Skip to content

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear kwestia Polskiej wersji

13»

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Na Baldursawce piszą, że nie tylko nie ma przetłumaczonego SoD-a, ale nawet reszta gier nie ma dubbingu XD
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited October 2019
    A ja frajersko liczyłem, że Beamdog wyda dziś patch 2.6 z polskim tłumaczeniem :).
    EDIT:
    Hurricane wrote: »
    Etamin wrote: »
    There was note at one of the polish site, that console SoD will have full text translation
    @Etamin It seems that this note on the Polish site about the text of Siege of Dragonspear is false. There was never any plan or announcement by Beamdog that Siege of Dragonspear would have Polish text in the console release.
    Post edited by Etamin on
  • Schabik09Schabik09 Member Posts: 116
    CDP powiedział że czeka na Patcha :/
  • perfektperfekt Member Posts: 1
    Obecna sytuacja na PS4 w wersji pudełkowej ( bo w psstore niby tylko angielski, tak wynika z opisu) wygląda następująco:
    - BG I i BG II - brak polskiego dubbingu, tylko są polskie napisy ( dzięki Wam)
    - BG Siege of Dragonspear - całość po angielsku

    Także nie ma to jak wydać 200+, żeby mieć dziwny produkt, bo nawet jak w przyszłości dodadzą w patchu polski dubbing to i tak te nowe postacie będą miały angielskie głosy, tak jak na PC. I zostanie ten nieszczęsny dodatek w całości po angielsku.
    Ciekawe czy osoby, które zasugerowały się opisem produktu w niektórych sklepach, że w całości po Polsku lub z polskimi napisami mogą zwrócić produkt jako niezgodny z opisem :)
    Myślałem, że wydając produkt na konsole dopieszcza się go.
  • SamarSamar Member Posts: 58
    Ja nawet rozważałem zakup PS4 dla Baldurka, Horizon Zero Dawn i The Last of Us.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Szczerze mówiąc jestem zbulwersowany tym co zobaczyłem. Pisze o Baldur's Gate na PS4. Przecież to jest jawna kpina z nostalgii graczy. Jestem wielkim fanem tej gry, ale trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć stop. Byłem gotów kupić ten produkt nawet po cenie 200 zł+, chociaż na standardy PS4 to cena w której wychodzą najnowsze gry klasy AAA. Mimo wszystko chciałem kupić, dla polskiej wersji SoD, a teraz co? Okazuje się, że gówno. Nie ma żadnej polskiej wersji SoD. Jest BGEE i BG2EE, jedno i drugie w języku polskim tylko dzięki pracy wolontariuszy. Te dwie gry są warte w sumie w wersji na PC jakieś niecałe 100 zł. Jak wielki tupet trzeba mieć żeby nie oferując niczego nowego tak bardzo podbijać cenę produktu? Szok i niedowierzanie.
    lechoo
  • lechoolechoo Member Posts: 1
    Dokładnie w 100% popieram @manero. Mam BG1 + SoD i BG2 w edycjach rozszerzonych na PC i postanowiłem zakupić kolekcje na PS4 z nostalgii i chęci ogrania SoD z tłumaczeniem. Towaru już nie posiadam, odesłałem jako niezgodny z umową z uwagi na brak tłumaczenia. Wszystkim, którzy zakupili wersje konsolowe polecam zrobić to samo. Skoro sprzedawca oferuje wersję z kinowym tłumaczeniem dodatku (nie mówiąc już o pełnej polskiej wersji pozostałej zawartości), a na poprzedniej stronie niniejszego wątku @nowus777 przywołuje wypowiedź wydawcy o tłumaczeniu dodatku, to tak powinno być. Przykro mi CDP, ale kolekcje rozszerzonych wersji Baldura można często zakupić w cenie ok. 50 zł w różnych bundle'ach na Fanatical, więc zakup półproduktu za 4x wyższą cenę to żerowanie na klientach.
  • voltvolt Member Posts: 31
    ale SOD będzie miał polskie napisy w ogole? , i czy jak na konsole wydadzą polskie napisy to na pc tez trafia?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    edited October 2019
    @volt - nie ma i nie będzie (przynajmniej w dającej się przewidziec przyszłości) polskiej wersji SOD. Jest przetłumaczony jeden dialog, ale reszta jest po angielsku.

    0e8zutnboumu.png
  • voltvolt Member Posts: 31
    szkoda , dam sobie rade po angielsku ale jednak wole polski :) , rozumiem ze bg1/bg2 z dodatkami jest przetlumaczone w 100%? jezeli chodzi o tekst , a co z dubinngiem?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @volt BG1:EE i BG2:EE są całe przetłumaczone – innymi słowy Black Pits i nowi NPC są po polsku. SoD jest po angielsku, nie licząc pojedynczych dialogów. Dubbing jest tylko ten, który był w starym wydaniu BG i BG2 (czyli Black Pits i nowi NPC mają głosy angielskie). Z tego, co wiem polski dubbing mają dodać patchem na konsole, ale nie śledzę dokładnie tematu, bo nie mam takiego sprzętu.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    edited December 2020
    TŁUMACZENIE SIEGE OF DRAGONSPEAR MOŻNA POBRAĆ STĄD

    (wskrzeszam wątek, bo widzę, że jest dość popularny w Google i szkoda by było, gdyby ktoś szukający go nie znalazł)
    Dudzio
Sign In or Register to comment.