Skip to content

Postępy prac

123457»

Comments

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Czyli wychodzi na to, że samo odblokowanie pliku będzie polegać na jednorazowym połączeniu z siecią w momencie próby otwarcia pliku?? Ciekawy jestem czy cokolwiek będzie można z nim zrobić (uruchomić instalarkę), czy w ogóle będzie nie do ruszenia aż do 28.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Do tych, którzy zamówili grę pre-orderem (nie, ja niczego takiego nie robiłem i nie mam zamiaru :P)

    Macie cokolwiek po polsku? Bo tłumaczyłem jakiegoś updatera i chociaż zgłaszałem, że nie wszystko tam było przetłumaczone, to się dalej nie odzywali.
  • ParysParys Member Posts: 205
    Prawdopodobnie będzie to rozwiazane w podobny sposób jak przy premierze wiedźmina 2 - dociągnięcie brakujacych danych, ot co :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ale gdzie, na Beamdogu? Wsio po angielsku.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    edited November 2012
    @Lucky - tłumaczyłem launchera BG, nie klienta Beamdoga. Może jeszcze tego nie macie :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ani widocznie. Ja jeszcze żadnego maila nie dostałem (pewnie jutro), ani nie mam nic nowego na koncie Beamdoga. Launcher myślę, że będzie Dopiero jutro. Z resztą to będzie inny plik niż sama gra, czy będzie się w niej zawierał?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Lucky - betę się chyba inaczej instalowało niż ostateczną wersję. Ściągaliśmy instalację (bez klienta) i ona instalowała launchera/updatera, który dopiero pobierał grę.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Czyli Twoim zdaniem jak będzie wyglądać ściągnięcie 'pliku z grą'? Ściągamy instalkę, która będzie pobierać grę czy pobieramy instalkę, która sama zainstaluje nam BB? Bo wydawało mi się, że ta druga opcja nas czeka.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Mam pytanie, zakupiłem przez przypadek jeszcze jednego baldura gdzie mogę napisać reklamację i czy będzie rozpatrzona? badz czy ktos chce odkupic;)?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Lucky z tego co wiem, będzie sobie *.exe który zainstaluje launchera. Potem launcherem będzie można ściągnąć z serweru grę. A dalej to grę będzie można uruchamiać za pomocą launchera lub *.exe z folderu Baldura. Wiem też że jeżeli przekopiuje się z kompa na kompa cały folder BGEE, i włączy launcher, to sprawdzi tylko poprawność plików i odblokuje grę na drugim kompie (bez ściągania plików). Dodatkowo za aktywację odpowiada jeden wpis do rejestru, nawet udało mi się wychaczyć który. Zwykłe jednak przeniesienie wpisu nic nie dało z kompa na kompa, nie aktywowało gry :p. Pewnie jest tam zaszyfrowana informacja na podstawie sprzętu, jakiegoś kodu Windowsa, lub cuś innego. Ale info który to jest wpis i tak mi się przydało. Bo gdy zmieniłem tylko coś w folderze z BG:EE od razu krzyczało mi że gra wymaga aktywacji (połączenia z netem). Załadowanie do rejestru od razu uciszało sprawę. Mam nadzieję że to tylko jakieś zabezpieczenie bety i normalnie nie będzie tego.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @viader no mam nadzieję, że nie będzie czegoś takiego. Raz, że chyba mówili, że nie będzie wymagane łączenie z netem a dwa, liczę na to, że zainstaluję sobie na PC i laptopie jedną i tą samą grę i będę mógł ją użytkować. Tak czy inaczej okaże się jutro co to nam przygotowali do ściągnięcia (chyba faktycznie żeby uniknąć przeciążeń serwera w dniu premiery) i z czym to się będzie jadło.
  • marcellussmarcelluss Member Posts: 34
    Moim zdaniem będzie tak samo jak u konkurencji. Od jutra będzie udostępniona gra. Są dwa wyjścia:
    1. Udostępniona zostanie gra w całości, ale z blokadą, którą będzie się dało dopiero zdjąć w dzień premiery.
    2. Udostępniona zostanie gra w np 99,9% plików, a reszte ściągnię się dopiero po premierze.

    Najlepiej jest już dzisiaj ściągnąć klienta beamdoga :)
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    Aby uniknąć przeciążeń serwerów pozwolą ściągnąć grę jutro.

    czyli zamiast przeciążyć serwery 30 listopada to przeciążymy je jutro :D
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @gaxxx - jest w tym zabójcza i prawdziwa logika :D Ludziska się rzucą i tyle będzie.

    btw, jak ściągnąć klienta beamdoga?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    W dwóch przypadkach nową zawartość będzie można przejrzeć DLTCEP, czy czymś tam. Więc uważajcie na spoilery :p.
  • marcellussmarcelluss Member Posts: 34
    @Lucky - wejdź na stronkę Beamdoga i na samym dole możesz go pobrać.
    SargePLSilver
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Usunęli kilka filmów (Beregost, Twierdza Gnolli) zamiast je przerobić na nowo, jak obiecywali.

    Usunęli je... na zawsze!!! *dramatyczna muzyka!*
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    skąd to info ?
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Z tego wszystkiego wynikają dwie sprawy:
    1) Mieli na prawdę za mało kasy, żeby spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Ja się nie spodziewałem, że to będzie na prawdę ten sam Baldur w którego kiedyś zdarzyło mi się zagrać na 14" wypukłym monitorze. To już jest trochę inny świat niż 13 lat temu.
    2) dążą do BG 3, teraz się uczą na błędach. Wiadomo chcą po prostu jakoś zarobić.

    Jak dla mnie, kogoś kto nie jest biegły w sprawach związanych z zawartością gier, to co oni oferują wciąż jest dość atrakcyjne, bo nie mam tyle czasu i też chęci żeby szperać w googlach w poszukiwaniu modów i różnych tutoriali. A na 20... paro " monitorze 800x600 boli na dłuższą metę.

    Możemy mieć nadzieję, że jakieś filmy się pojawią w jakimś updacie.
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    @M6k3 masz temat na Generalu, że usunęli te filmy z EE.
    http://forum.baldursgate.com/discussion/comment/134047/#Comment_134047
    Phælin
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    edited November 2012
    Silver said:

    @M6k3 masz temat na Generalu, że usunęli te filmy z EE.
    http://forum.baldursgate.com/discussion/comment/134047/#Comment_134047

    A oni powołują się na twittera Trenta O.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    najgorzej.........
  • SargePLSargePL Member Posts: 2
    Na client'ie Beamdog'a są już screeny z gry. Będzie tutorial
  • gameliongamelion Member Posts: 36
    Przemkas said:

    Usunęli kilka filmów (Beregost, Twierdza Gnolli) zamiast je przerobić na nowo, jak obiecywali.

    Usunęli je... na zawsze!!! *dramatyczna muzyka!*

    Brak filmów jakoś przeżyję ale lokacji raczej nie wycieli hę?
  • sahardimasahardima Member Posts: 17
    Tak daleko to raczej nie odważyliby się sięgnąć. ;-)
Sign In or Register to comment.