Skip to content

Baldur's gate 2

XavikXavik Member Posts: 89
edited June 2013 in čeština
Zdravím, chci se zeptat, jestli bude fungovat postava z BG1:EE importovaná v BG2 (ale myslím starou verzi). Už mě nebaví čekání na dvojku, která se snad ještě nezačala dělat, a tak bych si už rád zahrál dvojku, která mě bavila vždycky více a už jsem ji dlouho nehrál. Díky za odpověď. :)

EDIT: Tak jsem to vlastnoručně vyzkoušel, a když umístím importovanou postavu do složky s charakterama, a pak spustím hru a dám importovat tuto postavu, tak mi hra spadne. Nevíte, čím to je? Nemůže to být třeba portrétem, který je větší než ve staré verzi hry?

Comments

  • DudoDudo Member Posts: 361
    No na dvojke vraj pracuju uz dlhsie a vraj sa snazia... Mala by vyjst niekedy v lete, ale to je len moj nazor.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    mam baldurs gate 2 complete od cdprojektu za 199kč a import postav jde normalne a velikost portretu na to nema vliv...mozna ze si importoval nekterou z ovych class, ktera v BG2 neexistuje???
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Teď jsem to znovu zkoušel a udělal jsem pár úprav a stejně to nepomohlo. Hraju za dobrodruha (ten je normálka v BG2 staré verzi), takže to tomu nemůže škodit. Zkusil jsem povyházet všechny věci z inventáře a importnout to, ale nepomohlo to. Tak jsem nakopíroval do složky portreits v BG2 i fotky, který jsou u mé postavy a taky to nepomohlo. Fakt nevím, čím by to mohlo být.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    BG:EE nikdy zpětně kompatibilní s BG2 nemělo být. Takže pokud import funguje, je to spíš náhoda. Budeš si holt muset počkat na BG2EE :)
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Dudo said:

    No na dvojke vraj pracuju uz dlhsie a vraj sa snazia... Mala by vyjst niekedy v lete, ale to je len moj nazor.

    Myslíš že tak brzy? Já odhaduju spíš listopad/prosinec.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited June 2013
    No import mi vždy fungoval jen některé portréty mi to nezvládá... Ale pak mi ho to jenom nezobrazí.
    Zkopíroval jsi oba 2 soubory? Jak XYZ.chr tak XYZ.bio?

    Mě funguje i zpětný import BG2 → BGEE
  • XavikXavik Member Posts: 89
    jj oba dva :) nevím no... pokud se s tím nic nedá dělat, tak si počkám až na vydání dvojky :)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Zkus mi poslat ty soubory postavy. Že bych ti pak jen poslal zpátky save nebo bych to řešil na svym PC.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    tatok said:

    Dudo said:

    No na dvojke vraj pracuju uz dlhsie a vraj sa snazia... Mala by vyjst niekedy v lete, ale to je len moj nazor.

    Myslíš že tak brzy? Já odhaduju spíš listopad/prosinec.
    Verim, ze ano, do zimy nevydrzim cakat : )
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Dudo - no maj určenej termín někdy v létě ale kdy to opravdu vyjde je ve hvězdách...
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Dudo - To chápu :) Proto jsem raději znovu rozehrál jedničku :)
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Jen vydržte. Na dvojce se pracuje a bude to pecka. :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mě hlavně těší to, že dvojka má MNOHEM kvalitnější češtinu do které prakticky ani nebude třeba zasahovat. Deníky jsou tam taky přepsané, takže jediné co se bude překládat je skutečně jen nový obsah.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    irendie said:

    Zkus mi poslat ty soubory postavy. Že bych ti pak jen poslal zpátky save nebo bych to řešil na svym PC.

    Mmnt zkusím přeinstalovat BG2, ono to možná nebude tím importem, ale BG2 na Windows 7, protože jsem zjistil, že ta hra není ani schopna přijmout importované postavy, které jsou vytvořeny již samotným BG2 (jako předudělaný zloděj, bojovník, atd.).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Udělal jsem jednu docela zajímavou anketu:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/19411/bg2-adding-option-buy-independence-for-our-thieves-guild#latest

    Ve zkratce ( protože často hraju za zloděje ) mě vždycky strašně štvalo jak se musí každý týden chodit platit poplatek jinak přijdu o gildu ( je to fakt otravné když jsem třeba v nějakém dungu ). Proto jsem přišel s nápadem na odkoupení gildy od Renala. Prostě mu zaplatíme nějakých 15 000 - 20 000 zlatých, koupíte si nezávislost a už si nebudeme muset dělat starosti s vrácením se zpět na čas. Pokud se mnou souhlasíte, tak každý hlas se počítá.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin

    Dobrý nápad, taky mi to vadí. Celkově mám tyhle strongholdy za slabší část BG 2 - a líbí se mi právě jen gilda a planární koule.

    Hlavně doufám že BG2:EE vůbec vyjde, tyhle tahanice můžou skončit jakkoliv. Hlavně by mě mrzela Neera a Rasaad, jejich příběhy jsou nakousnuté docela dobře, a hlavně - mnich je v BG 2 daleko lepší než na prvních levelech a to samé platí i o wild mage - daleko zábavnější než v jedničce, navíc silná družina si líp poradí s nechtěným vyvoláním Tanar'ri než ta na prvním levelu :D

    Plánuju sestavu HH C/R, Minsc, Rasaad, Imoen(Yoshimo), Neera a asi Jan jakožto zloděje, ale tady záleží jestli bude v BG2:EE nový nezlý zloděj. Mám v záloze ještě F/T, ale to asi až na druhé hraní :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @tatok
    No, ví se že v BG2 bude 4-5 nových postav.
    1) Rasaad
    2) Neera
    3) Dorn
    4) Nějaká nová zlodějka ( není oznámeno přesvědčení, ale bude spíš zlá, jelikož je v BG2 přebytek dobrých postav a i všichni zloději jsou tam trochu nelogicky dobří nebo neutrální )
    5) Baeloth ( není potvrzený, ale asi se taky oběví, jelikož je to jediný zaklínač ve hře a hráči ho tam chcou [ dokonce se kvůli toho sepisují petice ] )
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin
    Jj, pravda, asi bude zlá a vlastně je to dobrá volba. Jen se musím někdy hecnout a dohrát jedničku za zlo :) btw v topicu "What thief class you like most to be the new female companion in bg2 ee?" jsem hlasoval za to, aby byla Swashbuckler, pokud bude ale zlá, očekával bych spíš Assassina. Obojí je dobrá volba, Bounty Hunter snad nehrozí, toho odsral už Yoshimo :D

    Ono celkově je v BG2 málo zlých postav, takže přidání Baelotha by bylo dobré. Když připočteme Dorna a snad tu novou zlodějku, bude konečně trochu na výběr. Dřív byla nutnost stáhnout npc mody, aby si člověk zahrál za opravdu zlou družinu, a ne zlo/neutrální (já měl rád NPC mod Valen:)).
Sign In or Register to comment.