Skip to content

Cestina na BG2 EE a PT EE android

Franky4Franky4 Member Posts: 33
Zdravim, prosimv as ti co mate android a jednu z tychto hier funguje vam cestina po prekopirovani suborov? Dik za odpoved
«1

Comments

  • Franky4Franky4 Member Posts: 33
    Tak nikto nevie pomoct?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Nevím, kdo z místních má chuť tyhle hry hrát na androidu.
  • Franky4Franky4 Member Posts: 33
    Urcite sa tu niekto najde, neviem android je v pohode podla mna, mam tam rozohraty bg1 a uz som na konci, nic co by ma obmadzovalo, samozrejme na pc s myskou je to o nieco konfrontnejsie a rychlejsie ale da sa na to rychlo zvyknut. Ja to chcem na nom hrat lebo cely mobil a android mi je k nicomu, tak ho chcem aspon takto vyuzit, ked som mimo domu atd...
    Tak keby sa tu niekto nasiel kto to vyskusal dajte mi prosim vediet. Nechcem to zbytocne kupovat ked to nepojde.
  • Franky4Franky4 Member Posts: 33
    Ak by mal teda niekto zaujem o cz na androide, postujem prispevok borca co to pred dvoma rokmu spravil, dostal som sa uz z Irenicovho zalara a mozem povedat ze minimalne 95% textu je prelozenych, obcas sa neprelozi quest v denniku, popripade popis itemu ale to su drobnosti podla mna.
    Adamv said:

    Tak po dvou dnech kombinování :-) musím přiznat, že tento postup je zcela správný, ale pouze tento postup, vtip je v tom nevyužívat postupy, které si přečtete dříve. :-D



    Komu se s tím nechce trápit, stačí stáhnout lang.zip z http://ulozto.cz/xwM2b187/lang-zip a nahrát přímo zip soubor do Android/data/com.beamdog.baldursgateIIenhancededition/files

    Moc nerozumím architektuře Androidu,ale stane se to,že hra bude zmínený zip považovat za dodatečný soubor ke hře

  • donardonar Member Posts: 8
    edited December 2017
    Tu je navod, jak davat mody (vcetne lokalizaci) do android verzi EE her.

    https://forums.beamdog.com/discussion/43990/how-to-install-mods-on-android

    V kostce:
    - udelat .zip adresarove struktury s modem (lokalizaci), uroven komprese !zadna! (STORE), vcetne pripadneho prazdneho adresare "override" (bez toho mi to myslim nefungovalo)
    - projet vysledny archiv centralfixem (cmd > "centralfix.exe mod.zip")
    - dava se do Android/data/com.beamdog.[-hra-]/files/

    Tu je ruskej preklad uz zabalenej jako priklad (verze, kde je ten dalsi jazyk pridanej samostatne, neprepisujic anglictinu, je tam .lua skript co ho doplni do menu) - pst-ee-l10n-Android-1.07.zip


    Post edited by donar on
  • HolofaustHolofaust Member Posts: 1
    Ahoj.. Pripojil bych se k zadosti Franky4.. S kopirovanim cestiny podle fora se morduju uz ctvrtej den a porad nic a nic .. Vocestinovany mam jen menu.. Nejakej navod "pro blby"? Prosim prosim,smutne koukam :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2018
    Rád bych pomohl, ale android nevlastním :(
    Zeptám se na to technika z beamdogu, třeba bude schopen poradit.

    Zkoušel to někdo (úspěšně) podle návodu od @donar ?
  • donardonar Member Posts: 8
    Komunikovali sme po PM mozna vyreseno
  • EchisEchis Member Posts: 3
    edited July 2018
    Ahoj. Pokud je mozna vyreseno, bylo by mozne tady uploadnout hotovou cestinu na Planescape Torment? Zkousel jsem to podle navodu, ale tohle je pro me fakt maturita a samozrejme jsem dopadl neuspesne. Beamdog sice slibuje, ze po updatech ostatnich her se pusti i do androidi verze Tormentu a prida cestinu, ale vsichni vime, jak dopadaji jejich sliby.....Moc diky

  • MrgrimyMrgrimy Member Posts: 2
    Čus
    víte někdo jak reálně přidat češtinu do bg 2 ee na android zkusil sem už všechny způsoby a nic už jsem fakt bezradnej kdyby někdo věděl fakt bych byl vděčnej dík
    RegisCZ
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Mrgrimy
    Na to, jak dostat do Android verze hry jiný jazyk, nebo módy existuje velice podrobný návod zde:

    https://forums.beamdog.com/discussion/43990/how-to-install-mods-on-android/p1

    Doporučuju postupovat podle něj. A samozřejmě pročíst celé vlákno. Kde je chronologie toho, jak se postupovalo v průběhu času, různých verzí hry pro Android, různých chyb a problémů atd.

    Postup na straně 1 je už mírně zastaralý (nyní stačí v případě instalace modů provést "centralfixaci" jen u položky lang.zip, už se nemusí "centralfixovat" i složka override a už vůbec se z ní nemusí vyjmout některé soubory se speciálními efekty nových lokací, které mody přidávají; nově se prostě vezme celá složka override a případně i music, nebo worldmap, prostě vše co je po instalaci modů nově upravené a kopíruje se to do příslušného adresáře v mobilu/tabletu).

    Podstatná věc je ta, že je po procesu popsaném výše nutné v patch.570.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.obb souboru (je nutné v PC, nebo přímo v mobilu/tabletu přejmenovat soubor na .zip otevřít si ho a v složce "lang/en_US" přejmenovat soubor "dialog.tlk" na "dialog.000" - všechno je samozřejmě bez uvozovek. Potom samozřejmě zpátky patch.570.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.zip přejmenovat na patch.570.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.obb díky čemuž bude hra ignorovat ten dialog.tlk z .obb souboru a použije modifikovaný dialog.tlk uložený v adresáři mobilu/tabletu: Android/data/com.beamdog.baldursgateenhancededition/files Pokud by tohle nebylo provedeno, tak hra bude mít dva dialog.tlk soubory a bude buďto vše stále v angličtině, nebo se bude u všech dialogů zobrazovat text INVALID: 137392

    Pokud ti jde jen o češtinu a neinstaluješ žádné módy, pak prostě:
    - přetáhneš .obb soubory z mobilu/tabletu do počítače,
    - přejmenuješ je na .zip
    - rozbalíš je
    - v složce "lang/en_US" nahradíš soubor dialog.tlk souborem dialog.tlk s češtinou
    - na počítači si v Průzkumníku Windows v jedné složce vytvoříš stejnou cestu/složku, jaká byla v rozbalených souborech - tzn. složka "lang" v ní je složka "en_US" v ní je soubor dialog.tlk s češtinou,
    - tuhle modifikovanou složku "lang" zabalíš do .zip souboru (BEZ KOMPRESE!!!)
    - v průzkumníku Windows si do stejné složky v níž máš tu modifikovanou složku "lang" nakopíruješ soubor centralfix.exe,
    - v průzkumníku Windows pak do "řádku s cestou/umístěním složek" napíšeš zkratku cmd a spustí se ti okno s klasickým příkazovým řádkem a to s již nabídnutým umístěním, takže tam pak stačí jen napsat: centralfix lang.zip stisknout enter a provede se "centralfixace" souboru lang.zip
    - no a pak už jen překopíruješ tenhle "centralfixovaný" soubor lang.zip do adresáře v mobilu/tabletu: Android/data/com.beamdog.baldursgateenhancededition/files
    - spustíš hru a ta si vezme soubor s dialogy z tohohle souboru, a voilá vše bude v češtině.
  • RegisCZRegisCZ Member Posts: 1
    @Caszidy Upřímně to zkouším už několik let s tou instalací a pokaždé se zaseknu na obrazovce s nápisem Baldur's Gate II a "Starting..." Fakt netuším co dělám špatně a to jsem zkusil všechny možné návody.

    Forum jsem tu prolezl, zkoušel i nějaký šílený Francouzký věci.

    @Franky4 bezva, že sem hodíš odkaz, ale těch lang souborů je tam asi 8 a všechny na nějaké letecké simulátory.

    @donar popis v kostce mi nezabral. Škoda že jste ten problém řešili pouze přes PM. Veřejně by to bylo lepší a možná by pomohlo více lidem.

    (a ano, vím že to už je několik let)

    Nemyslím si, že jsem úplně natvrdej, ale prostě mi to nejde. Vždy po nějaké době přijde chuť si tu hru zahrát, tak to zase zkouším a opět pohořím. Hru mám za tu dobu koupenou snad na všem co vyšlo. I jsem jí dohrál, ale na telefonu je to teď pohodlnější.

    Otázka.
    Byl by někdo, kdokoliv, schopný to pro nás neschopný to naservírovat už hotový? Abychom si mohli normálně zahrát a uzavřeli tento topic.

    Děkuji za odpověď.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    edited June 2020
    @RegisCZ postupoval jsi úplně přesně podle toho návodu, jak jsem ho popsal v postu nad tebou?
    Protože je fakt potřeba dodržet všechno tak, jak jsem to popsal.
    Je taky důležitý pak ty soubory vložit do správný složky - ta se může lišit, pokud máš hru nainstalovanou na SD kartě a ne v interní paměti zařízení.
    To co popisuješ ukazuje na to, že jsi musel udělat nějakou specifickou chybu, jelikož běžně by se buď hra měla spustit v češtině, anebo pokud člověk něco pohnojil, tak zůstane v angličtině. Z toho co popisuješ to chápu tak, že se ti hra vůbec nespustí, což značí něco úplně jinýho.
    Instaloval jsem mody v průběhu let na 4 různý android zařízení ze 3 různejch PC a vždy to bylo zcela bez problému.

    Ono je trochu demotivující tady pořád něco psát a vysvětlovat (návod na instalaci módů na android jsem sem dával už před lety), když pak někteří jedinci nejsou schopní ani poděkovat :expressionless: (tím samozřejmě nemyslím tebe)

    Samozřejmě až budu mít čas a dohráno současnej playthrough, tak můžu udělat clean instal bez módů a nacpat tam jen tu češtinu a ten centralfixovanej zip soubor sem nahrát, ale skutečně ti to pomůže? Nemáš tam nějakou jinou chybu?
    Mám podezřívavě blbou otázku, ale po instalaci z Google Play bez dalších zásahů se ti hra normálně rozjede?
    Předtím, než tam nakopíruješ ten centralfixovanej zip soubor tak spusť hru normálně v angličtině, rozjeď novou hru, počkej až skončí Irenicovy kecy a až tě Imoen osvobodí a pak ulož hru a celý zařízení restartuj. Pak se ti teprv zobrazí v jakýmkoliv android prohlížeči souborů v té podsložce Files další soubory. Možná je chyba v tomhle, že to tam nakopíruješ hned po čistý instalaci.

    EDIT: hell, jelikož jde vlastně jen o čestinu a dialog.tlk se tak nepřepisuje žádnejma modama, tak nemusím dělat clean install a můžu ti to sem postnout třeba o víkendu (když bude čas a manželka nebude muset pracovat a pustí mě taky na chvíli ke stolnímu PC).
  • EledarEledar Member Posts: 3
    Caszidy wrote: »
    @RegisCZ postupoval jsi úplně přesně podle toho návodu, jak jsem ho popsal v postu nad tebou?
    Protože je fakt potřeba dodržet všechno tak, jak jsem to popsal.
    Je taky důležitý pak ty soubory vložit do správný složky - ta se může lišit, pokud máš hru nainstalovanou na SD kartě a ne v interní paměti zařízení.
    To co popisuješ ukazuje na to, že jsi musel udělat nějakou specifickou chybu, jelikož běžně by se buď hra měla spustit v češtině, anebo pokud člověk něco pohnojil, tak zůstane v angličtině. Z toho co popisuješ to chápu tak, že se ti hra vůbec nespustí, což značí něco úplně jinýho.
    Instaloval jsem mody v průběhu let na 4 různý android zařízení ze 3 různejch PC a vždy to bylo zcela bez problému.

    Ono je trochu demotivující tady pořád něco psát a vysvětlovat (návod na instalaci módů na android jsem sem dával už před lety), když pak někteří jedinci nejsou schopní ani poděkovat :expressionless: (tím samozřejmě nemyslím tebe)

    Samozřejmě až budu mít čas a dohráno současnej playthrough, tak můžu udělat clean instal bez módů a nacpat tam jen tu češtinu a ten centralfixovanej zip soubor sem nahrát, ale skutečně ti to pomůže? Nemáš tam nějakou jinou chybu?
    Mám podezřívavě blbou otázku, ale po instalaci z Google Play bez dalších zásahů se ti hra normálně rozjede?
    Předtím, než tam nakopíruješ ten centralfixovanej zip soubor tak spusť hru normálně v angličtině, rozjeď novou hru, počkej až skončí Irenicovy kecy a až tě Imoen osvobodí a pak ulož hru a celý zařízení restartuj. Pak se ti teprv zobrazí v jakýmkoliv android prohlížeči souborů v té podsložce Files další soubory. Možná je chyba v tomhle, že to tam nakopíruješ hned po čistý instalaci.

    EDIT: hell, jelikož jde vlastně jen o čestinu a dialog.tlk se tak nepřepisuje žádnejma modama, tak nemusím dělat clean install a můžu ti to sem postnout třeba o víkendu (když bude čas a manželka nebude muset pracovat a pustí mě taky na chvíli ke stolnímu PC).

    Ahoj nekoukal jsi se na to????Nebo tě nepustila manželka k PC ????....díky bylo by to přínosné pro dost lidí co na googl play nadávaji že jim to nefunguje.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Eledar - mrkni se na datum, kdy jsem odpověděl na komentář předchozího komentujícího a následně se mrkni na dnešní datum - až do tvého komentáře o to očividně nikdo neprojevil zájem. Jak už jsem psal předtím - ono je trochu demotivující tady pořád něco psát a vysvětlovat (návod na instalaci módů na android jsem sem dával už před lety), když pak někteří jedinci nejsou schopní ani poděkovat nebo dokonce byť i jen zareagovat...

    Každopádně, jelikož je to skutečně jednoduchá záležitost, tak jsem to udělal hned teď a připojuju to k tomuhle postu.

    Jak už jsem psal někde nahoře - přiložený soubor je potřeba v tabletu/telefonu nakopírovat do adresáře: Android/data/com.beamdog.baldursgateenhancededition/files

    a provést následující:

    V souboru patch.570.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.obb (je nutné v PC, nebo přímo v mobilu/tabletu třeba pomocí aplikace RAR přejmenovat koncovku tohoto souboru na .zip otevřít si ho v té aplikaci RAR nebo na PC) v složce "lang/en_US" přejmenovat soubor "dialog.tlk" na "dialog.000" - všechno je samozřejmě bez uvozovek.

    Potom samozřejmě zpátky patch.570.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.zip přejmenovat na patch.570.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.obb díky čemuž bude hra ignorovat ten dialog.tlk z .obb souboru a použije modifikovaný dialog.tlk z toho lang.zip souboru, který jsem zde nahrál, uložený v adresáři mobilu/tabletu: Android/data/com.beamdog.baldursgateenhancededition/files Pokud by tohle nebylo provedeno, tak hra bude mít dva dialog.tlk soubory a bude buďto vše stále v angličtině, nebo se bude u všech dialogů zobrazovat text INVALID: 137392

    Pokud je tohle vše provedeno, tak bude hra v češtině...
    EledarBladesipSolomon
  • EledarEledar Member Posts: 3
    Aaaaaaaa skvělé děkuji mooooooc.Napisu odkaz do googl play.Moc lidí ani neví kde hledat.Ja bohužel už neumím takové věci co děláš ???. Ještě jednou moc děkuji
    Caszidy
  • BahnakBahnak Member Posts: 1
    Děkuji za návod i češtinu, funguje to na androidu dobře, snad to časem bude možno podat vydavateli do seznamu podporovaných jazyků a nebude se to muset do hry vpravovat takto uživatelsky nepřívětivě.
    Caszidy
  • UranUran Member Posts: 65
    Vydavatel na to těžce dlabe.
  • SolomonSolomon Member Posts: 22
    Funguje, super díky
    Caszidy
  • kajmik01kajmik01 Member Posts: 2
    Ahoj, tak na poslední verzi BG2 se mi češtinu nepodařilo zprovoznit. Zkusil jsem napřed nakopírovat archiv "BG 2 čeština.zip" do Android\data\adresář hry\files, ale to mi vyhodí chybu LUA i když jsem editoval patch.5826.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.obb. Pokud nahraju jen dialog.tlk do obb souboru místo ENG verze, tak se BG2 nespustí a zůstane viset na nahrávací úvodní obrazovce.
    Zkoušel jste to někdo? Rozdíl je už v tom, že *.obb soubor se v aktuální verzi jmenuje patch.5826.com* a ne patch.570.com*.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Až budu mít trochu času si sednou doma k PC, tak vyzkouším, co se změnilo. Ale snad nám Beamdog brzy doplní češtinu přímo do oficiální verze hry, když už jsme ji dodělali.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @kajmik01 Ok, takže jsem to doma po delší době vyzkoušel a vše normálně funguje. Je mi líto, ale chyba musí být někde u tebe :neutral:
    Používáš ten soubor lang.zip, který jsem připojil k postu o pár příspěvků výše? Protože ten dialogový soubor je potřeba prohnat programem Centralfix. To už je v tom souboru co jsem nahrál provedeno. Pokud se snažíš nahrát do složky Android/data/com.beamdog.baldursgateenhancededition/files dialogový soubor, co není "centralfixovaný" tak ho pak hra samozřejmě nevezme, i když v patch.5826.com.beamdog.baldursgateIIenhancededition.obb přejmenuješ dialog.tlk na dialog.000.
  • kajmik01kajmik01 Member Posts: 2
    Díky za tip. Stáhl jsem předtím jinou verzi překladu z nějakého příspěvku výš. S tvým Lang.zip souborem to funguje jak má :)
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @kajmik01 tak super, rádo se stalo ;) Snad už brzo nebudou tyhle složitý procesy potřeba.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Níže přidávám čerstvě vydanou dokončenou verzi češtiny
    - postup, který je popsaný výše pořád platí, pouze použijte tento nový soubor lang.zip, abyste měli vše přeložené
    - pokud chcete mít přeložené i herní menu, tak je potřeba ještě do stejné složky v Androidu nakopírovat a POZOR I ROZBALIT (tzn. na rozdíl od lang.zip, který se samozřejmě nerozbaluje) druhý přiložený soubor override.zip
  • podispodis Member Posts: 1
    Ahoj,

    jsem asi dekl,ale furt mi to nejde.

    Všechno udělám,ale jak mám nakopírovat ten zabalený soubor patch zpět do mobilu,tak to prostě nejde. Ani se mi nerozjede kopírování.

    Nevíte někdo co s tím???
  • SolomonSolomon Member Posts: 22
    podis wrote: »
    Ahoj,

    jsem asi dekl,ale furt mi to nejde.

    Všechno udělám,ale jak mám nakopírovat ten zabalený soubor patch zpět do mobilu,tak to prostě nejde. Ani se mi nerozjede kopírování.

    Nevíte někdo co s tím???

    A máš v mobilu zapnutý kopírování dat přes usb? Vypadá to, že to nemáš povolený, když se ti ani nerozjede kopírování. Mělo by ti vyskočit okno na mobilu pokaždé, když ho připojíš přes kabel do pc a tam to musíš povolit a pak by to mělo jít. Mě to jede bez problémů.
  • SolomonSolomon Member Posts: 22
    Ahoj borci,
    nebudete mít někdo návod pro nás hloupější, jak dostat češtinu na Planescape Tornament do mobilu, popřípadě sem hodit předchystaný soubory. Teď jsem si to koupit na google play za 300,- a nějak se s tím nemůžu popasovat. A aby toho nebylo málo, tak mi nejde z ničeho nic propojit mobil s pc, takže to musím řešit přes mail a dál na předpotopním noťasu, kde není ani RAR, atd. Pokud by tu byl někdo ochotnej mi pomoct, tak by to bylo boží.
  • SolomonSolomon Member Posts: 22
    Tak by to boj, ale nakonec jsem to rozjel s pomocí starší češtiny. Stačí na mobilu zapnout hru, by si vytvořila potřebné adresáře a pak zkopírovat nerozbalenou češtinu z odkazu

    https://ulozto.cz/file/3R0sSvOf05fG/planescape-torment-ee-cz-android-pstee-cestina-zip#!ZGqzLmR2Awt3MQD1BJIxZwL3BGqyZxqzAGOUFS9brT90FwIwBD==

    Češtinu nakopírovat do adrešáře Android/data/com.beamdog.pstee/files

    Vše jede ok, i menu je v češině.
  • SolomonSolomon Member Posts: 22
    Tak byl to boj, ale nakonec se mi to podařilo rozjet pomocí starší češtiny z pc. Stačí rozehrát hru, aby si vytvořila potřebné adresáře a pak nahrát nerozbalenou češtinu z odkazu

    https://ulozto.cz/file/3R0sSvOf05fG/planescape-torment-ee-cz-android-pstee-cestina-zip#!ZGqzLmR2Awt3MQD1BJIxZwL3BGqyZxqzAGOUFS9brT90FwIwBD==

    Je to soubor planescape-torment-ee-cz-android-pstee-cestina.zip.
    Češtinu nahrát do adresáře Android/data/com.beamdog.pstee/files

    Vše jede ok, i menu je v češtině.
Sign In or Register to comment.