Skip to content

Baldur's Gate: Enhanced Edition - pierwsze wrażenia!

12357

Comments

  • SheeShee Member Posts: 139
    Szybkie pytanie, gdzie teraz tworzy się folder, aby dodać własne portrety ? Bo próbowałam go wkleić wszędzie xD
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    Przeszedłem na razie tylko tutorial :) Podoba mi się nowy wygląd gry, podoba mi się (bardzo) funkcja zoomu. Gra chodziła jak do tej pory płynnie bez problemów graficznych na AMD Radeon HD 6310 (procek AMD E-350). Z duszą na ramieniu w to grałem, bo na moim drugim laptopie z Intel HD Graphics miałem blank screena po odpaleniu na początku, potem to naprawiłem, ale ekran i tak migał czasem.

    No nic, pozostaje poczekać, aż się Overhaul zrehabilituje i wyda łatki, bo liczba (i charakter) bugów raportowana na forum supportu jest masakryczna.
  • sztolpenOSsztolpenOS Member Posts: 14
    Mnich się zwiesza po odpoczynku i non stop rozpoczyna rozmowę z głównym bohaterem. Sumujac, odnośnie samych npc:
    Dzika magiczka ma w profilu zdjecie faceta.
    Mnich j.w.

    Plusy:
    Przeciwniczka w tawernie w nashkel przypakowana: może wezwać nawet demona:)
    Przeciwnicy magowie są jakby inteligentniejsi, np przy misji z neera.


  • GwaiGwai Member Posts: 18
    edited November 2012
    @Shee
    teraz to trochę inaczej wygląda. moge opisać jak w Win7

    udaj się tu:
    C:\Users\****\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition
    gdzie zamiast gwiazdek jest nazwa Twojego konta w windows

    w katalogu powyżej, utwórz nowy folder i nadaj mu nazwę "Portraits" [bez cudzysłowiu, z dużym 'P'], tu wrzuć customowe portrety :)

    z tego co udało mi sięznaleźć, powinny mieć takie rozmiary:
    Duży: 210x330
    Średni: 169x266
    Mały: 54x84

    a nazewnictwo, odpowiednio
    xxxL.bmp
    xxxM.bmp
    xxxS.bmp
    gdzie zamiast 'xxx' jakaś nie za długa nazwa, limit do 8 znaków łącznie ze znacznikiem wielkości
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Gwai

    Dopiero jakieś chore rozmiary mi weszły, wystawały poza ramki...
  • GwaiGwai Member Posts: 18
    @Shee
    zapomniałem wspomnieć, że w grze przy tworzeniu postaci wybierasz tylko średni, i mały portret, duży prawdopodbnie jest też do czegoś wykorzystywany... lub nie, może w ogóle nie jest potrzebny? :) ciężko stwierdzić...
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Gwai przekonam się w każdym razie ;)
  • skrzekskrzek Member Posts: 9
    Nie no ludzie, aż mi się na usta ciśnie.

    Na grafice zintegrowanej Intela - problem grafika tnie ogromnie, nie da się grać.
    No to czas na Nvidi spróbować, na drugim laptopie - zgrałem sobie grę i...
    NADAL TO SAMO. GRA TNIE SIĘ, ŻE JAKAŚ MASAKRA.
    Intro tnie się, menu tnie się o grze nawet nie wspominam.

    PREMIERA BG:EE Jest dla mnie największym NIEPOROZUMIENIEM w grach na PC jakie spotkałem...
    Ostatni raz zawiodłem się tak jak zgrywałem warcrafta spakowanego ARJ`otem i okazało się, że ostatnia dyskietka jest jebnięta.

    Wiem, że temat odnosi się do pierwszego wrażenia... z którego wylaniem się wstrzymałem bo się nie powiodło to drugie jest jeszcze większym dnem.

    Niech ktoś skrobnie czy jest jakiekolwiek rozwiązanie i czy są ludzie, którym to działa poprawnie.
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Na razie śmiga bezproblemowo. Ale nie jestem powalony na kolana. Mam ochotę ponapierdzielać w Firkraaga bardziej.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited November 2012
    Odpaliłem grę, stworzyłem postać i połaziłem trochę po Candlekeep. U mnie gra chodzi dobrze, nie mam z nią, póki co, problemów. Dubbing PL też działa bez zarzutów (wszystko po kopiowałem zgodnie z instrukcjami od cherrycoke21). Na plus: przycisk szybkiego zapisu i wygląd ekwipunku.

    Jedyne co mi się nie do końca podoba to to skrócone intro i brak starego konfiguratora. Do tego dają się we znaki moje przyzwyczajenia do 60 klatek na sekundę. Gra w 30 klatkach jest może i też ok, ale ciężko będzie mi się przyzwyczaić... :P No i DLACZEGO nie ma możliwości zmiany?! Cholercia to jest EDYCJA ROZSZERZONA ma DODAWAĆ nowe rzeczy i ew. poprawiać bugi, a nie odejmować stare, dobre funkcje! :/
    Post edited by ireniqs on
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited November 2012
    @Selendis: to ja mam chyba ten sam rodzaj szczęścia, bo gra u mnie też chodzi po prostu dobrze. :) Stary dobry Baldur po lekkim liftingu. :P
  • skrzekskrzek Member Posts: 9
    @Selendis rzeczowo piszę Ci, że zarówno na laptopie z grafiką zintegrowaną intela jak i na laptopie z grafiką NVIDI gra się tnie jak jasny c..j i nie da się niczego zrobić - tnie się w trybie stałym i systematycznym (nie przez chwilę tylko w trybie ciągłym).

    Nie wiem jak bardziej rzeczowo można.

    W plikach gry nic nie było zmieniane, nawet nie wgrałem dubbingu.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    @skrzek: naprawdę współczuję problemów...
  • SluaghSluagh Member Posts: 22
    @ireniqs moj tez chodzi bez zarzutu, jedyny problem jak narazie to bug w rozmowie z Dornem i tyle. W sumie chyba TuTu bylo lepsze niz BGEE :/
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    skrzek said:

    @Selendis rzeczowo piszę Ci, że zarówno na laptopie z grafiką zintegrowaną intela jak i na laptopie z grafiką NVIDI gra się tnie jak jasny c..j i nie da się niczego zrobić - tnie się w trybie stałym i systematycznym (nie przez chwilę tylko w trybie ciągłym).

    Nie wiem jak bardziej rzeczowo można.

    W plikach gry nic nie było zmieniane, nawet nie wgrałem dubbingu.

    hmmm no to faktycznie nie zazdroszczę i mam nadzieje ze twórcy szybko coś z tym zrobią w postaci łatek itp.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited November 2012
    @Sluagh: Ja nie grałem nigdy z TuTu, więc nie mam odniesienia, ale wiem co to jest. ;)
  • SluaghSluagh Member Posts: 22
    @ireniqs prawie to samo, co BGEE tylko zrobione za darmo przez fanow, jako mod do gry. O dziwo chyba wyszlo im to lepiej niz tutaj. Dodana zostala interakcja miedzy druzyna, druzyna reagowala na questy (np Jaheira spoliczkowala gnoma i zabrala mu zwoj na odczarowanie Branwen), mozliwosc wyslania ich do tawerny, zeby tam poczekali, klasy i skrypty z BG2 w BG1.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    U mnie też działa dobrze.... gram cisnę lvle i jest pięknie :)
  • SheeShee Member Posts: 139
    @skrzek, miałam to samo i już jest dobrze, śmiga...
    theoricus said:

    Jasne. Znajdź folder Baldur's Gate: enhanced Edition - powinien być gdzieś w Moje dokumenty. Będzie tam plik baldur.ini, otwórz go i znajdź linię z poleceniem "INSERT INTO options ROWS (". Następnie wklej pod tym odnalezionym poleceniem (w kolejnej linii na przykład) poniższe dwie linijki:

    'Graphics', 'OpenGL Version', '1',
    'Window', 'Full Screen', '0',

    Całość powinna wyglądać tak:

    INSERT INTO options ROWS (
    'Graphics', 'OpenGL Version', '1',
    'Window', 'Full Screen', '0',
    ...

    Reszte poleceń, które tam znajdziesz zostaw bez zmian. Następnie włącz grę, wciśnij alt+enter wtedy przeskoczy do widoku okna, a potem ponownie alt+enter żeby przejść do fullscreen.

  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Ja jeszcze pobieram te nieszczęsne pliki (8kb/s, ach ten polski internet...) i szczerze mówiąc to się zastanawiam czy nie przerwać. Jak czytam wasze wypowiedzi, to mi się odechciało grać. Zobaczę jak będzie u mnie, ale w chwili obecnej nie chce by Overhaul robiło trójkę. Jeżeli przez tak długi czas nie potrafią poradzić sobie z odnowieniem gry, to co dopiero z tworzeniem od podstaw nowej?
  • SheeShee Member Posts: 139
    Ja już nie narzekam tak bardzo odkąd działa, bardzo podoba mi się to, co zrobili z dziennikiem ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @Selendis ja mam to samo szczęście, więc może nie jest tak źle ;)

    Wczoraj miałem dłuższą sesyjkę z grą i wyszedłem już z kopalń Nashkel. Gra się C U D N I E, nie ściemniam. Na razie w całości po angielsku, wolę nie tracić nerwów i czasu (!) na wymuszanie polskiego dubbingu wcześniej. Odwiedzam stare lokacje i po prostu się jaram.

    Neery nie widziałem, ale do Beregostu będę teraz szedł, więc sprawdzę. Na WIELKI PLUS Dorn - zaskoczyła mnie lokacja (że niby ktoś mnie zaatakował podczas podróży) i jacyś bandyty parszywe (wszystko ładnie udźwiękowione) coś ode mnie chcą no i pojawia się Dorn i jest Gwiazdka po prostu. Nie miałem w planach go dołączać, bo jest złą postacią, ale muszę powiedzieć, że kolo wymiata, dobry głos po angielsku, dobre statsy - oprócz kondycji, na pierwszym poziomie ma 8HP - i ogólnie wielkie plus.

    Nie brałem Minsca ani Edwina, co zwyczajowo czynię i gra mi się trochę jakby świeżej, jeśli chodzi o skład.

    Dziennik - dla mnie porażka, za dużo segmentów i podziałów, dla mnie osobiście nieczytelne to to. Może rzecz się zmieni jak będę miał język polski. A tak wszystko GIT :D
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Lucky Fajnie, ze można minimalizować w nim tekst, dla mnie jest właśnie przejrzyściej. Te, na których się skupiam mam otwarte, a reszty widzę same tytuły.

    PS. Mam polskie napisy i angielskie słowa.
  • erathielerathiel Member Posts: 38
    edited November 2012
    Gra się fajnie ale zanim się rozpiszę się później wpierw chciałbym się was zapytać czy ktoś z was spotkał się z takim "błędem" że jak weźmiesz choćby jeden kamień/minerał w kopalni Nashkel to całą pozostałą podróż Jaheira i Khalid Ci marudzą ? A po wyczyszczeniu jej i powrocie Nashkel każdy strażnik stara się was zabić ??
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nie.

    Odnośnie dziennika jeszcze, może masz @Shee tak samo - scroll na myszce działa tylko po lewej stronie dziennika? Tak samo mam podczas zakupów, scroll na myszy działa tylko po lewej stronie, a prawe okno trzeba przewijać ręcznie, strasznie niewygodne.
  • ZyzioZyzio Member Posts: 11
    http://i45.tinypic.com/34hb71k.jpg

    Ktos ma jakis pomysl co z tym fantem zrobic?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Smutne to :( Niestety nie wiem jak pomóc.
  • fridekfridek Member Posts: 113
    Zyzio, a mieszałeś coś przy plikach z gry?
  • ZyzioZyzio Member Posts: 11
    Nie, gra nie ruszana, wygladala tak przy dziewiczym odpaleniu :)
Sign In or Register to comment.