Skip to content

Kopí nebo Oštěp ?

EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
edited May 2013 in čeština
Tááákže, jak jste si už určitě všimli, ve hře máme převážně Oštěpy ( i kolonka zaměření na zbraň se jmenuje oštěp ). Jedná se o překlad slova "spear" což skutečně *může* být do češtiny přeloženo jako oštěp. Bohužel je dosti velký významový rozdíl mezi oštěpem a kopím. Vyznačuje se tím, že oštěp je o dost kratší než kopí a i když může být použito při kontaktní boji ( Co taky nejde použít v kontaktním boji ? Člověka klidně můžete udeřit i lukem :D ) tak je určeno především k házení, né k bodání. Kopí by jste sice taky mohli zkusit házet, ale na něco takového je příliš dlouhé, těžké a nerovnoměrně vyvážené. ( Mimochodem správné anglické slovo pro oštěp je javelin, né spear )

Nebylo proto těžké si uvědomit, že se jedné o špatný překlad a bude to třeba opravit. Jedná se však o velký zásah do překladu takže bych to rád udělal s vašim požehnáním. Pokud tam chce mít raději oštěp, je to vaše právo a já ho tam klidně nechám.

Nestyďte se k tomuto problému vyjádřit.
  1. Kopí nebo Oštěp ?43 votes
    1. Kopí !
      95.35%
    2. Oštěp !
        4.65%
    3. Nevím, neumím, neznám, nezajímám se, budu blinkat.
        0.00%

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    P.S.
    Doufám že jsem třetí volbu neudělal příliš lákavou :D
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Jednoznacne Kopi. I kdyz nehraju CS verzi, bylo by mi divne pouzivat ostep jako zbran na blizko a nehazet s nim.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Jsem pro kopí z důvodů, které jsou Edvinem popsány. Je to prostě špatně a navíc jsou kopí víc cool než obyčejné oštěpy :P
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Jsem rád že se prakticky jednohlasně shodneme.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Technická poznámka:

    Věřili by jste že v BG skutečně existují vrhací oštěpy ? ( Narazil jsem na jejich popisek ) Zajímalo by mě proč je nikdy nezapojily do hry...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2013
    Jo a abych nezapoměl až na jedinou vyjímku ( to byly právě ty vrhací oštěpy ) už oštěpy v BG neexistují. Všechno jsem změnil na kopí.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,184
    Myslím že vrhací oštěpy byly součástí nějakýho módu pro BG2 (možná 1pp) a některý komponenty různých módů byly při vývoji začleněny do hry (hlavně teda ten 1pp). No a v herních souborech je pak i několik předmětů, který tam zůstaly jako zbytky po těchto módech, třeba jako čelenky nebo kouzelný hole pro mágy.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    Edvine, škoda žes tu poslední možnost nedal i do hlasování s kropáčem/řemdihem. Tam bych ji využil hned. :)
  • beobeo Member Posts: 143
    Spear urcite neni ostep, takze dik za opravu.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Tady není o čem se bavit, tohle bylo prostě jen špatně přeloženo a rozhodně si to zaslouží opravu. :)
  • TiaxxxTiaxxx Member Posts: 15
    Bez debat, rozdodně kopí.
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Myslím že takovéhle věci (vyložené chyby) můžeš opravit rovnou, bez ankety.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Já si myslím, že tohle se už může smazat, bylo rozhodnuto absolutní většinou! :)
  • viktor1313viktor1313 Member Posts: 9
    kopí je kopí a oštep oštepem takže nazvime ho pravým menom :D
  • olaponolapon Member Posts: 10
    Keď bude nejaká lokácia so športovaním, tak nech hádžu oštepom. Pri boji sa používa kopí.
  • MajesticMajestic Member Posts: 29
    jej, jsem se uklikl :-D..samo, že kopí...
Sign In or Register to comment.