Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Cestina na BG2 EE a PT EE android

Franky4Franky4 Member Posts: 28
Zdravim, prosimv as ti co mate android a jednu z tychto hier funguje vam cestina po prekopirovani suborov? Dik za odpoved

Comments

 • Franky4Franky4 Member Posts: 28
 • MirakMirak Member Posts: 774
  Nevím, kdo z místních má chuť tyhle hry hrát na androidu.

 • Franky4Franky4 Member Posts: 28
  Urcite sa tu niekto najde, neviem android je v pohode podla mna, mam tam rozohraty bg1 a uz som na konci, nic co by ma obmadzovalo, samozrejme na pc s myskou je to o nieco konfrontnejsie a rychlejsie ale da sa na to rychlo zvyknut. Ja to chcem na nom hrat lebo cely mobil a android mi je k nicomu, tak ho chcem aspon takto vyuzit, ked som mimo domu atd...
  Tak keby sa tu niekto nasiel kto to vyskusal dajte mi prosim vediet. Nechcem to zbytocne kupovat ked to nepojde.

 • Franky4Franky4 Member Posts: 28
  Ak by mal teda niekto zaujem o cz na androide, postujem prispevok borca co to pred dvoma rokmu spravil, dostal som sa uz z Irenicovho zalara a mozem povedat ze minimalne 95% textu je prelozenych, obcas sa neprelozi quest v denniku, popripade popis itemu ale to su drobnosti podla mna.
  Adamv said:

  Tak po dvou dnech kombinování :-) musím přiznat, že tento postup je zcela správný, ale pouze tento postup, vtip je v tom nevyužívat postupy, které si přečtete dříve. :-D  Komu se s tím nechce trápit, stačí stáhnout lang.zip z http://ulozto.cz/xwM2b187/lang-zip a nahrát přímo zip soubor do Android/data/com.beamdog.baldursgateIIenhancededition/files

  Moc nerozumím architektuře Androidu,ale stane se to,že hra bude zmínený zip považovat za dodatečný soubor ke hře

 • donardonar Member Posts: 8
  edited December 2017
  Tu je navod, jak davat mody (vcetne lokalizaci) do android verzi EE her.

  https://forums.beamdog.com/discussion/43990/how-to-install-mods-on-android

  V kostce:
  - udelat .zip adresarove struktury s modem (lokalizaci), uroven komprese !zadna! (STORE), vcetne pripadneho prazdneho adresare "override" (bez toho mi to myslim nefungovalo)
  - projet vysledny archiv centralfixem (cmd > "centralfix.exe mod.zip")
  - dava se do Android/data/com.beamdog.[-hra-]/files/

  Tu je ruskej preklad uz zabalenej jako priklad (verze, kde je ten dalsi jazyk pridanej samostatne, neprepisujic anglictinu, je tam .lua skript co ho doplni do menu) - pst-ee-l10n-Android-1.07.zip


  Post edited by donar on
 • HolofaustHolofaust Member Posts: 1
  Ahoj.. Pripojil bych se k zadosti Franky4.. S kopirovanim cestiny podle fora se morduju uz ctvrtej den a porad nic a nic .. Vocestinovany mam jen menu.. Nejakej navod "pro blby"? Prosim prosim,smutne koukam :-)

 • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,130
  edited July 2018
  Rád bych pomohl, ale android nevlastním :(
  Zeptám se na to technika z beamdogu, třeba bude schopen poradit.

  Zkoušel to někdo (úspěšně) podle návodu od @donar ?

 • donardonar Member Posts: 8
  Komunikovali sme po PM mozna vyreseno

 • EchisEchis Member Posts: 1
  edited July 2018
  Ahoj. Pokud je mozna vyreseno, bylo by mozne tady uploadnout hotovou cestinu na Planescape Torment? Zkousel jsem to podle navodu, ale tohle je pro me fakt maturita a samozrejme jsem dopadl neuspesne. Beamdog sice slibuje, ze po updatech ostatnich her se pusti i do androidi verze Tormentu a prida cestinu, ale vsichni vime, jak dopadaji jejich sliby.....Moc diky

 • MrgrimyMrgrimy Member Posts: 2
  Čus
  víte někdo jak reálně přidat češtinu do bg 2 ee na android zkusil sem už všechny způsoby a nic už jsem fakt bezradnej kdyby někdo věděl fakt bych byl vděčnej dík

  RegisCZ
 • CaszidyCaszidy Member Posts: 234
  @Mrgrimy
  Na to, jak dostat do Android verze hry jiný jazyk, nebo módy existuje velice podrobný návod zde:

  https://forums.beamdog.com/discussion/43990/how-to-install-mods-on-android/p1

  Doporučuju postupovat podle něj. A samozřejmě pročíst celé vlákno. Kde je chronologie toho, jak se postupovalo v průběhu času, různých verzí hry pro Android, různých chyb a problémů atd.

  Postup na straně 1 je už mírně zastaralý (nyní stačí v případě instalace modů provést "centralfixaci" jen u položky lang.zip, už se nemusí "centralfixovat" i složka override a už vůbec se z ní nemusí vyjmout některé soubory se speciálními efekty nových lokací, které mody přidávají; nově se prostě vezme celá složka override a případně i music, nebo worldmap, prostě vše co je po instalaci modů nově upravené a kopíruje se to do příslušného adresáře v mobilu/tabletu).

  Podstatná věc je ta, že je po procesu popsaném výše nutné v patch.570.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.obb souboru (je nutné v PC, nebo přímo v mobilu/tabletu přejmenovat soubor na .zip otevřít si ho a v složce "lang/en_US" přejmenovat soubor "dialog.tlk" na "dialog.000" - všechno je samozřejmě bez uvozovek. Potom samozřejmě zpátky patch.570.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.zip přejmenovat na patch.570.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.obb díky čemuž bude hra ignorovat ten dialog.tlk z .obb souboru a použije modifikovaný dialog.tlk uložený v adresáři mobilu/tabletu: Android/data/com.beamdog.baldursgateenhancededition/files Pokud by tohle nebylo provedeno, tak hra bude mít dva dialog.tlk soubory a bude buďto vše stále v angličtině, nebo se bude u všech dialogů zobrazovat text INVALID: 137392

  Pokud ti jde jen o češtinu a neinstaluješ žádné módy, pak prostě:
  - přetáhneš .obb soubory z mobilu/tabletu do počítače,
  - přejmenuješ je na .zip
  - rozbalíš je
  - v složce "lang/en_US" nahradíš soubor dialog.tlk souborem dialog.tlk s češtinou
  - na počítači si v Průzkumníku Windows v jedné složce vytvoříš stejnou cestu/složku, jaká byla v rozbalených souborech - tzn. složka "lang" v ní je složka "en_US" v ní je soubor dialog.tlk s češtinou,
  - tuhle modifikovanou složku "lang" zabalíš do .zip souboru (BEZ KOMPRESE!!!)
  - v průzkumníku Windows si do stejné složky v níž máš tu modifikovanou složku "lang" nakopíruješ soubor centralfix.exe,
  - v průzkumníku Windows pak do "řádku s cestou/umístěním složek" napíšeš zkratku cmd a spustí se ti okno s klasickým příkazovým řádkem a to s již nabídnutým umístěním, takže tam pak stačí jen napsat: centralfix lang.zip stisknout enter a provede se "centralfixace" souboru lang.zip
  - no a pak už jen překopíruješ tenhle "centralfixovaný" soubor lang.zip do adresáře v mobilu/tabletu: Android/data/com.beamdog.baldursgateenhancededition/files
  - spustíš hru a ta si vezme soubor s dialogy z tohohle souboru, a voilá vše bude v češtině.

 • RegisCZRegisCZ Member Posts: 1
  @Caszidy Upřímně to zkouším už několik let s tou instalací a pokaždé se zaseknu na obrazovce s nápisem Baldur's Gate II a "Starting..." Fakt netuším co dělám špatně a to jsem zkusil všechny možné návody.

  Forum jsem tu prolezl, zkoušel i nějaký šílený Francouzký věci.

  @Franky4 bezva, že sem hodíš odkaz, ale těch lang souborů je tam asi 8 a všechny na nějaké letecké simulátory.

  @donar popis v kostce mi nezabral. Škoda že jste ten problém řešili pouze přes PM. Veřejně by to bylo lepší a možná by pomohlo více lidem.

  (a ano, vím že to už je několik let)

  Nemyslím si, že jsem úplně natvrdej, ale prostě mi to nejde. Vždy po nějaké době přijde chuť si tu hru zahrát, tak to zase zkouším a opět pohořím. Hru mám za tu dobu koupenou snad na všem co vyšlo. I jsem jí dohrál, ale na telefonu je to teď pohodlnější.

  Otázka.
  Byl by někdo, kdokoliv, schopný to pro nás neschopný to naservírovat už hotový? Abychom si mohli normálně zahrát a uzavřeli tento topic.

  Děkuji za odpověď.

 • CaszidyCaszidy Member Posts: 234
  edited June 4
  @RegisCZ postupoval jsi úplně přesně podle toho návodu, jak jsem ho popsal v postu nad tebou?
  Protože je fakt potřeba dodržet všechno tak, jak jsem to popsal.
  Je taky důležitý pak ty soubory vložit do správný složky - ta se může lišit, pokud máš hru nainstalovanou na SD kartě a ne v interní paměti zařízení.
  To co popisuješ ukazuje na to, že jsi musel udělat nějakou specifickou chybu, jelikož běžně by se buď hra měla spustit v češtině, anebo pokud člověk něco pohnojil, tak zůstane v angličtině. Z toho co popisuješ to chápu tak, že se ti hra vůbec nespustí, což značí něco úplně jinýho.
  Instaloval jsem mody v průběhu let na 4 různý android zařízení ze 3 různejch PC a vždy to bylo zcela bez problému.

  Ono je trochu demotivující tady pořád něco psát a vysvětlovat (návod na instalaci módů na android jsem sem dával už před lety), když pak někteří jedinci nejsou schopní ani poděkovat :expressionless: (tím samozřejmě nemyslím tebe)

  Samozřejmě až budu mít čas a dohráno současnej playthrough, tak můžu udělat clean instal bez módů a nacpat tam jen tu češtinu a ten centralfixovanej zip soubor sem nahrát, ale skutečně ti to pomůže? Nemáš tam nějakou jinou chybu?
  Mám podezřívavě blbou otázku, ale po instalaci z Google Play bez dalších zásahů se ti hra normálně rozjede?
  Předtím, než tam nakopíruješ ten centralfixovanej zip soubor tak spusť hru normálně v angličtině, rozjeď novou hru, počkej až skončí Irenicovy kecy a až tě Imoen osvobodí a pak ulož hru a celý zařízení restartuj. Pak se ti teprv zobrazí v jakýmkoliv android prohlížeči souborů v té podsložce Files další soubory. Možná je chyba v tomhle, že to tam nakopíruješ hned po čistý instalaci.

  EDIT: hell, jelikož jde vlastně jen o čestinu a dialog.tlk se tak nepřepisuje žádnejma modama, tak nemusím dělat clean install a můžu ti to sem postnout třeba o víkendu (když bude čas a manželka nebude muset pracovat a pustí mě taky na chvíli ke stolnímu PC).

Sign In or Register to comment.