Skip to content

[ZTS] Lista modyfikacji do BGEE, BG2EE, Problemy Techniczne, Linia Komend etc. [up6.12.13]

24

Comments

  • emixo1emixo1 Member Posts: 10
    Nie radze instalować moda Yasraena! Wywala grę do pulpitu kiedy przechodzimy do drugiego poziomu lochów Irenicusa, przynajmniej u mnie!
  • emixo1emixo1 Member Posts: 10
    Czy ktoś uporał się z bugiem Haerdalisa, gra zawiesza się w momencie, gdy Haerdalis tłumaczy Raelis, że zostaje! Jakby następny tekst nie został konwertowany pod UTF-8 NO BOM! I nie jestem pewny czy to wina jakiegoś moda
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,271
    @Grieg Po wydaniu BG:EE post powinien przejść gruntowną aktualizację np brak koneczności korzystania z mklink, niedziałające mody na 1.3 itp
  • poniewczasieponiewczasie Member Posts: 3
    Zauważyłem, że niektóre osoby mają problemy z modem Item Upgrade. Gra zawiesza nie kiedy Cromwell chce obejrzeć nasz ekwipunek. Błąd dotyczy jedynie moda zainstalowanego po polsku. Instalacja angielska nie powoduje błędu. Czy wie ktoś jak rozwiązać problem/co go powoduje?
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,271
    edited July 2014
    Jeżeli mod który instalujemy do BG2:EE ma polkie tłumaczenie, przed instalacją wszystkie pliki z polskim tłumaczeniem należy wcześniej przekonwertować na format UTF-8 bez BOOM np Notepadem++
  • poniewczasieponiewczasie Member Posts: 3
    Chwała ci dobry człowieku :) I dla potomności proponowałbym dodać do pierwszego posta jakiś poradnik instalacji modów, bo sam się tyle namęczyłem szukając rozwiązania, że głowa mała i nic nie umiałem znaleźć... a jak ktoś jest mniej ogarnięty w temacie (jak ja) to sam nie wpadnie na rozwiązanie.
  • TrakersTrakers Member Posts: 2
    edited July 2014
    Z tego co zauważyłem jak gram wywalają się mody:
    Yarsena - szkoda bo fajny
    I Shall Never Forget
    BG TWEAKS (wiele twierdz)

    Dodatkowo:
    - jakiś mod, który dodaje NPC w kanałach pod Miedzianym Daidemem (nie wiem, który zabiłem ich)
    - obecnie coś wywala mi na Wzgórzach Umar - zaraz po wejściu w lokacje ja ustale jaki to dam info

    Szczerze to liczyłem, że ta lista w 1 poście jest pewna a tu widzę, że nie do końca
  • emixo1emixo1 Member Posts: 10
    ALIEN dwa posty wcześniej napisał co trzeba zrobić żeby te mody działały!
  • TrakersTrakers Member Posts: 2
    Ok, mój błąd w ramach rekąpensaty mogę polecić fajny program do konwersji Gżegżółka XP (ja używam go na win 7) przeciągasz pliki do programu (obojętnie jaką ilość) klikasz konwertuj i wszystkie odrazu dostają UTF-8 :) co więcej tworzy backup starych plików.
  • boaserioboaserio Member Posts: 4
    @FvZ
    Jeśli chcesz używać magicznych przedmiotów takich jak Pierścień ochrony +1, +2, Amulet Protektor +1 itp. bez ograniczeń to nie potrzebujesz żadnych modów. Wystarczy że w katalogu Override stworzysz pusty plik ITEMEXCL.2DA
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    edited August 2014
    Witam wszystkich serdecznie :)
    Przepraszam, że swoją obecność na tym forum rozpoczynam od problemu :P Po zainstalowaniu modów (z wyjątkiem tych, przy których zgłaszano już problemy) według listy kolejności, zawiesza mi grę podczas tworzenia postaci. A dokładniej gdy rozwijam biegłość w cepie bojowym. Ma ktoś jakiś pomysł? Dałoby radę sprawdzić który z modów powoduje błąd czy muszę odinstalowywać wszystko pokolei do skutku? :/ Proszę o pomoc...

    EDIT: Wekiera tak samo zawiesza grę. Pominęłam te dwie umiejętności, udało mi się dojść do autosave. Próba rozmowy z Jasperem również mnie zawiesza :/

    EDIT2: Odinstalowałam całą grę. Pościągałam na nowo wszystkie mody, które SĄ kompatybilne z EE według opisów i dam znać o rezultatach.
    Któryś z tych modów jest niekompatybilny, pomimo opisu:
    01 I Shall Never Forget v4.1
    02 tashia_remix_v1.4
    03 ninde_v2.2
    04 arath_v2.2
    05 dace_v1.3
    06 iepbanters_v4.2
    07 viconiafriendship_v3.3
    08 mazzyfriendship_v2.2
    09 yoshimofriendship_v3.1
    10 edwinromance-v206
    11 imoenfriendship_v2.2
    12 sarevokfriendship_v1.2
    13 nathaniel_v4.4
    14 iylos_v2.5
    15 faren_v2.2
    16 adrian_v2.3
    17 Isra_bg2_v2.1
    18 haerdalisromance_v2.1
    19 nephele_v2.3
    20 sarevokromance_v1.2
    21 bg2_tweaks-v14
    22 stratagems-v28
    23 BPSeries_v03121
    24 wsr_v110

    ~~~~~~~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~!!~~~~~~~~~~
    Wygrał bg2_tweaks-v14 z numerem 21 :/ Jest niekompatybilny. A przynajmniej jeden z jego komponentów.

    yoshimofriendship_v3.1 i imoenfriendship_v2.2 również zawieszają grę podczas jednej próby rozmowy.

    *testowane z wersją v1.2
    Post edited by Antraxu on
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,271
    @Antraxu‌
    Te mody są kompatybilne z BG:EE jeżeli instalujesz je w języku angielskim. Aby zainstalować je w wersji polskiej musisz najpierw przekonwertować pliki tłumaczenia na format UTF-8
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    I robiłam to, albo robiłam źle (co może być, jako że się na tym nie znam :P ) albo coś nie działa. Użyłam programu Gżegżółka XP.
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,271
    edited August 2014
    @Antraxu własnie sprawdziłem i nawet bez konwersji plików wszystko działa prawidłowo i nic mi się nie zawiesza. Proponowałbym czystą instalację BG:EE 1.3, BG2 Tweak Pack (ja zinstalowałem wszystko) i testowanie czy nadal sie zawiesi. Jeżeli tak to jak już robisz konwersję, proponowałbym Notepad++ a nie jakieś przetpotopowe narzędzie ;)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Antraxu, też sugeruję Notepad++, nie miałem jeszcze problemu z konwersją plików .tra z jego użyciem.
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    A chciałoby Ci się wytłumaczyć laikwi krok po kroku jak to zrobić? :P
  • XantorXantor Member Posts: 110
    ja tam używam notatnika ^^ w notepadzie to było bodajże w "formacie" nie pamietam bo nie używam od czasu gdy xml'ami przestałem sie bawić, ale w notatniku dajesz poprostu zapisz jako i tam ustawiasz by ci kodowało na UTF-8 i podmieniasz
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    Mówisz, że to takie proste? Hah :D To się tym pobawię w wolnym czasie :) Akurat skończyłam jedną rozgrywkę, to za jakiś czas zabawię się w następną :)
  • voltvolt Member Posts: 31
    Może ktoś mi napisać czarno na białym czy naprawili multiplayer?

    Problem gdzie jak dołączało więcej niż 2 osoby to nie można było wbić albo te osoby które były już w pokoju gry i czekały na start to wyrzucało ich etc?
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    edited September 2014
    Właśnie zainstalowałem 1.3, ale nie pamiętam jakie komponenty mi się zawieszały w tweak packu. Jak pomyślę, że mam to teraz jeszcze raz parę razy przeinstalowywać to mi się odechciewa. Czy mógłby ktoś napisać, które dokładnie pliki muszą być przekonwertowane na UTF-8?
  • ar0nar0n Member Posts: 14
    Mam problem - gra chodzi, niby ok, ale mniej więcej co 10 sekund samoczynnie robi się zoom (nawet nie mam myszki z kółkiem), próbowałem wszystkiego, przeglądnąłem całe forum po polsku i angielsku i nic, zabawy z baldur.ini czy kompatybilnością baldur.exe nie pomagają, co robić? :(
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @vigovilingar musisz przekonwertować wszystkie pliki z rozszerzeniem .tra z katalogu languages ->polish. Otwórz każdy z nich w programie Notepad++, rozwiń u góry menu Format i wybierz opcję Konwertuj na format UTF-8 bez BOM. Zapisz plik. I to samo z pozostałymi plikami .tra z tego katalogu.

    Pełna ścieżka: bg2_tweaks-v14\bg2_tweaks\languages\polish
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    @Cahir‌ wielkie dzięki. Rozumiem, że już żaden komponent nie będzie wywalał gry?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Nie powinien, chyba że akurat twój problem związany jest z jakimś bugiem w modzie. Ale takie crashe w polskiej wersji językowej są najczęściej spowodowane właśnie brakiem konwersji na UTF-8.
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    edited September 2014
    Ach i nowy problem. Przekonwertowałam pliki jak radziliście i mam teraz to:
    http://www.speedyshare.com/jTVbd/Untitled.jpg
    Wyskakuje mi dziwny error. Jakieś pomysły?
    Post edited by Antraxu on
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,271
    @Grieg Halo halo, jest tam kto? Może mały update listy?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @ALIEN Dopiero co wróciłem do Polski, nie za wiele mam czasu na takie rzeczy więc przez jakiś czas bym na nie liczył na upp. Tak to jest zawsze coś wyskoczy do roboty, nie mówiąc już o pracy.
  • KretosKretos Member Posts: 2
    jak to pusty plik ?? mógłbyś to rozwinąć
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    edited July 2015
    Czy ktoś jeszcze ma problem z instalacją modów po aktualizacji 1.3.2? Czy to tylko u mnie? :(
    Post edited by Antraxu on
  • AntraxuAntraxu Member Posts: 15
    Znalazłam winowajców, znajdują się pod tym linkiem:
    https://forums.beamdog.com/discussion/40588/polska-wersja-oraz-dubbing-download#latest

    Jak ręcznie zainstalowałam tłumaczenia z poprzednich wersji, to wszystko działa jak ta lala :)
Sign In or Register to comment.