Skip to content

Tyranny

DudoDudo Member Posts: 361
Skusili ste to uz ? Dnes som si to kupil a nainstaloval, zatial som len zrobil postavu, dual wield a trochu som presiel po uvodnej mape. Grafika je uzasna, dufam, ze bude casom na to aj cestina : )

Comments

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Klasicky počkám až vyjde aspoň několik prvních patchů.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    To bylo nějak rychle vydané, ne? Každopádně recenze jsou dobré (ale pořád jsem nedohrál pillars...), asi si ovšem počkám na češtinu, jeslti někdy nějaká bude :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Přijde mi, že Tyranny je takový vedlejšák. Engine už měli hotový od PoE, domnívám se, že hra nebude příliš rozsáhlá (ale bude mít velký potenciál na znovuhratelnost) a navíc na tom ani nedělal třeba Josh Sawyer, což je jedna z největších kapacit v Obsidianu.
    Čekám, že bude brzo oznámen zahájení crowdfungingu na PoE 2, u kterýho už bylo potvrzený, že se na něm maká.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, podle recenzí se zatím zdá, že to neodflákli, tak proč ne? Na pár desítek hodin to prý vydrží a hlavně je tam možnost znovu hratelnosti. Uvidíme, možná až se vyjeví nějaká sleva, tak to tam loupnu
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Mirak said:

    Přijde mi, že Tyranny je takový vedlejšák. Engine už měli hotový od PoE, domnívám se, že hra nebude příliš rozsáhlá (ale bude mít velký potenciál na znovuhratelnost) a navíc na tom ani nedělal třeba Josh Sawyer, což je jedna z největších kapacit v Obsidianu.
    Čekám, že bude brzo oznámen zahájení crowdfungingu na PoE 2, u kterýho už bylo potvrzený, že se na něm maká.

    Nevies nahodou ci PoE 2 bude priame pokracovanie jednotky? Nejak tak ako to bolo pri BG ?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Dudo said:

    Mirak said:

    Přijde mi, že Tyranny je takový vedlejšák. Engine už měli hotový od PoE, domnívám se, že hra nebude příliš rozsáhlá (ale bude mít velký potenciál na znovuhratelnost) a navíc na tom ani nedělal třeba Josh Sawyer, což je jedna z největších kapacit v Obsidianu.
    Čekám, že bude brzo oznámen zahájení crowdfungingu na PoE 2, u kterýho už bylo potvrzený, že se na něm maká.

    Nevies nahodou ci PoE 2 bude priame pokracovanie jednotky? Nejak tak ako to bolo pri BG ?
    Nebude. V minulosti se vyjádřili v tom smyslu, že by se hra neměla ani odehrávat v Dyrwoodu, ale že by to mělo být zasazeno do nějaké exotičtější lokace. Zároveň ale Josh Sawyer mluvil nedávno o tom, že část parťáků z jedničky by se mohla objevit, takže ve výsledku těžko říct, jak to dopadne.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2016
    Tyranny jsem před časem dohrál a pro ty které by zajímal můj názor:

    O proti PoE (který se mi nelíbil) je to OBROVSKÝ krok vpřed.
    Naprosto všechno je lepší.


    1) Schopnosti nevylepšujete přiřazováním nějakých bodíků, ale skutečným používáním.
    Chcete být lepší v používání obouručnách zbraní? Tak popednětě obouručák a dost dlouhu s ním máchejte. Chce být lepší v blokování? Pak musíte se svým štítem snést hodně úderů. Stejně tak to platí u magie. Pokud chce masivní firebally, tak musíte nejdřív začít s malými ohníčky.

    2) Kouzla si sami vytváříte úplně od píky.
    Nejdřív vyberete element, třeba oheň a pak se sami rozhodnete, jestli chcete udělat plošňák, nebo ohnivou střelu, nebo planoucí zbraně, nebo ohnivý štít, nebo ohnivou stěnu, možností je strašně hodně. Pak ještě nastavíte i statistiky kouzla. Můžete mu prodloužit trvání, zvýšit účinost, snížít čas pro opětovné použití. Opravdu velmi kvalitní a dobře použitelný systém kouzlení.

    3) Hra je MASIVNĚ nelineární.
    Budete mít před sebou mnoho stovek rozhodnutí a prakticky všechny ovliňují menší, nebo větší mírou celý příběh. Hra má opravdu hodně konců a hned za začátku stačí pár rozhodnutí a celá hra bude probíhat ÚPLNĚ jinak. Po 8 hodinách čistého herního času, jsem byl nucen smazat savy a začít novou hru, protože jsem nebyl spokojen s vytvořeným historickým pozadí své postavy a s výsledky mých rozhodnutí. Malá rada pro všechny: "Nesnažte se potěšit úplně všechny. Nefunguje to v reálném životě a nebude to fungovat ani v této hře. V lepší případě vás nebude mít rád nikdo a horším případě vás budou nesnášet úplně všichni." Opravdu VELMI velká míra znovuhratelnosti a to ani nemluvím a hodně slušné herní době.

    4) Společníci
    O proti PoE se HODNĚ zlepšili a společníci jsou teď o HODNĚ lepší a skutečně máte pocit, že jsou to živí lidé, kteří reagují na vaše rozhodnutí. Sice chybí absence jakékoliv romance (Ono vlastně ani pořádně není s kým, až na jednu "samici" která by si sice dala říct, ale nebylo by to pro vás moc "zdravé" :D) ale ani to moc nepocítíte.

    5) Dialogy
    Byl jsem naprosto spokojen. Rozsáhlé, dobře napsané a spousty menší nebo VELMI výrazných odlišností, podle pohlaví a původu vaší postavy (věci které vyberete při vytváření postavy hrají VELKOU roli). Oceňuji i dobrý dabing.

    6) Systém reputace
    Velmi zajímavý systém, ačkoliv bych byl rád, kdyby mi ho hned na začátku někdo pořádně vysvětlil.
    Tuto službu vám proto poskytnu :wink:

    Každý společník má ukazatele loajality a strachu. Tento ukazatel mění podle vašich rozhodnutí.
    Je však důležité si uvědomit, že strach není opakem loajality !!!
    Opakem loajality je její absence. Není úplně na škodu, když se vás vaši společníci bojí.
    Mnohdy je to dokonce výhoda. Rozhodně neplatí, že kdo se vás bojí, měl by vás méně "rád".
    Tohle však platí POUZE pro jednotlivé osoby !!!

    Pokud jde o ukazatele pro frakce (nebo jejich vůdce), tak tam je to úplně obráceně.
    Tam je to doslova jak moc vás mají radí a jak moc je serete, takže pozor na vaše rozhodnutí !!!

    7) Příběh
    Není moc co dodat, příběh zajímavý, nelineární a má spostu zvratů.
    Byl jsem opět naprosto spokojen.



    Celkově bych hře dal 8/10
    Kdyby tam byly nějaké pěkné ženské s dobrou romací a kdyby ten konec nebyl takový divný (přijde mi, že MUSÍ vydat dvojku, nebo datadisk, protože takhle otevřený konec je až k smíchu) tak bych dal 9/10.

    Každopádně je to fakt dobrá hra, kterou by si žádný fanda izometrických RPG neměl nechat ujít.
    Post edited by Edvin on
    Idaho
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Dík za shrnutí. Co angličtina? Jak moc je tam náročná? Myslím jakože i v rámci odlišného konceptu a systému.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:

    Dík za shrnutí. Co angličtina? Jak moc je tam náročná? Myslím jakože i v rámci odlišného konceptu a systému.

    Do hry vpadneš hodně rychle i se základní znalostí angličtiny.
    Systém je hodně intuitivní a hlavně hráči her jako je Baldurs Gate budou za pár minut vše bez problémů chápat i ovládat.

    Horší jsou ty rozsáhlé rozhovory, které sice nejsou spiritisticky složité odborné bláboly jako byly u PoE (do teď pořádně nerozumím vysvětlení těch speciálních schopností hlavního hrdiny a to je moje angličtina dost dobrá) ale i zase je jich mnohem větší množství než u PoE.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Super, díky. Měl jsem obavu, aby to nebyl technologickej manuál kombinovanej se Shakespearem :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2016

    Přihazuji můj custom obrázek, který jsem si vytvořil speciálně pro hraní Tyranny. :)

    https://www.dropbox.com/s/azbb0d095pkt14a/Scouta.zip?dl=0

    Stačí nakopírovat do:
    Tyranny/Tyranny_Data/data/art/gui/portraits/player/male/
  • KivanKivan Member Posts: 159
    tak jsem začal hrát Tyranny. Moje už skoro 10 let starý železo má trochu problém s rychlostí, ale ještě pořád se to dá hrát. Jinak zatím hra v pohodě, můžu doporučit. Akorát kouzlení baví víc, než jiné styly boje.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Stále jsem to ještě nedohrál :P Mám nějakou pařmenskou krizi ani PoE, ani Torment, ani Tyranny a ještě jsem si koupil Darkest Dungeon :D
Sign In or Register to comment.