Skip to content

Baldur's Gate Enhanced Edition Siege of Dragonspear

245

Comments

  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    edited July 2015
    http://www.siegeofdragonspear.com/

    No to Beamdog odsłonił karty. Zgodnie z przewidywaniami akcja w okolicach Zamku Smoczej Włóczni i Mostu Boareskyr. Poza typowymi usprawnieniami technicznymi mają być zupełnie nowe obszary i czterech Bohaterów Niezależnych (chociaż patrząc po ich dwuzdaniowych opisach żaden mnie nie zainteresował). Całość ma starczyć na 25 godzin, cena i data premiery jeszcze nie ogłoszone. Jest też krótki trailer, który, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wygląda prawie tak samo jak wszystkie poprzednie zwiastuny od Beamdoga.
    cherrycoke2lwojtekOxva
  • SamarSamar Member Posts: 58
    Cóż na pewno cieszy mnie, że pojawi się nowa gra z serii BG, ale żeby nie było kolorowo podejrzewam, że znowu Beamdog będzie chciał zapędzić wolontariuszy do pracy nad tłumaczeniami....
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    @Samar, to na pewno. ja póki co jestem ciekaw jak to rozwiążą. Mimo wszystko, grając w obie części, nie czułem aż że jest tam, aż taka dziura, by zapełnić ją kolejną częścią. No ale zobaczymy.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Zobaczymy zobaczymy ;) osobiście uważam że jeśli nie dadzą ceny wyższej niż 8,99 dolara ;p to będzie dobrze przyzwoicie:)
    I mam nadzieje że stworzyli przynajmniej kilka nowych animacji potworów i przedmiotów ze nie będą wszystkie te same co w bg 1 i 2 no i że bos będzie jakoś fajnie wyglądał :)
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    pytanie, czy ponownie znajdą się śmiałkowie, żeby przetłumaczyć grę
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    dodatek zapowiada się fajnie, ale myślę że ci co nie poczuli hypu na niego raczej go nie zakupią. Widziałem powtórkę na twitchu dwu godzinną i pokazali raczej samą kosmetykę, jak ulepszony UI czy paski życia nad bohaterami i przeciwnikami. ciekawi mnie klasa szamana, czyż miałby to być kolejna klasa kapłańska ?. Sam osobiście kupie dodatek ale jak będzie w przecenie.
    Selendis
  • maneromanero Member Posts: 392
    Historia wokół której będzie się kręcił dodatek wydaje mi się interesująca... Z ciekawostek, nowy bohater którego będzie można dołączyć do drużyny - Voghiln the Vast, pojawia się w The Black Pits 2 i muszę przyznać, że sprawia tam bardzo fajne wrażenie. Polecam pograć w dwójeczkę i samemu się przekonać :smile:
    wojtek
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    z tych zapowiedzianych nowych postaci wydaje się najciekawszy !
  • maneromanero Member Posts: 392
    Jeśli chodzi o inne postacie to mnie najbardziej interesuje M’Khiin Grubdoubler. Nie dość, że będzie reprezentować nową klasę postaci - szamana to w dodatku będzie goblinem. Poza tym cała ta Shining Lady też zapowiada się interesująco, zwłaszcza sądząc po grafice która stanowi tło dla stronki SoD.
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    kolejny przeciwnik dla mojego BERSERKERA !
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Artykuł ma już pół roku, ale to takie zbiorcze informacje od Chrisa Avellone'a:
    http://sentimentalistone.blogspot.com/2015/07/chris-avellone-opowiada-o-baldurs-gate.html
    wojtekXar105
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Nieco nowsze są informacje z grudniowego numeru magazynu Dragon+ zawierającego zapowiedź dodatku(http://www.dragonmag.com/5.0/#!/article/106532/100901941?loadFresh=true&title=05_05_Baldur's Gate: Siege of Dragonspear). Poza tym opublikowali tam opowiadanie przybliżające jednego z przyłączalnych bohaterów niezależnych.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    nigdy nie czekałem aż tyle na jakąś grę, wszystko przez sentyment do starego dobrego Baldura
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Mi natomiast ten entuzjazm gdzieś trochę opadł. W chwili oficjalnej lipcowej zapowiedzi byłem bardzo nakręcony, ale teraz już nawet informacji nie śledzę specjalnie regularnie. Chyba te kilka miesięcy właściwie zupełnej ciszy tak na mnie podziałały.

    Co oczywiście nie zmienia faktu, że jest to pozycja obowiązkowa.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    serio ? nawet kiedy pomyślisz, że to autentyczny Baldur ? myślę, że "hype" wróci przy jakimś nowym trailerze czy coś takiego, ale racja że te przeciąganie w premierze nie służy, mam nadziję , że przynajmniej bedzie to naprawde kawał dobrej gry, która sama się broni
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited January 2016
    Ja również straciłem zainteresowanie tym dodatkiem. Ogłosili ponad pół roku temu i kompletnie nie nakręcają żadnego hajpu. Poza tym brak polskiej wersji językowej mnie zniechęcił.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    myślę, że wróci, powoli muszą zacząć nakręcać znowu.
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    jeśli dodatek wyjdzie w polskiej wersji językowej (i moje małe marzenie żeby był z polskim legendarnym dubbingiem, ale nikłe szanse ), i cena będzie rozsądna, to u mnie hype 100%. "miecze, nie słowa" .
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    raczej nie ma na to szans niestety
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    W żadnym razie nie zaprzeczam, że dalej jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier roku (teraz już 2016). Wiele rzeczy, o których już wiemy wygląda bardzo zachęcająco (rys fabularny, główna antagonistka, miejsce akcji) i nawet te mniej ciekawe (choćby nowi BN-i) nie zmieniają faktu, że prawie na pewno kupię preorder. Po prostu, tak jak wspomniał @manero, ta cisza jest zdecydowanie za długa i nawet obecnie niewiele się w tym temacie dzieje, a premiera teoretycznie jest tuż za rogiem.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    @radnon pełna zgoda, też mnie to denerwuje. Jednak wiemy już teraz, że jesteśmy o wiele bliżej niż dalej z grą. Przechodzi teraz testy. Niedługo pewnie ruszy cała machina promocji, myślę że gre wydadzą najpóźniej na wakacje jakoś.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Denerwuje mnie tylko fakt, że najprawdopodobniej nie będzie Polskiego dubbingu, BA! pewnie nawet wersji kinowej nie będzie w dniu premiery. Mogli wrzucić projekt na Kickstartera. Kasy uzbierałoby może więcej niż PT:TN albo PoE. Gram w BG od kiedy istnieje i jakoś nie umiem się przestawić na angielską wersję. Za dobże był zrobiony Polski dubbing, wersja angielska jest słaba.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Polskiej wersji prawdopodobnie nie będzie nigdy. Beamdog cały czas polega na wolontariuszach, a ze strony polskiej nikt nie zgłosił się na ochotnika na tłumaczenie całego dodatku. Wątpię, żeby w takich okolicznościach developer sam wyszedł z inicjatywą zatrudnienia tłumaczy. O dubbingu nie ma nawet co wspominać.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    A firma Albion Localisations. Oni są odpowiedzialni za BG II i Tormenta i ponad 200 innych lokalizacji w polsce. Pełnych i kinowych. Może podsunąć jakoś Beamdogowi pomysł żeby skorzystali z ich usług.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Wątpię aby Beamdog zapłacił jakiekolwiek pieniądze za lokalizację SoD na polski. Dla tych kilkuset fanów?
  • maneromanero Member Posts: 392
    Ludzie im się nie chciało zlecić tłumaczenia dodatkowego contentu z BG1 i 2, a wy myślicie, że zlokalizują całą grę i jeszcze zrobią dubbing? Dżizas krajst.
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    manero tu chodzi aby o napisy, dubbing jest w granicach fantazji :wink:
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    SoD jest ich dzieckiem, nie odświeżoną wersją tylko czymś co sami stworzyli. Może będzie więc zrobiony z większym rozmachem. Wieżyć mi się nie chce żeby nie było obcojęznycznych lokalizacji, to byłby strzał w kolano. W tych czasach nie robi się gier z językiem wyłącznie angielskim.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Niby dzisiaj większość rzeczy jest lokalizowana, ale biorąc pod uwagę, że w jakimś wywiadzie mówili, że nie są pewni powstania wersji niemieckiej (a to jednak rynek od naszego mimo wszystko ważniejszy) to z polską jest pewnie jeszcze gorzej.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Jestem na tym forum od 4 lat i jeśli się czegoś nauczyłem to tego, że Beamdog nie jest zainteresowany wydawaniem niczego w języku innym niż angielski ; /
Sign In or Register to comment.