Skip to content

Co dalšího bychom rádi viděli v BG:EE, kdybychom měli možnost :)

Tohle by mohlo být velmi zajímavé téma :)

Jde mi tu hlavně o to, co by hře pomohlo být trošku lepší, a zas posunout hranici našeho nejoblíbenějšího RPG :)

Například měnění postav, máte plnou partu a uprostřed lesa potkáte NPC které můžete najmout. (V BG1 velmi časté) Najmete si danou postavu a postava, kterou vyhodíte tam zůstane stát jako tvrdé y. Přece by hře neublížilo, kdybychom mohli poslat postavi třeba do Friendly Arms, nebo beregostu? Nové postavy utečou zpátky na svá místa, aspoň nezapomeneme kde jsou.

Taky slavné odmítnutí, viz doly v Cloakwoodu. Máte 6 postav a můžete si najmout trpaslíka, jenže důl se zaplaví, takže možnosti jsou jen poslat ho do pryč a nemít šanci ho nabrat zpět, nebo nechat postavu jinou na místě a nechat ji utopit.

Taky mi tu chybí trošku epičtější questy. Kdyby nebyl ve hře ostrov s Balduranovou lodí a Durlagova věž(která mi určitým způsobem připomíná Strážcovu tvrz nemůžu si pomoct) tak tam nemáte nic epického, ani dráčka.
Kdežto ve dvojce máte několik "velkých" questů, které umocní pocit ze hry.

Nepotřebuji v jedničce usedlosti, to je zbytečné(i když :D ) a hlavně trapné úkoly pro zlodějskou guildu v Baldurově bráně. Nemusím zrovna pro ně vyzabíjet kryptu plnou upírů, ale pár questů navíc by se hodilo. A taky si myslím, že mohli přidat víc než jen oblasti pro nové postavy( z čehož jen Nazeemova je zajímavá)
«13

Comments

  • KailKail Member Posts: 84
    Já myslím, že klíč k úspěchu BG2 byl v tom, že ožili tvoji družiníci. Ve srovnání z IWD, NWN (kde jenom vypráví svůj příběh), PT (kde vypráví tvůj příběh) nebo Dragon Age (kde se pouze vyjadřují ve smyslu líbí/nelíbí se mi co děláš) jsou v BG2 okamžiky, které z nich dělají skutečně spoluhráče. Třeba když se Imoen v Podtemnu postaví proti zavraždění toho "neviného" chlapíka, když omylem pobijete paladiny a Keldorn Vám navrhne, ať to radši jdete hezky přiznat do řádu, nebo když tentýž chlapík psychicky nevydrží přítomnost Viconie a v nějaké obvzlášť vypjaté chvilce ji vezme obouručákem po hlavě.

    Myslím, že právě podobných interakcí by mělo být, třeba v BG3, co nejvíce a doufal jsem, v EE se jich také dočkáme.

    S tím necháváním postav venku na dešti mi vadí především to, že takhle utíká logika věci. Když nechám někde na pobřeží přešlapovat postavu, na dva měsíce odejdu zachraňovat Říše a pak se tam vrátím a on tam pořád kouká na příliv, vkrádá se mi otázka: Není mu tady zima a to vážně nemá na práci nic lepšího? Nicméně vývojáři si tohle patrně uvědomili, protože v BG2 se většina postav vrací buď k sobě domů anebo do Měděné čelenky.

    Jsem přesvědčený, že právě určitá logičnost děje a dění je to co, by fanoušky série BG mohlo nadchnout. Co mi chybí, je určitá dynamika děje, která by myslím vyplývala z nastavení časových limitů. Přijde mi nešťastné, že přijdete do Nashkelu, dozvíte se, že válka je na spadnutí, potom se na "deset let" odejdete loudat do pustiny a když se vrátíte, válka je na spadnutí pořád. Je to standartní nemoc všech RPG mimo naživo hraných ADAD nebo DRD. Já si prostě představuju, že v Deníku bude kalendář a každý kdo Vám zadá úkol taky řekne, dokdy má být splněno, jinak že si buď najme někoho jiného, nebo že už bude na dokončení pozdě. Jako nejzajímavější důsledek takového mechanismu bych viděl, že už by procházení různých bludišť a podzemí nevypadalo tak, že by si před každým bojem družinka pospinakala a poté vyrazila usmažit těch pět skřetů plným arzenálem kouzel (a znovu a znovu). Zkrátka: tady je skřetí doupě, tady máš meče, pár lektvatů 10 kouzel kouzelníka, 12 kněze, počítej s ca 15 bojovníkama a jedním ochočeným trolem. Je 20.00, zítra v 9.00 tě čekám s hlavou jejich hejtmana na radnici, jinak tam posílám ten pluk knížecích hraničářů, který právě popíjejí v hospodě.

    Jediným jasným precedencem pro výše uvedené zůstává časový limit ve Falloutu 1 a ne tak jednoznačný i ve Falloutu 2. Dodnes jsem nepochopil, proč se proti nim mezi fanoušky zvedla vlna odporu. Otázkou zůstává, jestli je možné něco takového zanést do EE, nebo je to jen hudba budoucnosti.

    A na závěr snad už jen malé postesknutí, že se vývojaři nepokusili do BGEE naroubovat pravidla ADAD 3.5 (NWN), které byť nemají ten krásný étos legendy jako měli dvojkové edice, zato nabízí mnohem bohatší možnosti tvorby postavy.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Jo časovej limit by se hodil. normálně totiž hru dohrávám okolo 150. dne a to jen kvůli tomu že vymlátit durlagovu věž před vymlácenim banditů v lese je celkem hard a spát se tam musí dost často...

    Ocenil bych interakci s veškerými postavami a další oblasti. Tvorba postavy mě baví takže bych taky ocenil víc možností...

    Taky Drizzt Daermon N'a'shezbaernon by moh chtít pomoct s trochu lepšíma příšerama protože pokud jste četli knížky (aspoň většinu, přece jenom jako poslední v čestině vyšel teprve Osamělý Drow) tak jasně víte že je to namakanec kterej si skolí ledovýho obra na pohodu v singlu. Třeba by stačilo 10 Zlobrů Berserků... A taky v takovýhle chvíli by samozřejmě Drizzt měl povolat Guenhwyvar z astrální sféry a nebo v pohodě utéct (což pro něj není problém). A taky by mohl mít nějaký cíl... přece jenom by si pak člověk uvědomil odkud kam jde, co jde dělat atd. Bylo by to pak mnohem lepší a reálnější.

    Taky bych ocenil víc kouzel. Ve Faerunu je spousta kouzel a v BGEE jich zas tak moc na výběr neni. Třeba takovej Elminsterův výbuch přidat na hodně vysokej stupeň knihy (to ale spíš už do BGEE II a přidat další stupeň).

    Napsal bych toho víc ale mám teď práci. Možná to někdy dopíšu do konce...
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    NPC nikdy nebudou tak interaktivní jako v BG2, protože smlouva Beamdogu s držitelem práv na BG neumožňuje jakkoliv měnit již existující obsah, kromě oprav chyb. Ale existuje spousta neoficiálních modů, který interaktivitu mezi členy družiny zavádí, takže časem bude většina z nich určitě převedená i do BGEE.
  • KailKail Member Posts: 84
    Když moje zkušenosti s neoficiálníma modama jsou vesměs mizerný. A není to o nějaký jakože interaktivitě, ale zasahování postav do děje a jeho skutečné posouvání dál. Což vhledem k výše uvedenému Beamdog ani udělat nemohl.

    Jinak příspěvek Irendieho je přesně v duchu toho, čeho se obrovsky bojím. Více kouzel, více zlobrů, jen více a více až toho nakonec bude tolik, že ze hry nezbyde nic. Mě na BG1 nejvíc bavilo, že vlastně až do samotného konce je družina banda nýmandů s mizerným vybavením, omezenými schopnostmi a zdravým respektem z kdejakého kostlivce.

    Jinak R. A. Salvatore je blázen a ty jeho knížky jsou na hlavu postavený. Jestli odněkud nečerpat inspiraci, tak odtud.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Samozřejmě že družina nemůže být extrémně silná. Ale trochu víc obtížnosti by to chtělo...

    A @Kail - Savatoreho knihy nejsou špatný. Ale věřim že se nemusej líbit každýmu...

    No tak jako tak Baldur's Gate byl a je legendární hrou kterou zná snad každý pořádný RPGčkař. Ať tam přibudou nový věci které by jsme tam rádi viděli nebo ne.
  • Slaya5Slaya5 Member Posts: 15
    edited January 2013
    Před nějakým časem se mi dostal do rukou další titul ze světa Forgotten realms a to sice Icewind dale. A rovnou s dvojkou za názvem (jedničku jsem hrál coby capart několik, možná deset?, let zpátky). Jsem odkojený na BG takže se mi herní prostředí vůbec nezamlouvá, ani inventář, ani celková tvorba postavy obecně.. talenty (aka lesník, diplomat a podobně) jsou celkem složité na pochopení, ale věřím že veteráni už mají později dokonale vypiplané postavy. konec OT

    Jediná věc, která mne v IWD nadchla oproti sériím BG bylo přehazování zbraní, ať už v boji či nikoliv. Čtyři libovolně nastavitelné sloty, do kterých není vůbec problém navolit si dvě zbraně do prvního, zbraň se štítem do druhého, ranged zbraň do třetího a třeba hůl do čtvrtého. A pak už mezi nimi jen přepínáte. Nejenže vám to ušetří čas, ale myslím že v BG je zakázané měnit během boje 2h zbraň za štít (Pakliže ne tak se omlouvám, v tom případě by se jednalo pouze o puntičkářství a o logiku) Hodilo by se to i do soubojů pro nováčky, kteří ještě neznají celé BG "poslepu".

    Takže bych takovou změnu uvítal i v BGEE. Což se nejspíš ale stejně nestane :)
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    Zbraně během boje můžeš měnit jak chceš, aspoň jsem si nevšiml. Jediné co musíš, je "shodit" 2hand do inventáře a nahodit potom štít.

    A "sloty" máš tady taky. Jediné co nemůžeš je dít si tam štít a meč a obouručák.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,215
    Já bych třeba chtěl v BG:EE vidět rozšířené některé reálie, které jsou v originále nedořešeny. Třeba válku stínových a klasických druidů, pokračování příběhu kozahova idolu, nebo vnitřek gnollí pevnosti. Taky třeba delší Ulcasterův quest. Zkrátka aby questy byli trochu delší a bohatší... A něco z toho by se dokonce mohlo uskutečnit, protože i tvůrci tady na fóru mluvili o tom, že v budoucích dlc by se mohl objevit například ten vnitřek gnollí pevnosti.

    Co se týče interakce postav, tak není nic lepšího než NPC project. Já osobně čekám než vyjde pro bg:ee než si střihnu celou hru.
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    edited January 2013
    @Slaya5
    Tak pokud tvůrci budou dělat IWD:EE, tak by se ty "zbraňové sloty" v BG:EE objevit mohly. Zhruba před týdnem byla na twiteru zmíňka že nad ní vážně uvažují (samozřejmě po BG2:EE).

    Jinak Salvatore patřil tak před 5 lety k mým oblíbeným spisovatelům, ale pak sem začal číst Eriksona, Martina nebo Sapkowského, a Salvatoreho teď čtu jen když nemám nic lepšího (prozatím sem skončil u 13. Drizzta).
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Sapkowski píše dobře. Jeho knihy sem četl ještě před tím něž jsem začal číst o Drizztoj...
  • KailKail Member Posts: 84
    irendie said:

    Sapkowski píše dobře. Jeho knihy sem četl ještě před tím něž jsem začal číst o Drizztoj...

    To je zvláštní vývoj. Mluvil jsem se spoustou čtenářů fantasy a někoho, kdo by nejdřív četl Sapkowskeho, potom se dostal k Salvatoremu a neoznačil ho přinejlepším za brak jsem ještě nepotkal. S vývojem @Hor89 naopak můžu ztotožnit bezvýhradně. Takhle ze sentimentu a profesní nutnosti si Drizzta do tramvaje beru, ale jsou to pak ty nejdelší cesty do hospody. Kdyby se to alespoň dalo hodit na překladatelku, ale ona je to stejná mizérie i v originále :(

  • irendieirendie Member Posts: 421
    No tady poďmě probírat do Off-topicu protože sem se to nehodí.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Salvatore je oddychovka, nic jiného. Poslední dobou jím prokládám Píseň ledu a ohně, abych si odpočinul od nervů :D
  • tatoktatok Member Posts: 174
    K tématu - v BG:EE bych si přál nějaký větší quest, kvůli kterému bych nemusel najímat NPC. Například novou lokaci a mapě.
    Pak bych si přál, aby šel scroll case a gem bag normálně koupit - takhle mi připadá, že jsou vzácnější než meč +1 :D
    A ještě by bylo fajn, kdyby někdo přeložil NPC Project do češtiny, u některých postav to fakt anglicky nedávám :)
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Abych nebyl jen offtopic tak v BG:EE bych chtěl:
    1) pár věcí z IWD2 - další rasy, sloty na zbraně
    2) nové questy s novými lokacemi, vnitřek gnolí pevnosti by mohl být zajímavý
    3) nová povolání např. warlock, šaman nebo favored soul
    4) měnit nastavení i ve hře a nejenom v baldur.ini
    5) do BG2:EE další NPC nová/převedená z BG1; hlavně Barbara (nejlíp G. nebo N. trpaslíka), zaklínače, možná i dalšího klerika a zloděje (žádná dualka).
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    Je pravda, že Salvatoreho Drizzt se nedá považovat za vrchol fantasy. Klasifikoval bych ho někam k "podětské" fantasy, zatímco Píseň Ledu a Ohně je docela náročné na orientaci a zatímco v Drizztovi ti hodní umírají méně, až teda k těm posledním sériím, tam už to je trošku lepší, v díle G. R. R. Martina nemáte tu jistotu jak to dopadne, co se stane a drží vás neustále v pochybách. Dokonce kdo je dobrý a kdo je špatný, vývoj postav atd.

    Sapkowski je jeden z mých oblíbených, četl jsem od něj jak sérii zaklínače tak husitskou trilogii. Pak taky není špatný Lukjaněnko(noční hlídka) a docela jsem si oblíbil, ačkoliv je to taky taková oddychovka od Sullivana Riyria Revelations.

    K BG:EE taky bych rozšířil některé questy, Ulcaster má skvélé prostředí pro prodloužení a přidání, taky je spousta prostoru pro nové oblasti a přidání dalších questů. Samozdřejmě by to znamenalo zvednout exp cap na víc, protože kolem 5 kapitoly mám většinou grupu už na full.

    Taky by se hodil nějáký epičtější konec, než jen zabijete Sarevoka, uloží se vám postava a konec jednou animací? Co třeba vylézt na povrch a poděkování občanů? I ve dvojce ten konec je takový, že máte lepší pocit a hlavně finále je trošku náročnější. Mohli dát nějáký quest na otevření bhaalova chrámu, protože jediné zajímavé tam je grupa železného trůnu a brnění válící se v jednom domu.

    Je taky pravda, že interakce ostatních postav by mohla být aktivnější, vyjadřovat se trošku víc k činnostem skupiny. Žádné příhody nebo příběhy, prostě mi to bohužel připomíná IWD a IWD2 kde si vytvořím skupinu a začne nehorázná řež kvantama nepřátel až k závěru.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Lukjaněnko píše dobře a hlídky mám přečtený všechny (Noční, Denní, Šerá, Temná (i když tu napsal jen Vasiljev), Poslední a Nová). Nedávno sem četl od Clieva Barkera Věčné Zatracení, stylem podobný tvorbě H. P. Lovercrafta a celkově hodně propracovaný.

    Vnitřek Gnolí tvrze by mohl být zajímavý. A taky by se mi líbilo víc věcí ovlivněných reputací. Nebudu přesně popisovat co všechno by se tím dalo zlepšit. O tom si zvládne každý hráč BG nebo BGEE udělat vlastní představu.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244

    Je pravda, že Salvatoreho Drizzt se nedá považovat za vrchol fantasy. Klasifikoval bych ho někam k "podětské" fantasy, zatímco Píseň Ledu a Ohně je docela náročné na orientaci a zatímco v Drizztovi ti hodní umírají méně...

    Hehehe, tady mi to nedalo a musím reagovat protože mám už načteny nějaké díly dopředu ( zatím máme 7 stále nepřeložených knih ). Já bych naopak řekl, že Drizzt ( hlavně ten pozdní ) je dost brutální co se týká umírání kladných postav. Abych neodhalil žádné spoilery, mám pro vás jen 4 data:

    1) 1297 DR - Tady se Drizzt narodil
    2) 1340 DR - Tady Drizzt vyšel na povrch
    3) 1370 DR - Tady je Drizzt v poslední česky přeložené knize
    4) 1463 DR - Tady je Drizzt aktuálně :D

    Navíc nemá Drizzt rovnoměrně rozloženou kvalitu četby. První díly byly skvělé, střední díly byly naopak slabší ( třeba " Páteř světa " kde se Drizzt za celou knihu prakticky neukázal byla naprosto příšerná a ani neměla vyjít ), ale s koncem současné ( česky přeložené ) serie zase nestává VELMI dobré období kde jsou jedny z nejlepších kousků.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Jop. Bohužel další knížka kterou teď čtu je v angličtině takže si to člověk tak neužije...
  • tatoktatok Member Posts: 174
    edited January 2013
    Edvin: Jo? Tak to jsem zvědavý. Zatím považuju za nejlepší díl hned ten první - Domovinu (i když vlastně jako první nevyšel). Teď mě napadá...ale to také znamená dvě věci:
    1.) Catti bude mrtvá :(:'(
    2.) Wulfgar bude konečně mrtvý! Definitivně! :):):):D

    Každopádně až na bídnou Páteř světa se vždycky Drizzt motal kolem průměru - někdy nad ním, někdy pod ním. Prostě odpočinkové čtivo. A já říkám, proč ne? Salvatore není žádný Martin nebo Tolkien, ale psát zábavně umí, to mu nelze odepřít. Teď mám připravenou trilogii Lovcovy čepele, doufám že to půjde kvalitativně zase nahoru.

    btw. co takhle založit téma "Knihy ze světa Forgotten Realms"? Tohle téma mě přijde zajímavé a je škoda to tu zaplácat různýma Drizztama :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @tatok

    Ono jich bude mrtvých MNOHEM víc vzhledem k tomu že většina jeho blízkých i vzdálenějších přátel jsou lidé a i třeba takoví pulčíci žijí jen něco málo přes 100 let. ( A nejmenovaný trpaslík není ani teď žádný mladík )

    Každopádně já považuji za úplně nejlepší první tři díly které se odehrály v podtemnu. Pak kvalita začala kolísat. Některé díly byly dobré některé horší a zmíňovanou páteř světa bych ze serie legendy o Drizztovi úplně vyřadil.

    Založit samostatné téma je dobrý nápad ( a už jsem to udělal ) ale přišlo mi nepřesné omezit to jen na "Knihy ze světa Forgotten Realms" a proto jse to raději obecně nazval "Svět Forgotten Realms"
  • BarbarBarbar Member Posts: 18
    více urovní.....
  • DudoDudo Member Posts: 361
    mohli by zakomponovat ten neoficialny datadisk DSotSC priamo do hry BG:EE : )
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jak to hodně lidí poznamenalo, méně někdy znamená více. BG1 je celkem vyvážené a například to malé množství magických předmětů podle mě mělo vždycky svoje kouzlo. Hře skutečně nejvíc chybí interaktivní parťáci. Nemuseli by být až tak vypiplaní jako ve dvojce (vzhledem k jejich množství), ale jinak je to podle mě jinak největší slabina BG1. Když jsem dozvěděl, že nic z toho v EE nemůže být, tak jsem přemýšlel, jaký to má potom smysl. (A po dohrání o tom stále nejsem přesvědčený). Když pominu změny pravidel nebo zásahů do enginu tak by se mi ve hře líbilo:

    - Jak někdo psal, gnollí pevnost je málo interaktivní. Chtělo by to přidat trochu hloubku. Gnollí náčelník, nějaký quest spojený s Xvarty, kteří mají obydlí na stejné mapě atd. atd. Celé to působí, že to tak původně mělo být (viz. výběrčí poplatků u mostu)
    - Útok na tábor banditů by měl být epičtější. Mám dost problém s tím, že banditi terorizují celé Mečové pobřeží a nikdo s tím nic nezmůže, takže je pak povraždí banda šesti dobrodruhů? Tady by do toho měl být zapojen odříznutý kontingent Ohnivé pěsti v Beregostu. I v táboře by mělo být víc banditů.
    - Dořešení příběhu jedné z nejzajímavějších postav v BG - Husama. Poté co se on a jeho zloději snaží dostat na korunovaci Sarevoka stokami už je hráč nikdy neuvidí. Pokud už si hráč dal práci, že se této nepovinné příběhové větvi věnoval, mělo by to mít nějaké rozuzlení.
    - Lokace s Bhaalovým chrámem je prázdná a nezajímavá. Chápu, že takhle ke konci hry je zvykem hráče nezdržovat vedlejší questy, ale nějak ozvláštnit by to chtělo. Ti vrahové Železného trůnu jsou zajímaví, ale je toho málo.
    - Živější Gullykin. Ten stav, v jakém je teď mi přijde žalostně nepropracovaný. Skoro všechny postavy jsou jen generičtí půlčíci a je tam v podstatě pouze jeden quest.
    - Nové lokace už bych na původní mapu nepřidával (a to co přidal Beamdog je podle mě dost slabota). Na druhou stranu bych se vůbec nezlobil za nová dobrodružství typu Balduranův ostrov z TotSC, což je podle mě jeden z nejzajímavějších questů v BG1.
    - Vím, že má Beamdog v plánu udělat to dobrodružství, které má být spojnicí jedničky a dvojky, ale mám z toho v jejich podání trochu strach, ale pokud se jim to podaří, tak to je něco, co jsem chtěl vždycky vidět.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    Bohužel Beamdog nemá povolení významě zasahovat do původní hry.
    Mohou dělat malé změny a pokud vytvoří novou oblast, tak tam si mohou dělat co chtějí, ale v původních oblastech a s původníma postava nemohou dělat skoro nic.

    Jinak souhlasím se vším co jsi řekl a ještě byl bych ten seznam zvětšil asi desetinásobně.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já vím, však jsem to i zmiňoval.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Mě dnes napadlo, jak by bylo skvělé mít po vzoru DrD a DragAge také platidlo mědáky a stříbrnáky a ne jen zlatky. :-)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Danny_S said:

    Mě dnes napadlo, jak by bylo skvělé mít po vzoru DrD a DragAge také platidlo mědáky a stříbrnáky a ne jen zlatky. :-)

    Vzhledem k tomu, že v BG všechny ty prachy nasbíráš stejně nikdy neutratíš, tak je to celkem zbytečný...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2013
    Vzpomínám na Planescape Tormen, kde jsem měl stovky tisíc měďáků...
    Je pravda že tam by se hodila nějaká tvrdší měna.

    Na druhou stranu, na konci BG2 jsem měl cca 500 000 zlatých.
    To by podle modelu Dragon age byl 5 000 000 stříbrných a 50 000 000 měděných.
    Zajímalo by mě, kolik lodí by bylo potřeba na přepravu takové sumy :D
    Post edited by Edvin on
  • tatoktatok Member Posts: 174
    No co, tak by si charname koupil bezedný měšec :D
Sign In or Register to comment.