Skip to content

polscy fani BG

powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
edited June 2012 in Polski
Widzę, że na portugalskim forum już zaczęła się dyskusja, więc może tutaj niech pokażą się ludzie z Polski. Ot tak, żeby wiedzieć kto :)
«1345

Comments

  • ZakerosZakeros Member Posts: 75
    Jak już wiesz, ja :p Uprzedziłeś mnie z tym tematem troszkę, miałem sam założyć ;)
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Ciekawe ilu tu nas jest :)
    Właśnie, bo ciekawi mnie jak rozwiążą polską wersję. Nie ukrywam, że chciałbym usłyszeć głosy z jedynki (i pana Fronczewskiego oczywiście ^^), ciekawe czy mają licencję na wersję od CDP czy zrobią wersję kinową... Jakoś nie czytałem żadnego komentarza w tej sprawie :c
  • ZakerosZakeros Member Posts: 75
    Na pewno uda się usłyszeć oryginalne głosy, szkoda tylko, że dodatkowe ścieżki dla Viconii będzie musiał nagrać ktoś inny :(
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Właśnie Trent pisał, że dodatkowy VO będzie tylko dla nowych bohaterów o ile pamiętam, reszta pozostanie tekstowa. Nie ma sensu chyba mieszać paru aktorów, już lepiej zostawić ich tekstowo...
  • ZakerosZakeros Member Posts: 75
    To dobrze, a z kolei na jakiejś stronie z tego co pamiętam było wspomniane, że będzie polska wersja językowa używająca oryginalnych głosów. Oby!
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Właśnie, legendarna polonizacja zasługuje na to, żeby przetrwać :)
    Fajnie by było gdyby zatrudnili znowu Piotra Fronczewskiego do czytania plansz przed nowymi rozdziałami, jestem jak najbardziej za!
  • ZakerosZakeros Member Posts: 75
    O to bym się nie martwił, bo Fronczewski teraz i w reklamach gra, więc czas i chęć (na pieniądze :p) ma ;)
    powerfulally
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Tylko żeby jakaś mądra głowa o tym pomyślała! W ogóle jaram się BGEE, jak dla mnie premiera roku. Diablo III nie wzbudzało we mnie takich emocji, Mass Effect 3 nawet trochę mniej. Może dlatego, że pozwolili nam się jakoś zaangażować w tę grę i mówić co należy zmienić, trochę pewnie w tym też chęci pogrania w Baldura w lepszej oprawie i z mniejszą ilością bugów. No i świetny pomysł na ulepszanie starych produkcji i to w fajniejszy sposób niż George Lucas i Spielberg :)
    Zakeros
  • ZakerosZakeros Member Posts: 75
    Dokładnie, to, że to my jesteśmy tutaj i wrzucamy swoje propozycje jest najlepsze :) Jako oszalały fan BG czekam na EE bardziej, niż na cokolwiek :p co do Diablo III - w ogóle mnie nie interesuje, Mass Effect 3 za to bardzo, ale zawiódł mnie niestety ;)
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    ME3 mnie nie zawiódł, uważam że to była najlepsza część do tej pory. Ogólnie po cichu liczę, że jednak indoctrination theory okaże się prawdziwa, chociaż pewnie nie [Marauder Shields :(] ;) No nic, poczekamy na 4, bo to DLC wiele pewnie nie zmieni.
    Ale jednak Baldur's Gate to jest to, w ogóle nie wiem dlaczego zrezygnowano niemal całkowicie z izometrycznych RPG. A w DnD panuje póki co posucha, ostatnią (przynajmniej bardzo dobrą) grą w którą grałem było NWN2 (chociaż zamula mi nawet na całkiem szybkim kompie, ta optymalizacja leży i kwiczy). Co się dzieje, przecież Forgotten Realms to najlepsze dobro jakie jest - bardzo rozbudowany świat, spójny itp. Może problemem jest licencja, ale jak widać da się zdobyć. Nie wiem...
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    No to jest już nas trzech.
  • ZakerosZakeros Member Posts: 75
    Witamy ;)
  • RomFANRomFAN Member Posts: 3
    Nie mieszkam w Polsce, ale polski troche wiem.
  • tomsontomson Member Posts: 3
    czesc, to jest juz nas troche wiecej:) bardzo sie ciesze ze polski znalazł się na liście oficjalnego forum BGEE, znaczy to że polscy fani nie są gdzieś na szarym koncu.
    Oby CDP poszedł na polska lokalizację. Podobno BG sprzedawało się jak świeże bułeczki pomimo że dla wielu (np. dla mnie) było to pierwsze zetknięcie z RPG z prawdziwego zdarzenia. Myślę że to własnie duża zasługa dobrego spolszczenia. Dlatego mam nadzieję ze i BGEE się tego doczeka. Zawsze to jeszcze jeden powód aby znów zagrac we Wrota:D
  • ZakerosZakeros Member Posts: 75
    Witamy witamy ;) A polski znalazł się, nieskromnie się chwaląc, dzięki mojej interwencji, bo administracja na początku nie wrzuciła tutaj nas ;p dobrze, że możemy na nich po polsku ponarzekać trochę i nas nie zrozumieją :)
    powerfulally
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Miło z Twojej strony :) Polska to jeden z krajów, gdzie oldschoolowe gry trzymają się nadzwyczaj dobrze, mało który gracz nie słyszał o BG, dobrze, że nas nie zignorowali dzięki Tobie :)
    Whiskers
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    cześć ! czy wiecie już czy jest już oficjalne potwierdzenie tego że będzie ta edycja pudełkowa? wszędzie widzę tylko że sie zastanawiają
    Bolek
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Zastanawiają się czy zainteresowanie będzie odpowiednio duże. Ja osobiście kupiłbym w pudełku. Nie ma raczej co liczyć na pudełkowe wersje w sklepach, będzie raczej wysyłka z Kanady (wysyłka pudełkowego Wastelanda 2 na Kickstarterze to $15)
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited June 2012
    Witam i ja. Powiedzcie mi Panowie co właściwie wiadomo o tym projekcie? Chodzi mi o bardziej konkretne informacje. Śledzę stronkę na bieżąco od marca i jak zapowiadano premierę na wakacje 2012 tak z faktami na temat produkcji strasznie licho. Z tego co moje oko wypatrzyło pojawił się jakiś nowy portret. Nic więcej z nowości nie stwierdziłem :) Wiecie coś ponad to, że stare i dobre BG przejdzie facelifting? Jeśli na tym się skończy to jak dla mnie straszna kaszana. Odgrzewania kotletów nie pochwalam.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @manero
    Ma być również nowa przygoda, trochę nowych dialogów, zmieniona mechanika na ToB plus nowa klasa chyba. Mnóstwo mechanicznych poprawek, poprawiona grafika, ideał. Nowy portret należy prawdopodobnie do nowego, zapowiedzianego NPC. Coś słabo sprawdzasz stronkę, że nie wiesz takich rzeczy ;)
    Sprawdzaj też twittera Trenta Ostera, tam dzieli się różnymi nowinkami. IMHO wcale nie jest tak źle pod tym względem.
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited June 2012
    Nie korzystam z twittera, a zapoznawałem się wyłącznie z newsami na stronie baldursgate.com czyli przedstawianie ekipy krok po kroku. Mnóstwo mechanicznych poprawek to wprowadzili moderzy, poprawiona grafika naprawdę jest mi zbędna, wystarczy widescreen mod. Czyli: nowy npc, nowa klasa, nowa przygoda(ciekawczy czy rozmiaru Opowieści z wybrzeża mieczy czy po prostu nowy quest) Niezbyt dużo tego :(

    Spodziewałem się czegoś więcej, ale pożyjemy zobaczymy...
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Moim zdaniem chodzi o odświeżanie gry, nie o jakieś przeogromne dodatki. Żeby działała na nowszych windowsach bez problemów, naprawić błędy, dodać co nieco nowego i już. Idealnie to co chciałem :)
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    myślę ze mnostwo ludzi by kupiło wersje pudełkową. z jakąs jeszcze fajną mapką w środku itp dlaczego myslisz ze nie ma co liczyc na wersje w sklepach? mam przestać się łudzić ? :)
  • ThomsonThomson Member Posts: 25
    Wita Was zapalony gracz z Lublina :) Na temat polonizacji poprzednich odsłon Wrót Baldura już pisałem na forum jakiś czas temu. Myślę, że pochwalenie pracy polskich aktorów nie jest niczym przesadnym, a wręcz niezbędnym. Oczywiście, trzymam kciuki za projekt i czekam na premierę gry.
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    Witam i ja,
    od dziś zaczynam polonizację strony i newsów. Jak ktoś podpatrzy jakieś błędy to wołać.:
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Thomson też jestem z Lublina, no proszę :)
  • ThomsonThomson Member Posts: 25
    @powerfulally Może nadarzy się okazja, aby razem pograć. Jednak w moim przypadku konieczne będzie kupno nowego komputera, a w tym roku krucho z kasą :(

  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Thomson Serio? Przecież to będzie miało szczątkowe wymagania sprzętowe, ma być trochę bardziej wymagające od oryginalnego ToB.
  • danielgawdanielgaw Member Posts: 16
    witam i ja i odrazu pytanie - czy wiadomo coś konkretnie nt. premiery oprócz tego że ma być na wakacje? Wakacje praktycznie już są, myślałem, że będzie jakieś szersze info, a tymczasem nie znalazłem niczego konkretnego.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Konkretnej daty nie ma, ale myślę, że chodzi o końcówkę lata zgodnie z wpisem na twitterze Trenta:
    "According to Google, summer ends on September 21. We're still in that window."
Sign In or Register to comment.