Skip to content

[ NÁVOD ] - Jak sprovoznit mody v BG:EE ?

EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
edited December 2012 in čeština
Do BG:EE bohužel není možné nainstalovat skoro žádné mody pokud neuděláte pár malých vylepšení, rozhodl jsem proto sepsat tady takový malý návod. Je to otestované a na 100% funkční s aktuální verzí hry ( a téměř jistě i se staršími a budoucími novými verzemi hry )

ČÁST JEDNA:

1) Zálahujte si soubory " chitin.key " a " Tutorial.bif " ( není nezbytné, protože hru můžete vždycky přeinstalovat )
2) Stáhněte si tohle : https://github.com/downloads/FredrikLindgren/NearInfinity/NearInfinity-w1.1.0.jar
3) Spusťte NearInfinity-w1.1.0.jar ( pokud to nejde, nainstalujte si novější Java Runtime )
4) Jakmile to bude mít spuštěné, naveďte to do hlavní složky s hrou a vyberte tam soubor " chitin.key "
5) Teď už to máte spojené s hrou, takže vyberte " Edit " potom " BIFF "
6) Rozviňte nabídku, vyberte " data/Tutorial.bif " a dejte OK
7) Postupně musíte převést všechny složky z levé strany nabídky na strenu pravou, takže kliknete na složku, vebere šipku ukazující do prava a tak to bude dělat dokud na levé straně nic nezůstane.
8) Kliknout na save, vyjede okno kde se vám ukáže šest potvrzených věcí, kliknout na OK a můžete zavřít program.

ČÁST DVĚ ( WINDOWS 7 ):

1) Otevřete si " Tento počítač " a postupně se prohrabejte až ke složce kde je hra nainstalovaná. Standartně je to " Baldur's Gate - Enhanced Edition " ale pokud jste ji přejmenovali tak to nevadí. Zkrátka se dostaňte k hlavní složce s hrou.
2) Podržíte SHIFT a pak kliknete pravým myšítke na složku a vyberte možnost " Zde otevřít příkazové okno "
3) Do příkazového okna napište: "mklink /H dialog.tlk .\lang\cs_CZ\dialog.tlk" ( pokud chce hrát hru raději v angličtině, napište "mklink /H dialog.tlk .\lang\en_US\dialog.tlk" ) Vše je samozřejmě bez uvozovek a na začátku neděláte žádnou mezeru, rovnou píšete. Pokud vám nejde napsat "\" musíte si přehodit na americkou klávesnici pomocí SHIFT + ALT ( pak si to ale nezapomeňte zase stejně hodit zpět ) Jakmile to dopíšete, tak dejte enter a zavřete okno.
4) Jděte do složky " Baldur's Gate - Enhanced Edition\lang\cs_CZ\ " ( nebo lang\en_US pokud chcete angličtinu ) a tam najděte soubor " dialog.tlk ".
5) Zkopírujte " dialog.tlk " do " Baldur's Gate - Enhanced Edition " ( prostě ho jen tak pohoďte do hlavní složky s hrou )

Gratuluji právě máte všechno hotové a můžete si začít do BG:EE instalovat módy.



ČÁST DVĚ ( WINDOWS XP a jiné ):

Více méně je to to samé, ale liší se to v bodu dvě protože to tuším XP nepovoluje. Každopádně sám mám Win 7, takže druhou možnost nemám otestovanou a ani nezaručuji že to půjde. Místo bodu dva, uděláte tohle ( pak normálně pokračujete bodem tři ):

1) Použijete Windows+R na spuštění dialogu
2) Spustíte cmd
3) Potom použijete 'CD nameofdirectory' aby jste se dostali do složky s hrou

Kdy to chtěl někdo číst v angličtině:
In older Windows, you'll need to Windows+R for the run dialogue, run cmd, and then use 'CD nameofdirectory' to get to the game directory.
Post edited by Edvin on

Comments

  • irendieirendie Member Posts: 421
    Část 2 pro Windows 7 platí i pro Windows 8?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Vysoce pravděpodobně, sice nemám ozkoušené, ale nemyslím si, že by v osmičce bylo méně funkcí než v sedmičce.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    No stejně mě trialová licence za 4 dny skončí ale je o dobrý vědět :D
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited March 2013
    Jo dodatek pro uživatele Windows XP: Pokud máte hru na jiném disku a nevíte jak se tam přesměrovat tak vložte prostě cmd.exe do složky se hrou a pak ho spusťte ;)

    Windows XP taky neumějí příkaz mklink takže pokud to chcete udělat doporučuji tenhle návod v angličtině.
    Post edited by irendie on
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Edwin, ten postup na upravenie hry co si napisal, tak v druhej casti pre win 7, treti krok nemozem zrobit. napisem tam mklink /H dialog.tlk .\lang\cs_CZ\dialog.tlk a stale mi vypisuje not correct.
    Nevies mi poradit ?
  • DudoDudo Member Posts: 361
    presne mi napise : System nemoze najst zadanu cestu
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Napadají mě dvě věci:

    1) Zkontroluj, jestli souhlasí stanovená cesta ( jestli máš opravdu ve složce lang složku cs_CZ a v ní soubor dialog.tlk ) a pak to případně pozměň.

    2) Když ani to nejpůjde, zkus zadat kompletní umístění, např:
    mklink /H dialog.tlk C:\Program Files\Baldurs Gate Enhanced Edition\lang\cs_CZ\dialog.tlk
  • DudoDudo Member Posts: 361
    a maju tam byt aj medzeri ? lebo stale mi to nefunguje...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo
    Jak to myslíš ?

    @irendie
    Irendie tobě to podle tohoto návodu šlo ?
    ( Či je tu někdo komu to vůbec šlo ? )

    Já jsem to psal, zároveň když jsem to dělat, takže by jít mělo, ale vyzkoušené je to jen jednou na mém PC takže nemám stoprocentní záruky že to půjde všem dokud mi to někdo nepotvrdí.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    myslel som ci to pisat takto H dialog.tlk alebo takto Hdialog.tlk atd, ale vyskusam vsetky moznosti ci to pojde...
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited March 2013
    @Edvin - no ve Windows XP (nebo pro ty komu to nejde v příkazový řádce) bych tam přidal tohle + Část 1 škrtni (ve spoileru ukázaný) protože už není potřeba
    ČÁST JEDNA:

    1) Zálahujte si soubory " chitin.key " a " Tutorial.bif " ( není nezbytné, protože hru můžete vždycky přeinstalovat )
    2) Stáhněte si tohle : https://github.com/downloads/FredrikLindgren/NearInfinity/NearInfinity-w1.1.0.jar
    3) Spusťte NearInfinity-w1.1.0.jar ( pokud to nejde, nainstalujte si novější Java Runtime )
    4) Jakmile to bude mít spuštěné, naveďte to do hlavní složky s hrou a vyberte tam soubor " chitin.key "
    5) Teď už to máte spojené s hrou, takže vyberte " Edit " potom " BIFF "
    6) Rozviňte nabídku, vyberte " data/Tutorial.bif " a dejte OK
    7) Postupně musíte převést všechny složky z levé strany nabídky na strenu pravou, takže kliknete na složku, vebere šipku ukazující do prava a tak to bude dělat dokud na levé straně nic nezůstane.
    8) Kliknout na save, vyjede okno kde se vám ukáže šest potvrzených věcí, kliknout na OK a můžete zavřít program.

    Uděláno přes <*strike*><*/strike*> (musí to být bez * nechtělo se mě hledat jak to udělat abych je tam nemusel dávat)

    Pokud se teď udělá část 1 tak to nefunguje (alespoň mě osobně ne).

    Pak bez problémů a jedu několik módů naráz.

    PS: Napiš tam pro "blby" že hlavní složka s hrou je 00766
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Hmm, netušil jsem že aktualizace hry způsobila tyhle změny.
    No vždycky je možné si zálohavat savy, reinstalovat hru provést podle návodu a pak teprve aktualizovat :D
    ( Proč to dělat jednoduše když to jde složitě ? )

    Každopádně nemám ještě tyhle novinky vyzkoušené, takže to v nejbližší pár dnech znovu nainstaluju a provedu to podle aktuálního aglického návodu a pak tu dám nový český návod.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    funguju niekomu tie mody ?
  • HereComesTheBooHereComesTheBoo Member Posts: 5
    Zdravím, pořídil jsem si přes GOG po letech BG1: EE je to verze v1.3.2053 Rád bych si na ni nainstaloval mody. Narazil jsem na tento hezký návod, bohužel mi nenfunguje, vždycky se zaseknu před posledním bodem první část, kdy mi to při potvrzení místo šesti potvrzených bodů napíše toto http://oi60.tinypic.com/fazclf.jpg Mám Windows 8.1. Zkoušel jsem to cca 20x s tm že jsem to ykrát přeinstaloval, restartoval Windows a předělal všechny soubory ve hře, aby nebyly "jen pro čtení" díky moc za pomoc!
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Nevíte někdo o nějakém tutoriálu, jak na tvoření módů (vlastní npc atd.) do BG(2):EE? Googlil jsem hodně, i hledal tady na beamdog fóru, ale vždycky když něco najdu, tak jsou to jen takové polovičaté návody? Neví někdo o něčem opravdu podle čeho by se do toho člověk mohl vštípit? :smile:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Bladesip - U NPC modu Beanwen pro BG2 z Pocketplanegroup sou prej všechny části kódu tak dost dobře popsaný, že se díky tomu dá začít naučit modovat NPC. Ale nezkoušel sem to.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    @irendie
    Díky, mrknu na to. :wink:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    irendie said:

    @Bladesip - U NPC modu Beanwen pro BG2 z Pocketplanegroup sou prej všechny části kódu tak dost dobře popsaný, že se díky tomu dá začít naučit modovat NPC. Ale nezkoušel sem to.

    Já to zkoušel, ale zas tak snadné to není.
    Beamdog by mohl po Dragonspear vydat nějaký pořádný editor...
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    @irendie Tak jsem na to koukal, pár hodin jsem se v tom rejpal ve skutečnosti. :smiley: Jako celkově to není až tak strašlivě složité, ale je to děsně user-UNfriendly. :smile: Chtělo by to dost času, aby se do toho člověk dostal. Vytvořit nové NPC s pomocí té šablony není tak těžké, to už jsem si zkoušel i pár modifikací v tom udělat, ale přidávat tam vlastní hodnoty a scripty, to chce hodně času. Nedej bože, pokud by chtěl člověk pro to své NPC si i vytvořit nějaké nové spelly, itemy, nebo dokonce nějaký classový kit. :smile: Pro někoho, kdo umí v nějakém programovacím jazyce, to určitě bude mnohem jednodušší pochopit. :smile: Tak moc času ale do toho investovat já osobně nemůžu, tolik ho nemám. :smiley: Budeme tedy doufat v nějaký ten propracovanější editor, jak už tu psal @Edvin . Nebylo by špatné, kdyby něco ukuchtily.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Bladesip
    Tak tak, mě se to vlastní NPC vytvořit podařilo a udělal jsem i pár kravinek kolem, ale napsat smysluplné rozhovory, vytvořit předměty a nebo nedej bože i úkoly, to je vážně práce na HODNĚ dlouho. Proto jsem práce na té postavě prozatím pozastavil a hodlám se k tomu vrátit až nějak znatelněji pohnu s překladem.
  • VicqVicq Member Posts: 73

    Zdravím, pořídil jsem si přes GOG po letech BG1: EE je to verze v1.3.2053 Rád bych si na ni nainstaloval mody. Narazil jsem na tento hezký návod, bohužel mi nenfunguje, vždycky se zaseknu před posledním bodem první část, kdy mi to při potvrzení místo šesti potvrzených bodů napíše toto http://oi60.tinypic.com/fazclf.jpg Mám Windows 8.1. Zkoušel jsem to cca 20x s tm že jsem to ykrát přeinstaloval, restartoval Windows a předělal všechny soubory ve hře, aby nebyly "jen pro čtení" díky moc za pomoc!

    Asi už to není aktuální, ale pro jistotu to sem napíšu. Měl jsem úplně stejný problém, pak jsem zjistil, že v hlavním adresáři hry (00766) není složka override. Tak jsem ji dodělal ručně a mám 6x OK.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    edited June 2019
    Edwin, v druhom kroku 2) Podržíte SHIFT a pak kliknete pravým myšítke na složku a vyberte možnost " Zde otevřít příkazové okno "
    To na ktoru zlozku mam kliknut? Samotnu BG alebo ju otvorit? potom dalej je zlozka 00756 a potom su tam nejake dalsie subory...
    Post edited by Dudo on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo
    No, on tenhle návod už vlastně ani není potřeba.
    Dřív to ještě neměli doladěné, takže jsi si to musel upravit manuálně.
    Pokud nemáš 100 let starou verzi BG, tak by už všechno mělo jít samo a automaticky.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Edwin toto mi vyhodi ak chcem instalovat mody do BG EE
    svllpoay8pwx.jpg
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo
    Jo, to je jednoduchá pomoc.

    Jdi do složky "lang", pak zvol složku "cs_CZ", tam najdeš soubor "dialog.tlk" a ten zkopíruješ do hlavní složky s hrou (tam kde má BG exe soubor).
Sign In or Register to comment.