Skip to content

Projekt X

viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
edited March 2013 in Polski
Chcieliśmy razem z @Selendisem przedstawić początek naszego moda - którego tworzymy już od dłuższego czasu, jednak prace idą powoli ponieważ wszystko tworzymy w wolnym czasie - dobra to taka wymówka, oczywiście ja wszystko spowalniam :). Czemu piszemy o tym teraz? Właściwie o tak, w nadziei na jakieś sugestie lub pomoc :) Ponadto minęło już trochę czasu i mamy co przedstawić :) Baner od @Selendisa, na którym już wszystko pokrótce spisał!
image
cherrycoke2lSheeDargoradGriegpowerfulallyLuckyCrawley[Deleted User]CuvCrevsDaak
«13

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Grafika z Robin Hooda <3

    Będą elfy? Albo Netheril?
    [Deleted User]
  • mackosmackos Member Posts: 188
    Brzmi jak przedwczesny prima oprilis ^^ niektóre screeny sa naprawde fajne ale wstrzymam sie do pojotrze z komentarzem ;-)
    Selendis
  • maneromanero Member Posts: 392
    Nie chce wam psuć nastroju, ale zaprezentujcie się... jak już ukończycie projekt. Albo dojdziecie do etapu grywalnej bety.
  • mackosmackos Member Posts: 188
    manero said:

    Nie chce wam psuć nastroju, ale zaprezentujcie się... jak już ukończycie projekt. Albo dojdziecie do etapu grywalnej bety.


    mi zepsułeś nastroj
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @viader napisz coś więcej o fabule:)


  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited March 2013
    @cherrycoke2l prawdopodobniej drowy, bo większa część będzie działa się w Podmroku.

    @manero I tak jest na forum taka posucha, że strach :) To, że pogadamy o planach na najbliższe miesiące nikomu nie zaszkodzi :) Ponadto po co się prezentować gdy ma się ukończonego moda? Wydaje się go i tyle, a beta grywalna jest, nawet paczka instalacyjna, tylko że cały czas będzie do tego coś dokładane, więc pewnie nie to miałeś na myśli.

    @Cahir Zarys fabuły:
    Krasnolud w oberży ma kłopoty z pewnym bandytą i wysyła nas byśmy się z nim rozprawili. Okazuje się, że ten bandyta był hersztem niezłej bandy i działał na zlecenie maga. Mag poszukuje zaś zestawu artefaktów do otworzenia przejścia do ruin miasta krasnoludzkiego. Opuszczone zostało z powodu inwazji orków, a wyjście krasnoludy zapięczętowały by nie zginąć przy ewakuacji. Z pewnego powodu mag strasznie chce się tam udać :) W każdym razie po rozprawieniu się z magiem, krasnolud zaproponuje wyprawę do tych ruin kusząc bogactwami. Dalej wszystko będzie opierało się na przeszukiwaniu Podmroku i górskich szczytów.

    Początkowo miała być wyprawa na odległe pasmo górskie karawaną, skąd dałoby się wrócić do Wybrzeża Mieczy dopiero po wykonaniu misji, ale zastanawiam się czy nie przenieść tego na Chmurne Szczyty. Tak można byłoby przerwać misję w dowolnym momencie. Sam nie wiem które rozwiązanie jest lepsze, może podpowiecie?
    [Deleted User]
  • mackosmackos Member Posts: 188
    brzmi troche zbyt ambitnie ciezko wam bedzie we 2 to garnac :) ja raczej bym to przeniosl w odlegle pasmo gorskie ruiny krasnoludzkiego miasta niespecjalnie pasuja do klimatu wybrzeża mieczy
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @viader Pewnie można by wcisnąć tam na chama jakieś krasnoludzkie miasto — czemu nie. Ale jeśli mogę się wypowiedzieć na temat prywatnych gustów: lubię, gdy lokacja w grze jest oparta o jakieś przesłanki z kanonu. Można by zatem rzeczywiście pójść z tym na północ i oprzeć się o Delzoun, albo wręcz przeciwnie – na południe, gdzie znajdowało się chyba najstarsze FR-owe królestwo tarczowych krasnoludów (czyli tych standardowych).

    http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Shanatar

    Z tego pierwszego podkrólestwa powstali duergarowie, co mogłoby dać ciekawą historię opartą o FR.

    Można przesunąć się dalej na południowy wschód, do Shaar, gdzie znajduje się Głęboka Rozpadlina. Jest to stolica złotych krasnoludów, co prawda dalej istnieje i jest silna, ale można by zrobić coś wokół. http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Great_Rift

    Z ciekawszych faktów: gdy ilythirri stały się drowami, zeszli do Podmroku właśnie w tej okolicy. Podbili krasnoludzkie miasto i założyli własne. Jednak potem Podmrok nad nim się zawalił. Mroczne elfy rozpierzchły się po Faerunie, a na powierzchni została Rozpadlina.
    Selendis[Deleted User]
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @cherrycoke2l Dawne królestwo krasnoludów tarczowych jak Shanatar jest dobrym pomysłem, jeszcze porzucone idealnie wpasowuje się w to co chcieliśmy zrobić :) Zastanawiam się w jakim paśmie górskim to królestwo leżało czy w - Alamir Mountains?
    [Deleted User]
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @viader cytując Lost Empires of Faerun "At its height, the kingdom of High Shanatar stretched from the River Agis and the Marching Mountains to the Troll Mountains, and from the western coast to the Alamir Mountains. The kingdom included cities both atop and beneath the ruined cities of Memnonnar, as well as isolated dwarfholds carved into the mountains to the north."
    cherrycoke2lviader
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @viader – niestety jedyne miejsce, które wspomina o Shanatar jest Race of Faerun i w sumie niewiele więcej tam jest napisane. Przypuszczam, że to była dość duża konfederacja – więc gdziekolwiek nie umieścicie tych miast, będzie dobrze :D
    [Deleted User]
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @viader – jeszcze na Candlekeep o tym piszą, ale chyba nic nowego tam nie ma:

    http://forum.candlekeep.com/topic.asp?TOPIC_ID=7524
    [Deleted User]
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @viader A tak w ogóle to z opisu fabuły zapachniało mi Morią i Balrogiem:) Może jakiś pit fiend jako boss?:) Drowy lubią ryzykować przyzywając potężne demony czy diabły.
    W ogóle gdybyście potrzebowali jakichś informacji stricte z FR (lore) to mam dostęp do materiałów 2 i 3 edycyjnych, więc mogę trochę pomóc w tym temacie.
    viaderSelendis
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited April 2013
    W takim razie trzeba zapełnić to miejsce drowami i duergarami i ilithami, demonami i innymi poczwarami :) Co do bosa to słyszałem, że z Diablo2 dobrze przerzuca się animacje może by przerzucić calutkiego Diablo :D Ogółem demon byłby klimatyczny na ostatnią walkę :)
    [Deleted User]
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,666
    Uh, obawiam się, że mogłoby to zostać źle odebrane jako, że nie dość że to ikona innej gry...
    ...może lepiej zerknij do Infinity Animations i poproś o pozwolenie na wykorzystanie czegoś z ich zasobów :) Mod na SHS.
    Selendis
  • mackosmackos Member Posts: 188
    Zgadzam sie, mozna ewentualnie zaczerpnac cos z ID, tak zeby skojarzenia nie odbiegaly zbytnio od FR. Ja licze bardziej na mod ktory bedzie spojny z BG i fabularnie dopracowany niż na mase nowych atrakcji. Jakbym chciał nowosci zagralbym w inna gre
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,666
    proponowałbym wykorzystać dridery z IWD2... ciekawsza opcja ^^
    SelendisLucky
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Do demonów jeszcze trochę czasu zostało, więc problem odstawię na potem :)
    @mackos święta racja tego musimy się trzymać :) Tak samo trzeba pamiętać o tym, że koniec gry to walka z Saverokiem, bo w niektórych modach to końcowa bitwa z Saverokiem jest po prostu pikusiem i już nieznaczącym wydarzeniem.
    A właśnie jeśli ktoś ma save z 3-4 poziomową drużyną to mógłby wrzucić? Jestem za leniwy by wbijać lvl tylko po to by przetestować kilka rzeczy, a nuż ktoś ma takiego save. Byłbym wdzięczny!
    [Deleted User]
  • mackosmackos Member Posts: 188
    jutro wieczorem wrzuce save'a
    viader[Deleted User]
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    trzeciopoziomowa drużynka, co prawda będziesz musiał pół drużyny wskrzesić najpierw, ale to nie powinno być dużym problemem, postacie z losowymi punktami życia, prawie w ogóle bez wczytywania (tylko jeśli główna postać padnie) stąd też martwa załoga, niestety nie ma w drużynie ani kapłana ani złodzieja stąd jeszcze pozostawia wiele do życzenia ten przykład drużyny
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @viader – moja drużyna, 3/4 poziom, całkiem zdrowa
    [Deleted User]
  • mackosmackos Member Posts: 188
    hmm w takim razie ja juz nie wurzucam. chyba ze bedzie potrzebna 4 poziomowa druzyna z max hp i calkiem niezlym ekwipunkiem
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    edited April 2013
    @cherrycoke2l Ciekawy pomysł z tym Shanatar, musielibyśmy mieć sporo informacji o tym rejonie, historii, informacji o bitwach itp. Aby jakoś scalić naszą opowieść z tym rejonem.
    Jeśli chodzi o mapę to najmniejszy problem z namalowaniem miast pytanie tylko czy mapa w koncepcji BGEE czy BG2 ?

    @Cahir Nie wiem co @viader o tym sądzi ale myślę, że przyda się każda znajomość FR, zwłaszcza historia krain, wydarzeń itp.

    Co powiecie na Smoka w BGEE ? moja koncepcja to na lodowego, tego mniejszego co jest w IWD2
    już lokacje są na ukończeniu pokaże wam urywek jednej ;)

    image
    Uploaded with ImageShack.us
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Selendis – wydaje mi się, że nie ma o wiele więcej historii na ten temat – i to chyba bardzo dobrze, bo oznacza to, że możecie sobie wymyślić niemal cokolwiek, o ile nie będzie to sprzeczne z istniejącymi materiałami :)
    [Deleted User]
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Selendis jak znajdę chwilę to postaram się wygrzebać więcej informacji o Shanatar, może coś w 2 edycyjnych materiałach ciekawego będzie.
    Jeżeli chodzi o smoka to wydaje mi się, że obszar Wybrzeża Mieczy jest trochę za ciepły na obecność białej odmiany. Ale jeśli planujecie przesunąć akcję na północ powinien być w sam raz (zwłaszcza, że białe smoki są z gatunku tych trochę mniejszych i słabszych od innych chromatycznych kuzynów więc taka gadzina nie będzie zbyt przegięta na poziom postaci jaki można osiągnąć w BG).
    Jeśli chodzi o styl mapy proponuję jednak styl BGEE, tak jakoś mam duży sentyment do "jedynki":)
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    edited April 2013
    @cherrycoke2l głównie chodzi oto by nie postawić gdzieś pasma górskiego na mapie gdzie go w rzeczywistości (FR) niema. znaczy to się da poprawić ale przed premierą bo po premierze to może być wstyd ;p
    znalazłem takie informacje o schantar na razie:
    http://www.realmshelps.net/faerun/underdark/chap8under.shtml
    http://gexe.pl/forgotten-realms/art/285,Chronologia-Podmroku

    @Cahir IWD2 w jaskiniach rzecznych są małe białe smoki, oczywiście mapy które zrobiłem wcale nie muszą się przydać teraz, na razie robimy wcześniejszy zamysł, kiedyś zawsze można zrobić jakiś lodowy dodatek ;). Jak się da coś o Shanatar wyszperać to świetnie.

    @Cahir dyskutujemy z @viader em, sam też się przychylam do mapy świata odpowiadającej tej z BGEE, sam się zastanawiam nad takim zabiegiem by powiększyć mapę z BGEE, a nowe przygody oddelegować na nową. Bo połączenie chyba by sprawiło znaczny rozrost i objęcie dużej ilości powierzchni niewykorzystywanej w fabule, technicznie jest to możliwe ale chyba najlepszym pomysłem będzie zrobić nowe tereny na zasadzie podróży do nowej mapy co o tym sądzicie ?
    Post edited by Selendis on
    [Deleted User]
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Selendis dużo białych plam by powstało w tym praktycznie całe Amn, myślę, że lepsza będzie podróż karawaną do nowych lokacji - które mogą już mieć oddzielną mapę. Dzięki za save, przydadzą się bardzo :)
    @mackos Jak masz taką dobrą drużynę to przyda się później, nie usuwaj :)
    [Deleted User]
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Cahir – Shantar jest chyba gdzieś wspomniany od Drizzt's Guide to Underdark albo coś w tym stylu.
    [Deleted User]
  • mackosmackos Member Posts: 188
    druzyna 4/5 poziom - ja lucznik 4, viconia 5, imoen 5, edwin neera kagain 4.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Selgadis, @viader
    Nie chce mi się tłumaczyć wszystkiego, więc wrzucę kilka fragmentów w oryginale które znalazłem odnośnie Shanataru. Mam nadzieję, że coś się przyda. To są 2-edycyjne materiały

    1. Drizzt Guide to the Underdark
    The first great Faerûnian dwarven kingdom centered in the cavern of Bhaerynden beneath the Shaar. The dwarves’ first great schism came with the founding of Shanatar beneath much of southwestern Faerûn. Emigrants from Shanatar merged with the scattered dwarf enclaves in the region to form a distinct subrace known today as the shield dwarves. Shield dwarves eventually founded most of the great dwarven nations of the North, from Oghrann to Gharraghaur. From the earliest shield dwarves, Dumathoin then created the urdunnirin.

    Fragment o Deep Shanatar (w Podmroku)

    Cities of the central Underdark are disparate entities. Though affected by their pasts, cities here can achieve the isolationism that other Underdark enclaves would so dearly love for themselves.
    The long reach of the fallen dwarf realm Deep Shanatar extends here out of the South. Several of Shanatar’s previous holdings struggle on as dwindling dwarven fortifications or as occupied territory under control of stranger beings. Much of recent dwarven history is found in these cities, as the inhabitants of Deep Shanatar journeyed to or through these areas on their mass exodus north. Considering the overwhelming presence of phaerimm, beholder, illithid, and drow centers, it is small wonder they didn'’t stay.


    2. Lands of Intrigue

    While human historians have long and rightly held that the fabled dwarven nation of Shanatar flourished roughly 6,000 years ago, most assume that date marks its founding. However, dwarves migrated up from the Great Rift and entered the cavernous realms beneath the Sword Coast South nearly 10,000 years ago, among the mountains of the Iltkazar range as early as -8100 DR. While the local clans contacted in the Snowflake and Troll Mountains were each members of individual settlements such as Torglor and Kolnoror, they all considered themselves part of the great realm of Shanatar, which had its center in Brightaxe Hall (a mammoth cavern beneath present-day Keltar in Calimshan). By counting all of its vassal clans and settlements, Shanatar stretched beneath and within all the mountains of present-day Amn, Tethyr, Calimshan, Erlkazar, and the Almraiven Peninsula, making it one of the largest dwarven realms ever.

    Generalnie w Lands of Intrigue jest o wiele więcej o High Shanatar i Deep Shanatar, więc jak byście potrzebowali czegoś konkretnego to poszukam.
    Selendis[Deleted User]
Sign In or Register to comment.