Skip to content

Několik dotazů naprostého nováčka na BG EE 1 a 2 pro iPad

24

Comments

  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Opět děkuji :-) Vždycky si po vašich vyčerpávajících odpovědích řeknu, že vám dám na chvíli pokoj, ale vždycky mě něco jak na potvoru napadne.
    Teď mě zajímá to, proč když mi Imoen ve hře dosáhla 2. levelu, tak jsem ji mohl rozdělit několik bodů do schopností, ale když 2. levelu dosáhla má postava, tak se jí zvýšily pouze HP a kleslo THACO...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jochanan said:

    Opět děkuji :-) Vždycky si po vašich vyčerpávajících odpovědích řeknu, že vám dám na chvíli pokoj, ale vždycky mě něco jak na potvoru napadne.
    Teď mě zajímá to, proč když mi Imoen ve hře dosáhla 2. levelu, tak jsem ji mohl rozdělit několik bodů do schopností, ale když 2. levelu dosáhla má postava, tak se jí zvýšily pouze HP a kleslo THACO...

    Jasně, kdykoli. :-)
    Mňo, leveling v BG není tak jednoduchý. Záleží na classe - Imoen, coby zlodějka, dostává každý level body do zlodějských schopností. Ty, coby hraničář, je budeš mít v nabídce jen za pár postupů o úroveň. Bohužel, z hlavy nevím, o kolik úrovní přesně musíš postoupit, abys dostal kouzla, bo speciální schopnosti, každopádně to uvidíš sám, v průběhu hraní. Např. čistý bojovník dostane jednou za čas akorát body, které může rozdělit do zbraní. Mág dostane navýšení počtu kouzel, kněz dosáhne na mocnější kouzla, mnichové se dostanou ke speciálním útokům atd... Ale jen jednou za čas...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Levelování v BG není tak "akční" a zábavné jako třeba ve Falloutech, některé povolání jsou poměrně dost ochuzena o nějaké speciální vlastnosti.
    Hraničář tuším někdy kolem osmé úrovně bude moci omezeně používat druidská kouzla. Teď nevím jak je to nativně nastavené, ale hodně důležitý je získat při přechodu na další úroveň max počet životů (ale nejspíš už to je nastavený automaticky).
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Super, děkuji. Nyní jedna taková drobnost. Je ve hře nějaká truhla, kam bych si mohl odložit nepotřebné věci z inventáře, kde mi zbytečně zabírají místo (třeba zlaté kalhoty).
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jochanan said:

    Super, děkuji. Nyní jedna taková drobnost. Je ve hře nějaká truhla, kam bych si mohl odložit nepotřebné věci z inventáře, kde mi zbytečně zabírají místo (třeba zlaté kalhoty).

    Oficiálně není, ale stačí, když to dáš do nějaké bedničky, či sudu, který si budeš pamatovat. :-) Z truhel Ti nic nezmizí, akorát z podlahy/země. Plný inventář je můj denní chleba...:-(
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    K tomu se hodí třeba nějaký opuštěný domek nebo třeba pokoj v nějakém hostinci v Beregostu, je to tak pěkně v půlce mapy.
    Ale nevím, sám jsem tuhle možnost v jedničce snad nikdy nevyužíval. Podle mě ve hře není takový počet předmětů, které se vyplatí někde štosovat.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mirak said:

    K tomu se hodí třeba nějaký opuštěný domek nebo třeba pokoj v nějakém hostinci v Beregostu, je to tak pěkně v půlce mapy.
    Ale nevím, sám jsem tuhle možnost v jedničce snad nikdy nevyužíval. Podle mě ve hře není takový počet předmětů, které se vyplatí někde štosovat.

    Koukám, že jsme nejaktivnější radílkové. Začínám si připadat jak Hujer...:-)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Hujeřit o bg je v pořádku :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Já osobně jsem se zabydlel na farmě nad Přátelskou náručí.
    Je tam hodně kontejnerů.
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Čekal jsem, že tuhle otázku dřív nebo později položím - potřeboval bych nějak pomoci se souboji. Včera v noci jsem se konečně vrhl na vraha Bassila, ale zdolal jsem ho až na pátý pokus a vyčerpaný jsem si uvědomil, že asi moc nezvládám strategii boje. Normální nepřátelé mi nedělají moc problémy, ale třeba v mapě s názvem Chrám (napravo od Beregostu) nemám ani nejmenší šanci přejít přes hejno nějakých vlkodlaků nebo co to je.
    Boje se snažím pauzovat, průběžně léčit zraněné, odcházet z boje s tím, kdo je na tom nejhůř, zbraně rozdělovat podle schopností postav, ale někdy už jsem fakt bezradný. Už jsem třeba vykoupil i všechny léčivé lektvary v Chrámu a pořad jich mám nedostatek. V partě mám zatím jen Jaheiru, Khalida a Imoen. Ženy mi samozřejmě umírají dost často, ale jakmile potkám někoho, kdo mi nějakou postavu zpanikaří, nebo jaksi paralizuje, jsem vyřízenej. Napadlo mě jedině co nejrychleji nabrat Minsca a Dynaheiru, ale tím mé nápady končí.
    Bohužel třeba ve Falloutu díky tahům jsem boje zvládal, ale tady vždycky zpanikařím a dopadne to špatně...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    edited March 2014
    Jééje, strategie boje, to je na dlouho. Obecně - využívej, co to jde, kouzlo Spánek. Jde o plošnou a velmi OP záležitost v BG1. Jakmile se dostaneš ke kouzlu Ohnivá koule, můžeš si pískat. Před strachem se chraň, na to potřebuješ kněze (ne, druid nestačí). Hru si prostě musíš ošahat, tohle asi nám všem, co paříme BG, trvalo měsíce, ne-li roky. Zkus metodu pokus omyl, které kouzlo/schopnost se Ti osvědčí. Vyhýbej se oblastem, na které nestačíš. Okolí chrámu ze začátku, bez zkušeností s BG, prostě nemáš šanci přežít. Sleduj hlavní linii příběhu a choď jen do lokací kolem ní, hra je myslím i dobře koncipovaná, co se týče obtížnosti, když se nebudeš hned hnát mimo hlavní questy. Obecně, čím dál na sever se dostaneš, tím silnější potvory, takže se teď drž na jihu a moc se netoulej. A doplň si partu co nejdřív, toulat se světem jen s pár lidmi, si můžeme dovolit my, staří mazáci. :-) Ještě takový tip - v B1 je nejlepší bojovat co nejvíc z dálky. V BG2 už se vyplatí mít víc postav na blízko, potvory jsou dost silné. V jedničce mám jednoho, maximálně dva parťáky, které posílám bojovat čóňo na čóňo, zbytek (i když jsou to třeba také bojovníci), používám na ostřelování. Zrovna taková Jaheira je dobrá s prakem.
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    edited March 2014
    No já se právě toho pravidla netoulat se a neplnit boční questy moc neřídím, takže možná to je ten problém. Když vlezu do mapy, snažím se ji hned celou prozkoumat a to bude asi ten problém. Možná je vůbec zázrak, že jsem jich už vyčistil tolik :-) Chápu, že nemůžu ve hře být hned dobrý, ale to je bohužel ta deformace novými hrami, jak si psala výše. Už jsem prostě zapomněl, jak jsem se natrápil tenkrát ve Falloutu a Planescapu, kdy jsem se bál vystrčit paty z města a modlil se, abych při přechodu z lokace do lokace nepotkal náhodnou skupinu nepřátel :-)
    Spánek používám pořád, ale v lese je to někdy o "držku". Sice Jaheira a Khalid pořád remcají, abychom šli už dál, ale když se prostě budu pachtit dlouho na jednom místě, neutečou mi ne?
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    edited March 2014
    Fíha, tohle téma mě po velmi dlouhé době přinutilo udělat si na nějkém fóru účet.:-)
    BG hraji už poměrně dlouho, tak také přihodím pár rad (protože mně nikdo neradil a pamatuji si, jak jsem z toho šílel :-D). Akorát předem upozorňuji, že EE jsem nehrál a je možné, že tam jsou nějaké výrazné změny (i když o žádných zatím nevím).

    Z toho, co už tu zaznělo: Jednoznačně dej dohromady družinu tak brzy, jak to jen půjde. Psal jsi, že máš zatím HH (hraničář), Imoen a Khalida s Jaheirou. K tomu bych si na tvém místě nabral buď Minsca a Dynaheiru, anebo Ajantise (paladin postávající na polní mapě severně od Přátelské Náruče) a Xana (mág v Nashkelských dolech). V půdodním myslím BG platilo, že postavy jsi nabíral vždy na stejném levelu, jakos byl ty sám, proto bylo nejvýhodnější utvořit grupu co nejdříve, abys mohl ovlivňovat jejich vývoj (zbraňové dovednosti, životy...).
    Likvidace z dálky je v BG1 k nezaplacení, to už tu taky bylo řečeno. Stejně tak ochrana před kouzly.

    Dodám, že mně se několikrát vyplatila taktika, kdy jsem v boji proti více protivníkům pomocí jednoho člena družina odlákal jednoho či dva nepřátele o kousek dál, kde jsem je rozsekal a celý proces opakoval.
    Stejně tak je pravdou, že prozatím jsou oblasti, kam bys asi neměl chodit, protože tam zkrátka zatím dostaneš po čuni.:-)

    To je asi všechno, takže shrnuto: 1) co nejdřív nabrat kompletní družinu, 2) střílet, vrhat, kouzlit, 3) pokud to nejde, vrať se později.

    S úctou Sardo

    P.S. Když už jsem tady, tak se zeptám, není někde vypsaný výčet změn, ke kterým došlo v EE vyjma nové grafiky a pár postav?
    Post edited by SardoCZ on
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jochanan said:

    No já se právě toho pravidla netoulat se a neplnit boční questy moc neřídím, takže možná to je ten problém. Když vlezu do mapy, snažím se ji hned celou prozkoumat a to bude asi ten problém. Možná je vůbec zázrak, že jsem jich už vyčistil tolik :-) Chápu, že nemůžu ve hře být hned dobrý, ale to je bohužel ta deformace novými hrami, jak si psala výše. Už jsem prostě zapomněl, jak jsem se natrápil tenkrát ve Falloutu a Planescapu, kdy jsem se bál vystrčit paty z města a modlil se, abych při přechodu z lokace do lokace nepotkal náhodnou skupinu nepřátel :-)
    Spánek používám pořád, ale v lese je to někdy o "držku". Sice Jaheira a Khalid pořád remcají, abychom šli už dál, ale když se prostě budu pachtit dlouho na jednom místě, neutečou mi ne?

    :-) Jop, přesně vím, co myslíš. Já jsem taky ten typ hráče (dobře, hráčky), která prolézá každý kout. Bohužel, v BG je tohle pro nováčka nebezpečné. Držím pěsti, a vydrž, až si vyzkoušíš hru i za jiná povolání, zjistíš, co a jak a troufneš si i na upíří vlky.
    Hihi, nemyslela jsem spánek jako takový, ale kouzlo Spánek (Sleep). To, že družina chrní, je dobře, ale na nepřátele to nebude fungovat. :-D Ledaže bys je tím unudil k smrti. Spánek (kouzlo) uspí i hodně velké skupiny nepřátel, ideální na xvarty a koboldy, kteří rádi chodí ve smečkách.
    Skutečně, co nejdřív si pořiď kněze nebo aspoň paladina. Ušetříš za lahvičky a budeš si moct pořídit lepší vybavení.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Sice Jaheira a Khalid pořád remcají, abychom šli už dál, ale když se prostě budu pachtit dlouho na jednom místě, neutečou mi ne?

    Jo, a na tohle bacha. Některé questy mají time limit. Na to jít do Nashkelu máš, tuším, jeden týden. Pak Jaheira s Khalidem půjdou napřed. Nemusíš jít do dolů, stačí, že si pokecáš se starostou před chrámem. Pak už se můžeš trmácet do alelujá. Time limit má Kagain, Kivan, Minsc...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378


    P.S. Když už jsem tady, tak se zeptám, není někde vypsaný výčet změn, ke kterým došlo v EE vyjma nové grafiky a pár postav?


    Jop, určitě, jen to bude všechno v angličtině. Je to různě po netu, bo tady na hlavním fóru v jednom z článků samotných vývojářů.
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    V Nashkelu jsem už naštěstí byl a se starostou mluvil...
    Chtěl bych do party přibrat Minsca a Dynaheiru, ale budu mít místo ještě na nějakého toho healera? A jakého byste mi doporučili výhradně pro léčení?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jochanan said:

    V Nashkelu jsem už naštěstí byl a se starostou mluvil...
    Chtěl bych do party přibrat Minsca a Dynaheiru, ale budu mít místo ještě na nějakého toho healera? A jakého byste mi doporučili výhradně pro léčení?

    Na healing mám osvědčenou Branwen. Jestli ale nabereš M+D, máš plno. Pak už Ti zbývají jen dvě možnosti - nechat obětovat třeba Khalida, bo Jaheiru, anebo se na ně úplně vykašlat. Hehe, na to existuje hodně fíglů, ale zvláště populární je ten, že dotyčný charakter svlíkneš a pošleš ho/jí samotného/nou mezi monstra. Je to brutální, já to nikdy neudělala, ale je to jedna z možností. Já Ti doporučuju se spíš zbavit Khalida s Jaheirou a nabrat Branwen (je v u Nashkelu, v Karnevalu, kup si někde v chrámu předem svitek proměny z kamene maso, hlavně ho nekupuj u toho zloděje, kterého potkáš u Branwen), a Xana. Z Imoen navíc můžeš později udělat zloděje/mága. Já to tak dělávám, když je na 7 levelu. V průběhu doby než se přeučí na mága ale nebude mít dostupné zlodějské schopnosti, takže jí raději nechej tak, jak je.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Effiny said:

    Jochanan said:

    V Nashkelu jsem už naštěstí byl a se starostou mluvil...
    Chtěl bych do party přibrat Minsca a Dynaheiru, ale budu mít místo ještě na nějakého toho healera? A jakého byste mi doporučili výhradně pro léčení?

    Na healing mám osvědčenou Branwen. Jestli ale nabereš M+D, máš plno. Pak už Ti zbývají jen dvě možnosti - nechat obětovat třeba Khalida, bo Jaheiru, anebo se na ně úplně vykašlat. Hehe, na to existuje hodně fíglů, ale zvláště populární je ten, že dotyčný charakter svlíkneš a pošleš ho/jí samotného/nou mezi monstra. Je to brutální, já to nikdy neudělala, ale je to jedna z možností. Já Ti doporučuju se spíš zbavit Khalida s Jaheirou a nabrat Branwen (je v u Nashkelu, v Karnevalu, kup si někde v chrámu předem svitek proměny z kamene maso, hlavně ho nekupuj u toho zloděje, kterého potkáš u Branwen), a Xana. Z Imoen navíc můžeš později udělat zloděje/mága. Já to tak dělávám, když je na 7 levelu. V průběhu doby než se přeučí na mága ale nebude mít dostupné zlodějské schopnosti, takže jí raději nechej tak, jak je.
    Teď jsem Ti v tom ožná udělala maglajz, stručně, nech si:
    - Ty
    - Minsc
    - Dynaheir
    - Imoen
    - Branwen
    - Xan/Ajantis/Kivan/Coran (Corana v případě, že budeš chtít levelit Imoen na mága)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jaheira ti jako léčitel bohatě stačí, věř mi. Poprvé jsem hrál BG právě jako hraničář a se stejnou partou se to dá dohrát. Přirozeně jsem měl taky z počátku občas problémy, ale z toho co mi píšeš, to až tak špatné není. A pokud plánuješ navázat dvojkou, tak skutečně doporočuju napoprvé hrát s tou partou, kterou jsem ti napsal.
    Až si boje trochu víc osvojíš a budeš správně využívat lučištníky, tak se ti bude žít mnohem spokojeněji, uvidíš :)

    btw. možná jsem to přehlédl, ale ty využíváš svého hraničáře jako lučištníka nebo ne?
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Mirak: Lučištníka už nemám. Rozjel jsem to za "čistokrevného" hraničáře. Líbí se mi, že bude umět od 8. levelu decentně "druidit" :-) Lučištník byl moc specifický.
    Jinak teď v tom mám opravdu maglajz a nevím jak se rozhodnout. Khalida a Jaheiry bych se klidně zbavil, ale Khalid se mi zdá jako dobrý tank. Respektive ho zatím tak používám :-) Takže když to počítám, tak bych byl: Já - Hraničář, Minsc - Hraničář, Dynaheir - mág, Imoen - zloděj, Branwen - healer, Xan/Ajantis/Kivan/Coran - je někdo z nich nějaká opevněná plechovka? Nebo vlastně ani tanka nepotřebuji?
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Jochanan said:

    Chtěl bych do party přibrat Minsca a Dynaheiru, ale budu mít místo ještě na nějakého toho healera? A jakého byste mi doporučili výhradně pro léčení?

    V partě můžeš mít jen 6 postav, takže budeš mít plno. Chceš-li dalšího léčitele, je nejlepší Branwen nebo Viconia. Jelikož hraješ zjevně dobrou partu, pak Branwen, která je k "mání" velmi jednoduchým způsobem. Nicméně, jak píše Mirak, Jaheira je v tomto skutečně dostačující (společně s nějakými těmi lektvary pro případ nutnosti rychlého použití v boji).

    Být tebou, nabral bych Minsca s Dynaheirou a všem přiřadil nějakou tu výbavu na dálku (krátký luk pro Imoen, skládaný pro HH a Minsca, prak Jaheiře, dýky nebo šipky Dynaheir - už si nepamatuji, jakou má specializaci na zbraně - Khalidovi můžeš taky něco dát nebo ho vybavit mečem+štítem a nechávat ho při boji z dálky stranou). S takovou družinou se to dá vyhrát docela v pohodě.;-)

    Effiny said:

    Jop, určitě, jen to bude všechno v angličtině. Je to různě po netu, bo tady na hlavním fóru v jednom z článků samotných vývojářů.

    Díky, podívám se. Angličtina není problém. Spíš mě jen zajímalo, jestli jsou tam nějaké doopravdy výrazné změny a jestli stojí za to, si to pořizovat, když mám původní BG v kompletní edici. Grafická úprava mě nějak moc nezajímá a popravdě mě dle popisu nové charaktery zase tolik neoslovily. Jedině snad, že bych si mohl s půlorkem projít celé BG (to je jedna ze změn, že? Že jsou půlobři už v BG 1)...
    Každopádně díky.

    S úctou Sardo

  • JochananJochanan Member Posts: 30
    No neustále se tu uvádí, že Jaheira je dobrý healer, ale vždyť ona může vyléčit zranění pouze 2x denně. Co je na tom dobrého? V bitvě potřebuji něco neomezeného...
    A teď napíšete: "Ale co čekáš, když ji neučíš nová kouzla" co? :-D
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    edited March 2014
    Mno...Obávám se, že nic, co by alespoň vzdáleně bylo "neomezené", ve hře nenajdeš.:-D

    Pokud si dobře pamatuji, tak Jaheira má od začátku 4 kouzla 1. úrovně, tj. až 4x denně léčení (kouzla lze samozřejmě různě kombinovat...). Navíc se tenhle počet průběžně zvedá a na vyšších úrovních má i silnější...
    S Branwen jsem nikdy moc nehrál, ale u ní bude ten počet kouzel obdobný, ne-li zcela stejný.

    Vyjma mágů nikoho kouzla učit nemůžeš, klerici/druidi a podobná havěť je získává automaticky sama na určitých levelech.

    S úctou Sardo
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jochanan said:

    No neustále se tu uvádí, že Jaheira je dobrý healer, ale vždyť ona může vyléčit zranění pouze 2x denně. Co je na tom dobrého? V bitvě potřebuji něco neomezeného...
    A teď napíšete: "Ale co čekáš, když ji neučíš nová kouzla" co? :-D

    Já jsem spíš toho názoru, že je dostačující healer, než že dobrý. Pokud Ty sám nebudeš hrát za kněze, tak nedostaneš lepší léčitelku než Branwen. Potažmo Viconii, ale ta je zlá. (Ehm, úplně ne, ale počkej si do BG2, kde se s ní můžeš lépe seznámit). Mňo, pro začátečníka bych spíš doporučila Branwen, ale i s Jaheirou to dáš. Jinak, tanků máš víc než dost, když hraješ na blízko, to Ti stačí bohatě Minsc. Ten je silnej jak hovado.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378


    Díky, podívám se. Angličtina není problém. Spíš mě jen zajímalo, jestli jsou tam nějaké doopravdy výrazné změny a jestli stojí za to, si to pořizovat, když mám původní BG v kompletní edici. Grafická úprava mě nějak moc nezajímá a popravdě mě dle popisu nové charaktery zase tolik neoslovily. Jedině snad, že bych si mohl s půlorkem projít celé BG (to je jedna ze změn, že? Že jsou půlobři už v BG 1)...
    Každopádně díky.

    S úctou Sardo



    Jo, jo, můžeš mít vše, co je v BG2, čili i půlorčice. :-)) Takhle, já si EE pořídila ze svou důvodů - nostalgie a oprava bugů. Na starém compu jsem bohužel už nerozběhla vanila BG1, ani BG2. Teda, rozjela, ale padalo to jako blázen. Takhle to mám v klidu, a když nechci hrát nové postavy, nemusím. Dorn se ale hodně povedl, aspoň pro mě. Mám slabost pro zlé oškliváky. :-))
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    No tak po různých úvahách tam nechám tu Jaheiru s Khalidem. Přece jen je to dvojice a k nim šoupnu dvojici Minsc a Dynaheir. Uvidíme, jak mi to s nimi půjde dál. Chybu totiž dělám i v tom, že prostě zapomínám, že se Jaheira musí učit nová kouzla, co mi někde dropnou a že u ní a u Khalida nemám luky. Prostě z nich nedělám univerzální bojovníky, což by mi asi pomohlo. Rozdám všem nějaké ranged zbraně, seženu Jaheiře nová kouzla a uvidí se...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jochanan said:

    No tak po různých úvahách tam nechám tu Jaheiru s Khalidem. Přece jen je to dvojice a k nim šoupnu dvojici Minsc a Dynaheir. Uvidíme, jak mi to s nimi půjde dál. Chybu totiž dělám i v tom, že prostě zapomínám, že se Jaheira musí učit nová kouzla, co mi někde dropnou a že u ní a u Khalida nemám luky. Prostě z nich nedělám univerzální bojovníky, což by mi asi pomohlo. Rozdám všem nějaké ranged zbraně, seženu Jaheiře nová kouzla a uvidí se...

    Druidové a kněží se kouzla ze svitků neučí! Získávají je při postupu na vyšší levely. Kněžské svitky najít můžeš, ale kněz se je nenaučí. Jen mágové mají tuto schopnost.
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    edited March 2014
    No, možná jsem to špatně napsal, ale nová kouzla pro Jaheiru neseženeš. Jaheira, coby druidka, získává nová kouzla automaticky na některých úrovních (přiznám se, že nevím, jestli je to na každém novém levelu nebo jen na některých, ale to na věci zase tolik nemění). Můžeš sice najít nebo koupit několik málo knežských svitků, z nichž Jaheira může sesílat kouzla, ale jde to jen jednorázově (sešleš ze svitku kouzlo a tím o něj přijdeš).
    Takže ne, chyba není v tom, že zapomínáš Jaheiru učit kouzla, co někde z někoho vypadnou, protože to zkrátka ani není možné.

    Jinak dát Jaheiře prak je určitě dobrá volba, já ji v BG 1 ani jinak než takto nepoužíval, pokud to bylo možné.
    Jakmile nabereš Minsca a Dynaheiru, získáš super nadupaného "bojovníka" (já vím, je to hraničář, ale je to hrozná mlátička:-D), který už by měl zblízka něco vydržet (v kombinaci s dobrou zbrojí). Dynaheiru pak můžeš (musíš:-)) učit nová kouzla, tedy ta, která jsi zatím mohl někde cestou nabrat.

    S úctou Sardo
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Opět jsem o kousek chytřejší :-) Znovu všem mrknu na zbraně, přerozdělím a nakoupím podle jejich zkušeností a každému vnutím nějakou ranged zbraň, pokud už nemá v charakteru nějakou specializaci.
    S lukama to přehánět nebudu - mám jej já a Imoen. Zkusím kuše, praky a možná něco vrhacího. Pro lučištníky nakoupím i lepší šípy alespoň na bosse a tužší potvory a uvidíme, jak to půjde...
Sign In or Register to comment.