Skip to content

Baldur's Gate: Enhanced Edition - pierwsze wrażenia!

13567

Comments

  • AlukinAlukin Member Posts: 6
    ja również wydałbym nawet 40 dol ale jakbym dostał produkt naprawdę "enhanced" a nie coś co ma "działać" na win7 i z tego co widzę nie działa. No i pudło ! nie posiadam kart kredytowych ani pay pala i w ogolę jestem starej daty człowiekiem i jakoś nie mam zaufania do takich rzeczy:p
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    U mnie niestety BGee nie dziala. Gra startuje, ale jak mam zaczac rozgrywke to sie wywala :(

    Photobucket
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    to są jaieś jaja , jestem całkowicie zawiedziony , niestety dali dupy na całej linii , gra nie chodzi mi na obydwu komputerach
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    :O chyba się zacznie teraz ciężki czas dla producenta, kiedy ludzie będą masowo zgłaszać błędy. Współczuję tym, którzy mają takie problemy.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    litości, mieli tyle czasu, wczoraj spedzilem caly wieczor probujac cos z tym zrobic. w ten sposob to ja tez moge wypuszczać gry..
  • CronoCrono Member Posts: 33
    Na świeżo:

    Plusy:
    -Silnik BG2 i wiekszość obiecanych poprawek
    -Gorion vs Sarevok
    -Nowy Interfejs
    -Tutorial

    Minusy:
    - Problemy techniczne (white screen of death, zwalnianie animacji)
    - Gorsze Intro
    - Black Pits z góry ustalona drużyna (brak możliwośći importu NPC z Podstawki)
    - Gdzie opcja głosy/napisy w menu?
    - Brak polskiego dubbingu
    - kółka pod postaciami zależne od doboru palety kolorów są chybionym pomysłem (stara wersja zielony:sojusznik, niebieski:neutralny, czerwony:wróg była dobra)

    słaby początek ale zobaczymy jak dalej...


  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    #inicjator brakuje ci poprostu pliku pobierze jeszcze raz wszystko od nowa !
  • lukpeplukpep Member Posts: 10
    dwa laptopy - na jednym bialy ekran po wlaczeniu, na drugim mozna grac raz na 20 uruchomien - w pozostalych app crash. Orientowal sie ktos jak ze zwrotem gotowki? Kpina
  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    trochę off...
    ale gdybym ja dla swoich klientów przygotował taki produkt (problemy techniczne - aż tylu użytkowników) to bym chyba z pracy wyleciał :D
  • SpasticinkSpasticink Member Posts: 2
    U mnie też od razu po naciśnięciu Play pojawia się biały ekran i nic nie rusza do przodu. Jakiś pomysł co z tym zrobić ?
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    Czytając to co piszecie zaczynam mieć poważne wątpliwości czy nie lepiej odpalić starego BG. W nim też były bugi, ale... teraz twórcy nie tworzą gry od nowa tylko mieli poprawić starą...
    Do tego mam nadzieje, że źle zrozumiałem i da się przyśpieszyć grę tak jak starego BG, bo poruszanie się na ustawieniach bazowych jest po prostu męczące (zawsze ustawiałem maksymalną szybkość).
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @inicjator - tak swoją drogą, patrząc na screena, to masz dialog.tlk, który był domyślnie dołączony do gry. Przedwczoraj zamknąłem arkusz i wysłałem Cameronowi, a wczoraj nad ranem nam dodali coś jeszcze z zaskoczenia. Łańcuchy te są w dostarczanych przez nas dialogach.tlk.

    W ogóle, to jest mega burdel i bardzo mnie to wszystko wkurza.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Wrócę z pracy to sprawdzę jak gra będzie działać u mnie. Pierwsze wasze opinie są niepokojące... A ja mam tu zamiar pisać recenzję dla jednego serwisu informacyjnego na prośbę kolegi. :P No zobaczymy... Wczoraj nie grałem bo było już za późno, ale update ściągnąłem.
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    Rzeczywiscie jest troche zamieszania. Przekopoiwalem pliki zgodnie z instrukcja w watku o polskim dubbingu. Chyba bede musial jeszcze raz sciagnac gre. Tym razem uzyje BG instalera.
    Tyle ze musze siedziec w pracy do 17.00 :(
  • maneromanero Member Posts: 392
    Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to się dzieje, że po zakupie i odpaleniu BGEE nie mogę w niego grać natomiast po zakupie BG 14 lat temu po wrzuceniu płytki do czytnika wszystko śmigało bez zarzutu? Czy 14 lat temu ludzie wiedzieli jak stworzyć działający produkt, a w obecnych czasach ta wiedza wyparowała? Ręce opadają...
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    @Alukin cos tak czuje ze masz w domu same piraty no i może ze 2 gdy org z gazetki;)
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    Mogli nie zmieniac daty z 30/11 na 28/11 i poswiecic te dwa dni na dodatkowe testy. Jak juz tyle czekalem to dwa dni tez bym poczekal.
  • kangornkangorn Member Posts: 3
    edited November 2012
    Ocena BG:EE Na szybko:

    (+)
    -wreszcie jest
    -to wciąż BG!!
    -interfejs
    -dodatkowe portrety dla postaci
    -więcej klas niż w oryginalnym BG1
    -ciut ulepszona grafika
    -dodatkowy tutorial i nowy tryb gry

    (-)
    -tysiące problemów dotyczących instalacji (mnie udało się wszystko zainstalować ok 1 w nocy)
    -na niektórych konfiguracjach gra w ogóle się nie uruchamia
    -dodatkowa zawartość, którą samemu trzeba instalować, mimo że jest w folderze gry(WTF?!!!)
    -nieustannie przekładana premiera wcale nie wpłynęła na BG:EE, tak jakbyśmy chcieli
    -intro bez możliwości włączenia napisów
    -samo intro
    -brak możliwości wybrania innego dubbingu niż napisy (przypominam, że twórcy zapowiadali taką możliwość)
    -zamieszanie z polską wersją (wonty mam tylko do OG, nasi tłumacze odwalili kawał dobrej roboty)
    -ze wsząd czuć, że dostaliśmy grę w fazie beta
    -dzisiątki pomniejszych błędów
    -wg mnie, totalna olewka w stosunku do fanów

    Ogólnie brak słów... Jestem wielkim fanem serii BG i jak usłyszałem, że powstaje edycja EE to niemal skakałem z radości. Od kiedy jednak okazało się, że za całość odpowiedzialne jest studio OG, niestety mój zapał osłabł. Wspomniana firma odpowiedzialna była do tej pory tylko za słabą edycję HD świetnej gry akcji MDK2. Jak się okazało miałem rację. Dostaliśmy grę, nastawioną tylko na zdobycie kasy.

    Patrząc na całość wiem, że wspomniane studio poczuje na sobie gniew Boo :)

    P.S Mam jednak cichą nadzieję, że ktoś uderzy się w pierś oraz wypuści stosowne poprawki i wreszcie otrzymamy takiego Baldura jakiego oczekiwaliśmy.
  • ValdeeValdee Member Posts: 14
    Rozczarowałem się niestety. Intro dużo gorsze niż pierwotne. Sama gra wiele się nie zmieniła. Ani graficznie ani "rozwojowo". Ale choć mogę w nią zagrać bo w starą wersję to nie bardzo.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Ktoś mi wyjaśni po kiego wała jest zoom przy tej pixelozie?
  • SluaghSluagh Member Posts: 22
    Instalacja troszke zajela, ale wszystko smiga. Jedyne, co mnie wkurza to brak informacji o nowych postaciach - chcialam wziasc Dorn'a jako dps, jedyne, co mi powiedzial to spadaj. Nie wiem, czy dlatego, ze gram Elfka czy charakter chociaz Chaotyczny Neutralny nie przeszkadzal ani Xzarowi ani Viconii...
  • CronoCrono Member Posts: 33

    U mnie też od razu po naciśnięciu Play pojawia się biały ekran i nic nie rusza do przodu. Jakiś pomysł co z tym zrobić ?

    1) Włacz grę i poczekaj na white screen of death
    2) ALT+Enter (minimalizacja do okienka)
    3) Zamknij program w windowsie
    4) Włacz gre, otworzy się w okienku i będzie działac poprawnie
    5) ALT+Enter przywraca full-screen

    robie tak za każdym razem przy odpalaniu gry... koszmar


  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ludziska, ktokolwiek miał w ogóle coś takiego jak instalacja? Mi po ściągnięciu materiału od razu pojawił się napis "PLAY", rasowej instalacji nie było. Gra jest grywalna od razu z poziomu zawartości folderów?
  • SluaghSluagh Member Posts: 22
    Lucky said:

    Ludziska, ktokolwiek miał w ogóle coś takiego jak instalacja? Mi po ściągnięciu materiału od razu pojawił się napis "PLAY", rasowej instalacji nie było. Gra jest grywalna od razu z poziomu zawartości folderów?

    Tak, sama instalacja jest w czasie sciagania.

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Zastanawiam się na ile była to "instalacja", bo jak wcześniej było podawane, można przenosić foldery z grą na inne platformy komputerowe bez internetu. Zakładam, że po przeniesieniu gra będzie dostępna i działająca na nowym sprzęcie również z poziomu folderów.
  • AlukinAlukin Member Posts: 6
    Selendis said:

    @Alukin cos tak czuje ze masz w domu same piraty no i może ze 2 gdy org z gazetki;)

    z twoim czuciem coś nie tak. jak mam wydać 200zl na grę to najpierw sprawdzam czy mi się podoba. Jak ty kupujesz produkt w ciemno to najwidoczniej Cię na to stać.

  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Alukin , @Lucky , @kangorn , tu nie chodzi o dodatkową zawartość, a o uaktualnienie i w sumie gotowe tłumaczenie napisów przygotowane przez cherrycoke2l wraz z zespołem (pliki tlk), oraz pliki oryginalnego dubbingu pochodzącego jeszcze od CD Projectu, którego na tą chwilę nie ma dołączonego razem z grą (folder override).

    Bo na tą chwilę dołączone do gry napisy są nieco stare, więc aby poprawnie działało wygląda na to, że nowe pliki są niezbędne.
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    gry nie kupię - obejrzałem trochę tego na youtubie, jak dla mnie pomylenie
  • ZyzioZyzio Member Posts: 11
    No jak sie gre ocenia na podstawie YT to taki Planescape to dopiero gniot stulecia...
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    czy ktoś natknął się na problem przy włączaniu bg:ee. Mi się niby włącza, ale już po sekundzie przestaje działać ( nawet intro nie przechodzi) i wyświetla mi się napis " Program przestał działać z powodu wystąpienia problemu.System windows zamknie program i powiadomi cię jeśli istnieje dostępne rozwiązanie". Może chociaż wiecie gdzie mogę się z tym zwrócić :(
Sign In or Register to comment.