Skip to content

polscy fani BG

1235»

Comments

  • ruzgaruzga Member Posts: 2
    thx
  • SoarkSoark Member Posts: 2
    Witajcie wszyscy!

    Jakie miłe zaskoczenie - polskie podforum:) Mam nadzieję, że spędzę tu trochę czasu do dnia premiery EE - bo potem to już tylko grać. Wreszcie odsiądę od przygodówek i będę mogła nacieszyć się bardzo przyjemną nostalgią. Przygodę z Baldurem zaczynałam jako szkrab, gapiąc się jak gra mój brat. Łatwo się do myślić, że zapałałam do gry sporą sympatią i tez zaczęłam z nią spędzać trochę czasu.

  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @Soark zapraszamy, na początek warto zapoznać się z FAQ :)
  • CronoCrono Member Posts: 33
    Witam rodaków :)

    Baldurs jest moją ukochana serią która ukończyłem już niezliczoną ilość razy i wraz z Planescape Tormentem uważam ją za najlepsza grę RPG w historii. W tym roku miałem już brać za kolejną sesje (z nowymi modami) Big World Project ale wyjście BG:EE zmieniło moje plany, mam nadzieje że otrzymamy perfekcyjny produkt z supportem dodatków trwającym nie miesiące a lata :)

    p.s Miło widzieć że nasza polska społeczność jest najaktywniejsza ze wszystkich grup językowych.
  • SitwaSitwa Member Posts: 24
    edited July 2012

    Przypomniałem sobie -stary dobry Robin Hood: Legenda Sherwood ma śliczne tła :)

    Mogę jeszcze dorzucić na przykład Commandosa.

  • asgothasgoth Member Posts: 20
    Fajnie, że robi się tłoczno :) Kiedyś współprowadziłem Kuźnię Cromwella jako Cespenar. Potem udzielałem się na Children of Bhaal - teraz od roku prowadzę stronę dla zapaleńców cRPG i RPG czyli rpgamer.pl i coś mi się wydaje, że święta 2012 spędzę przemierzając dziarsko Wybrzeże Mieczy :)

    Bardzo cieszę się, że Overahul rozpoczęło swój podbój od pierwszego Baldura (w sumie mogli zacząć od bardziej "kasowego" tytułu BG2).

    WM przemierzyłem już niezliczoną ilość razy a soundtrack Hoeniga gra u mnie aż do dzisiaj - niemniej jednak wciąż nie mam dość ;) Mam nadzieję, że BGEE pozwoli na powrót do tamte fajne czasy.
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @asgoth dobrze, że nie jesteś częścią hejtu na BGEE, który bierze się z braku wiedzy na temat tej edycji, takie media warto promować :)
  • asgothasgoth Member Posts: 20

    @asgoth dobrze, że nie jesteś częścią hejtu na BGEE, który bierze się z braku wiedzy na temat tej edycji, takie media warto promować :)

    Hejt na Baldura? W życiu! BG 1 to najlepsza gra crpg w jaką grałem - a grałem praktycznie we wszystko co wyszło po 96' ;) BGEE to wielka szansa dla skostniałego rynku i zielone światło dla produkcji bazujących na widoku izometrycznym - bo prawdę powiedziawszy...3D nigdy nie miało *takiego* klimatu...
  • powerfulallypowerfulally Member Posts: 261
    @asgoth właśnie najśmieszniejsze jest to, że BG jest tak w połowie grą 2d, tła to rendery z 3ds maxa, natomiast sposób w jaki zostało to przedstawione jest mistrzowski :)
    Jedynie niektóre elementy były rysowane ręcznie, niemniej jednak design to bardzo duża zaleta serii :)
  • orimorim Member Posts: 13
    edited July 2012
    Witam

    W baldura grałem niedługo po premierze za rekomendacja kuzyna, który tak się nim jarał, że nie mogłem obok tego przejść obojętnie, kupiłem iii nie zawiodłem się. Obok P:T - najlepszy cRPG z jakim miałem do czynienia.

    Eh, piękne to był lata i myślałem że tamte czasy już nie wrócą - ale odkąd dowiedziałem się o BGEE - to no cóż, sami wiecie :P.

    Trzymam kciuki za polonizację, podziwiam i zazdroszczę wszystkim którzy się temu poświęcają :).
    powerfulallyM6k3multimedialnytom
  • salvissalvis Member Posts: 22
    Witam

    W Baldura zagrałem po raz pierwszy, w jakieś wakacje kiedy przez internet zamówiłem z dostawą edycję z wszystkimi częściami. To był mój najlepszy powrót z wakacji w całym życiu, kiedy przyjechałem do domu i zacząłem odpakowywać to wielkie pudło, a następnie instalować pierwszą część sześć płyt oglądając książeczkę z zasadami i poradami Vola i Elminstera. A kiedy odpaliłem i zacząłem grać to było wspaniałe uczucie. Od tamtej pory przeszedłem go kilkadziesiąt razy (obie części). A kiedy zobaczyłem bodaj na onecie informację, że ruszyła witryna BaldursGate.com i prace nad odświerzoną jedynką to była to dla mnie najważniejsza wiadomość w roku. nie mogę się doczekać momentu, kiedy zagram w tego nowego-starego Baldura.
  • KasonKason Member Posts: 30
    Witam wszystkich.
    Widzę, że większość czeka na BGEE nie ruszając starego Baldura. Ja wręcz przeciwnie, do czasu premiery na ile mi pozwala czas gram (mod BGT i g3fixpack). Chciałem wytrzymać ale nie wyszło, musiałem zainstalować BG , a dzięki BGT mam chociaż namiastkę tego co będzie w BGEE.
  • PobePobe Member Posts: 5
    Cześć,
    Baldura dostał mój młodszy brat na swoje dziesiąte urodziny. Jakimś cudem (po usunięciu Office'a, bo miejsca brakowało) udało się go zainstalować na stareńkim komputerze. On się znudził, jednak ja wciągnąłem na dobre. Mnóstwa godzin, które nad tą grą (i czytaniem instrukcji!) spędziłem nigdy nie odzyskam, ale też nigdy nie będę żałował :-)
    Za to w dwójkę nigdy nie grałem (choć mam w domu edycję "Sagową" na jednym DVD) więc jak wyjdzie EE do dwójki to w końcu się za nią porządnie wezmę.

    I ciekawostka:
    Przypomniało mi się jak poszedłem jakieś trzy lata temu do teatru na kabaret Super Duo z dość wypchanym plecakiem (Król Lew, DVD Ogniem i Mieczem, audiobook HP i Czara Ognia oraz właśnie Baldur). Wiktor Zborowski po dostaniu do podpisu pudełka ze swoim nazwiskiem stwierdził: "Ooo… Jakaś gra?"
    ("Jesteś bystry, jak na starca…")
  • ShaeinShaein Member Posts: 9
    Witam. Miło dołączyć do zacnego grona przyjaciół BG.
  • AjgorAjgor Member Posts: 8
    Potwierdzam gotowość do gry. :)
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    edited August 2012
    Witam wszystkich, niedawno zakupiłem pre-purchase, dopiero co zdarzyłem zarejstrować się na forum. Hmmm i tutaj nasuwa sie moje pytanie kiedy otrzymam obiecaną odznakę ? :D
    Post edited by M6k3 on
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    Odznaki są przyznawane hurtowo co jakiś czas, więc niestety musisz poczekać.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Nie spieszy mi się jakoś :D po prostu pytałem z ciekawości :)
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    Witam wszystkich
    Nareszcie forum dziala i mozna sie dowiedziec sporo nowych rzeczy o BGee
    Juz sie nie moge doczekac 18 wrzesnia :)
  • hiroshihiroshi Member Posts: 19
    Witam wszystkich popleczników :P Odznaka w postaci heada Sarevoka jak najbardziej pro.
  • multimedialnytommultimedialnytom Member Posts: 16
    Ajgor said:

    Potwierdzam gotowość do gry. :)

    czekamy, szkoda tylko że wrzesień a nie wcześniej obiecane wakacje, Myślę że nie odstraszy to wszystkich fanów na ponowne zatopienie się w świecie Fejrunu. ;-)

  • SnajperosSnajperos Member Posts: 62
    tjaaaa szczegolnie ze wiekszosc z nas wakacji juz 2 miesiecznych nie ma :P ja w te wakacje oprocz weekendow mialem 5 dni wolnego - tak wiec moze byc wrzesień. Bardziej jestem ciekawy edycji kolekcjonerskiej - jesli do 14-15 wrzesnia nic sie nie wyjasni to zwyklego preordera bedzie trzeba machnac.
  • LazarytaLazaryta Member Posts: 53
    no ja na to samo czekam ;]
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    Witam :)
    Dopiero co zimą przechodziłem BGII po 10 latach od ostateniej potyczki :) nie mogę się doczekać EE :) Dzis wylatuje na 2 tygodnie do turcji wiec szybko mi czas zleci, po przylocie zaraz kupuje, czy to wersje kolekcjonerską (jak bedzie) czy przez www :)
  • SanderginSandergin Member Posts: 2
    Hola wędrowcze, zatrzymaj się gdy Cię prosi o to starzec :D czy cuś :P

    ja trafiłem na BG przez zupełny przypadek, zaraz po wydaniu w PL sąsiad z piętra niżej dostał jedynke ale u niego nie chodziłą (na win 95), sprawdziliśmy u mnie i bum! działa :D musiał u mnie zostawić a ja skrzętnie z tego skorzystałem i grałem :) Miałem win 98 ale nie to było problemem, a chyba pamięć ram (ale mogę się mylić...). Tak czy siak się wsiąkło, jedynka była katowana po kilka razy do samego końca, później dwójka i dostałem na któreś urodziny EK, tj. mega wielkie pudełko i całość sagi :)) Cóż to była za radość, dziś pudełka już nie ma, ale 1&2 w ładnym etui na wszystkie płyty spoziera z półki, do tego instrukcje i mapka faerunu, a teraz pozostaje czekać na te 8 dni jeszcze i powrót do przeszłości BZIUUUM! Czuję się 10 lat młodszy heheh pozdro dla wszystkich fanów BG ^^
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ja pamiętam jakby to było wczoraj, rok 99 i wyprawa do sklepu po wielgachne pudełko z Baldurem. Święci Pańscy, jak się cieszyłem i przechodziłem całość niezliczoną ilość razy. Teraz się czuję zupełnie jak wtedy, pre order zakupiony i czekam tylko na ten powtórny dzień, kiedy znów dostanę tę sama-nową grę po tylu latach.
Sign In or Register to comment.