Skip to content

FAQ - odpowiedzi na nurtujące Was pytania :)

2456718

Comments

  • SasquatchSasquatch Member Posts: 5
    Chcę zamówić preordera. Czytałem że CD-Project może się nie wyrobić z lokalizacją. Dlatego nie wiem czy kupić pre czy lepiej poczekać do polskiej wersji?
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @Sasquatch Polska wersja będzie do ściągnięcia jako łatka po premierze gry. Więc tak czy siak lepiej zamówić teraz bo pudełkowej wersji raczej nie wydadzą, a w cyfrowej będzie wybór języka oddzielnie dla napisów i dialogów. A tak w ogóle to spolszczeniem nie zajmuje się CDP, oni tylko udostępnili swoje dzieło ludziom z Overhaul, a poprawianiem błędów CDP i tłumaczeniem nowych rzeczy zajmuje się grupa z tego forum właśnie :)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Rzeczywiście, nie ma szans z wyrobieniem się do premiery. Dostałem dostęp do większej części nowych treści z lekkim poślizgiem, ale za to mamy w całości sprawdzone stare teksty z Baldura, wraz z tekstami z BG2 oraz przetłumaczoną „małą” paczkę nowych treści. Dla osłody dodam, że raczej żadna wersja nieanglojęzyczna się nie wyrobi :)
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    Cherrycoke21, skoro nie ma szans z polską wersją do premiery to czy jesteś w stanie stwierdzić kiedy jest szansa? miesiąc po premierze czy raczej np pół roku po?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @gaxxx Raczej coś koło miesiąca.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @cherrycoke2l I tak zarąbiście, że się tym zajmujecie dla nas :) Z resztą miesiąc to nie tak dużo, a zawsze można spróbować swoich sił w wersji oryginalnej. I w końcu będę miał okazje w ogóle ją poznać :D
  • ego1steego1ste Member Posts: 88
    Tak jak pisał@pudding87 jestem ciekaw jak to będzie z brońmi nie dostępnymi w BG1 typu katany. Ale nie tylko tym. Zastanawiam się też jak będzie wyglądać sytuacja z podklasami. Nie koniecznie podklasa która była dobra w BG2 na 7 poziomie będzie grywalna na 1. Głównie myślę w tym momencie o mnichu lub kensai: 1 poziom, mało życia, brak pancerza może okazać się,że będę musiał go niańczyć do x poziomu zanim będę mógł coś zdziałać. Mnich jak dobrze pamiętam może stać z tyłu i udawać, że coś robi z procą, ale kensai wydaje mi się , że nie mógł używać broni dystansowych. Będą one jakoś modyfikowane? BG:EE rozumie, że będzie zawierać BG1 + totsc + dodatkowy content wykonany przez overhaul games (tylko się upewniam)? Gdyby nie późna pora na pewno miałbym znacznie więcej pytań :) Jak większość z was jestem strasznie podekscytowany nadchodzącą premierą :D
  • Pharaun91Pharaun91 Member Posts: 18
    edited September 2012
    A ja mam pytanie z innej beczki, orientuje się ktoś z was, czy będą do wyboru też podrasy ? : >
    EDIT: Tak, przeczytałem, że mają być podrasy, tylko się zastanawiam, czy będą one miały wpływ na grę, czy tylko to będzie zwykła nazwa przy portrecie nic nie wnosząca do gry.. ? ^^ :)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @ego1ste Wygląda na to, że nie będzie zmian w podklasach. Będą miały te same skille co zawsze – wiem to, bo po prostu kopiowaliśmy tłumaczenia opisów z BG2 (to nie było pod NDA).

    Katany, Ninja-to i takie również będą dostępne.

    @Pharaum91 – o podrasach nic nie wiem. Gdzie to przeczytałeś?
  • Pharaun91Pharaun91 Member Posts: 18
    Na głównej stronie BGEE
    "Now you can use class kits, new subraces and classes that were previously unavailable."
  • ego1steego1ste Member Posts: 88
    @cherrycoke2l Trochę zasmuciła mnie ta wiadomość. Zdaję sobie sprawę, że takie są zasady ad&d, ale chętnie zagrałbym mnichem a mnich na 1 poziomie jest raczej dość ciężki w użytku. W d&d 3ed pamiętam , że miał premie do pancerza z mądrości i jakieś inne bonusy w ad&d raczej nic takiego nie było więc będzie schodził na dwa strzały :(
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    a kto na 1 poziomie w Baldurze nie schodzi na dwa straly? magowie i zlodzieje bo schodza na jeden :P
    Shee
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    jak gra się magiem na 1 poziomie to ten quest z zabiciem szczurów w Candlekeep jest ciężki :D
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @gaxxx ale zato wspomnienia epickie ;D
    Wassago
  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    :P z pytan o gierke: czy pojawila sie jakakolwiek informacja o edycji kolekcjonerskiej?
  • SheeShee Member Posts: 139
    @gaxxx Mag i szczury, jeszcze... ale mag i ludzie w Candlekeep, którzy na nas polują na zlecenie, to już jest rzeźnia xD
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    dokładnie Shee :)
    no dobra, my tu pitu pitu a tu się premiera zbliża. Ma ktoś jakieś nowe info bo zwariuje od tego czekania? czy gra już jest skończona i teraz tylko trwają tłumaczenia, czy jeszcze tworzą tą nową przygodę? data premiery nie jest zagrożona? polska wersje wyjdzie później a angielska?
  • ego1steego1ste Member Posts: 88
    edited September 2012
    @Snajperos niby prawda, ale do tego brak możliwości używania pancerzy i broni , niskie obrażenia z pięści :( Chociaż jakiś mały bonus na początku byłby miły. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po premierze.
  • ego1steego1ste Member Posts: 88
    Jak to już gdzieś wcześniej pisałem na angielskim forum mam tylko nadzieję ,że w ostatniej chwili nie przesuną daty premiery. Rozumie , że chcą wszystko dopracować, ale o takich rzeczach wolał bym wiedzieć wcześniej.
  • ZaratulZaratul Member Posts: 10
    Witam wszystkich.Tu Zaratul z tej strony i mam pytanko:

    Czy będzie polski dubbing? Bo o polskim tekście to już wiem że będzie...z FAQ i z dyskusji w tym topicu o przekazaniu spolszczenia dla Overhaul Games nie znalazłem wzmianki o polskim dubbingu dlatego też pytam.
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    ego1ste said:

    Jak to już gdzieś wcześniej pisałem na angielskim forum mam tylko nadzieję ,że w ostatniej chwili nie przesuną daty premiery. Rozumie , że chcą wszystko dopracować, ale o takich rzeczach wolał bym wiedzieć wcześniej.

    Są zobligowani do wydania gry jeszcze podczas lata tego roku, więc nie później jak 23 września - dlatego tak późno we wrześniu jest premiera, żeby mieli więcej czasu na dogranie wszystkich szczegółów.

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja już planuję kilka nowych postaci, jakie stworzę, bo wiadomix, do momentu łatki z dubbingiem z fanatyczną satysfakcją spróbuję originalnego dźwięku. Więc na pewno będzie jakiś woj (przeważnie był to paladyn, ale to tylko przez Karsomira), git złodziej i mag :D
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited September 2012
    @Zaratul Tak będzie polski dubbing, w całości oprócz nowej zawartości. Czyli to co przetłumaczył CD Project, tyle na razie wiadomo. Ale przynajmniej polskie napisy będą dostępne w całości gry.
  • savailsavail Member Posts: 10
    hmm, a skoro nie będzie polskiej wersji w dniu premiery to może dałoby radę ściągnąć sobie skądś oryginalne spolszczenie dopóki łatka nie wyjdzie? Bo język angielski to już nie te same wspomnienia :/ a wątpię czy wytrzymam bez grania w baldura zaraz po premierze : P.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    @savail Może by działało... To zależy jak bardzo zmodyfikowali pliki gry. Ale nawet jeśli to pewnie będzie problem z polskimi znakami. Mam tak samo jak Ty ale mimo wszystko spróbuje pograć po angielsku. Zresztą chcę w końcu zobaczyć czy ta wersja jest tak samo epicka jak jak nasza :D
  • hiroshihiroshi Member Posts: 19
    Ja z chęcia sprawdzę wersję angielska. Będzie okazja porównać, zreszta i tak juz zbyt długo czekam aby odpalić BG.
    gumisiwo
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @savail to nie wyjdzie, interfejs i wpisy zostały choćby zmienione. Jak już tak kombinować, to najlepiej byłoby utworzyć dialog.tlk z tego co przetłumaczyliśmy/poprawiliśmy, ale kto by się tego podjął?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Wygląda na to, że wszystko będzie w jednym pliku dialog.tlk. Jak komuś będzie się chciało bawić, to takie "spolszczenie" będzie wymagało modyfikacji tego pliku.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Wiecie, mi jednak będzie trochę brakować layoutu z oryginalnej 'jedynki'. Ten stalowo-szary kolor miał swój niepowtarzalny klimat.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited September 2012
    @Lucky Mi to już nie przeszkadza. Miałem z tym problem jak grałem w jedynkę na BGT, ale w końcu się przyzwyczaiłem. Teraz mi już jest z resztą wszystko obojętne. Mogą dać Baldura nawet po rosyjsku, poświęcę się :D Niech go tylko dadzą.
Sign In or Register to comment.