Skip to content

Je lepší zobrazovat 2k4 nebo 2-8 ?

EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
edited August 2013 in čeština
Když jsem upravoval názvy předmětů, napadla mě zajímavá myšlenka. Všichni samozřejmě víme, co znamená zranění 2k4 ( dva hody čtyřstěnnou kostkou ) a že výsledek je 2-8. Ačkoliv v tomto případě zastávám neutrální názor ( nehodlá hlasovat, či obhajovat ani jednu z možností [ kromě té poslední, kdy jsem se nachal inspirovat skutečnými událostmi :D] ) zajímal by mě váš názor, jako komunity. Chápu, že někteří z vás by mohli dát přednost mírně přehlednějšímu zobrazování 2-8 ( zvlášť teď, když do BG:EE přidali ukazatel celkového zranění ). Pokud se bude opět konat něco jako u Kopí/oštěpu, bude to změněno.

Zakže co si myslíte ?
Necháme to být, nebo to změníme ?
  1. Je lepší zobrazovat 2k4 nebo 2-8 ?44 votes
    1. Je lepší zachovat originál
      86.36%
    2. Je lepší to změnit bude to přehlednější
        9.09%
    3. Mám hlad
        4.55%

Comments

  • korkankorkan Member Posts: 23
    Nechal bych to, to k tomu prostě patří :-)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak nějak jsem si na to zvyk a to i přes to, že až teď jsem zjistil co to konkretně znamený (hody kostkou).
  • korkankorkan Member Posts: 23
    Můžu teď, když jsem vyjádřil názor, vrátit hlasování a zvolit že mám hlad?
    :-D
  • DudoDudo Member Posts: 361
    a napr 1d12 je potom co?
  • korkankorkan Member Posts: 23
    1-12
  • korkankorkan Member Posts: 23
    jeden hod dvanáctistěnou kostkou
  • korkankorkan Member Posts: 23
    kdybys měl 2K(d)12 tak je to jen to, že tou kostkou házíš dvakrát.. takže výsledné zranění je min 2, max 24
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2013
    Pro mě je strašně těžké udělat tady nestraný názor, protože jsem byl už od mala neustále nucen dělat Pána jeskyně a vyvinul se u mě fetiš na kostky :D
  • DudoDudo Member Posts: 361
    cize je jedno ci tam je pismenko k alebo d ?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Aglicky = dices = D
    Česky = kostky = K
  • korkankorkan Member Posts: 23
    (D)ice, (K)ostka. předpokládám
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Podle mě je rozhodně lepší zachovat originál, přeci jen je to D&D hra, kde kostky hrajou zásadní roli a mají jisté své kouzlo. :) Navíc je to podle mě celkem hezké odlišení od ostatních her. ;) Za mě tam prostě patří XkY. ;) btw pokud se nepletu, tak v tutoriálu, který je ve hře, je tam ten systém kostek vysvětlován, takže by se pak muselo měnit i tohle.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Nezapomínejme, že systém XkY je dobrý spíše pro klasickou deskovou hru, kde je potřeba znát, kolikrát a jakou kostkou se smí házet.
    V počítačové hře si tohle hlídá sám počítač, respektive samotná hra, takže tam stačí jen klikat a klikat a klikat ... ;-)
    Pro nás skalní pařany je lepší původní zobrazení a nováčkovi, který k tomu přijde jako slepý k houslím, to moc neřekne, ačkoli je pro něj snazší si zjistit, kolik damage která zbran dává nebo zase jaká zbroj dokáže zachytit apod.
    Na druhou stranu, kdo všechno si zahraje tuhle klasickou AD&D hru?
    Rekl bych, že to bude spíše jen skalní fanda, tak proto jsem také zvolil zachovat originál. :-)
  • korkankorkan Member Posts: 23
    a pak, hrát takovou hru a vůbec se nezajímat o pravidla... sice to jde, ale je to čuňačina.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Zachovat originál.
    1) je to D&D, kam kostky patří
    2) kdyby tam bylo např. 2-8, nevěděl bych, o čem hra sakra najednou točí! :D
    3) mám hlad
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    edited August 2013
    Změnit to, je podle mně zbytečné když velká část hráčů ví co to znamená.
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    Rozhodně zachovat originál.
    Zobrazení 2-8 sice přehledně ukazuje limitní hodnoty, ale zároveň svádí k doměnce, že všechny hodnoty mají stejnou pravděpodobnost. Což ve skutečnosti nemají, což předpokládám hráči stolního AD&D dobře vědí.
    Zobrazení 2k4 naopak jasně deklaruje, že výsledek bude oscilovat kolem 5 a že limitní hodnoty padnou jen zřídka.

    Ačkoliv mám jen povrchní tušení o existenci počtu pravděpodobnosti, někdy se tomu člověk nevyhne, např. když si rád zahraje Osadníky z Katanu.
  • olaponolapon Member Posts: 10
    Zachovať originál. Ak sa dobre pamätám, tak aj na pôvodnej CD verzii to tak bolo.
  • UranUran Member Posts: 65

    Rozhodně zachovat originál.
    Zobrazení 2-8 sice přehledně ukazuje limitní hodnoty, ale zároveň svádí k doměnce, že všechny hodnoty mají stejnou pravděpodobnost. Což ve skutečnosti nemají, což předpokládám hráči stolního AD&D dobře vědí.
    Zobrazení 2k4 naopak jasně deklaruje, že výsledek bude oscilovat kolem 5 a že limitní hodnoty padnou jen zřídka.

    Ačkoliv mám jen povrchní tušení o existenci počtu pravděpodobnosti, někdy se tomu člověk nevyhne, např. když si rád zahraje Osadníky z Katanu.

    Taky jsem pro zachovani originalu. Ale nemohu souhlasit, ze pravdepodobnost padu limitnich hodnot je mensi. Je stejna. Jedna se o dva nezavisle deje (hody).
  • artaxerxesartaxerxes Member Posts: 2
    edited August 2013
    Taky jsem pro zachovani originalu. Ale nemohu souhlasit, ze pravdepodobnost padu limitnich hodnot je mensi. Je stejna. Jedna se o dva nezavisle deje (hody).

    Je stejna ? Ani náhodou:
    u 2k6 -
    padne 2 - 1a1 (1/6*1/6) =1/36
    padne 3 - 1a2 nebo 2a1 =2/36
    padne 4 - 1a3 3a1 2a2 =3/36
    padne 5 - 1a4 4a1 2a3 3a2 =4/36
    padne 6 - 1a5 5a1 2a4 4a2 3a3 =5/36
    padne 7 - 1a6 6a1 2a5 5a2 3a4 4a3 =6/36
    padne 8 - 2a6 6a2 3a5 5a3 4a4 =5/36
    padne 9 - 3a6 6a3 4a5 5a4 =4/36
    padne 10 - 4a6 6a4 5a5 =3/36
    padne 11 - 5a6 6a5 =2/36
    padne 12 - 6a6 =1/36

    Jak psal Rad_Bridge pravděpodobnost padnutí limitních hodnot je malá
    Post edited by artaxerxes on
  • SiebenSieben Member Posts: 24
    nepochopim jak muze nekdo vubec uvazovat o variante B, naprosta uchylnost
  • MariachiMariachi Member Posts: 20
    edited November 2013
    Jak je hezky videt na vypisu, ktery pripojil Artaxerxes. Zobrazeni 2-8 implikuje, ze pravdepodobnost kazdeho cisla je stejne pravdepodobne, zatimco ve skutecnosti je nejpravdepodobnejsi vysledek 7, po nem 6 a osm, dale 5 a 9, a tak dale. Proto jsem pro zachovani 2k4, protoze je to matematicky proste neco jineho.

    Post edited by Mariachi on
Sign In or Register to comment.