Skip to content

polscy fani BG

245

Comments

  • danielgawdanielgaw Member Posts: 16
    powerfulally i Wy wszyscy którzy śledzicie twittera Trenta ;)
    Czy było coś wspomniane na jaką skalę mają zostać wprowadzone nowości jeżeli chodzi o zadania? Uzupełnienie, taki bonusik, czy raczej większa przygoda? Bo nie ukrywam, mam dużą chrapkę na nowe historie.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    edited June 2012
    @danielgaw Przygoda, więc będzie to chyba coś nieco dłuższego niż parę zadań :)
    Cały czas powstają nowe tereny i nowa muzyka do tych miejsc :)
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited June 2012
    Przygodą może być wszystko. Może przybrać rozmiary questu z wyspą wilkołaków albo całego dodatku opowieści z wybrzeża mieczy. Także to jedna wielka niewiadoma. Osobiście liczę na coś większego... Chociaż jestem sceptykiem. Pożyjemy zobaczymy, jak na razie jest lipa. Marny przepływ informacji ze strony producentów co kompletnie mi się to nie podoba :( Ot jakieś wpisy o kolejnych członkach ekipy i nabijaniu kasy na większej liczbie platform niż stary dobry piecyk.
  • MolanMolan Member Posts: 10
    A czy przypadkiem nie jest to tak, że Baldur's Gate EE a także zapowiadana następnie BG2EE są tylko rozgrzewką a także poligonem treningowym dla twórców przed przystąpieniem do stworzenia (zupełnie od podstaw) trzeciej odsłony gry w oparciu o Infinity Engine?
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    edited June 2012
    @Molan Trent napisał, że jeśli kolejne gry w izometrycznym 2d miałyby powstać to zrobią prawdopodobnie swój silnik, bo infinity ma jednak spore ograniczenia.
  • MolanMolan Member Posts: 10
    W dzisiejszych czasach przygotowanie takiego silnika nie powinno być specjalnie problematyczne - podejrzewam że jednym z najważniejszych ograniczeń jest konieczność prerenderowania wszystkich obiektów 3D - np. modeli postaci, a następnie przygotowania klatka po klatce wszystkich ich animacji. Nowy silnik pewnie opierałby się na trójwymiarowych modelach postaci rzutowanych na rysowane tło, dając taki sam efekt jak BG/BG2, lecz w znacznie lepszej jakości..
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    edited June 2012
    @Molan
    Myślę, że przede wszystkim rozchodzi się o efekty graficzne. Grafika w BG to głównie podkolorowane rendery 3d, postacie są dwuwymiarowe, ale to też jest w sumie urok tego silnika. W dzisiejszych czasach z pewnością można polepszyć jakość grafiki przez rozszerzanie palety barw itp. plus dodanie nowoczesnych efektów graficznych dla czarów, ulepszenie animacji itp.
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    no niektóre animacje wymagają poprawki, za to tło i krajobrazy są chyba najlepszym przykładem dopracowanego rzutu izometrycznego. Do poprawy powinny też pójść dodatki do tła - np. przelatujące ptaki, bo tam ta grafa troszkę ubolewa
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    edited June 2012
    @Lazaryta Da się to zrobić lepiej i bardziej szczegółowo :) Niestety grafika 2d w grach nie rozwija się tak jak ta 3d, więc ciężko znaleźć porównanie.
  • Morieth28Morieth28 Member Posts: 4
    Witam wszystkich. Powiem szczerze, że aż ciepło się na sercu robi, gdy widzę rodaków na oficjalnym forum jednej z najlepszych serii RPG wszech czasów. Już nie mogę się doczekać premiery gry, podobnie zresztą jak i
    Wy.
    Podekscytowanie moje sięgnęło zenitu, gdy zobaczyłem, że większość autorów genialnych modów zarówno do BG I i BG II łączy siły z Overhaul'em. Zapowiada się piękny, więcej niż pełny powrót Baldura :)
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    @powerfulally osobiście wolę takie dopracowane 2d niż te nowe, przekolorowane i bajkowe 3d bez fabuły ;]
  • ThomsonThomson Member Posts: 25
    Co do rozszerzenia fabuły- mają pojawić się dwie nowe historie. Jedna będzie rozszerzała wątek główny(być może będzie to nowy rozdział), a druga będzie linią questów pobocznych.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Co do rozszerzenia fabuły- mają pojawić się dwie nowe historie. Jedna będzie rozszerzała wątek główny(być może będzie to nowy rozdział), a druga będzie linią questów pobocznych.
    I to jest to. Wspaniała informacja. Skąd o tym wiesz?
  • ThomsonThomson Member Posts: 25
    http://en.wikipedia.org/wiki/Baldur's_Gate:_Enhanced_Edition

    Zakładka Plot, czyli Fabuła.

    Po przetłumaczeniu brzmi to tak:
    Choć fabuła gry pozostanie taka sama, pojawią się drobne zmiany w poszczególnych misjach/zadaniach.
    Historia zostanie również nieco zmieniona ze względu na pojawiającego się w grze nowego bohatera, którego będzie można przyłączyć do drużyny, ale szczegóły dotyczące tego nie zostały jak dotąd ujawnione. Jednak Cameron Tofer, deweloper gry, ujawnił, że przygód będzie więcej, a wiele zadań pobocznych zwiąże niedokończone historie. Oryginalny dodatek do Wrót Baldura(pierwsza część gry wydana w Polsce miała właśnie taki tytuł- dop. Thomson), Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy zostanie dołączony do gry.
    Oryginalna nowa przygoda, ujawniona z ogłoszeniem gry, została nazwana przez Trenta Ostera, dewelopera gry, przygodą X. Oster wyjaśnił później, że jest to samodzielna i opcjonalna linia fabularna, którą można zakończyć. Następnie Oster ujawnił przygodę Y, która jest nową linią fabularną połączoną z główną fabułą Pomiotu Bhaala, miał zamiar przez to powiedzieć, że przygoda Y będzie ściśle związana z głównym wątkiem fabularnym i głównym bohaterem gry.

    Mam nadzieję, że zrozumiecie coś z tego. Starałem się jak mogłem, ciężko tłumaczyć dosłownie z języka angielskiego.
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    @Molan co do rozgrzewki to polecam przeczytać ten Wywiad
  • FlypousFlypous Member Posts: 1
    Witam wszystkich!

    Ja również bardzo czekam na odświeżonego Baldura. Co do Grafiki to przyznam, że nie spodziewam się większych zmian. Mam za to nadzieję, że nowe lokacje (a chyba takie dojdą) będą miały równy poziom grafiki co reszta. Ciekawi mnie co to za nowy BN i czy zostanie on dodany również do BGII. Gorąco czekam na remake mojej ulubionej gry.
  • norolimnorolim Member Posts: 62
    Ufff! Nareszcie udało mi się tu zarejestrować. Miałem problem z piekielną captchą. Jestem fanem serii BG od wielu lat, a tą produkcję śledzę od początku. Byłem jedną z pierwszych osób, które dołączyły do znanego tematu na forum Beamdoga. Teraz w końcu mogę pogadać i tu :) Witajcie!
  • multimedialnytommultimedialnytom Member Posts: 16
    Witam serdecznie na forum wszystkich fanów tej wspaniałej gry, która z łezką w oku przypomina mi długie godziny. Z najnowszych wieści autorzy zapowiadają DLC płatne. Beamdog twierdzi, że cały originalny content dostępny będzie w cenie gry, a płatne DLC wnosić będą zupełnie nowe treści. Pożyjemy zobaczymy.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Jednocześnie kwestia kolekcjonerki znajduje się teraz "w Limbo", co ostatnim razem skończyło się długim oczekiwaniem. Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i przyspieszy co trzeba, a jeśli nie, to cóż... Ściągnięty Baldur też nie jest zły ;)
  • streetfighter4streetfighter4 Member Posts: 3
    Witam wszystkich fanów, im nas więcej tym lepiej :) W końcu tyle czekaliśmy na kontynuacje, czy ktoś jeszcze pamięta projekt "the black hound"? ;)
  • danielgawdanielgaw Member Posts: 16
    zapewne zdecydowana większość ;) Co prawda to narazie melodia przyszłości, ale może zaczniemy sobie dyskusje w innym temacie o ewentualnym BG3, co tam każdy w głowie miał przez te lata grania w cz. 1 i 2.
  • SobotmanSobotman Member Posts: 2
    Aaaaaaa!! KOCHAM BG!! :) Mam nawet orginalne pierwsze wydanie! złotej edycji :)))) kurde zapłaciłem za to pudlo 3 miesiące oszczednosci!

    ZŁO! \m/
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    Zło to miało problemy z Boo, więc uważaj ;)
  • sztolpenOSsztolpenOS Member Posts: 14
    Witam wszystkich.

    Wszedłem na stronę po długim czasie a tu taka niespodzianka. Miło, że producent chce słuchać głosu ludu podczas implementacji. Jest nadzieja, ze Drizzt będzie miał polski język w gębie :)
  • KaneKane Member Posts: 7
    "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" - jak nie będzie mówił tego Piotr Fronczewski, wyrzucam grę przez okno :P
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Kane Będzie ciężko, bo gra będzie tylko w cyfrowej dystrybucji (nie wiadomo co z kolekcjonerką, ale pewnie nie wypali) :P
  • xan212xan212 Member Posts: 65
    Witam wszystkich i pozdrawiam swoich rodaków!
    Widzę, że mamy dość licznych forumowiczów w porównaniu z pozostałymi krajami. To dobrze!
    Z niecierpliwością czekam na BG:EE!
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @xan212 do Francuzów trochę brakuje, ale idzie nam nieźle :)
  • xan212xan212 Member Posts: 65
    @xan212 do Francuzów trochę brakuje, ale idzie nam nieźle :)
    No to na co czekamy?? Przydałoby się pokazać innym, ze w Polsce jest silna grupa przyjaciół Boo xD
    Choć powiem szczerze: odwiedzałem tę stronę prawie codziennie od momentu jej startu. I nie było forum! Dopiero wczoraj aktywowało mi na kompie możliwość wejścia na nie. Nie wiem jak to się stało.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @xan212 Design forum musiał być zaakceptowany przez WotC, stąd przed uruchomieniem dla wszystkich nie było np. znaczka DnD, pojawił się dopiero ostatnio. Samo forum jest tutaj już trochę ;)
    Na stronie było najmniej informacji. Wcześniej wystartowała grupa na reddicie Friends of Baldur's Gate, Cameron Tofer na twitterze przyjmował zapisy i tam zostaliśmy wcześniej poinformowani o starcie forum. Plus Trent Oster co jakiś czas pisał na twitterze, m.in. szukali kogoś kto to forum stworzy.
Sign In or Register to comment.