Skip to content

Baldur's Gate Enhanced Edition Siege of Dragonspear

wojtekwojtek Member Posts: 311
edited July 2015 in Polski
rozmowa o grze
Post edited by wojtek on
«1345

Comments

  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    Tzw. Adventure Y? Najprawdopodobniej to. Innego wyjścia specjalnie nie widzę, bo gdyby był to licznik do IWDII: EE to licznik byłby gdzie indziej.

    Tak offtopowo, jak tam tłumaczenie BG2:EE? Bo chciałbym wiedzieć kiedy będę mógł kupić, a zwlekam z tym już trochę czasu :(.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Bez wątpienia Adventure Y. Ogłoszenie miało być późną wiosną, ale przez E3 (i pewnie też jakieś inne rzeczy) przełożyli na lipiec. Animowane chmurki to pewnie fragment trailera, który tym razem ma być ponoć czymś więcej niż kilka urywków gameplaya.

    @O_Bruce w sprawie spolszczenia zajrzyj na ostatni post, który @viader umieścił w tym temacie: http://forums.beamdog.com/discussion/23812/bg2-ee-kwestia-wersji-polskiej-oraz-jej-instalacja/p15
    wojtek
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    ciekawi mnie ten trailer, też przeczytałem że ma być jakiś lepszy:) w ogóle mam nadzieję, że ta gra to będzie coś dobrego
  • O_BruceO_Bruce Member Posts: 2,790
    @Radnon Rozumiem. Znaczy to mniej więcej tyle że jeszcze sobie sporo poczekam.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Jestem cholernie ciekaw fabuły tego dodatku bo szczerze mówiąc nie wiem co mogłoby się wydarzyć pomiędzy BG1, a BG2...
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Chodzą ploty, że fabuła może być w jakiś sposób związana z Zamkiem Smoczej Włóczni niedaleko mostu Boarskyr. Trent Oster nawet wykupił domenę siegeofdragonspear czy coś takiego.
    wojtek
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    edited June 2015
    eee chyba już nie ma licznika ktoś może dać linka bo www.baldursgate.com nic nie ma ;)
    eeeeeee: http://www.icewinddale.com/ tu jest licznik ale icewind dale o co kaman ?
    Edit: już rozkminilem na:http://www.baldursgateii.com/ też jest ale na: http://www.baldursgate.com/ nie ma
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    jak wchodze na baldursgate.com to nadal jest licznik, kończy się on 9 lipca wtedy będzie wiadomo co przyszykowali, podobno ktoś w kodzie strony znalazł że przeniesie na twitcha po skończeniu odliczania
    Selendis
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Urodziny Trenta Ostera ;D
    wojtek
  • maneromanero Member Posts: 392
    Cahir said:

    Chodzą ploty, że fabuła może być w jakiś sposób związana z Zamkiem Smoczej Włóczni niedaleko mostu Boarskyr...

    Jeśli oś fabularna toczyłaby się w okół lokacji to byłoby to sprzeczne z ideą BG gdzie główny bohater jest pępkiem świata ;d Inna sprawa, że z tego co się orientuje w historii krain to właśnie nieopodal mostu Boarskyr Cyric zabił Bhaala i może dlatego bohater udaje się w to miejsce... odkryć jakąś tajemnicę swojego pochodzenia itp dla mnie to byłoby ciekawe :smiley:

    Selendiswojtek
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    to by było bardzo ciekawe , @Cahir wiesz coś więcej na temat tego zamku ? :)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @wojtek tak z pamięci to nie, musiałbym pogrzebać w podręcznikach do FR, głównie tych 2. edycyjnych. Jak coś znajdę to się podzielę. W kontekście Adventure Y to są to czyste spekulacje, tak naprawdę nie zdradzono do tej pory wokół czego/kogo będzie opierać się fabuła gry, poza tym, że ma być pomostem łączącym BG1 i BG2.
    wojtek
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Pewne poszlaki co do umiejscowienia Adventure Y na północ od Wrót Baldura były już w nowej zawartości BG 2: EE. Z tego co pamiętam wspomina się tam właśnie o Zamku Smoczej Włóczni i Moście Boareskyr.

    Jeżeli chodzi o zamek to leży on na zachodnim krańcu Wysokiego Wrzosowiska mniej więcej 200 mil na południe od Brodu Sztyletu. Zbudowany przez Daerosa Smoczą Włócznię (półkrasnoludzkiego poszukiwacza przygód) jako siedziba i skarbiec (sytuacja analogiczna jak w przypadku Wieży Durlaga). Znajdowało się tu również leże zaprzyjaźnionego z nim miedzianego smoka Halatathlaera. Po śmierci ich obu twierdza zaczęła przyciągać różnego autoramentu rabusiów, złodziei i łowców skarbów i bardzo szybko popadła w ruinę. Od tego czasu służyła za siedzibę bandytów i złych humanoidów, które od czasu do czasu atakowały okoliczne szlaki handlowe. W pewnym momencie zrobiły się one na tyle intensywne, że Wrota Baldura i Waterdeep wysłało armie, żeby "oczyścić" ruiny. Na miejscu założone też niewielką świątynię Tempusa zwaną Posterunkiem Bitewnych Lwów.

    Najciekawszym elementem twierdzy jest jednak znajdujący się pod nim system jaskiń, w którym można znaleźć nie tylko podziemną rzekę (płynącą z Mglistego Lasu na Wysokie Wrzosowisko), ale także portal prowadzący na Avernus (pierwszą warstwę Dziewięciu Piekieł). Z tego ostatniego w Czasie Niepokoju skorzystała Midnight (późniejsza Mystra), żeby dostać się do królestwa Myrkula i zdobyć drugą z Tablic Przeznaczenia.

    Później (w okresie D&D 4E) zamek stał się jeszcze centralnym punktem intrygi Czerwonych Czarodziejów, ale w kontekście Baldura nie ma to za bardzo znaczenia.
    cherrycoke2lwojtek
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    brzmi to bardzo obiecująco, czego się spodziewacie ? dadzą radę?
  • nevarionnevarion Member Posts: 10
    edited June 2015
    wojtek said:

    brzmi to bardzo obiecująco, czego się spodziewacie ? dadzą radę?

    jedyne co do tej pory zrobili to npcty, ktore sa nudniejsze od tych, stworzonych przez modderow. Moim zadaniem - nie, nie dadza rady. Oby zachowali troche godnosci i nie nazwali tego Baldur's Gate III.

  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    nevarion said:

    wojtek said:

    brzmi to bardzo obiecująco, czego się spodziewacie ? dadzą radę?

    jedyne co do tej pory zrobili to npcty, ktore sa nudniejsze od tych, stworzonych przez modderow. Moim zadaniem - nie, nie dadza rady. Oby zachowali troche godnosci i nie nazwali tego Baldur's Gate III.

    no zobaczymy , ja poczekam troche po premierze , zobacze jakie recenzje ale pewnie i tak kupie, wierze ze to bedzie lepsze niz to co zrobili do tej pory
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    nevarion said:

    wojtek said:

    brzmi to bardzo obiecująco, czego się spodziewacie ? dadzą radę?

    jedyne co do tej pory zrobili to npcty, ktore sa nudniejsze od tych, stworzonych przez modderow. Moim zadaniem - nie, nie dadza rady. Oby zachowali troche godnosci i nie nazwali tego Baldur's Gate III.

    npc, faktycznie nie porywają, poza tą babką - dzikim magiem (jak dla mnie) ;)
    No ale coś się ruszyło w sprawie BG i chyba to najważniejsze ;) jeszcze parę lat temu to cisza i każdy tylko się modlił by wskrzesić tytuł ;) "wskrzesili - D&D" niewątpliwie ale na "zmartwychwstanie - D&D" to jeszcze musimy poczekać :)
    Radnon
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Osobiście jestem ostrożnym optymistą jeśli chodzi o jakość Adventure Y. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to jakaś rewolucja (nawet z wypowiedzi twórców można wywnioskować, że będzie to raczej coś bliższego samodzielnego dodatku niż pełnoprawnej części serii), ale widać, że autorzy z Beamdoga powoli uczą się na swoich błędach i taki na przykład rozszerzony Icewind wypadł pod względem technicznym bardzo przyzwoicie.

    Co do nowej zawartości to nowi bohaterowie mi akurat zasadniczo się podobali (szczególnie Neera, świetna postać) i widzę pewien potencjał na ciekawą historię. Tym bardziej, że wybrali bardzo ciekawe lokacje, oby tylko nie poszli w stronę prostackiego h&s w stylu Black Pits.
    wojtekSelendis
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    Radnon said:


    Co do nowej zawartości to nowi bohaterowie mi akurat zasadniczo się podobali (szczególnie Neera, świetna postać) i widzę pewien potencjał na ciekawą historię. Tym bardziej, że wybrali bardzo ciekawe lokacje, oby tylko nie poszli w stronę prostackiego h&s w stylu Black Pits.

    pełna zgoda, na to samo liczę , cieszy mnie zapowiedź jednego z nich, że ma to być połączenie bg1 i bg2

    tak o tym pisał @PhillipDaigle : An even mix of free-form BG1 style exploration and BG2 style focal points.
    SelendisRadnon
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Swoją drogą to jest odliczanie do premiery dodatku, czy odliczanie do np. trailera zapowiadającego termin wydania, czy coś w tym stylu ?
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    raczej to drugie, ujawnią dokładnie nad czym pracowali, jak to się nazywa, pewnie pokażą trailer i dadzą premierę gry w okolicach listopada, ruszy preorder i betatesty, tak myślę, no ale możliwe też że czymś zaskoczą bo robią sporą otoczkę wokół tego
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    oby to pierwsze bo jak listopad to kiepściutko ;(
  • maneromanero Member Posts: 392
    Nie no nie wierzę, że premiera miałaby być na jesień ;p Szczypią się z tym od premiery BG2EE, a mówimy tylko o dodatku.
    Selendis
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    po drodze był jeszcze icewind
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    IWD imo się udał ;) fajnie oddali klimat, a zmiany mało inwazyjne niekiedy wychodzące całej grze na dobre ;)
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    u nas licznik kończy się w piątek o 4 rano :)
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Wiadomo co robimy o 4 rano ;D
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    edit oczywiście za 2h 45 minut czyli 3 w nocy
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    ja już czekam ;p
  • isgorath1isgorath1 Member Posts: 24
    Selendis said:

    ja już czekam ;p

    Nie ty jeden !
    Selendis
Sign In or Register to comment.