Skip to content

Tajný projekt...

24

Comments

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Aha, pěkné, nic pro mě, nejraději hraji za člověka (líp se s tou psotavou "sžiju"), i tak dík
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Tak jsem jsem se trefil.
    Mod vypadá zajímavě, plánujete i verzi bez přepsání půl-orka?
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    edited November 2013
    Přepsání půl-orka má obrovskou výhodu, že je drow přímo uveden při vytváření postavy. Jinak to dělat neplánuju, ale půl-orka plánuju spravit (teď je ve hře jen tak napůl)
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    Edvin said:

    PJ_Trewor
    Jsem doufal, že by jsi mohl nahrát nějaký starší save a podívat se na Dorna přímo ve hře.

    V inventáři má špatný obrázek. Je tam člověk/bojovník, místo půlorka. Předpokládám, že @Pecca o tom ví, že to jenom není dodělaný.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    Aaano.:)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @PJ_Trewor
    Já jsem pouze chtěl, aby to potvrdil alespoň jeden člověk.
    Každopádně díky za pomoc s testováním.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    Ještě kromě těch dvou verzí chci udělat "hardcore" verzi, kde bude svět k drowovi hodně nepřátelský. Musím si to ale ještě promyslet.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Podle toho jak jsi mi to popisoval to bude spíše "nightmare" verze :D
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    Uvidíme:)
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Hmmm...dalsi drow?
    Tak to me ten mod moc zajimat asi nebude, sorry panove. Uz ted si myslim, ze je ed casu Salvatoreho rasa drowu precenovana a romantizovana.
    (I OOTS si z toho delali srandu, ze ted uz je rasa drowu plna chaoticky hodnych postav, jenz se chteji vzeprit zlemu okoli...jako Drizzt. Z popisu chovani jejich spolecnosti se tomu tezko veri...)
    christofSieben
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Southpaw said:

    Hmmm...dalsi drow?
    Tak to me ten mod moc zajimat asi nebude, sorry panove. Uz ted si myslim, ze je ed casu Salvatoreho rasa drowu precenovana a romantizovana.
    (I OOTS si z toho delali srandu, ze ted uz je rasa drowu plna chaoticky hodnych postav, jenz se chteji vzeprit zlemu okoli...jako Drizzt. Z popisu chovani jejich spolecnosti se tomu tezko veri...)

    To je jako s upírama...Od té příšernosti Stmívání na nás všude cení zuby a přitom jde o smradlavý nemrtvý. Jsou krásně popsaní v knížkách Lovci monster, s.r.o., upíři jsou zlouni na entou a žádní vymazlení plyšáci. Viconia a Baeloth taky nejsou zrovna typičtí Drowové, že...
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    @Effiny - puvodne jsem myslel, ze pripomenes Anne Rice, jenz psala o upirech taky romanticky (ale taky zle) - viz napr "Interview s Upirem". Ale ano...stmivani je hnus...


    Viconia je nahodou taky celkem jedovata na to, ze je NPC. A tu moznost udelat z ni True Neutral v ToB developeri taky napsali kvuli ...detem...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Effiny
    Naopak bych Viconii klasifikoval jako příkladého drowa.
    Co se Baelotha týče... Narcistický šílenec s psychodepresivní poruchou a napoleónským komlexem :D
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    @Effiny
    Naopak bych Viconii klasifikoval jako příkladého drowa.
    Co se Baelotha týče... Narcistický šílenec s psychodepresivní poruchou a napoleónským komlexem :D

    Pročpak? Že nebyla schopná podříznout lidské mládě? Co to je pro Drowa...Líbí se mi, že Drizzt je v tomhle jedinečný a tak by to mělo zůstat - Drizzt proti celému drowstvu. :-)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Southpaw said:

    @Effiny - puvodne jsem myslel, ze pripomenes Anne Rice, jenz psala o upirech taky romanticky (ale taky zle) - viz napr "Interview s Upirem". Ale ano...stmivani je hnus...


    Viconia je nahodou taky celkem jedovata na to, ze je NPC. A tu moznost udelat z ni True Neutral v ToB developeri taky napsali kvuli ...detem...

    Jedovatá jo, ale tak to je hodně ženských, to nemusí jít hned o Drowy, že? Hehe...Interview s upírem je trochu moc sofistikované a romanticky pojaté, já ráda krvákoviny naší slavné K trojky - Kulhánek, Kopřiva, Kotleta. No, a teď do nich patří ještě americké C - Correia Larry (Lovci monster).
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    Viconia je mimochodem z rodu, který byl zničen v den Drizztova narození. Takže Viconia bude pravděpodobně starší než Drizzt a utekla od drowů dávno před jeho narozením, nebo záhadně přežila zničení jejího rodu. Nepředpokládám, že je její motivace k útěku někde v BG2 vysvětlená?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2013
    V BG2 jsou tuším ještě 3 další přeživší z jejího rodu.
    " Ano! Byli jsme věrní! Klan De Vir! Klan De Vir! "
    " Jsme utečenci z Dynastie De Vir. Věz, že i ty jednou můžeš upadnout v Lolthinu nemilost. "
    Effinyazurit
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    PJ_Trewor said:

    Viconia je mimochodem z rodu, který byl zničen v den Drizztova narození. Takže Viconia bude pravděpodobně starší než Drizzt a utekla od drowů dávno před jeho narozením, nebo záhadně přežila zničení jejího rodu. Nepředpokládám, že je její motivace k útěku někde v BG2 vysvětlená?

    Její příběh je popsán v romanci s ní - nebyla schopná při rituálu zabít lidské novorozeně, zdrhla, jako trest jí změnili bráchu na dridera (Viconia hodně naštvala Lolth) a Vicy se od té doby potloukala na Povrchu. Zavrhla Lolth a uctívá Shar.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    edited November 2013
    ...a kdyz mas v parte Viconii a Cernda, Cernd poukaze na to, ze utekla z Underdarku, opustila Lolth ale vybrala si uctivani Shar (chaoticke bohyne odplaty) - coz ji nedava moc nadeji a nema moc pro co zit (uz si to presne nepamatuju)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Southpaw said:

    ...a kdyz mas v parte Viconii a Cernda, Cernd poukaze na to, ze utekla z Underdarku, opustila Lolth ale vybrala si uctivani Shar (chaoticke bohyne odplaty) - coz ji nedava moc nadeji a nema moc pro co zit (uz si to presne nepamatuju)

    Zajímavé, Cernda jsem měla asi jenom třikrát v partě, za celou dobu mého hraní BG, tudíž tohle si nevybavuju. Děkuji za příspěvek. :-) Já mám na BG hodně ráda to, že i když to hraju dobrých 15 let, vždycky objevím něco nového.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Vzhledem k její emociální vyprahlosti dávala i ta změna na neutrálku smysl.
    Jako, pro mě zůstává romance s Viconií jedním z nejsilnějších zážitků jaký jsem kdy ve hře prodělal.
    Viconia navždy bude největší kočkou z PC her.
    Effiny
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    @Edvin - souhlas.

    @Effiny - Cernd me trochu lezl na nervy tema jeho hippie kecama...ale par rozhovoru s ostatnimi NPC to cele vylepsilo.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    no, asi to necham bezpovsimnuti, prepsat nejakou puvodni rasu jinou, mi neprijde jako neco co bych musel mit...

    v IWD2 prece subrasy byly, jak tezke by bylo vzit to a naroubovat do BG?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Pro beamdog ? cca práce na jeden den. ( ale jsou to líné slibotechny )
    Pro normální modery ? cca práce na jeden rok.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    To je samozřejmě vtip.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2013
    @Pecca
    Já to nemyslel jako vtip.
    Beamdog má dost lidí a zdrojů na to, aby něco takového jako přidání dalších ras byl schopno udělat za jeden den. Pokud budou pracovat z již existujícíma statistikama, tak valná většina není nic těžkého. Nejvíc práce by měli asi s Drowem :D

    A co těch běžných moderů týče...
    BG NPC projekt se začal předělávat na EE za pár dnů, co vyšla EE. Rok je pryč a pořád to není, stejně tak většina oblíbených módů. Možná, že můj odhad jednoho roku byl trochu moc skromný, byly by to spíše tak 2 roky.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    Já si zrovna myslím, že u přidání nových ras to tak jednoduchý nebude ani pro Beamdog, protože ty současný jsou naprogramovaný natvrdo a nejde jen tak lehce přidat další. Proto @Pecca nahradil půlorka, místo aby přidal novou rasu, ne?
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    edited November 2013
    Vůbec nevím kde jsi to vzal. Kdyby to mohli udělat za jeden den už by to dávno bylo. Jde o to že se subrasami engine vůbec nepočítá takže by vyžadovaly nemalý zásah do zdrojového kódu, následně přizpůsobit obsah celé hry subrasám (skripty, flagy) a pak taky rozsáhlý beta test veškerého obsahu. To opravdu není práce na jeden den.

    A kvůli zásahům do kódu se to nedá udělat přes mod.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Pecca
    Už jednou říkali, že když už by je měli udělat, bylo by to bez vlivu ras na rozhovory.
    Takže by změnili kód ras, aby byl stejný jako kód povolání ( po rozkliknutí v nabídce by vyjelo víc možností ) a subrasy by byly ve všech okolnostech stejné jako původní rasy, jen by i nich bylo pár úprav, jako jsou drobné změny statů, nebo výchozích barev.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    I tak je takový zásah do kódu obrovský kus práce. Vývojáři nesedí celý den s rukama v klíně, pořád makají. Možná stojí za to si uvědomit, že se ze EEčkama skrývají opravdu měsíce tvrdé práce.
    Effiny
Sign In or Register to comment.