Skip to content

Baldur's Gate III: Enhanced Edition

2

Comments

  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    O čtvrtku víc slov než BG2? To bych nikdy nehádal.. Ale souhlasím se vším co se tu o PS:T řeklo, ale i přes těžkopádnost boje je to stále moje nejoblíbenější RPG vůbec. I když PS mi přijde spíš jako interaktivní kniha.
    Pokud bude BG3 opravdu někdy reálná věc, pokud to bude mít polovinu příběhové kvality PS:T, tak to bude skvělé. A mohli by tam možná dát dvě možnosti, které mi nejvíce na všech FR hrách chybí. Možnost nechat popravit Saemona a možnost si přečíst deník Fall-from-grace.

    (Btw, skvělá plocha Edvine ;) )
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, u PST tak nějak doufám, že Beamdog bude rozumnej a udělá to, co u IWD. Prostě jen překope engine a přidá restoration project. Přidání nových postav by působilo jako pěst na oko a vzhledem k jejich malému množství v původní hře existuje opodostatněné riziko, že tím naruší celkovou atmosféru.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nooooooo, možná kdyby si přizvali Chrise Avellonea, tak by to mohli zvládnout :wink:
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    Nooo, za mě BG3 proč ne :P Pro mě je svět FR a BG dost nový a tak by mi ani nevadilo, kdybychom měli možnost hrát za "starého-známého" Bhaalova potomka. Ale chápu, že pro většinu skalních fandů, je to už otřepané :P
    Ale co třeba jiný potomek boha utrpení a všeho zlého? Co by si myslel, že jediná možná cesta vede skrz bolest a smrt, později by se doslechl o "našich" činech z BG1, popř BG2, zjistil, že je i jiná cesta a pokusil se vymanit ze svého (dosavadního) života? :)

    @Edvin To jsou i knihy o BG? :O Tenhle svět je pro mě opravdu "nový", takže znám akorát hry zatím :P
    @irendie Je mi 23 a svět FR mě docela uchvátil. Původně jsem BG začal hrát jen kvůli tomu, že jsem si někde přečetl, že předchůdcem Dragon Age (tuhle hru naprosto miluju) je právě Baldurs Gate a že je to legenda mezi RPG. A po počátečním rozkoukávání musím říct, že je to fakt pecka ;)
    @Mirak Je PST dneska ještě hratelný? :O
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @chris212
    Knihy o BG jsou. Ale nejsou nijak extra. A je rozdíl ve věku 23 a 16 :) Ale jak sem psal, výjimky existujou i tam :)
    PST je jak hratelný, tak upravitelný do podoby kde de hrát i na novejch počítačích. Při instalaci to chce jet podle tohohle návodu. A ideálně to předtim nainstalovat z GoGový instalačky (někde doma se mi potuluje prastará originální více CDčková verze a pak i nějaká ze Score, či v jakym časopise PST jednou vyšel, ale stejně mám stáhlou GoGovou instalačku, protože to je nejrychlejší a nejpohodlnější :) ).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Naprosto krásně a pohodlbě hratelné i na novějších počítačích a i s vysokým rozlišením.
    http://infinitygames.cz/images/pst-content/guide/widescreen-ui-mod.jpg
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    No, u PST tak nějak doufám, že Beamdog bude rozumnej a udělá to, co u IWD. Prostě jen překope engine a přidá restoration project.

    To nemůžou udělat.
    Byla by to od nich do nebe volající kravina. :)

    Který blbec by dal 20 euro za PST:EE když si za méně než polovinu může stáhnout originální hru (navíc ji masivní množství hráčů už stejně doma má) a přidat pár módů. Hra pak bude na 99% stejná a za mnohem méně peněz.

    Nějaký nový obsah tam musí být, abychom jim neplatili za nic.
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    @irendie @Edvin
    Tak díky za reakce ;) Až dopíšu a obhájím bakalářku mám docela plán tyhle hry (IWD, PST...) si zahrát ;) Už se na to fakt těším :D
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    chris212 said:

    Nooo, za mě BG3 proč ne :P Pro mě je svět FR a BG dost nový a tak by mi ani nevadilo, kdybychom měli možnost hrát za "starého-známého" Bhaalova potomka. Ale chápu, že pro většinu skalních fandů, je to už otřepané :P
    Ale co třeba jiný potomek boha utrpení a všeho zlého? Co by si myslel, že jediná možná cesta vede skrz bolest a smrt, později by se doslechl o "našich" činech z BG1, popř BG2, zjistil, že je i jiná cesta a pokusil se vymanit ze svého (dosavadního) života? :)

    @Edvin To jsou i knihy o BG? :O Tenhle svět je pro mě opravdu "nový", takže znám akorát hry zatím :P

    Knihy o BG nevím, ale jestli jsi nový ve FR, určitě základem jsou knihy od Salvatoreho. Stále vycházejí, v ČR je vydává Fantomprint... Já už jich mám nějakých 23 tuším... Hlavní sérií je Legenda o Drizztovi, první knihou série je tato: http://www.databazeknih.cz/knihy/forgotten-realms-temny-elf-domovina-376

    Vřele doporučuji, ale jsou i další povedené.


  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited April 2016
    Jo, Drizzt do Urden je perfektní. Některý díly slabší, ale rozhodně čtivej :) A mám tam rád hlubiný gnómy :D (ačkoliv se objevujou jen v pár dílech)
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Edvin said:

    Mirak said:

    No, u PST tak nějak doufám, že Beamdog bude rozumnej a udělá to, co u IWD. Prostě jen překope engine a přidá restoration project.

    To nemůžou udělat.
    Byla by to od nich do nebe volající kravina. :)

    Který blbec by dal 20 euro za PST:EE když si za méně než polovinu může stáhnout originální hru (navíc ji masivní množství hráčů už stejně doma má) a přidat pár módů. Hra pak bude na 99% stejná a za mnohem méně peněz.

    Nějaký nový obsah tam musí být, abychom jim neplatili za nic.
    Já bych to koupil. :) Chtěl bych si zahrát PS:T v novém UI (starý je příšerný) ale rozhodně nechci žádný přidaný obsah.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    Mirak said:

    No, u PST tak nějak doufám, že Beamdog bude rozumnej a udělá to, co u IWD. Prostě jen překope engine a přidá restoration project.

    To nemůžou udělat.
    Byla by to od nich do nebe volající kravina. :)

    Který blbec by dal 20 euro za PST:EE když si za méně než polovinu může stáhnout originální hru (navíc ji masivní množství hráčů už stejně doma má) a přidat pár módů. Hra pak bude na 99% stejná a za mnohem méně peněz.

    Nějaký nový obsah tam musí být, abychom jim neplatili za nic.
    Zapomínáš na lidi, kteří tuhle hru nikdy nehráli a zároveň ty tisíce fanoušků, kteří nikdy nic modovat nebudou, protože se jim prostě nechce, neumí to, je to pro ně nepohodlné atp.

    Engine je dost rozjebaný na to, že s ním za těch 20 let ani mody nic neudělaly a rozhodně je potřeba aspoň částečná revize soubojového systému. Stejně jako Pecca rozhodně žádný nový obsah nechci a úplně nejmíň bych chtěl nové spolubojovníky.
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Mirak said:


    Zapomínáš na lidi, kteří tuhle hru nikdy nehráli a zároveň ty tisíce fanoušků, kteří nikdy nic modovat nebudou, protože se jim prostě nechce, neumí to, je to pro ně nepohodlné atp.

    Já ti nevím, ale přijde mi, že fanoušci PS:T co mají zájem ještě dnes tuto hru hrát už jsou snad všichni s módy obeznámeni. Vůbec hry ze světa FR o kterých jsou fóora jako tahle a tehdy Sigil a tak zachycují dost specifickou vrstvu lidí, kteří už to hrají dlouho a znají možnosti. Neříkám, že se sem tam nováček nezatoulá, ale jinak krom nějakého EE reworku který udělá menší boom je tu jakási stálá základna hráčů.

    @chris212 PS:T je z mého pohledu top výrobek v odvětví RPG. Sice nemá žádné bojové výzvy a sám boj je dost... ošemetný? Ale kvalita příběhu, prostředí a postav to vynahrazuje.. rozhodně stojí za to zkusit ;)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Zrovna BG: EE přivedlo nemálo nových fanoušků a to i přesto, že při prvním vydání byla EE imho mnohem horší, než omodovaná původní verze. Přijde mi, že máte pocit, že každý hráč, který stojí o PST bude po internetu hledat návody jak instalovat mody a bude pravidelným návštěvníkem diskuzních fór. Tahle představa je imho hodně naivní. Spousta hráčů se s žádnými mody nesere a nehodlá s ničím podobným ztrácet čas.

    Myslím, že PST je mnohem větší "underground", než BG a právě něco jako EE by mohl vzbudit zájem u lidí, kteří to nikdy nehráli. Obzvlášť teď, když bude buzz okolo Tides of Numenera.

    A celkově nějak moc nespatřuju rozdíl mezi nutností EE pro BG, IWD nebo PST, respektive Vaše argumentace, že BG a IWD EE ano, ale PST EE už ne, mi přijde slabá.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    To jsem nikdy neřekl.
    Já považuju IWD:EE za vyhozené peníze :smile:
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    Edvin said:

    To jsem nikdy neřekl.
    Já považuju IWD:EE za vyhozené peníze :smile:

    To chce počkat a bude na Steamu akce. Zrovna týden zpět (asi??) byla akce za BG (tuším oba dva díly EE) 5 euro... To už se mi líbilo :P

    @STBorg
    Tak já ujíždím na hrách se silným příběhem ;)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Tím jsem chtěl říct, že v IWD:EE kromě nového UI (staré nebylo špatné) prakticky nic dalšího neudělali.
    Doma mám platinovou edici IWD a nevidím důvod, proč bych si to měl kupuvat znovu.
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Tak já kupoval IWD:EE hlavně kvůlí technické stránce a přídání povolaní, ras apod. z BG:EE. Původní verzi už sem měl stejně problém rozjet.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited April 2016
    Taky jsem zkoušel platinovku a narazil jsem na to, že to bylo na fullhd monitoru obludný. Zároveň nemám čas a náladu zkoumat módy a crcat se stím. Vy už si s tím nějakou dobu hrajete, takže je to brnkačka, ale já bych to zase musel hledat, študovat a pak možná i provést. No a vzhledem k tomu, že mi to pětikilo příjde adekvátní (nejen kůli EE verzi, ale i servisu) a rád zafinancuju něco co se mi líbí a chci aby to pokračovalo...

    No, zkrátka Planescape bych bral i jako čistě technologickou předělávku, už jen proto, že kdykoliv v budoucnu prostě kliknu, začnu stahovat a víc neřeším

    Zároveň s tím si ovšem myslím, že by ta hra šla nádherně rozšířit - nový obsah se může odehrávat na úplně jiné sféře a tak i když bude působit úplně mimo tradiční prostředí, stále zapadne. Nemluvě o tom, že se může přidat třeba i mód "Válka krve", něco ve stylu black pits...
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    proc financne nepodporit vyvojare, kteri se snazit ozivit neco, na co i po letech rad vzpominam? ze za to poradne nic noveho nedostanu? je mi to jedno...staci mi, ze si muzu zahrat svoji oblibenou hru na aktualnim OS ve fullHD rozliseni a nemusim se prcat s nejakymi mody
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Lynx29
    Nevím jak ty, ale já nemám chuť podporovat vývojářskou lenivost.
    Když už bych si to měl znova koupit, tak bych byl rád, abych za své peníze dostal něco nového.
    Pokud upraví pouze něco, co si bez větších problémů zvládnu upravit sám, tak si moje peníze nazaslouží.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    edited April 2016
    Vratim sa trocha spät k tejto teme, ja by som BG3 privital rad. Je mi jedno ci by som hral opät za Bhalovho potomka, alebo by tam vymysleli nieco nove. Hlavne aby to malo tak dobre postavy, pribeh a suboje ako povodna saga. A samozrejme by hlavna dejova linia mala ist cez Baldrovu branu, kde by Edwin na dochodku predaval v dobrodruhovom kramku : ) alebo postarsi Minsc by bol velitelom ohnivej pästi a do nejakej vedlajsej ulohy by ho bolo mozne nabrat : ) Proste by sa mi pacilo keby sme sa znova stretli s postavami, s ktorymi sme toho tolko vybojovali. Dufam, ze BG3 raz pride a pride vo velkom style, dufam : )
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Dudo said:

    postarsi Minsc by bol velitelom ohnivej pästi

    Kdyby se stalo něco takové, tak by první týden úplně vymizela zločinost v celé Baldurově bráně.
    Druhý týden by byla ohnivá pěst přejmenována na ohnivé křečky :smiley:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tím si nejsem tak úplně jistý, spíš by to byl námět na smutný, depresivní, tragický příběh ve kterém se mentálně zaostalý dobrák tak moc snažil pomoct všem lidem, že stvořil obludný systém drtící každého a tyranizující vše. Takový příběh, kde se i ten nejvěrnější z křečků musí obrátit proti svému přítely a prokousat se jeho bulvama až do mozku, aby ho zastavil před totální destrukcí všech a všeho v pokrouceném jménu dobra....

    Bu bu bu Boo!
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    Edvin said:

    @Lynx29
    Nevím jak ty, ale já nemám chuť podporovat vývojářskou lenivost.
    Když už bych si to měl znova koupit, tak bych byl rád, abych za své peníze dostal něco nového.
    Pokud upraví pouze něco, co si bez větších problémů zvládnu upravit sám, tak si moje peníze nazaslouží.

    to neni lenivost, oni prece neslibovali ze do IWD:EE nastrkaj novy obsah, to je o tom co od toho chces a me staci kdyz to bude umet vyssi rozliseni a abych to rozbehnul pod aktualnim OS a duvod proc jsem za to ochotnej dat 20 ecek a necekat az to bude na steamu ve sleve za 4 ecka je ten, ze kdyz vydelaj dost penez, tak pak udelaji neco sveho a prvni vlastovka je tady v podobe dragonspearu
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited April 2016
    @Idaho
    Jo takhle, ty myslíš že by to dopadlo trochu jako:

    Strážník ohnivé pěsti: Tento muž kradl na tržišti ořechy.
    Minsc: Co si tom myslíš ty, Boo?
    Boo: *písknutí*
    Minsc: Boo říká, že ten kdo krade posvátnou stravu křečků si zasluhuje nejvyšší trest, popravte ho.

    :smiley:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo, tak nějak mám pocit, že by po tobě hodil křečka, kdyby jsi na něj zkusil presumci neviny ...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já už bych Minscy a Jaheiry nechal na pokoji, pokud byli na konci ToB v družině hráče, tak byl jejich osud odhalen (samozřejmě i podle romancí/přesvědčení atd.) a v některých případech je to i na představivosti hráče. Už bych do toho nezasahoval. Snad bude mít Beamdog dost rozumu.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak pokud to bude lokálně a časově možné, tak podle mě použijí některé ze známých postav a lokací. Ovšem ta hra by musela být orientována i na nové hráče (vývoj je dražší než předělávka) a tudíž by to muselo zapadat do příběhu/světa. Retardovaný plešoun jako velitel hlídky by působil dost prapodivně. Nemluvě o tom, že Mincs má už velkou část svého programu zabookovanou (dle BG2 cestoval s námi). Spíš bych řekl, že když už, tak se objeví Edwin
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    A Saemon Havarian. Vždycky tam bude Saemon Havarian. Nechte mě ho jednou legálně zabít, prosím.
Sign In or Register to comment.