Skip to content

Tajný projekt...

13

Comments

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Pro absolutní milovníky drowů jistě zajímavý projekt, ale imho na práci nesmírně těžký, protože pokud to opravdu budete chtít udělat co nejlepší, budete skutečně muset upravit téměř všechny dialogy.

    Drow podle mě není v BG i z jiného prostého důvodu - do té hry se totiž vůbec nehodí.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2013
    @Mirak
    Na tohle téma jsem vedl dlooooooooooooooouhou diskuzi na anglickém forum.
    Nikdo neměl dostatečně pádný argument, aby dokázal prosadit názor, že se Drow do hry nehodí.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    ...jo, ja ten thread myslim videl.
    Spis bych se priklanel k nazoru, ze 2-3 "hodni" drowove jsou na jednu hru az-az, kdyz nezapominame ze se drowove mimo Underdarku vyskytovali jenom zridka a to v noci za najezdu na povrchove elfy.

    Nacpete drowa vsude a pozbude jakekoliv zajimavosti.
    Brzy se budou drowove i trpytit...
    Effiny
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Southpaw
    Jakmile se objeví Drow paladin, čeká nás ZKÁZA !!!
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2013
    Jinak v době konání BG byly už na povrchu stovky "hodných" ( nebo alespoň, né až taky zlých ) drowů.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    Jinak v době konání BG byly už na povrchu stovky "hodných" ( nebo alespoň, né až taky zlých ) drowů.

    Stovky?? Ale no táááák.....:-)))
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Stovky? A kolik z nich se trpytilo?

    No jen si to porovnejme...
    - temer nesmrtelni/nestarnouci (v porovnani s lidmi) - check!
    - neprirozene krasni a blablabla - check!
    - zlovestne nebezpecni - check!
    - sexualizovani v mediich - check!
    - trpici poruchami osobnosti az maniodepresi - check!
    - zamiluje se do nich krehka lidska divka (Catti-Brie) - CHECK!

    Drowove jsou upiri ze Stmivani a Drizzt je Edward!
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    ....pockat! Ted mi to doslo!!

    - ve spojeni s prirodou - check!
    - spolecnik, ktereho nikdo nejak zvlaste nemiluje - check!
    - nesmi nosit brneni/tricko - check!
    - vlkodlak - CHECK!

    a CERND JE JACOB !! (nebo jak se jmenuje ten vlkodlak ze stmivani co porad beha bez tricka)
    PJ_Trewor
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Southpaw said:

    ....pockat! Ted mi to doslo!!

    - ve spojeni s prirodou - check!
    - spolecnik, ktereho nikdo nejak zvlaste nemiluje - check!
    - nesmi nosit brneni/tricko - check!
    - vlkodlak - CHECK!

    a CERND JE JACOB !! (nebo jak se jmenuje ten vlkodlak ze stmivani co porad beha bez tricka)

    Hele, na to, jak nesnášíš Stmívání se podezřele dobře vyznáš ve jménech postav. :-D :-D Já o obsahu Stmívání (jestli se to dá nazvat obsahem), vím akorát od kámoše, páč dělal placenou recenzi na knižní verze. Z filmů jsem viděla akorát plakáty a jednu parodii.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    ...ja bohuzel videl asi 2 z tech filmu. Co chlap pro pritelkyni neudela... (Nastesti po shlednuti prvnich 2 dalsi videt nechtela)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Southpaw said:

    ...ja bohuzel videl asi 2 z tech filmu. Co chlap pro pritelkyni neudela... (Nastesti po shlednuti prvnich 2 dalsi videt nechtela)

    Tak to Tě upřímně lituju...Snad se jí časem vylepší filmový vkus. :-) Já nedám dopustit na Vetřelce, Predátora a Terminátora. To je romantika jak sviňa! :-)
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    @Southpaw já je dobrovolně viděl všechny :D když o tom před správným typem holek začnu mluvit, jsem pro ně okamžitě o několik řádů přitažlivější, a o to přeci jde v prvý řadě :D

    Každopádně, to že se najednou začne po říších toulat drow jakožto potomek Bhaala není podle mě nic nečekanýho, dokonce je to dost očekávatelné, takže pokud se opravdu ten mod vychytá do té míry, že na hráčovu rasu bude většina lidí reagovat nepříjemně, mohlo by to být velice zajímavé. Jediný štěstí, že v říších nemají nic jako sociální státy a EU, to už by vás hned lákali do organizací bojucích s rasovými stereotypy a předsudky a drow by byl pozitivně diskriminován :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2013
    Effiny said:

    Stovky?? Ale no táááák.....:-)))

    Ano, stovky a to není všechno...
    Baldurs gate začíná v roce 1368 DR, za další 4 roky je jich ještě MNOHEM víc, protože drowové zažijí kulturní kolaps (Lolth je pryč) a dost jich odejde na povrch. Za 11 let jsou to už tisíce a slušná část drowů je zbavena jejich prokletí a stávají se opět Ssri-tel-quessir (což byla původní rasa temných elfů, než byla prokleta elfským bohem Corellonem). Na(ne)štěstí, se to týká pouze následovníků Eilistraee, takže tím Drizzt není ovlivněn ( se musí fakt nenávidět, že uctíval Mielikki :D ).
    Effinytatok
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    Effiny said:

    Stovky?? Ale no táááák.....:-)))

    Ano, stovky a to není všechno...
    Baldurs gate začíná v roce 1368 DR, za další 4 roky je jich ještě MNOHEM víc, protože drowové zažijí kulturní kolaps (Lolth je pryč) a dost jich odejde na povrch. Za 11 let jsou to už tisíce a slušná část drowů je zbavena jejich prokletí a stávají se opět Ssri-tel-quessir (což byla původní rasa temných elfů, než byla prokleta elfským bohem Corellonem). Na(ne)štěstí, se to týká pouze následovníků Eilistraee, takže tím Drizzt není ovlivněn ( se musí fakt nenávidět, že uctíval Mielikki :D ).
    To je zajímavé, Lolth padla? Já se v Drizztovi dostala akorát do třetí knížky a jiné knihy ze světa Baldur's Gate (Forgotten Realms?) jsem nečetla. Děkuji za osvětlení. :-) V tom případě jde možná i o tisíce "napravených" Drowů, protože z těch Drizztových knih jsem nabrala dojem, že kdyby nebylo Lolth, Drowové by nebyli tak špatní...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    BTW my jsme ale nerdi, co? :-D
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Ja cetl jenom asi 2 knihy o Drizztovi. Nikdy nebyli natolik zajimave, abych si je precetl vsechny.
    Cetl jsem ale komix na netu, takze znam Drizztuv pribeh.
    A to, co rika @Edvin jsem nevedel. Zajimavy zvrat.


    @PJ_Trewor - no ja ti nevim, jestli bych chtel byt pritazlivy pro holky, jenz se vzrusuji na knihach/filmech Twilight. Spis ne.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Southpaw said:

    Ja cetl jenom asi 2 knihy o Drizztovi. Nikdy nebyli natolik zajimave, abych si je precetl vsechny.
    Cetl jsem ale komix na netu, takze znam Drizztuv pribeh.
    A to, co rika @Edvin jsem nevedel. Zajimavy zvrat.


    @PJ_Trewor - no ja ti nevim, jestli bych chtel byt pritazlivy pro holky, jenz se vzrusuji na knihach/filmech Twilight. Spis ne.

    :-D :-D Už to vidím, ten obtloustlý gotický styl. :-D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Effiny
    To rozhodně, ale Drowové jsou moje personální slabost kvůli Viconie a Drizzta, takže jsem je trochu studoval a vím toho o nich opravdu hodně.

    @Southpaw
    A to jsi ještě nic neslyšel, svět FR se neustále vyvíjí a mění. V současné době je už například Válka krve ( stovky tisíc let trvající boj mezi démony ) konečně u konce. Někteří páni démonů jsou povýšeni na bohy, spousta bohů ( a HODNĚ známých bohů ) je mrtvá a některé bytosti, které by naopak měli být mrtvé stále žijí, nebo jsou opět naživu.

    Svět FR je opravdu zajímavý, škoda že u nás nevychází víc knih ( a že už jich je ). Třeba já mám strašně rád Halastera, kouzelníka vedle kterého by i Tiax s Xzarem vypadali příčetně :D
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Ono těch fantasy titulů je tolik, že už mi z toho hrábne...Teda, ještě víc mi z toho hrábne. :-) Slyšela jsem, že i Diablo knížky nejsou špatné. Jenže mám rozečtených už tolik ság, že bych z toho měla maglajz. No, ale Diablo je Diablo...vrrr...Edvine, Ty jsi to určitě četl, je to dobrý?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Effiny
    Ano, všechny Diabla jsem četl.

    Knihy jsou všechny velmi dobré, ale až na jednu vyjímku, nemají spojitost, jsou to samostatné příběhy. Na druhou stranu nejnovější trilogie diabla "Válka hříchů" je naprosto skvělá a časově předchází všechny ostatní knihy, ROZHODNĚ doporučuji.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    jenom takovy detail, myslim, ze by bylo vhodne aby pri zakladani postavy dostal hrac na vyber pouze zla presvedceni, tim odpadne problem s "hodnymi" drowy...jinak prc ne? par lidi se s zimhle modem urcite ztotozni a ostatnim to muze byt fuk
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Promo16
    O tom jsem přemýšlel, ale nakonec jsem to zavrhnul, protože drowy zpopularizoval hlavě Drizzt a Drizzt je hodný hraničář. ( Až vydáme anglickou verzi, vsadím se že to bude nejoblíbenější kombinace )
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    @Effiny
    Ano, všechny Diabla jsem četl.

    Knihy jsou všechny velmi dobré, ale až na jednu vyjímku, nemají spojitost, jsou to samostatné příběhy. Na druhou stranu nejnovější trilogie diabla "Válka hříchů" je naprosto skvělá a časově předchází všechny ostatní knihy, ROZHODNĚ doporučuji.

    Super, díky za tip! Tak já začnu tou Válkou, když jde vlastně o začátek...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    @Mirak
    Na tohle téma jsem vedl dlooooooooooooooouhou diskuzi na anglickém forum.
    Nikdo neměl dostatečně pádný argument, aby dokázal prosadit názor, že se Drow do hry nehodí.

    No, jak už to tu několikrát zaznělo, hlavně to v rámci FR působí jako strašné klišé. Stejně jako nedává smysl, proč by Gorion vychovával drowa v Candlekeepu. Aby to působilo autenticky, tak by se zřejmě musela překopat celé části hry, ne pouze dialogy.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    Candlekeep vedou učenci a mnichové, né rasisti ( což světčí i o tom, že vůdce Candlekeep stejně jako Gorion věděli, že jsi Bhaalův zplozenec ). Když už jsou tam ochotni nechat boží dítě, jenž se má podle proroctví podílet na zkáze celého světa, tak si myslím že s drowem by nebyl problém :D

    Navíc jsou drowové zlí podle výchovy, né podle rasy. Je to jaky by jsi říkal, že není možné vychovat "slušného roma". Proto si myslím, že "minimálně" Candlekeepu, by s Drowem ještě nebyl problém.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    @Mirak
    Candlekeep vedou učenci a mnichové, né rasisti ( což světčí i o tom, že vůdce Candlekeep stejně jako Gorion věděli, že jsi Bhaalův zplozenec ). Když už jsou tam ochotni nechat boží dítě, jenž se má podle proroctví podílet na zkáze celého světa, tak si myslím že s drowem by nebyl problém :D

    No, o to celkem vůbec nejde, ale pokud vím, tak Gorion ho tam vychovával hlavně proto, aby o něm nikdo nevěděl a přesto, že přístup do Candlekeepu je omezený, tak informace o drowovi by se šířila tak jako tak. To podle mě není zrovna ten "low profile", o který se Gorion snaží. V takovém případě by se o něm Sarevok (nebo i ostatní) dozvěděli mnohem, mnohem dřív.

    btw. analogie rom/drow je totálně mimo.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    proč je ta analogie špatná? Drow sám o sobě není nijak zkažený. Zkazí ho až život v drowí společnosti. Stejně tak cikán není špatný, protože je cikán, ale protože vyrůstá ve špatným prostředí. podle mě je ta analogie přesná. navíc je to jen hra, nemá cenu to rozebírat až do důsledku, zda to odpovídá gorionovu "low profile" chování nebo ne. drow by klidně v candlekeepu mohl vyrůstat, stejně jako tam může vyrůstat blackguard půlork, paladin, co nikdy neopustil zdi tvrze a tudíž se nikdy nemohl stát paladinem, nebo třeba barbar s inteligencí 3, kterej celý mládí trávil v knihovně.
    Effiny
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jak je myslím i psáno v samotné hře, půlorkové jsou v civilizovanějších částech Faerunu tolerováni, i proto že většina z nich prostě vypadá jako větší lidé byť jsou na nich orčí rysy patrné. Navíc to, že má tvoje postava nějaké povolání spíše znamená, že to povolání zatím pouze letmo studovala/trénovala (první úroveň), k čemuž je knihovna ideální místo. Inteligence v BG rozhodně nemůže být brána jako celková lidská inteligence, ale spíš sečtělost, schopnost učit se apod. Pořád jsou tyhle berličky mnohem lépe okecatelné.
    Romové jsou v našem světě obecně tolerováni, byť je spousta lidí nesnáší. (a to platí pro BG1 i BG2, kde se koneckonců cikáni nachází). Drowy nesnáší úplně všichni. 99,99% jich jsou vražední psychopati, kteří pořádají nájezdy na povrch, kde zabíjí a loupí. Ty předsudky vůči drowům jsou úplně jinde, než předsudky vůči cikánů,. se kterými to srovnáváte.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    Drowy nesnáší úplně všichni. 99,99% jich jsou vražední psychopati, kteří pořádají nájezdy na povrch, kde zabíjí a loupí. Ty předsudky vůči drowům jsou úplně jinde, než předsudky vůči cikánů,. se kterými to srovnáváte.

    Přečti si první dvě knihy z legendy o Drizztovi, tvůj pohled na Drowy by se HODNĚ změnil. Drowská společnost a morálky je mnohem komplikovanější.

    " Byl zlý Hitler a jeho vůdci, nebo byli zlí všichni němci? "
  • ChorazyGlusChorazyGlus Member Posts: 151
    Rozhodně zajímavej projekt, ale pořád je malá šance, že nakonec subrasy přidá sám Beamdog, i když to může trvat klidně další rok:)
    Nápad se startovací repkou -4 je hodně luxusní, ale myslím si že 10% MR je hodně málo a vlastně jediná rozlišovací mechanika od původní elfí rasy, což mě přijde divný, ale zase mě nenapadá nejaká alternativa, aby nebyl moc op. Možná rezistence na magic dmg než přímo dávat magic resist...
Sign In or Register to comment.