Skip to content

Co dalšího bychom rádi viděli v BG:EE, kdybychom měli možnost :)

2

Comments

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    V BG2 ale aspoň bylo co nakupovat, v BG1 si hráč koupí pár lepších předmětů a tím v podstatě končí.
  • deSolAxedeSolAxe Member Posts: 3
    1) Vzhledem k návaznosti mezi SoA a ToB... bych osobně viděl větší návaznost mezi jedničkou a dvojkou...
    V současnosti zabijeme Sarevoka a z ničeho nic prsk a člověk(u podobná bytost) se probudí v kleci, jak na něj čučí plešoun s divnou kapucí...

    Pokud se nepletu, Jaheira sice tak nějak říká, jak došlo k tomu zajetí a mám pocit, že zmiňuje i pár měsíční pobyt v BG. Tedy na cestě odtamtud, že skupina byla přepadena a neměla šanci se ubránit.

    Osobně bych tedy rád viděl epilog(ovou) kapitolu prvního dílu, která by zároveň mohla být prolog(ová) kapitola pro díl druhý... něco jako, že se skupina po přemožení Sarevoka jde měšťanům pochlubit... třeba dostane i nějaké übervybavení (které jak víme stejně mít dlouho nebude...) pak by mohl být střih a na rozhovor s některým NPC (třeba Eltan), při němž by vysvětlil, že mezi měšťany se šíří odpor k dalšímu pobytu skupiny a tak jako taktní naznačení, aby se skupina odklidila je někam pošlou.

    Po cestě je ale přepadne Irenicova banda a tak bychom měli možnost bojovat v prohraném boji... při tom by jednu postavu po druhé znehybňovali/omračovali/zmámili a po zneškodnění poslední by zčernal obraz... a pak už by bylo pokračováni jako v BG2...

    Při té příležitosti by mohli navíc vysvětlit, proč je tam zrovna Imoen, Jaheira a Minsc... pokud je člověk neměl v partě tak třeba, že se Imoen vydala za Jaheirou a Khalidem a společně se (pokud je CHARNAME odmítl) vydali do Nashkelu, kde narazili na Minsca a pomohli mu zachránit Dynaheir (teda jeslti ji CHARNAME s Edwinem nezabili) a když se doslechli, o událostech se Sarevokem a jakmile se dozvěděli, že se vydává na cestu, řekli si, že ještě jednou nabídnou doprovod... což se hodí, protože jak víme, řada NPC z prvního dílu se ve dvojce taky mihne... takže pravděpodobně nebyli u toho přepadení... (třeba Ajantis, Garrick, Quayle, Viconia, Tiax, Faldorn, Xzar, Montaron, Edwin... )

    Tohle rozdělení by naznačilo, co se s kým stalo... třeba, že Ajantise převeleli (nejsem si jistý, jestli už v BG1 byl v plnohodnotný paladin ŘZS nebo ho jenom panoš(je to to správný slovo?), Garrick se zapletl s nějakou nevhodně vybranou partnerkou, Quayle odjel s cirkusem, který zrovna v té době v BG byl (byl to cirkus, že? nebyl to jenom nějaký trh nebo tak?), Viconia odmítla žít mezi lidmi, Tiax... je šílený... , Faldorn chtěla do přírody, Xzar a Monty měli v patách Harfeníky a Edwin zase narazil na "kolegu", kterého by radši neviděl.... ostatní třeba mohli během toho přepadení bojovat do posledního dechu nebo CHARNAME sprostě bodnou do zad (Safana)

    nebo něco na ten styl...


    2) Mimo tohoto bych taky uvítal třeba grafické znázornění zbývajícího HP nepřátel... nemusí být dokonce zobrazený počet hp... v zásadě jsem spokojený s tím 6-ti stupňovým systémem jako je teď, jen by se sem tam hodilo, kdyby u skupinových bojů bylo vidět stav všech nepřátel a nebylo potřeba ověřovat je po jednom... za 6ti políčkový healthbar bych byl vděčný...

    3) Pak mě napadá třeba možnost "čekat" určitý počet hodin podobně jako je to například ve falloutu... sice nejde o nic převratného, ale párkrát jsem byl v situaci, kdy by se mi to bývalo hodilo...

    4) Taky by bylo dobré, aby dialogy šly navázat i se znepřátelenými tvory a na dálku... aby člověk nemusel stát hned u nich (nejenom, že by to odbouralo ten bug, kdy hráč na střídačku posílá zpomalené postavy z velké dálky, aby rozpoutaly rozhovor, zatímco zbytek družiny do onoho chudáka vesele buší... navíc by to potencionálně mohlo dát možnost zlodějům a podobně se vykecat, z toho, když je obchodník chytne při kradení...


    Vzhledem k tomu, jaké jsou uzavřené smlouvy je 1) bohužel neuskutečnitelný (pokud by se někdo neodhodlal udělat podobný mod, což by mohlo být náročnější, ale na druhou stranu by se v takovém případě dalo pořádně propracovat rozhovory s npc z prvního dílu, když je člověk potká v druhém, tak, aby skutečně odrážely, co se stalo a ne, co si hráč zrovna řekne, že by mohl tvrdit)

    2) - 4) naopak myslím, že by se zavést daly... koneckonců jde vesměs jen o úpravu rozhraní a ne obsahu jako takového
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @deSolAxe

    Ten předěl mezi jedničkou a dvojkou měl Beamdog v plánu, ale těžko říct, jestli to ještě platí. Navíc mám poněkud obavy ze zpracování, protože jak sám píšeš docela blbě se vysvětluje proč jsou s tebou ve vězení zrovna ty postavy, které tam jsou. A právě tebou navrhované možnosti považuju s prominutím za dost obludné oslí můstky, které mě v mém názoru jenom utvrzují :)
    Nejen, že jsi se spoustou těch původních postav nemusel mluvit, ale spoustu z nich jsi ani nemusel vůbec potkat.

    Ajantis nebyl převelen, prostě se vrátil zpátky Amnu, ze kterého koneckonců přišel.
  • deSolAxedeSolAxe Member Posts: 3
    @Mirak

    No pokud BD nemůže měnit původní děj a dialogy, tak jakoukoliv návaznost, která by vážněji projevila, je neuskutečnitelná...

    Pokud jde o zrovna ten "návrh" tak to bylo spíš jako příklad, sám bych upřednostňoval, kdyby ten scénář napsal někdo, kdo ví, co dělá, a ne někdo jako já, kdo něco sesmolil za 20 minut "na koleně" po probděným silvestru :D

    Abych řekl pravdu tak i když jsem hrál oba díly hodně-krát, většinou za neutrální až dobré skupiny, Ajantise jsem v partě snad nikdy neměl, takže jediné povědomí o něm, které mám spočívá v tom, že je v ŘZS a že ve 2 ho Keldorn pozná jako jednu z mrtvol na Větrných vršcích...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    deSolAxe said:


    No pokud BD nemůže měnit původní děj a dialogy, tak jakoukoliv návaznost, která by vážněji projevila, je neuskutečnitelná...

    Tak přichází v úvahu varianta, že by to nové dobrodružství bylo jenom pro hlavní postavu, což ale samozřejmě koliduje s tím, co říká Jaheira na začátku dvojky. Ale nějak okecat/obejít se to asi dá. Jak říkám, můj hlavní problém je s tím, že z nových dialogů/questů mi vývojáři Beamdogu nepřijdou až tak talentovaní, aby něco podobného nějak šalamounsky napsali.
    deSolAxe said:


    Abych řekl pravdu tak i když jsem hrál oba díly hodně-krát, většinou za neutrální až dobré skupiny, Ajantise jsem v partě snad nikdy neměl, takže jediné povědomí o něm, které mám spočívá v tom, že je v ŘZS a že ve 2 ho Keldorn pozná jako jednu z mrtvol na Větrných vršcích...

    V tomhle je pěkná backdoor návaznost už v jedničce, protože Keldorn je zmíněn v Ajantisově životopisu jako jeho mistr.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nevím jak vám, ale mě vždycky strašně vadilo, jak krátké jsou v serii BG boje s Bossy.

    Většinou je to:

    1) Víš jak ne něj = za 10 - 20 vteřin je po něm
    2) Nevíš jak na něj = za méně než 20 vteřin je po tobě

    Jednou bych rád viděl bosse, který by měl FAKT hodně životů a boj s ním, by trval třeba 5 minut reálného času. Pro jednou by už nefungovala taktika "všechny nabuffuj a udeř co nejrychleji, aťsi ani nestihne uvědomit, že je po něm".
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    Edvin said:

    Nevím jak vám, ale mě vždycky strašně vadilo, jak krátké jsou v serii BG boje s Bossy.

    Většinou je to:

    1) Víš jak ne něj = za 10 - 20 vteřin je po něm
    2) Nevíš jak na něj = za méně než 20 vteřin je po tobě

    Jednou bych rád viděl bosse, který by měl FAKT hodně životů a boj s ním, by trval třeba 5 minut reálného času. Pro jednou by už nefungovala taktika "všechny nabuffuj a udeř co nejrychleji, aťsi ani nestihne uvědomit, že je po něm".

    Tak třeba Sendai je trochu lepší souboj, kde ten souboj je trochu variabilnější, ale co se týče zbytku tak je to opravdu o tom kdo vyseká víc dmg a nebo zakouzlí víc kouzel.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak nebuffuj :)
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    Jinak co se týče toho přechodu z prvního do druhého, teoreticky by to šlo takhle. Zabijeme Sarevoka a vyplazíme se na povrch. Gratulace obyvatelstva a místodržících. Pak by se objevil Elthan a že s náma potřebuje někdo mluvit. Střih, základna Flaming Fist a v ní nanás čeká Elmister s Jaheirou a Khalidem(v případě že je máme ve skupině tak dva jiní harfeníci). Gratulace atd. a pak jen zběžná informace že musíme do Amu na základnu Harfeníků kvůli malému "rozhovoru". Zbytek skupiny se rozejde a já za doprovodu Jaheiry a Khalida a Imoen se vydám směrem ke svému novému cíli. Střih. Hranice. Odpočinek. Ze křoví se řítí banda zabijáků. Boj nevypadá dobře. V tom zasáhne Minsc a Dynatheir. Zaháníme nepřítele. V tom teleport a objevuje se vysoký týpek s železnýma obručema na hlavě. Kouzlo a Dynatheir umírá. Zbytek skupiny omráčen a odnesen.

    A pak už jen...Bhaal Child is awakeen..It is time for new experiments...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited January 2014
    Nezní to marně, ale přišlo by mi třeba trochu bizarní, kdybys v průběhu hry jenom tak z prdele nechal Imoen sežrat třeba upíříma vlkama a pak by se tam jako zase zjevila. Nebo zosnoval s Edwinem vraždu Dynaheir a pak by ti přišla nakonec.
    Chápu, že ve dvojce je ten problém vlastně taky, ale přecijen se jedná o jinou hru. Osobně bych radši viděl něco neutrálnějšího.
    Stejně by mi přišlo logičtější, kdyby všechny postavy, co jsou na začátku dvojky byly zajaty zvlášť, protože pak by se dalo tvrdit, že Irenicus nechal ostatní zajmout, protože se od nich chtěl dozvědět, kde se zrovna nacházíš.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited January 2014
    V BGT ( Baldurs Gate Trilogy ) je to moc pěkně vyřešené.
    Jakmile zabijete Sarevoka, jdete to oznámit velkovévodovi. Ten vám poděkuju, ale řekne, že vzhledem k vašemu společnému původu, pro tebe není dobré aby jsi teď byl v Baldurově bráně a bylo lepší aby jsi na čas odešel, než se věci uklidní ( něco podobné je zmiňováno i v intru BG2 ). Proto z tebe a tvých společníků udělá oficiální vyslance Baldurovy brány a pošle vás vyjednávat s Amnem se kterým pořád hrozí válka. Cestou do Athkatly jste během odpočinku přepadeni a uspáni skupinou stínových zlodějů. Dynaheiře se však podaří vzbudit a začne se bránit, proto ji jeden ze zloděju backstabne. Mezi tím se zloději baví o tom, kolik si za tvoje přinesení čaroději vydělají. ( Opět to má smysl, protože samotní zloději zmiňovali, že dřív pro Irenica pracovali )
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    To pořád moc neřeší ten problém, když máš jinou partu :) Ale jinak jo, nebylo to špatný a vzhledem k tomu, že často s canon partou hraju, tak mi to nevadí.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Když Minsca a Dynaheiru nemáš, tak tam samozřejmě Dynaheira není :-)
  • beobeo Member Posts: 143
    Trochu off-topic, ale kedze je zachvilu znova April, tu si mozete pozriet preview/zoom co kedysi vyslo v Score 122 ( http://imgur.com/a/qAsU2#0 )
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Proč je na 2. straně napsaný že Minsc měl VEVERKU? Boo je křeček. To přece redaktorům nemohlo jentak uniknout. Ani kdyby hráli v angličtině tak slovo hamster je ve slovníku pod pojmem křeček.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Jsem docela vděčný, že Seven gates of Aznarr zrušili (mohlo to být naprosté znásilnění série), ale lituji že padl i BG III : Black hound :-(
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Jako nic proti Diablu, ale hack and slash žánr má svoje tituly. Udělat tohle z Baldur's gate vážně není dobrý krok.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, já myslím, že i Black Hound by přineslo nemálo zklamání, protože už během vývoje bylo potvrzeno, že VŮBEC žádná postava z jedničky a ze dvojky se ve hře neobjeví a dějově tam bude nulová návaznost.

    Co je ještě bizarnější, tak hra by naopak částečně navazovala na děj Icewind Dale II a jejíž vypravěčka (Maralie se tuším jmenovala, Osvaldova vnučka) by byla jednou z postav, kterou by hráč mohl přibrat do party.

    Kolem a kolem to mohla být moc zajímavá a dobrá hra, ale s BG by to mělo společný skutečně jen název.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak‌
    O tom jsem nevěděl...
    Každopádně, když už nic jiného, tak engine vypadal docela pěkně.
    http://bisgames.files.wordpress.com/2009/06/112.jpeg
  • christofchristof Member Posts: 224
    irendie said:

    Proč je na 2. straně napsaný že Minsc měl VEVERKU? Boo je křeček. To přece redaktorům nemohlo jentak uniknout. Ani kdyby hráli v angličtině tak slovo hamster je ve slovníku pod pojmem křeček.

    já myslím, že velmi dobře věděli, proč tam píší o veverce :)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jo, engine byl tuším vytvořený pro Van Buren - původní a zrušený Fallout 3 - no hrál jsem kdysi technické demo, které tvůrci vypustili do světa a nejsem si úplně jistý, jestli by to pro BG hru bylo úplně to pravé ořechové, ale je pravda, že ten screen, co jsi postoval vypadá super.
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    edited June 2014
    Pro: @desolAxe @HadrianBlackwater @Edvin a @Mirak

    K tomu přechodu z BG do BG II, pokud může Beamdog vytvářet nové lokace a dobrodružství, tak jim nic nebrání ten předěl udělat. Pokud řešíte logickou návaznost na to, jaké postavy s vámi byly, či kdo zemřel, pak na to mohu říci pouze jediné: http://www.stastnezeny.cz/index.asp?menu=1002&record=25269

    Ve skutečnosti tam opravdu, nemůže vzniknout problém v logické návaznosti, řešíte něco co už, za vás dávno vyřešili hoši z Black Isle když udělali BG II.
    A udělali to stylově, s pomocí dobře známého klišé.
    Děj hry totiž, nezačíná až v té kleci, ale začíná pěknou haluzí ještě v úvodním intru. Tak trochu zmatenými flashbacky na to, co by jste raději zapomněli. A světe div se, ono se vám to částečně podařilo ;-).

    Vypravěč v intru říká, že po únosu jsi byl uvržen až na hranici mezi rozumem a šílenstvím. To je klíč, k jakémukoli problému.
    Po neznámou dobu, jsi byl podrobován zdrogování, mučení, testům, vymývání mozku, manipulaci. COKOLIV z toho co si myslíš že si „pamatuješ“, z tvých činů v Baldurs Gate, ze života a smrti kohokoliv, koho si možná potkal, zabil či vyděl zabít, může být jenom výplod zbytkové projekce tvé narušené mysli.*
    Tadá, a je po problému! Můžete vše projít s jakoukoli družinou, nechat zabít kohokoli a výsledek bude vždycky stejný. Prostě si to pamatujete, špatně! Ve skutečnosti s tebou byla Imoen, Jaheira, Khalid a možná někdo další, ale stopovali vás i Minsc s Dynaheirou, tečka.

    Přemožení grupy nejspíš proběhlo jak popisuje Edvin, až na smrt Dynaheiry, tam se ta Trilogie od hry odchyluje. Někdo si buď chtěl ušetřit práci, nebo je pěkně nepozorný. Záležitost její smrti je mnohem hrůznější.
    Dle Minscovy verze, Dynaheira byla zajata společně s ním a oba byli dovlečeni živí do dungeonu. Pak donutili Minsca sledovat proces „zabití“ Dynaheiry a „její duše je chycena v kleci.“ O.o! Minsk si vyčítá, že ji nedokázal ochránit a chystá se nakopat pár prdelí.

    *(Zasvěcenou konzultaci k tématu poskytuje Theon Greyjoy z GOT. Něco o tom ví…)
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    vsechno co se stalo v jednicce byla lez, protoze mi dal Irenicus nejake drogy...clovek musi mit hodne velkou fantazii aby na tohle pristoupil
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, nezlob se, ale postavit to na obdobné slátanině, kterou jsi tady vyplodil by byla pěkná demence... Prakticky obětovat děj prvního dílu jenom proto, aby si mohli udělat co chcou by bylo opravdu stupidní.
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    edited June 2014
    @Lynx29 @Mirak‌

    Neobviňujte mě z toho, co sem já nevymyslel a vážně si pusťte znova to úvodní intro BG II.
    Já se nezlobím, nemohl sem čekat všeobecný souhlas a ani by mě nebavil.
    Ale slátanině, obětovat vše co se stalo v jedničce, proč jako, o čem to mluvíte? Mám dojem, že si nerozumíme.

    BG II je takové jaké je a jak si kdo vykládá rozpor mezi svojí partou na konci jedničky a dávno pohřbenými známými v Irenicově dungeonu, i jinde v BG II, je každého osobní věc.
    Já právě tvrdím, že na tom Beamdog nemusí nic měnit a pokud chce udělat přechod, bude lepší, když se v tom bude vrtat co nejméně. Co je na tom dementního?
    Můžou vás nechat dokončit BG s vaší družinou a koncept hry to nezmění, jenom tam na konci přibude quest, který nedokončíte, protože vás zajmou. Komplikovat si nový děj, násilným roubováním Imoen a Jaheiry do vaší družiny, už jen protože zrovna můžou být mrtvé, je ošidné.
    Pokud jsou na živu, tak by je vnutit šlo, pokud jsou ale pro nás zrovna mrtvé, tak by jejich náhlý návrat, před setkáním s Irenicusem, vypadal dost divně.* Oproti tomu, připustit si, možnost menších poruch v paměti, které už fakt nemohou být naznačeny v úvodu BG II výrazněji, je docela snadné a není třeba to měnit.**

    Dost napoví úvodní rozhovory s Imoen, Jaheirou a Minscem, hned na začátku hry, zkuste si všechny varinaty. (Doporučuju I2,1,1, J1,3, M3,2.) Je tam všechno, vrtat se v hlavě, on nám dělal věci_ bolestivě, bolest hlavy_zevnitř, zdrogování, jemně řečeno, špatné zacházení. Minsc vypráví, co se stalo Dynaheiře***. To všechno tam je řečeno. Navíc Irenicus je "docela" kvalifikovaný šílený neurochirurg a intro BG II hovoří natvrdo. Obviňovat mě za takových podmínek z fantasmagorie, je trochu mimo. I když by mi to mohlo lichotit, ;-) nemám na tom žádné zásluhy.

    PS: Fakt by mě zajímalo, jak si ten rozpor, s oživenejma, vykládáte vy dva. Vážně, jaká je ta inteligentní, neumělá a věrohodná verze?
    Bylo členství v družině podmíněno kontraktem o pozdějším oživení za pomocí zvláštní Harfenické resuscitatční služby a co když jste někoho sejmuli, aniž by byl vůbec přijat?
    Či po každé smrti čekal za bukem Elmistr s krumpáčem, lopatou a s klerikem na vysokém levelu a neměli nic důležitějšího na práci? Týkalo by se to každé zemřelé osoby, která se mihne v BG II, včetně zlých (s výjimkou Sarevoka), jak to chcete vysvětlit. Jak vyřešit rozpor, aniž by vznikl nový, mnohem komplikovanější, tomu já říkám problém.

    *A vůbec by to nevyřešilo ostatní „oživené“ v BG II.
    ** A vlastně těch rozporů nemusí být moc, záleží jen na tom jestli jste nevyrubali každého kdo se pohnul. Chápu, že ti co hrají za zlo, to mají v tomhle těžší. Ale zase jim dává BG II zajímavý bonus, v možnosti vykuchat někoho podruhé :-) No, já to nedělám. (Na vzdor své ikoně, hraju za dobro.)
    *** Nemusíte ho brát vážně, utržil hodně ran do hlavy a třeba viděl rozebrat někoho jiného. Mohla zemřít už dříve, ale jeho fixace na ni je zřejmá a Minsc si ji mohl identifikovat s jinou Irenicusovou obětí.

    Post edited by Rad_Bbridge on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited June 2014
    @Rad_Bbridge
    Rozumím jak to myslíš, ale to bychom stejně dobře mohli tvrdit, že celé BG2 po léčebně, vlastně taky může být pouze sen choré mysli, protože nás Irenicuv rituál poškodil tak, že jsme se z toho totálně zbláznili.

    BTW: Chorou mysl a jiné druhy šílenství zvládne uzdravit kouzlo Obnova, Yakman z ToB je toho důkazem :-)
    Post edited by Edvin on
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    edited June 2014
    @Edvin
    Sen nesen, tam už na tom vůbec nezáleží jestli si něčí smrt pamatujeme "dobře" nebo "špatně." Mám za to, že Duch osudu v TOBu rozlišuje živé od mrtvých, což u datadisku není překvapivé, že to umí. (Na rozdíl od základního BG II*) Ale exaktně to nemám ověřené, vím jen o nemožnosti přivolat Yoshima..., nemám zrovna ani vhodný save, kterým bych to teď vyzkoušel na někom jiném.

    Dobrý postřeh. Kouzlo Obnova ti vrátí relativně zdravý mozek, tím ale těžko může být zaručena i dokonalá paměť bez sebemenší chybičky. Zvláště, pokud byla poškozena mechanicky skalpelem, či nějakou zbraní a nikoli kouzlem či jen psychickým blokem.
    Minsc a Boo jsou toho důkazem** :-)) Možná se s tou Obnovou nesmí moc otálet.

    Ale mě šlo spíš o to zmatení paměti, než o aktulení duševní stav Charname, ten mohl pouze vyprodukovat chyby a později se postupně vrátit do "normálu". I když následný otřes po uvolnění z cely, je taky pochopitelný, výpadky paměti jsou naznačeny třeba tím, že v jedné z možností nepoznává Imoen ani Jaheiru. Krom zjevného představování pro nooby, je to i snadná cesta pro nás, jak si vysvětlit případný rozpor a to je vše, víc bych v tom nehledal.***

    Pointa je v tom, že pokud vznikne nové dobrodružství do BG jako přechod, před hraním BG II, není nutné vymýšlet něco překombinovaného a hra zůstane naprosto stejná. Ať už si něčí pozdější z mrtvých vstání vykládáme jakkoli.
    Naopak, pokud bude někdo přechod komplikovat, možná se do toho pěkně zamotá. Když to ale zvládne dokonale, klidně svoji teorii o zmatení paměti odložím, jako vedlejší.

    * Ačkoli jsem slyšel od zlých družin, že Drizzt si prý něco pamatuje... ;-)
    ** Promiň Boo …
    *** A jak už sem zmiňoval výše, těch zmatků nemusí být zas tak moc. Když nekidlíte zbytečně, může být přechod sladěn dokonale a pak žádné rozpory v BG II s minulou realitou nevzniknou. A Eviláci jsou vyšinutí tak, jako tak, čili by je nic nemělo překvapit, (tím není myšlen hráč, pochopitelně :-) ).
    Post edited by Rad_Bbridge on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Rad_Bbridge
    Podobných kouzel je více.

    Je tady samozřejmě ještě kouzlo Vyšší obnova, kouzlo Regenerace která obnovuje poškozené buňky, nebo Vzkříšení které znovu oživí tělo v perfektním stavu.

    Na Minsca by něco takového nejspíš nefungovalo, protože jeho tělo "už" není nijak poškozeno. Dostal pořádnou perdu do hlavy čímž ( je to jen spekulace, protože takový mohl být už před tím a Boo může být skutečný vesmírný křeček [kteřé vážně ve světě FR existují] ) došlo k poškození, ale pak se mu postupem času hlava zahojila, ale už trochu jinak než předtím. Je to něco jako jizva, vypadá to sice jako poškození, ale technicky to poškození není.

    Co se týká magických vlilů, tak účinky každé magie jde rozptýlit.


    P.S.
    Yakman si po vyléčení nepamatoval nic z toho, když byl blázen.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,194
    Já myslím že adventure y udělají tak, že hlavní hrdina s jakoukoli družinou na konci BG1 se dá nakonec nějak do kupy s postavami z úvodu BG2 a tak se ta návaznost konečně projednou vysvětlí.

    Btw, Drizztův pamatovák záleží na tom, jestli do BG2 importujete postavu, která má v inventáři jeho věci, které jste v BG1 získali. Pokud je máte, tak bude hra předpokládat, že jste ho zabili (i když jste mu je třeba jenom ukradli) a on na vás bude naštvanej.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Ja nejvic doufam, ze ani nic takovyho nevydaj, protoze to proste nemuze dopadnout dobre.
Sign In or Register to comment.