Skip to content

[ZTS] Lista modyfikacji do BGEE, BG2EE, Problemy Techniczne, Linia Komend etc. [up6.12.13]

GriegGrieg Member Posts: 507
edited January 2014 in Polski
[Do It Yourself] czyli [Zrób To Sam]

Poradnik dla początkujących; A w dzisiejszym numerze:
Post główny:
1. Problemy techniczne z grą:
1.1. CTD (wyrzucanie do windowsa)
1.2. Naprawa instalacji
2. Jak uruchomić linię komend w grze (by naprawić zadania, lub użyć kodów).
3. Przeszukiwanie forum czyli: Zanim napiszę o swoim problemie z tego właśnie skorzystam!
4. Plikownia
4.1. Lista przedmiotów w BGEE
4.2. Polskie instalatory dla: rogue rebalancing, item randomiser, w_packmule
4.3. mklink - zrobi za Ciebie synchronizację z plikami dialog.tlk i dialogf.tlk (potrzebne dla niektórych modyfikacji)
5. Modyfikacje gry:
5.1. EEkeeper czyli: magiczne urządzenie do zabawy z zapisami gry (wydanie specjalnie pod BG:EE)
5.2. Kolejność nadpisywania plików w BG:EE (w tym portrety, dźwięki, etc.)
5.3. Weidu
5.4. Instalacja modów
5.5. Mody kompatybilne z BG:EE
5.6. Mody częściowo kompatybilne z BG:EE
5.7. Mody kompatybilne z BG2:EE




1.1. Gdy wywala do windowsa:

CTD=Crash To Desktop

Po to byś jak najszybciej mógł cieszyć się z gry wolnej od błędów. Plik, tzw. "crash dump", znajduje się w: C:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition\crash , spakowany wyślij na adres: support@beamdog.com lub beamdmp@gmail.com.

Warto szczegółowo opisać co się robiło zanim nastąpił błąd, specyfikację techniczną, możliwość powtórzenia błędu zwykle znacznie ułatwia diagnozę i naprawę (dlatego warto też podsyłać zrzuty ekranu i zapisy gry).

Zanim napiszesz upewnij się, że masz uaktualnione sterowniki do grafiki i uruchamiasz baldur.exe jako administrator (w przypadku win Vista i nowszego), oraz że masz najnowsze uaktualnienie gry zainstalowane (by się upewnić uruchom luncher: bgee.exe, zamiast baldur.exe).


1.2. Naprawa instalacji gry:

Gdy masz unikatowy błąd, który udaje Ci się powtórzyć, ale którego nikomu innemu się nie udaje.
Te pliki warto też przenosić gdy jest proponowana aktualizacja gry.

Gdy używasz plików w folderze "override" (np.: używasz dubbing PL), lub gdy używasz nowszych napisów. Jakby co dubbing i najbardziej aktualną edycję tekstów znajdziesz tutaj.
Jeżeli nic z tych rzeczy nie masz to interesuje Cię tylko punkt 2.:
1. przenieś override folder z dubbingiem oraz plik tlk, który wgrałeś gdzieś poza folder BG,
2. użyj lunchera i naciśnij przycisk zaznaczony na czerwono, a następnie: repair install
image
3. po skończeniu przenieś z powrotem foldery i pliki tam gdzie były (folder override i pliki napisów: .tlk)

2. Użycie linii komend:

C:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition
w folderze powinien być plik baldur.ini jak go edytujesz dodaj linię:
	'Program Options',	'Debug Mode',	'1',   
(gdzieś pomiędzy resztą wierszy żeby wyglądało analogicznie jak reszta pliku)

Przykład użycia:
Już w trakcie gry naciśnij: [ctrl]+[spacja] i wpisz: CLUAConsole:CreateItem("BELT01")
(wielkość liter zdaje się, że ma znaczenie), by otrzymać niemagiczny pas,
listę przedmiotów znajdziesz tutaj (oczywiście starą listę z oryginalnej gry):
http://news.softpedia.com/news/Baldur-039-s-Gate-Cheats-Item-Name-List-PC-72610.shtml
Nowa lista wszystkich przedmiotów wyciągnięta z BG1EE dołączona do posta (wraz z kodem przedmiotu)

A tu lista co ważniejszych komend:
http://forum.baldursgate.com/discussion/8317/how-to-customize-your-game/p1

3. Przeszukiwanie forum:

Wyszukiwarka na forum kiepsko działa, dlatego warto przeszukiwać forum przez wyszukiwarkę, google:
dopiszcie w GOOGLE oprócz wyszukiwanej frazy (oddzielone spacją od reszty zapytania):
site:http://forum.baldursgate.com

Jak formatować posty:
http://forum.baldursgate.com/discussion/161/how-to-format-your-posts/p1


4. Plikownia:
– Lista przedmiotów na dzień 1.03.2013 (aktualizacja 1.0.2014+hotfix, plik tlk oryginalny dołączony z aktualizacją)
– pliki dzięki którym WEIDU w czasie instalacji modyfikacji weźmie pod uwagę polskie teksty a nie angielskie
– mklinker czyli automatyczny programik do synchronizacji polskich tekstów (potrzebne do instalacji niektórych modyfikacji, wrzucić do folderu, z grą, gdzie znajduje się plik: CHITIN.KEY)
– tłumaczenie SCSv25 póki nie zostanie zaktualizowany mod o najnowsze tłumaczenie (wgrać do strategems/tra/polish, zastąpić)
Post edited by Grieg on
«134

Comments

  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited October 2013
    5.1. EEkeeper

    Przede wszystkim fajny program do edytowania zapisów gry, narzędzie pod tym względem chyba wszystko-robiące, zmiana statystyk, przedmiotów w ekwipunku, etc.
    EEkeeper to generycznie Shadowkeeper (znany z działania pod starym BG) tyle, że pod BG:EE i bez żadnego czarowania działa jak należy.
    Wątek na forum dotyczący programu. EE Keeper via Wineskin na OS/X
    Link do programu (829kB,v1.0.1).

    5.2. Porady generalne dla ludzi "grzebiących w bebechach" gry:

    Dla bardziej zainteresowanych szczegółowy opis działania silnika gry (tzw. IE=Infinity Engine):

    Encyklopedia silnika gry: http://iesdp.gibberlings3.net/
    (Jak na razie nie jest jeszcze wzbogacona o BG:EE i wszystkie zmiany w silniku z nim związane.)
    dzięki za zwrócenie na to uwagi @viader

    To z pewnością zainteresuje wiele osób, zwłaszcza zajmujących się zmianami portretów i dźwięków:
    klatu said:

    For anyone interested, this is the definitive override order of BGEE:
    1. GAME\Movies (overrides all others)
    2. GAME\Lang\XYZ\Movies
    3. USER\Characters
    4. USER\Portraits
    5. GAME\Sounds
    6. GAME\Lang\XYZ\Sounds
    7. GAME\Scripts
    8. GAME\Override (is overriden by all others)
    GAME = ...\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766
    USER = X:\Users\XXXXX\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition (at least on windows)
    Files in the GAME\Lang\XYZ directories only override others if XYZ is the currently set language.
    These are ALL the overrides, ie. directories with similar names in different locations will be ignored. E.g. GAME\Portraits or USER\Scripts will be ignored.
    Also of interest is that the type of files in overrides does not matter. You can put scripts into the Sounds override and it will override the scripts and vice versa.

    Cytat pochodzi stąd.
    Tłumaczenie w skrócie: kolejność podmieniania plików przez grę: override jest nadpisywany przez wszystkie pozostałe foldery, wszystko co umieścicie w folderze movies nadpisze wszystkie pliki o tej samej nazwie w pozostałych folderach (nawet jeśli nie są to filmy!).


    5.3. WEIDU:

    Wersja dostępna, kompatybilna z BGEE:
    Wersja 233.00 lub późniejsza
    sprawdzić

    5.4. Instalacja modów w BG:EE:

    Uwaga: zamiast poniższej procedury można użyć programiku mklink z plikowni (4.3.)

    1. Wejdź do folderu głównego z grą, tam gdzie jest baldur.exe i chitin.key [u mnie:C:\gry\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766]
    2. Zrób kopię zapasową chitin.key (przekopiuj gdzieś po prostu)
    3. utwórz folder override (chyba, że już istnieje)
    Gdyby nadal coś szwankowało warto uaktualnić WEIDU np. stąd:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/21600/player-how-to-getting-mods-to-work-on-ee-part-ii/p1

    Post edited by Grieg on
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Zrobię z tego announcementa, trza było mnie wołać :D
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited May 2014
    5.7. Mody kompatybilne z BG2:EE:
    Ważne! Na dzień dzisiejszy, po aktualizacji do wersji 1.2, potencjalnie mogą mieć problemy wszystkie mody, które dodają nowe klasy.
    Język polski w modach może powodować problemy (problemy z kodowaniem) – gdyby ktoś się na to natknął mogę przygotować nowy plik by działał jak należy. Poniżej będę uaktualniać, które mody mają aktualne pliki z polskimi tekstami pod BGEE (UTF-8 NO BOM).


    Poprawki:
    BG2 Tweak Pack

    Narzędzia:

    OS X

    Rozszerzenia rozgrywki:
    Adalons Blood
    Unfinished Business
    Gibberlings Three Anniversary Mod
    Tales of the Deep Gardens - zgłaszano błędy przy kompatybilności
    Dungeon Crawl[PL]
    Assassinations[PL]
    Back to Brynnlaw
    The Sellswords
    I Shall Never Forget
    CoM Encounters
    Saradas Magic 2
    Expanded Thief Stronghold – ktoś testował i zdaje się nie potrzebować aktualizacji pod EE

    Usprawnienia rozgrywki:
    Spellcasting in light armor – rzucanie zaklęć w zbrojach
    Wheels of Prophecy
    Almateria's Restoration Project

    Walka:
    Sword Coast Stratagems (SCS)[PL]
    BPSeries AI Scripts

    Czary:

    Zmiany limitu doświadczenia:

    Przedmioty:
    Legacy shields for BG2 EE – tarcze z BG1 w BG2

    Klasy i rasy:
    Rogue Rebalancing
    Wizard Slayer Rebalancing

    Przyłączalne postacie:
    Tyris
    Sheena
    Sir Ajantis for BGII
    Ajantis Portrait Pack for BG(II):EE
    Kindrek
    Tsujatha Melalor Romance
    Kelsey
    Alora
    Vampire Tales – Miriam, wampir złodziej
    Yasraena - zgłaszano błędy przy kompatybilności
    Tashia NPC
    Xan NPC
    Alora NPC
    Auren Aseph
    Tiax NPC
    Angelo NPC
    Vampire Tales
    Ninde NPC
    Arath NPC
    Dace NPC
    de'Arnise Romance
    Banter Packs
    IEP Extended Banters
    Viconia Friendship
    Mazzy Friendship
    Yoshimo Friendship
    Edwin Romance
    Imoen Friendship
    Coran NPC
    Sarevok Friendship
    Branwen NPC
    Keto NPC
    Nathaniel NPC
    Iylos NPC
    Faren NPC
    Adrian NPC
    Isra NPC
    NPC Flirt Packs
    Romantic Encounters
    Haer'Dalis Romance
    Nephele NPC
    Sarevok Romance
    Saerileth Romance

    Portrety i dźwięki:

    Filmy:

    Mapa:

    GIU:

    Inne:
    Dungeon-be-Gone[PL]

    Mody częściowo kompatybilne:
    Weimer's Item Upgrade - zgłaszano błędy przy kompatybilności
    Amber NPC
    aTweaks

    Nie działający tylko dziennik:
    Yoshimo Romance
    Petsy NPC

    5.8. Kolejność instalacji:

    Ascension
    Tales of the Deep Gardens
    Back to Brynnlaw
    The Sellswords
    I Shall Never Forget
    CoM Encounters
    Weimer's Item Upgrade
    Amber NPC
    Tashia NPC
    Ajantis NPC
    Kivan and Deheriana Companions
    Xan NPC
    Alora NPC
    Auren Aseph
    Tiax NPC
    Sarah NPC
    Angelo NPC
    Vampire Tales
    Ninde NPC
    Arath NPC
    Dace NPC
    de'Arnise Romance
    Banter Packs
    IEP Extended Banters
    Viconia Friendship
    Mazzy Friendship
    Yoshimo Friendship
    Yoshimo Romance
    Edwin Romance
    Imoen Friendship
    Coran NPC
    Sarevok Friendship
    Branwen NPC
    Unfinished Business
    Almateria's Restoration Project
    Dungeon-be-Gone
    Wheels of Prophecy
    Kelsey NPC
    Keto NPC
    Nathaniel NPC
    Iylos NPC
    Faren NPC
    Adrian NPC
    Isra NPC
    NPC Flirt Packs
    Romantic Encounters
    Haer'Dalis Romance
    Nephele NPC
    Petsy NPC
    Gibberlings Three Anniversary Mod
    Sarevok Romance
    BG2 Tweak Pack
    Rogue Rebalancing
    Sword Coast Stratagems
    BPSeries AI Scripts
    Wizard Slayer Rebalancing
    aTweaks


    Dzięki dla @jediwolf za zainteresowanie się językiem polskim w modach!
    Post edited by Grieg on
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited March 2013
    Dzięki, ciekawe to nowe narzędzie, ciekawe... Niestety chyba trzeba będzie trochę jeszcze poczekać zanim wypuści program. Co do WEIDU to ono sprawuje się dalej dosyć dobrze, a używam jakiegoś z chyba nie najnowszej wersji. Trzeba tylko przekopiować dialog.tlk i dialogF.tlk do głównego katalogu z grą, a po uaktualnieniu plików do lang, nie jest to poręczne, ale działać - działa. Chyba, że tworzy się instalator wtedy można podać już ścieżkę do pliku.

    PS: Skróć mimo wszystko temat bo wychodzi poza szablon :)
  • maneromanero Member Posts: 392
    Grieg powinieneś aktualizować pierwszego posta za każdym razem gdy się coś pojawi coby ludzie nie musieli szukać na 5 albo 10 stronie. Świetny temat.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited March 2013
    Staram się aktualizować stare posty, dlatego tyle postów mam tutaj bo początkowo nie dało się wszystkiego zmieścić w jednym poście, lista przedmiotów była wypisana w spoilerach i była strasznie długa, ale troszę nie wygodna więc ją usunąłem i zamieściłem w jednym pliku.

    Edit: teraz się dopiero zorientowałem co miałeś na myśli, tak postaram się by było aktualnie w pierwszych postach, ale wraz z czasem może być tego zbyt wiele i też pewnie średnio można liczyć na moją "punktualność", choć spróbuję to utrzymać w miarę aktualnie i w porządku.
    Post edited by Grieg on
  • FvZFvZ Member Posts: 7
    Mam pytanko - jak się nazywa oraz czy istnieje do BG:EE mod, który zdejmuje ograniczenia dotyczące noszonych magicznych przedmiotów? Chodzi mi o tą przypadłość, kiedy np. nie mogę założyć pierścienia Pancerz +2 w sytuacji kiedy mam już np. zbroję magiczną, lub płaszcz, etc.
    Pozdrawiam
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited October 2013
    @FvZ
    Nic mi o tym nie wiadomo, ale masz kilka opcji by coś takiego osiągnąć:
    1. Użyć programów takich jak DLTCEP, czy Near Infinity i wyedytować każdy przedmiot ręcznie
    2. Możesz też napisać prośbę o stworzenie takiej modyfikacji tutaj: [mod request] oczywiście po jangielsku
    3. Być może jest to fragment któregoś większego moda już stworzonego do BG:EE,
    4. Lub pewnie istnieje mod do wersji BGT lub BGtutu, a co za tym idzie jest pewna szansa, że zadziała również na BG:EE

    Z tych wszystkich najbardziej polecam drugą opcję, wydaje się, że ma największą szansę na sukces i do tego możesz ktoś wskaże Ci ew. jeśli jakiś mod już powstał z takimi zmianami przedmiotów
    Post edited by Grieg on
  • FvZFvZ Member Posts: 7
    Dzięki za rzetelną odpowiedź! Poszperam na angielskim forum, może coś takowego znajde. Tak czy siak, pamiętam, że jak kiedyś przechodziłem BG2 to taki mod miałem wgrany...
    BTW, da się wyeksportować postać z BG:EE do oryginalnego BG2+ToB?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @FvZ
    Tak da się podobno działa wszystko jak należy pomijając nowe klasy (w końcu nie ma ich w BG2),
    samemu testowałem na wcześniejszej wersji BG:EE, save działał przynajmniej we wstępie, nie grałem dalej

    Co do przedmiotów: i tak nie przechodziły przedmioty w starej wersji poza kilkoma, które można policzyć na palcach rąk, więc z tym nie powinno być problemu, kwestia pantalonów ale też ktoś wspominał, że się przeniosą w save'ie do BG2:ToB więc generalnie powinno być w porządku
    w najgorszym razie można użyć edytora (shadowkeeper) by ustawić na początku statystyki z końca BG:EE, ale tego akurat nie polecam moim zdaniem za dużo roboty i cackania się
  • FvZFvZ Member Posts: 7
    edited July 2013
    Na pewno da się przenieść cały ekwipunek "gracza" (głównej postaci) z BG:EE do BG2 (robiłem tak w przypadku klasycznego BG1). Tylko, że wtedy gra traciła by sens, bo początek byłby banalnie prosty.... Gra nie warta świeczki moim zdaniem :)
  • Xar105Xar105 Member Posts: 112
    FvZ ale podobno jest on porozrzucany po całym laboratorium wiec jeśli się chce to trzeba go całego znaleźć, a mi było by zal zostawiać to wszystko :P
  • HorvorHorvor Member Posts: 4
    Witam, mam problem dotyczący Multiplayer w BG:EE. Jak grać przez hamachi? Próbowałem z kolegą wpisywał moje IP ale pisało tylko "Przyłączenie się do danej sesji może trochę potrwać. Proszę czekać"
  • planeescapeplaneescape Member Posts: 2
    Mam pytanie czy jest jakiś mod zwiększający text w okienkach BG:EE i BG:EE2
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited November 2013
    @planeescape
    GIU:
    inne czcionki przy liczbach przedmiotów
    Archaic GUI for BG:EE
    Larger Font Size For BG:EE

    Być może zadziała też na BG2EE w końcu to ten sam engine
  • planeescapeplaneescape Member Posts: 2
    no niestety mod nie jest kompatybilny w rozdzielczości 1024x600
  • SerephinaSerephina Member Posts: 5
    edited December 2013
    Pomóżcie proszę, bo mam problem z instalacją modów na BG2 EE, a bez modów nie zamierzam nawet zaczynać gry;( Tak jak to robiłam w zwykłej wersji gry, nie EE, wrzucam pliki modów do folderu z grą i odpalam setup - i tu pojawia się problem, bo pojawia się komunikat "FATAL ERROR: Failure ("not a game directory"). Próbowałam z Tales of the Deep Gardens i Dungeon Crawl. Co robię źle? Kombinowałam, próbowałam instalacji w override i w data/00783, bez skutku.

    OK, poradziłam sobie:)
    Post edited by Serephina on
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    edited January 2014
    Pytanie: czy komuś się zdarzyło, że klikając na niektóre przedmioty, czy to w ekwipunku, czy u sprzedawcy, gra się wywalała. Podejrzewam, że może być coś powalone z opisami przedmiotów. Ja gram z zainstalowanym SCS oraz BG2 tweaks

    Nieaktualne już :)
    Post edited by vigovilingar on
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Serephina , @vigovilingar – po pierwsze sorki za tempo nieco nie obecny byłem, po drugie jeśli moglibyście napisać jakie było sedno problemu i jak go udało się rozwiązać, być może inni też napotkają ten sam problem,
    dzienks:D
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    Problem był z pewnymi komponentami BG2 tweaks pack. Przy próbie wejścia w opis niektórych zbroi wywalało mnie z gry. Ja tego moda instalowałem wszystko, jak leci. Okazuje się, że komponent czarowania w zbrojach oraz kradzieży w zbrojach nie jest kompatybilny z wersją 1.2 bgee
  • SerephinaSerephina Member Posts: 5
    Problem z instalacją wynikał z tego, że nie instalowałam modów we właściwym katalogu, czyli w data/00783. Teraz mam kolejny problem i nie wiem, czy jest on związany z modami, czy z samą grą. Otóż gra zawiesza się w momencie, gdy po pokonaniu naczelnika więzienia sfer rozmawiam z Raelis.

    Mój log weidu:
    // Log of Currently Installed WeiDU Mods
    // The top of the file is the 'oldest' mod
    // ~TP2_File~ #language_number #component_number // [Subcomponent Name -> ] Component Name [ : Version]
    ~DC/SETUP-DC.TP2~ #0 #0 // Dungeon Crawl: v7
    ~BACKBRYNNLAW/SETUP-BACKBRYNNLAW.TP2~ #0 #0 // Back to Brynnlaw mod for Baldur's Gate II: v3
    ~ISNF/ISNF.TP2~ #0 #0 // Colours of Infinity: I Shall Never Forget
    ~XAN/SETUP-XAN.TP2~ #5 #0 // Xan NPC MOD for Baldur's Gate II: v12
    ~XAN/SETUP-XAN.TP2~ #5 #1 // Zainstalować alternatywną klasę postaci dla Xana? -> Zmień klasę Xana na Wojownika/Maga: v12
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #10 // Usuń animacje hełmów: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #130 // Wszyskie dialogi zatrzymują grę: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1010 // Więcej interiekcji: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1050 // Powolne rozkładanie się przedmiotów drowów: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1080 // Dodaj Torby Przechowywania: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1120 // Sklepy sprzedają większe stosy przedmiotów: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1160 // Wiele twierdz -> Brak ograniczen (Baldurdash): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1170 // Dodatkowi Kupcy (Baldurdash): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1180 // Kobieca Edwina: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #1220 // Zezwol Cromwellowi na ulepszanie przedmiotow z Twierdzy Straznika: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #2090 // Zmień maksymalną ilość doświadczenia -> Usuń ograniczenie doświadczenia: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #2120 // Pozwól rzucać czary maga w Ciężkich Pancerzach: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #2151 // Noszenie wielu magicznych przedmiotów z prmią do KP -> Brak Ograniczeń: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #2210 // Prawdziwe Wielkie Mistrzostwo (Baldurdash): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #2240 // Nieograniczone tabele trafienia: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #2250 // Nieograniczona tabela zaklec Czarownika: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #2260 // Alternatywna tabela zaklec Maga -> Tabela nieograniczona (Blucher): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #2280 // Zmiana tabeli zaklec Kaplana -> Tabela nieograniczona (Blucher): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #2340 // Usuniecie limitu przywolan Niebian (Ardanis/GeN1e): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3000 // Większa ilość punktów zdrowia prz awansie -> Maximum: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3040 // Uczyń Torby Przechowywania Bezdennymi: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3050 // Usuń zmęczenie z czarów przywrócenia: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3080 // Nieograniczone stackowanie amunicji: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3090 // Nieograniczone stackowanie kamieni i biżuterii: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3100 // Nieograniczone stackowanie mikstur: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3110 // Nieograniczone stackowanie zwojów: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3121 // Szczęśliwość(NPC w drużynie nie narzekają na reputacje) -> Postacie przylaczalne wspominaja o nieodpowiedniej dla nich reputacji, lecz nie odchodza (Salk): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3123 // NPC w drużynie nie walczą: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3190 // Odpoczywaj gdziekolwiek(Japheth): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #6 #3200 // Możliwość sprzedawania kijów, maczug i proc (Icelus): v14
    // Recently Uninstalled: ~SETUP-ITEMUPGRADE.TP2~ #0 #0 // Shadows Of Amn Item Upgrades -> Original list version: v40
    // Recently Uninstalled: ~SETUP-ITEMUPGRADE.TP2~ #0 #1 // Throne Of Bhaal Item Upgrades -> Original list version: v40

    Proszę o pomoc, jeżeli ktoś orientuje się, w czym rzecz. Z góry dziękuję:)
    Ech, nie miała baba kłopotu, to kupiła sobie ee:( Od lat miałam zainstalowane stare, dobre, oryginalne BG2, z masą modów sprawdzonych przez lata, wszystko śmigało, a teraz znowu zabawa od nowa;(
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Na początek kilka pytań, masz Haerdalisa w drużynie? Czy stało się z nim coś w czasie misji/tuż przed? Jeżeli tak to to jest błąd gry, choć bez modów powodował tylko brak wysłania do domu, widać u Ciebie się coś pogorszyło jeszcze.

    Jeżeli nie masz Haer'dalisa spróbuj po prostu: C:SetGlobal("CDHaerdalisJoined","GLOBAL",0)
    Jeżeli nie grasz bardem możesz też spróbować: CLUAConsole: MoveToArea("AR0510")
    Pomoc zaczerpnięta stąd

    Pewnie zadziała choć przykre, że takie problemy się pojawiły.

    Powodzenia w rozwiązaniu problemu:]
  • SerephinaSerephina Member Posts: 5
    Haerdalis nie podróżuje ze mną, nie lubię tej postaci, więc jej nie przyłączam. Jest w więzieniu sfer razem z resztą swojej grupy i czeka na ratunek.
    C:SetGlobal("CDHaerdalisJoined","GLOBAL",0) nic nie dało, MoveToArea oczywiście działa, ale w ten sposób nie dostaję punktów za zadanie, gdyż muszę uciekać stamtąd bez rozmowy z Raelis. W przeciwnym razie gra zawiesza się w momencie, gdy Haerdalis tłumaczy Raelis, że zostaje z moją bohaterką.
    Nic to, te 44000 punktów doświadczenia mogę sobie dodać konsolą, szkoda tylko nie zaliczonego zadania;(
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Serephina
    Wiem, wiem też nie lubię jak mi coś pozostaje w dzienniku i później się to to pląta; przegrzebałem NI i dokopałem się do wyzwalaczy, które kończą zadanie, w teorii w EE powinna działać następująca procedura:
    Wrzuć załączony pliczek do katalogu z grą (zdaje się, że niekoniecznie do override), a w grze wklep:
    C:Exec("UdieReal.txt")
    więc ten pliczek, ni mniej ni więcej jak zakończy zadanie i usunie wpisy z dziennika

    PS. Jakby jeszcze coś było nie halo w zadaniu to w dialogu znalazłem jeszcze takie wyzwalacze, wystarczy dopisać na końcu pliku i powinno być git
    Global("HaerDalisMove","GLOBAL",1)
    Global("HaerDalisFree","GLOBAL",1)
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    PPS. Plik
  • SerephinaSerephina Member Posts: 5
    Dziękuję, pobawię się tym w wolnej chwili:)
  • AshtarrAshtarr Member Posts: 7
    Witam Was serdecznie, potrzebuję pomocy z kitem dla rangera, nie znam się kompletnie na modowaniu IE dlatego też zwracam się z proźbą o dostosowanie tego modu do BG2 EE. source : http://www.shsforums.net/files/file/687-auror-kit-for-the-ranger-class/ kit jest widoczny po instalacji ale nie można go wybrać, uwielbiam łuczników a ten specyficzny skojarzył mi się z łucznikiem z wspaniałą jednostką Elficką z gry Disciples 2 jeżeli ktoś pamięta. Proszę o konwersję tego kita do BG2EE
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    Jednak mody to nie dla mnie. Może mi ktoś napisać, czy patch 1.2 dodawał torby do przechowywania przedmiotów innych niż czary, mikstury i kamienie? Bo zainstalowałem sobie mod dodający takie coś i gra mi się wywala, gdy chcę przeczytać opis.
  • stalker_555stalker_555 Member Posts: 1
    Tales od the deep garden nie jest kompatybilny a przynajmniej u mnie nie jest :) rozmowa z tajemniczym czarodziejem w dzielnicy rządowej kończy się wywaleniem gry ;) natomiast weimer item upgard wywala się kiedy proszę cromwella o przeszukanie mojego ekwipunku w celu znalezienia komponentów ;) czyli w ogóle nie jest kompatybilny, możliwe że znów tylko u mnie. Gdyby ktoś miał problem z Cromwellem nawet bez weimer item upgard polecam wywalić z ekwipunku cep bojowy wieków z twierdzy d'Arnise, powoduje on też wywalenie gry kiedy Cromwell zaczyna przeglądać nasze rzeczy.
Sign In or Register to comment.