, třeba bersekra nebo kensaie... Dovedu si třeba krásně představit barbara se dvěma mocnářskými kladivy... Řečí Dragon age, ZZS se dá vyrobit v BG skvěle i při zachování výdrže při boji... Třeba takový kensai je zabiják jako hovado, hodíš na něj před bojem s mágem přízračnou zbroj a další supporty (k tomu jsou třeba ti klerikové) a vydrží i dost dlouho pod útokem. Tím jsem se dostal k původnímu tématu štít X dual wield... já mám proto radši dual wield. Ale je na tobě, jak chceš hrát. Když už, modem bych to neřešil, ale přehozením hvězdy při levelování přez EE keeper. Ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že použití EE keepru může hodně zkazit hru.
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    No já klerika mám, ale je pravda, že s ním moc nekouzlím, přijde mi, že to bych musel pořád jen spát, aby se ty kouzla "nabíjely". V tomhle mi víc vyhobuje právě Dragon Age, kde kouzlím, dokud mám manu, respektive si dám nějaký mana potion. Berserkra mám taky, ale tam jsem se specializoval na obouruční zbraň, konkrétně meč. To mi přijde lepší, protože k tomu dostává potom pěkné bonusy a opravdu to řeže. Stejně tak mám obouruční zbraň u Paladina (kvůli Carsomyru), i když má bonus 3+ do boje se dvěma zbraněmi. Ale říkám si, že jak postupují levely, tak to budu muset investovat i tam, protože to nikam jinam stejně nepůjde. Když bude mít Paladin na maximálním levelu 15 bodů do skillů, tak bude mít stejně ve v šesti zbraních 2+ a jenom v boji se dvěma zbraněmi 3+. Za to když jsem se v Dragon Age rozhodl používat řekněme dvě zbraně, všechny body jsem lifroval pouze do této dovednosti.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    @veselykralicek Brouku, Dragon Age nemá s Baldur's Gate vůbec, ale vůbec nic společného. Dokud budeš srovnávat hrušky s jabkama, v BG se neposuneš ani o píď. Zahoď Tvé zážitky s DA a soustřeď se na BG, potom uvidíš, že powergaming není v BG to pravé ořechové.
    Kokocudaci
  • MadokMadok Member Posts: 46

    Ahojte, jsem v Baldur's Gate docela nováček, několikrát jsem dohrál Dragon Age, který se řadí za nástupce, tak jsem se rozhodl to zkusit. Horší grafika mi nevadí, hra se mi líbí. Ale narazil jsem na problém a poprosil bych Vás o radu.

    Je lepší mít dvě zbraně nebo zbraň a štít? Vím, že když si dvě zbraně hodně vyleveluju, tak se nevýhody docela mažou. Mám tuto družinu a chtěl bych poradit.

    Paladin (moje postava) - dvouručák
    Hraničář - dva meče nebo meč a štít?
    Mág - Hůl
    Klerik - dvě chladné zbraně (kladivo, kyj, cep, řemdih) nebo jedna a štít, případně která zbraň je nejlepší?
    Zloděj - dva meče nebo meč a štít?
    Bojovník - Obouručák.

    Potřeboval bych poradit u toho hraničáře, klerika a zloděje.

    Já bych řekl, že časem se do toho dostaneš. Když to člověk několikrát dohrál včetně Icewind Dale apod., tak už ví jak skillovat postavy, jaké dovednosti na zbraně jim dát.
    V Baldurs Gate 1 jsem hrál naposledy v tomhle složení:

    Hlavní postava:
    Kavalír (Arkamis) obouruční meč **, halapartna **, obouruční zbraň ** Pozn. V BG1 je vyborna halapartna, myslím že nějak takhle thaco+2 1k10+6 a obouruční meč je dovednost pro BG2.

    Bojovník (Khalid) dlouhý meč ****, + ty, co měl v základu. Pozn. je tam slušný meč, myslím 1k8+2 +1 zranění chladem, je na mapě Nashkelských dolů

    Hraničář (Kivan) scimitar **, obouruční zbraň **, dlouhý luk ** Pozn. V první fázi hry střílení z luku, v další při likvidaci Drizzta jsem mu dal jeho zbroj, scimitary a jako třešničku na dortu přidal boty ryhlosti, helmu Baldurana, Balduranův plášť, rukavice bojového umění a prsten ohnivé odolnosti. Ve výsledku máš svého Drizzta :)

    Bojovník/Druid (Jaheira) kyj **, prak **, meč a štít * Pozn. S Jaheirou víceméně jen kouzlíš, ve hře je slušný kyj +2 a můžeš jí dát i štít. Dovednost na hůl jsem tentokrát vynechal.

    Zloděj (Imoen) dýka *, krátký meč *, krátký luk *, kuš * Pozn. Osobně mě baví hrát za zloděje s kitem zabiják - u něj jsem měl ještě dovednost boj se dvěmi zbraněmi. Měl dvě dýky, tu jedovatou z krámu od kováře v Beregostu a druhou +2, kterou jsou pak vyměnil za krátký meč +3. Ukrýval se do stínu a probodával. Zpátky k Imoen, dal jsem ji tu jedovatou dýku a kuš - armádní kosu, oboje koupeno v krámu. A k tomu ještě tu zbroj pro zloděje.

    Zaklínač (Xan) dýka *, šipky * Pozn. Ta dýka je vlastně jeho meč, který je fakt výborný.

    Ber to spíš jako inspiraci. S hraním hry nemám problém, jen těžko hledám solidní soupeře :/
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    A v BG2?
  • MadokMadok Member Posts: 46
    edited July 2014

    A v BG2?

    Tak hlavně záleží za jaké povolání budeš hrát a podle toho si poskládáš družinu. Nicméně, pokud bys chtěl k povoláním doporučit dovednosti, tak bych to viděl takhle:

    Paladin - obouruční meč (Carsomyr), halapartna, obouruční zbraň, težká kuše, kopí

    Bojovník - kladivo, sekera, boj se dvěmi zbraněmi (Crom Faeyr + Axe of Unyielding), nebo dle tvé libosti

    Hraničář - zaleží jestli chceš mít lučištníka, nebo bojovníka se dvěmi zbraněmi (doporučeno) - dlouhý luk, boj se dvěmi zbraněmi, katana (Celestial Fury), scimitar, dlouhý meč, meč bastard...

    Zloděj - dýka, krátký meč, krátký luk, lehká kuše, boj se dvěmi zbraněmi - Pokud chceš probodávat, tak doporučuji ty dvě zbraně a slušné ukrytí ve stínu, tichý pohyb. U probodávání je slušný násobitel, zranění jsou zajímavá stejně jako u pokládání pastí

    Druid - hole, kyj, prak - Spíš budeš kouzlit nebo se přeměňovat

    Klerik - kladivo, palcát - K nim se ani moc jiné nehodí a stejně budeš víc kouzlit

    Mág - hole, šipky, prak - To samé jako předchozí

    Kity a multi-povolání nebudu rozepisovat. Záleží, jaký bojový styl či taktiku preferuješ.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    a oplati sa vobec u hraniciara boj s dvoma zbranami ? tam mu sice dam 3* ale napr. na dlhe mece moze mat "len" 2* zatial co taky kensai ma na dve zbrane 3* a na dlhe mece 5*
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo‌
    O to právě jde. Pokud nehraješ multiplayer, tak herní mechanika není stavěná na to, aby jsi si vytvořil všech 6 postav. Takže pokud to není lučistník a neudělal jsi si partu kde je pět kensaiů, tak je hraničař velmi dobrá volba na dvě zbraně, zvlášť ze začátku.
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    Takže herní mechanika multiplayeru je stavěna jinak než u singleplayeru?
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    edited July 2014
    Jinak hraju:

    Paladin (kavalír) - takže nemá střelné zbraně. Obouruční meč, obouruční zbraň (kvůli Carsomyru) Zbytek jsem mu dal do dvou zbraní, co s těma bodama taky. Protože i tady by mohl někdo namítat, že by pro něj bylo lepší mít dvě zbraně, když v nich může mít 3+.

    Hraničář (stopař) - dlouhý luk, dvě zbraně, dlouhé meče, scimitary.

    Klerik - zbraň a štít, chladné zbraně. Tady stejně není moc na výběr.

    Mág (divoký mág) - hůl, prak. Tady není vůbec na výběr.

    Zloděj (vejtaha) - takže nemá násobitel při probodávání. Dvě zbraně, katany. Zloděje specializuju na odemykání zámků a vybírání kapes, ne na útok ze stínu.

    Bojovník (berserkr) - asi největší dilema. Obouruční meč a obouruční zbraň. I když tady každý radí spíš dvě zbraně. Ale je pravda, že i s tou vyskillovanou obouruční zbraní je to celkem bijec a nevím, jestli by byl se dvěma zbraněmi lepší.

    Dual-povolání nepoužívám, myslím, že je lepší se specializovat na jedno povolání než mít hybrid dvou.

    Moc rád bych Vás požádal o Vaše připomínky k mému složení skupiny. Co by se dalo vylepšit, udělat jinak, co je naopak dobrá volba.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014

    Takže herní mechanika multiplayeru je stavěna jinak než u singleplayeru?

    Právě že není, to je ten problém :-)

    Jde o to, že tebou vytvoření postavy, jsou mnohem silnější, než ty které se ve hře obyčejně vyskytují. Navíc nejsi omezen, co se týče volby povolání. Tohle je prostě úplně jiné hra, než třeba Icewind dale, protože tady mají postavy svou identitu a není to jen skupina vandráků bez názoru, co se bezdůvodně tahá po zasněžených kopcích.

    To je jako kdyby jsi si chtěl udělat vlastní skupinu šesti chlapíků ve Fallout 1 ( po vzoru zpraseného Fallout Tactic ).
    Naprosto by zničilo příběh a o obtížnosti ani nemluvě.
    EffinyRad_Bbridge
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    Co se týče Falloutu, tak tam jsem chodil vždycky sám bez parťáků. A Fallout Tactics mě bavili hodně, podle mě to byla dobrá hra. Co mě zklamalo, a to hodně, byl Fallout 3. Ale to je věc názoru. Uznávám, že v Dragon Age dělali společníci podstatnou část zábavy, ale je pravda, že si je človék mohl upravit jakýmkoli způsobem a nebyl limitován např. přesvědčením.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014
    @veselykralicek
    Žádný Fallout 3 neexistuje. Existuje jen vysoce podprůměrná postapo střílečka s příšerným příběhem.
    Fallout Tactic má stejnou chybu jako Icewin dale a to jsou společníci a absence hlavní postavy. Navíc je obojí silně lineární.

    Ale dobře že jsi zmínil ten Dragon age.
    Myslíš, že by hra byla stejně dobrá, kdyby jsi hrál za skupinu nějakých náhodných čtyř šedých strážců, kteří by spolu nemluvili, nekomentovali by úkoly a neměli by vůbec žádnou osobnost ?
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    Právě tak jsem to myslel. Ale je pravda, že kdybych si vytvořil v Dragon Age všechny postavy, o moc lepší by nebyly než ti přednastavení společníci, což se o BG rozhodně říct nedá. Navíc jsem v BG hodně omezen jen na postavy s dobrým přesvědčením. V Dragon Age získáš všechny společníky poměrně rychle a navíc není tolik povolání (de facto jsou jen tři), takže není problém si to namíchat více podle libosti.

    Lineárnost hry mi moc nevadí, u RPG mám raději plnění questů, získávání kořisti a levelování postav.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    edited July 2014

    Právě tak jsem to myslel. Ale je pravda, že kdybych si vytvořil v Dragon Age všechny postavy, o moc lepší by nebyly než ti přednastavení společníci, což se o BG rozhodně říct nedá. Navíc jsem v BG hodně omezen jen na postavy s dobrým přesvědčením. V Dragon Age získáš všechny společníky poměrně rychle a navíc není tolik povolání (de facto jsou jen tři), takže není problém si to namíchat více podle libosti.

    Lineárnost hry mi moc nevadí, u RPG mám raději plnění questů, získávání kořisti a levelování postav.

    Tři povolání ale taky jen tři členové družiny. Co se týče té kvality postav tak i to souvisí s tou herní mechanikou. Hra počítá s tím, že právě budeš hrát s těmi "nedokonalými" postavami. Ale o to ani nejde, to se dá korigovat obtížností a navíc se dá poskládat z těch postav poměrně slušná družina. Hra je i o tom skládání družiny... Je zábavné zjišťovat, která postava je lepší, která se více hodí do tvé družiny vzhledem k taktice, jak kterou postavu vybavit... zkrátka stavět smrtící družinu vzhledem právě k postavám a jejich vlastnostem. To v MP končí právě jejich vytvořením...

    O obohacení hry o charaktery npc postav ani nemluvě. To k této hře prostě patří stejně tak jako v DA... Ba co víc, tady je na to brán ještě větší zřetel, vlastní questy např.
    Edvin
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47

    Navíc jsem v BG hodně omezen jen na postavy s dobrým přesvědčením.

    Tohle by mě docela zajímalo, protože já jsem v 90% her hrál s nakombinovanou družinou (co do přesvědčení). Nikdo přece neříká, že musíš mít jen postavy s dobrým přesvědčením. Naopak bych řekl, že jakás takás nakombinovanost dělá hru zajímavější.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @veselykralicek
    Hele klerik je i z tou 1 * dost drsnej. Viconia (klerik) mě na konci TOB byla schopná zabit v pohodě hlavní postavu (bojovník), a kladivem dává DOST slušný zranění. A klidně ti sem postnu save a vyzkoušej si high level partu...
    A postavy který jsou dostupný ve hře jsou většinou jen o kousek slabší než ty který si sám vytvoříš. A ten kousek je naprosto zanedbatelnej -> hraju na insane s SCS s partou složenou z hrdiny a 4 NPC a nijak mě to neztěžuje boje (který jsou potom hlavně o strategii ne o síle (stačí jeden kouzelník s kouzlama zastav čas a vylepšená hbitost a zabití draka neni problém apod.)).

    A BG je hodně o ostatních postavách. Proto taky existujou 3 podobný hry:
    IWD - čistě zaměřený na boj ne na interakci mezi postavama
    Torment - hlavně příběhová záležitost (prostě 16 voleb v rozhovoru a rozhovor na půl hodiny překoná máloco ;) )
    BG - kompromis mezi IWD a Tormentem, prostě spousta boje a skvělý příběh a ještě lepší společníci (ať hraju jakoukoliv partu v BG2 tak nemít Jana a Minsca je pro mě nepředstavitelný).
    Nevidim důvod si vytvořit vlastní partu. To neni zábava když se družina nehádá (nebo si navzájem nekrade křečka ;) ) a nekecá. Ale pokud seš zvyklej z DA že si každou postavu naprosto přispůsobíš tak si takhle klidně hrej. Nikdo tě za to nezabije (i když to tak možná může vypadat :D ). Já ale vyrost u BG, IWD a Tormentu a mám rád RolePlaying takže si postavy nemůžu nechat ujít ;)
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    edited July 2014
    @Edvin said: "Kněz s kladivem a jedním bodem dává standartní zranění: 2 - 5
    Kněz s kladivem a pěti body dává potenciální zranění: 17 - 30"

    To myslíš díky tomu, že pak by útočil stejně jako bojovník na vyšším levelu 3x, viď, ale i pak mi to s nemagickou zbraní vychází jen 15 - 24, jak jsi došel k těm číslům? Či je v EE přidávána účinnost jinak než jen za druhou a pátou hvězdu?
    Post edited by Rad_Bbridge on
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    edited July 2014
    @veselykralicek
    Chápu proč nechceš multipovolání bojovník/klerik, i tak by mohl mít jen specializaci ve zbrani a leveluje pomalu. (Avšak v kombinaci se schopností zvětšit si sílu, je to hodně nebezpečný bijec.)

    Pokud tak toužíš mít plnohodnotného klerika, s pěti hvězdičkama ve zbrani, můžeš ho získat i bez cheatů/modů.
    Stačí když si ho vytvoříš jako člověka, bojovníka s vhodnými staty a pak až ve vhodnou chvíli ho dulaneš na klerika, (či mága). Pozor, při přeučování musí mít primární vlastnosti budoucího povolání aspoň 17, u původního aspoň 15, jinak se nepřeškolí!* Když to provedeš na 9. levelu budeš mít už 7 hvězd. Ty dvě přebývající bych si dal, ve tvém případě, do dovednosti dvě zbraně, protože ho stejně posíláš do přední linie. Nové povolání nemá žádnou slabinu, krom trochu pozdějšího začátku, takže má jen o malinko míň XP, ale oproti multipovolání je to zanedbatelné. Zvlášť při změně už na 9. levelu to pro získání vysokých lv. nového povolání nebude mít žádný vliv.**
    Takhle získáš i zloděje v boji silnějšího než kterýkoli jeho kit. Ale družina plná lidí s dvoj-povoláními, by už byla pro hru příliš silná. Jak se říká:“Méně, je někdy více.“

    * Např. při přeškolení z bojovníka na Druida potřebuješ 17 moudrost, i 17 charisma, na sílu stačí 15, přesvědčení musí být pravý neutrál a výběr zbraní mu bude omezen, dle zvyklostí Druidů ve FR. Oproti tomu, přeškolení mágové nemají zbraňová omezení, jen málo času cvičit :-). Můžeš to pohodlně zkoušet na začátku BG2, ale pozor na spoilery! Načtením tohoto čerstvě stvořeného duala B7-C1 do TOB, pak lze trénovat přidělování bodů. (Doporučuju: Ihned stopnout jakýkoli děj. Jinak se dozvíš, co nechceš vědět.)

    ** Má smysl dualnout ještě i na 13. levelu a bude lepší bojovník, jenomže to už stojí celých 1250000 XP ;-)
    Post edited by Rad_Bbridge on
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited July 2014
    @Rad_Bbridge - Nerad upozorňuju na gramatiku, ale kit se píše s i ne s y. Je to jako pěst na oči... ;)
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    edited July 2014
    Opraveno dík. :-)
    Je vidět, že ne vždy se dá spolehnout na automatickou kontrolu pravopisu.

    Už sem doufal na něco k tématu... a nic. Ani králíček nepíše jak co provede a co by chtěl ještě vědět. Asi už paří..., nebo někde paří. :-I Proč jsem já ještě tady?

    Tak to ne, jdu při pátku posunout svoji družinu o kousek dál a nakopat zlo! Spát zlo!
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    Králíček paří jenom za hodný.:-) Mimochodem stále čeká na nějaké ty poznámky ke složení družiny, co tady psal o pár kommentů výše.:-)
  • irendieirendie Member Posts: 421

    Jinak hraju:

    Paladin (kavalír) - takže nemá střelné zbraně. Obouruční meč, obouruční zbraň (kvůli Carsomyru) Zbytek jsem mu dal do dvou zbraní, co s těma bodama taky. Protože i tady by mohl někdo namítat, že by pro něj bylo lepší mít dvě zbraně, když v nich může mít 3+.

    Hraničář (stopař) - dlouhý luk, dvě zbraně, dlouhé meče, scimitary.

    Klerik - zbraň a štít, chladné zbraně. Tady stejně není moc na výběr.

    Mág (divoký mág) - hůl, prak. Tady není vůbec na výběr.

    Zloděj (vejtaha) - takže nemá násobitel při probodávání. Dvě zbraně, katany. Zloděje specializuju na odemykání zámků a vybírání kapes, ne na útok ze stínu.

    Bojovník (berserkr) - asi největší dilema. Obouruční meč a obouruční zbraň. I když tady každý radí spíš dvě zbraně. Ale je pravda, že i s tou vyskillovanou obouruční zbraní je to celkem bijec a nevím, jestli by byl se dvěma zbraněmi lepší.

    Sice já osobně mám radši ve skupině jen 5 nebo 4 lidi ale to je hodně individuální. Je to sice pak těžší, ale zase rychlejc leveluješ.

    Paladin + Bojovník - Osobně bych radši místo 2 postav na obouruční zbraně jedný vrazil 2 zbraně (dlouhý meče a cepy - tahle kombinace se mi u bojovníka osvědčila dost dobře) a ke konci jí i trošku vylepšil boj se štítem (občas se ke konci TOB (hlavně s SCS a insane obtížností) AC -25 může hodit ;) ).

    Klerik - Štít a k němu cep / kladivo, do . slotu prak. Tady není co řešit, maximálně jde klerik obměnit druidem (což ale dělám nerad, mám radši klerika).

    Divoký mág - Divokej mág je dost dobrej. Ze začátku BG2 pokud sežene svitky na naučení se kouzel 8. a 9. stupně tak je družina mnohm silnější. A ke konci už i ty divoký efekty nejsou tak často...

    Zloděj - Mám radši klasickýho zloděje, popř. lovce odměn ale to neni nijak důležitý. Ale tak jako tak i když probodávání na silnější bosse nepůsobí tak bych chtěl zloděje co umí probodávat. Jako damage je stejně lepší kensai. Zezačátku vždycky tunim odemykání na 100, odstraňování pastí na 100, pokládání pastí na 100 a až potom ostatní.

    Ale takováhle družina je v pohodě. V pohodě to s ní dohraješ (i když - jak už tady všichni pěknou dobu tvrdíme - tim že je celá vytvořená přijdeš o obrovskou část hry).
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    Jasně, nad tím taky přemýšlím, že to tak udělám. Taky tady každý tvrdí, že je lepší mít bojovníka s dvěma zbraněma, ale už to mám celkem rozjetý a musím říct, že bojovník (berserkr) s obouručním mečem byla podle mě hodně dobrá volba.

    Jinak u zloděje jsem si odemykání zámků a odstranění pastí vytunil ještě víc, protože BG je v tomto bohužel jako Fallout. 100 % v dovednosti se opravdu nerovná 100% šance na úspěch.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Ono to de i se 100kou. Ale myslim že nějakejch 120/130 je 100% šance. Jinak to dáš třba na 2. pokus což neni nijak zlý ;)
  • veselykralicekveselykralicek Member Posts: 46
    To si budu určitě pamatovat.:-) I když asi určitě záleží i na složitosti zámku nebo pasti.. No a pochybuju, že na odstranění pasti budu mít druhý pokus.:-)

    A hrát jenom se 4 nebo 5 postavami mě nikdy nenapadlo, aby bylo rychlejší levelování. Ještě, že jde dohrát hru a postavy si naimportovat a rozehrát novou hru s nimi, takže je dál zlepšovat.:-)
Sign In or Register to comment.