Skip to content

Zajímalo by mě jen čistě ze zvědavosti, za jakou hlavní postavu kdo hraje. :-)

Danny_SDanny_S Member Posts: 596
edited November 2013 in čeština
Místo Barbara si doplnte Zloděj, kterého jsem zapomněl uvést. :-(
  1. Zajímalo by mě jen čistě ze zvědavosti, za jakou hlavní postavu kdo hraje. :-)50 votes
    1. Bojovník
      16.00%
    2. Paladin
      24.00%
    3. Hraničář
      16.00%
    4. Klerik
        4.00%
    5. Druid
        2.00%
    6. Bard
        8.00%
    7. Mág
      12.00%
    8. Mnich
        2.00%
    9. Zaklínač
      10.00%
    10. Barbar
        6.00%
Post edited by Danny_S on

Comments

  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Někde jsi zapomněl zloděje. :D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Nojo, já ho chtěl napsat, ale ted koukám, že jsem na něj zapomněl. :-(

    Tak místo Barbara si doplnte Zloděj. :-)
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Chybí mi tam multiclass :) Plus nevím jak hlasovat, anžto rozehrané mám Fighter/Thief ve dvojce a Zaklínače v jedničce :D Každopádně nejčastěji hraju za povolání, které kouzlí. Nejoblíbenější je Fighter/Mage.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    tatok>
    Hlasování umí dát jen 10 položek, takže na Dual ani na Multi už nezbylo místo. :-(
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Danny_S
    Spojil bych Zaklínače + mága a barbara bych hodil k bojovníkovi a hned máš dvě místa volné :) Jedno pro Zloděje a druhé pro multiclass/dualclass.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Hraju všechno, aktuálně mám rozjeté: kavalír, swashbuckler, kněz lathandera, dragon disciple, chystám barbara a mága/kněze. Nejméně mě v minulosti bavil druid, tak za toho nehraju a ani neplánuju hrát. Srdcovkou pro mě zůstává kensai, ale za toho jsem hrála tolikrát, že zkouším další povolání.
  • NikdoNikdo Member Posts: 40
    bojovník/mág/klerik
  • KailKail Member Posts: 84
    Vždy nejdřív za barda a teprve potom za někoho, na koho mám aktuálně náladu
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    Kail said:

    Vždy nejdřív za barda a teprve potom za někoho, na koho mám aktuálně náladu

    chci se zeptat ja vypada tva hra za barda? me prijde jako postava ktera umi vsechno, ale zaroven nic, navic pokd ma bard aktivovanou pisen tak nemuze delat nic jineho a samotna pisen ma na muj vkus celkem maly dosah

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Já mám prostě slabost pro zloděje...
    Zvášťe pro Swashbucklera.
  • KailKail Member Posts: 84
    edited November 2013
    Promo16 said:

    Kail said:

    Vždy nejdřív za barda a teprve potom za někoho, na koho mám aktuálně náladu

    chci se zeptat ja vypada tva hra za barda? me prijde jako postava ktera umi vsechno, ale zaroven nic, navic pokd ma bard aktivovanou pisen tak nemuze delat nic jineho a samotna pisen ma na muj vkus celkem maly dosah

    Bard je skutečně postava celkem na houby. Takový slabší podpůrný mág, když má slušnou kuši, tak i tu a tam něco trefí, ale nejlepší je uklidit ho někam mimo hlavní dění a nechat ho drnkat na loutnu :) Okamžiky, kdy jsem zůstal bez družiny sám se mi v BG2 i NWN2 staly noční můrou. Jenže mě už nebaví honit THACO a damage, radši se i z PC her snažím vymačkat co nejvíc RPG. A kdybys mě znal, chápal bys, proč je mi nejbližší takový budižkničema.
  • bukvabukva Member Posts: 71
    Muzu jen doporucit hru za druida, bud za Shapeshiftera ikdyz to je hra spis pro malou skupinu nebo solo, protoze ta premena ve vlkodlaka je na bg1 fakt dost silna a ma ji uz od 1 urovne
    nebo za Mstitele ( podle me s dracim ucednikem nej povolani v bg) protoze s carodejovejma kouzlama od prvni urovne, navic rozsirenyma knihama moudrosti se z nej fakt stava nebezpecnej typek (jini druidi maji do treti urovne kouzla prakticky na h****).
    Navic promeny v medvedy ci jinou havet mu pomahaj v soubojich na blizko.
    A mmch promena v salamandra a pouziti jeho dechu zranuje temer vse ve hre i Gaxxe.
    krom toho ma i par hezkejch interakci ve hre jako stinovy druidy atd
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mimochodem, jako samostatné povolání, je ze hry nejsilnější Stopař.
    Jeho výhody jsou prostě moc :-)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Dej mi pokoj :) Když jsem se před rokem zmínil, že jsem vždycky nejraději hrál za paladina, tak si řikal, něco jako "jo, jo, on byl hodně silnej", teď jsem si projel 2x BG a jednou černé jámy a se stopařem nastoupil do BG2 a ty zas tohle :D
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Momentálně mám hru rozjetou za multi zloděj/mág. Pro příští hru se rozhoduju mezi zaklínačem a barbarem.
  • mlokomloko Member Posts: 26
    naposledy jsem hrál solo za klasického zloděje, ale už dlouho mám v plánu to rozehrat za dual class valecnik/zloděj myslíte že by šlo udělat toto je to hodně šílený 18lvl war 2 500 000exp musela by najit prisera neco co dava presny pocet exp... co si o tom myslíte ?
    35lvl zlo 5 500 000
  • popadinecpopadinec Member Posts: 17
    Vždy human zloděj (ideálně shwashbuckler), jakmile mám 100 v lockpicku a pastech dual class na to, co chci opravdu hrát - ušetřím tak zloděje v partě, zloději jsou vždycky lemplove a berou místo zabijákum :)
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    edited November 2013
    popadinec said:

    Vždy human zloděj (ideálně shwashbuckler), jakmile mám 100 v lockpicku a pastech dual class na to, co chci opravdu hrát - ušetřím tak zloděje v partě, zloději jsou vždycky lemplove a berou místo zabijákum :)

    zalezi na stylu hry kazdeho, ja napr. rad probodavam, kladu pasti atd. a proto vim, ze i zlodej dokaze byt hodne slusnej zabijak, holt to ale neni takovy ten primocary styl hry ala Minsc s obourucakem...napr. takovej Yoshimo je velice slusnej zlodej
  • SanjuroSanjuro Member Posts: 7
    mloko said:

    naposledy jsem hrál solo za klasického zloděje, ale už dlouho mám v plánu to rozehrat za dual class valecnik/zloděj myslíte že by šlo udělat toto je to hodně šílený 18lvl war 2 500 000exp musela by najit prisera neco co dava presny pocet exp... co si o tom myslíte ?
    35lvl zlo 5 500 000

    Přesně za tohle teď hraju. Konkrétně kensai/zloděj. Dual class jsem šel na 13 levelu z několika důvodů. Nechtěl jsem dlouho čekat na reaktivaci a můj plán byl dosáhnout toho ještě v druhé kapitole, protože co si budem povídat, zloděj, beze zbroje, bez rukavic, atd...v boji stojí za nic. Ovšem co jsem dosáhl 14 levelu za zloděje a kensai se reaktivoval, začala se ze mě stávat mašina. 13 level navíc i proto, že tam dostane bojovník další 1/2 útoků za kolo a to se fakt vyplatí. Dál bych už nejel, protože bych ho asi nezvládl reaktivovat. Po lehkých úkolech přijdou boje a tam jsem se moc nechytal. U normálního válečníka to bude jednodušší, to bych spíš ale šel rovnou multiclass aby si měl přístup k epickým dovednostem u obou povolání.

    Moje kombinace ale taky funguje. Zloděj hrozně rychle leveluje. Splnil jsem skoro všechny questy (kromě NPC questů, když nepočítám válečníkovu Pevnost) v druhé kapitole plus dvě podlaží Watcher's Keep (hraju v angličtině, nepamatuju si překlad) a měl jsem přístup k Use Any Item a jsem mašina. Celestial Fury v hlavní ruce, Scarlet Ninja-To v druhé, to mi dává s velemistrovstvím 5 útoků za kolo bez buffů. Díky UAI můžeš použít jakoukoli kombinaci zbraní. Škoda jen že nejde při výběru druhého povolání zvolit taky kit. Assassinův backstab x7 by byl ještě vražednější.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Zlodej.

    Jelikoz jsi na zlodeje zapomnel, volim druhou nejoblibenejsi variantu - mnicha.
    BGEE jsem projel za Swashbucklera, Assassina a obyc. Mnicha (bez kitu).
    V pokrocilem stadiu (ie - v Baldurove Brane, anebo dokonce ve Candlekeepu) jsou jeste Bounty Hunter (vicemene solo), F->T dual-classa (F 7 level) a dual-run Dark Moon Monka + Rasaad jako Sun Soul Monk.

  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Lynx29 said:

    popadinec said:

    Vždy human zloděj (ideálně shwashbuckler), jakmile mám 100 v lockpicku a pastech dual class na to, co chci opravdu hrát - ušetřím tak zloděje v partě, zloději jsou vždycky lemplove a berou místo zabijákum :)

    zalezi na stylu hry kazdeho, ja napr. rad probodavam, kladu pasti atd. a proto vim, ze i zlodej dokaze byt hodne slusnej zabijak, holt to ale neni takovy ten primocary styl hry ala Minsc s obourucakem...napr. takovej Yoshimo je velice slusnej zlodej
    Souhlasim. Zlodeji sice nemaji GrandMastery ve zbranich a krome Swashbucklera neumi spravne pouzivat dve zbrane, ale jejich sila je v spravnem vyuziti. Probodavani, pasti...s pouzitim UAI i vyuziti kouzelnych hulek, kouzel a pod.
    Dokazal jsem usolovat temer celou BGEE s Bounty Hunterem a Assassinem (2 ruzne hry). Temer, protoze BH jsem jeste nedokoncil - ale zatim je to nejvic zabavna hra ze vsech.
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    BGEE jsem za zlodeje taky nekolikrat soloval a na zabiti sarevoka mi vzdy stacili dve, maximalne tri probodnuti
    Southpaw
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited November 2013
    Mě, ani nevím proč, zloděj nevyhovoval, ale se stopařem jsem se dost ztotožnil :) Zloděj chybí, to jo, ale v BG2 tuhle roly dost dobře zastává Jan - zakouzlím se stopařem hledaní pastí a plížím se vpřed, když nějakou andju zavolám Jana, zlikviduje a jede se dál, podobně je to s zámky, když si nevystačí sám (ale má na to dobrou výbavu, takže si povětšinou poradí) tak ještě má "zaklep" :)

    Postavy se docela dobře dělají v black pits . xp za areny dostávají vždy konkretní postavy (tzn, nerozdělují si je), takže se během chvilky naexpíš co potřebuješ
    Southpaw
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    ....jo. Stalker byl celkem v pohode. Bojovnik, ktery se umi plizit a probodavat.
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Dnes jsem si jen tak zkusil vytvořit postavu hraničáře - stopaře a po 2minutách mi padlo 101 bodů na vlastnostech...můj rekord
    Effiny
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014
    @Vulpesius
    Hraničář má u více vlastností stanovené minima, takže mu padají nejvyšší součty.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Takže můj stopař byl cheater? :D Ale nějak jsem dostal chuť si zase vytvořit postavu :D
  • XavikXavik Member Posts: 89
    U mě to je jednoznačně zloděj, za něj jsem hrál asi 20x. :) Aktuálně zkouším jedničku poprvé za kněze. Párkrát jsem hrál za mága, bojovníka a paladina, ale za ostatní zatím nikdy. :D
  • DudoDudo Member Posts: 361
    ja som nikdy este nehral za knaza, druida a barda. Najmä ti druidi mi pripadaju dost slabi, ja druidov neberiem ani do partie, pouzivam len knazov.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Dudo said:

    ja som nikdy este nehral za knaza, druida a barda. Najmä ti druidi mi pripadaju dost slabi, ja druidov neberiem ani do partie, pouzivam len knazov.

    Já zkoušel druida přeměňovatele, docela se mi to líbilo a přišla mi to docela silná postava... Proměna na velkýho vlkodlaka a je z něj nadčlověk...
Sign In or Register to comment.