Skip to content

Několik dotazů naprostého nováčka na BG EE 1 a 2 pro iPad

13

Comments

  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Ono to s těmi jinými zbraněmi na dálku asi nebude tak žhavé. Khalid má myslím specializaci na luk, stejně tak Minsc. Jaheira ani Dynaheira zase luky ani kuše mít nemohou, pouze dýky, šipky a praky.

    Na lepší šípy jsem dočista zapomněl, to rozhodně pomůže taky.;-)

    S úctou Sardo
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Doporučuju následující výzbroj:

    Ty - to, že nejsi lučištník neznamená, že nemůžeš střílet lukem naopak, ale tady by měla samozřejmě jednoznačně zvítězit osobní preference. Pokud chceš bouchat na blízko, tak není problém.
    Khalid - dlouhý meč + štít
    Jaheira - scimitar + štít
    Minsc - luk (pokud se rozhodneš u své postavy pro luk, tak dej Minscovi třeba obouruční meč)
    Imoen - lehká kuše
    Dynaheir - prak

    Kombinací je víc a netvrdím, že tahle je nejlepší, ale rozhodně je vyvážená. Možná je efektivní mít u každé postavy zbraň na dálku i na blízko, ale osobně mi to přijde nešikovné a nikdy jsem toho nevyužil.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Jochanan said:

    Mirak: Lučištníka už nemám. Rozjel jsem to za "čistokrevného" hraničáře. Líbí se mi, že bude umět od 8. levelu decentně "druidit" :-) Lučištník byl moc specifický.
    Jinak teď v tom mám opravdu maglajz a nevím jak se rozhodnout. Khalida a Jaheiry bych se klidně zbavil, ale Khalid se mi zdá jako dobrý tank. Respektive ho zatím tak používám :-) Takže když to počítám, tak bych byl: Já - Hraničář, Minsc - Hraničář, Dynaheir - mág, Imoen - zloděj, Branwen - healer, Xan/Ajantis/Kivan/Coran - je někdo z nich nějaká opevněná plechovka? Nebo vlastně ani tanka nepotřebuji?

    Teraz si mozes vyskusat tuto skupinu co si pisal, pri dalsej hre vyskusas inu skupinu. Tato hra sa da hrat vela krat, ja som BG1 presiel min. 20x a vyskusal to za rozne postavy a s roznymi skupinami. Na zaciatok si skus Minsca s Dynaheir, Kivana a Branwen, na buduce skusis s inou skupinou. Aj tak tie najsilnejsie postavy su zle. Podla mna su Kagain, Viconia a Coran to naj v BG1
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Najmä si poskladaj druzinu cim skor, aby nemali potom vysoky lvl a aby si im mohol body dovednosti rozdelit ty. A aj malo zivotov budu mat, ked ich zoberies neskoro.
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Tak už mám Minsca a rád bych šel pro Dynaheir do Gnollí pevnosti, než budu řešit doly u Nashkelu. Bohužel nemůžu najít cestu do pevnosti. Prozkoumal jsem okolní lesy kolem ní, ale při přechodu do jiné mapy na ni nemohu pořád kliknout. Je tam nějaký tajný vchod, nebo prostě hledám špatně?
    Jinak by mě ještě zajímalo, co s rozbitou zbraní? Můžu ji vyhodit, nebo se dá opravit? Rozbíjejí se pouze ty základní, nebo i ty dražší s lepšími vlastnostmi?
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Aby ses dostal do pevnosti, musíš projít přes dvě mapy. Z Nashkelu je to tuším kopcovitá mapa západně od města, z níž se přes její západní okraj dostaneš do oblasti s lesem, ze které musíš odejít jižním okrajem do pevnosti (možná existuje ještě jiná cesta, už to přesně nevím).

    Rozbíjejí se pouze základní zbraně, lepší nikoli. Spravit se to nedá, zahodit a koupit novou.

    S úctou Sardo
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    edited March 2014
    Díky za navigaci! Doufám, že to tam nebude větší masakr než v dolech. Už jsem byl u vchodu do dolů, ale Minsc začal být nervózní kvůli Dynaheir, takže se musím napřed vydat pro ni. Stres by mu v boji v dolech moc nepomohl ;-)
    Jinak ty zbraně se rozbíjejí zcela náhodně, nebo je někde u zbraně nějaké číslo opotřebení?
    Zatím na iPadu běží vše dobře i ovládání se dá překousnout. Jediné co mě dost vytáčí, že pokud chci v inventáři zjistit informaci o itemu, tak musím dlouze podržet prst na věci, aby se informace zobrazily. Někdy se to podaří třeba až na pátý pokus, protože hra si někdy myslí, že chcete předmět pouze uchopit a přesunout. Není nějaká oklika, jak zobrazovat informace o věcech?
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Je tam více než dost nepřátel, ale jsou to všechno gnollové, což nejsou zase tak moc výdržné potvory. Jediný problém, co jsem tam vždycky měl, bylo, že mi začalo docházet střelivo.:-)
    Zbraně je rozbijí zcela náhodně. Někdy ti meč vydržá třeba i celou hru, jindy se ti rozbije hned v prvním boji po jeho koupení. A to trvá až do úplného konce hry (i když tou dobou již většinou obyčejné zbraně nemáš).
    Bohužel s ovládáním na iPadu nemám zkušenosti, ale jinak ve hře jako takové jiný způsob není.

    S úctou Sardo
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    S Gnolly jsem zatím neměl problém. Udělám z jednoho člena party "střelivonoše" a vrthnu tam!
    Ještě dotaz ohledně brnění. Této věci také moc nerozumím (jak překvapivé). Pokud nebudu využívat pohyb ve stínu, mám si nasadit automaticky nejtěžší zbroj, kterou můžu mít a koženou nechat třeba jen pro Imoen jakožto zlodějku? Dokonce jsem myslím zahlédl i to, že kožená měla vyšší obranné číslo než kovová a to mě taky dost mate.
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Jo, zbroje a obranná čísla...V BG platí, stejně jako u THAC0, že čím nižší, tím lepší. Takže je to možná obráceně, než by jeden čekal. Pokud se tedy s hraničářem nechceš ukrývat ve stínu, není důvod, aby měl koženou zbroj a klidně jej vybav kovovou. Hmotností zbroje je lépe se neřídit, protože se ve hře objevují různé magické a další brnění, která mají nízké obranné číslo a jsou i velmi lehké. Orientuje se tedy jen podle OČ s tím, že nižší=lepší.

    S úctou Sardo
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Aha, takže ještě že jsem se zeptal. Já jsem si právě myslel, že čím vyšší číslo, tím lepší. Takže dnešní plán hraní je jasný - všem předělat zbroje a zase naprosto zbytečně vyhodit zlaťáky :-) Asi zajdu na Karneval a zagemblím u rulety...
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Mno, jestli jsi měl družinu vybavenou vycpávanými a koženými zbrojemi, je to zcela určitě i jeden z hlavních důvodů, proč ti hra připadala tak těžká. :-D
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Jo no, člověk se diví, že dostává pořád na budku a úmyslně pořizuje tu nejhorší zbroj všem členům družiny - tomuhle říkám pořádnej herní trapas, jak kdybych měl zatím zkušenosti jen se Solitaire a Angry Birds :-D
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Zrovna tohle se ale stává dost často. Znám několik lidí, kteří to chápali a dělali zpočátku stejně.;-) Stane se.:-D
    Tak jen pro pobavení (nevím, jak se sem vkládá obrázek) něco k tématu:
    http://epantiras.deviantart.com/art/BG-Armour-Class-102351534

    S úctou Sardo
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Hezký :-) Hlavně ta rada se čtením manuálu. Bohužel se svou angličtinou by mi to asi nepomohlo.
    Ještě že je tu tolik lidí, kteří rádi pomohou... ;-)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    SardoCZ said:

    Zrovna tohle se ale stává dost často. Znám několik lidí, kteří to chápali a dělali zpočátku stejně.;-) Stane se.:-D
    Tak jen pro pobavení (nevím, jak se sem vkládá obrázek) něco k tématu:
    http://epantiras.deviantart.com/art/BG-Armour-Class-102351534

    S úctou Sardo

    Bomba! :-D Tenhle komiks miluju.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jochanan said:

    Hezký :-) Hlavně ta rada se čtením manuálu. Bohužel se svou angličtinou by mi to asi nepomohlo.
    Ještě že je tu tolik lidí, kteří rádi pomohou... ;-)

    Ha! Já mám ještě původní manuál, v tištěné podobě a v češtině. :-) Kdyby to nebyla taková vzácnost, zapůjčila bych Ti ho, ale....To je jako, kdybych Ti půjčila originál Cesty krve od Kulhánka. Soráč. :-(
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    edited March 2014
    Effiny said:

    Bomba! :-D Tenhle komiks miluju.

    Já osobně mám tenhle nejspíše nejraději z celé té autorovy série. Předčí ho snad jen tento (POZOR!!!, obsahuje spoilery k BG II a začátek této hry už nikdy nebude vnímán jako dřív !!!:-)):
    http://epantiras.deviantart.com/art/BG2-Secret-Experiments-116769827
    :-D
    Jochanan said:

    Hezký :-) Hlavně ta rada se čtením manuálu. Bohužel se svou angličtinou by mi to asi nepomohlo.
    Ještě že je tu tolik lidí, kteří rádi pomohou... ;-)

    Však on se vždycky najde někdo, kdo už to prošel tolikrát, že poradí, takže ten manuál asi není zase taková nutnost. I když je pravda, že by to asi předešlo situacím s několikerým nakupováním zbrojí pro skupinu...:-)

    S úctou Sardo
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Já Ti povim, chudák Jochanan by z toho měl hlavu jak meloun. Ten manuál, to je knížka, ne jak dnešní dvou stránkový upozornění proti epilepsii. Jsem ráda, že mám v mém věku krušné začátky v BG za sebou. :-)

  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Tak já se přiznám, že z manuálu k BG jsem dohromady viděl tak možná obálky. Na všechno jsem přicházel systémem pokus-omyl, podobně jako teď Jochanan. Byly to nervy, křik a mnoho restartů hry. To s věkem je příhodné, dneska bych z toho nejspíš dostal infarkt.:-)

    S úctou Sardo
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    To jsi borec, že jsi to dal! Já bych roztřískala comp...Jsem zvědavá, jak si povede náš nováček. :-) Hlavně ve dvojce, hehe...Ta je paradoxně jednodušší než jednička, ale takový beholdeři mi dávají občas zahulit ještě dnes, po tolika letech hraní. Zlatý draci...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Vzpomněl jsem si, že mám někde originálku BG od cd projektu nebo něčeho podobného, tak jsem pohledal cd, jestli tam náhodou není přiložen manuál v pdf a ono jo :)
    Jen podotýkám, že se tam budou některý věci lišit, protože to je samozřejmě manuál k původnímu BG, ne EE.

    http://ulozto.cz/xVJv7FTd/cz-manual-pdf
    Effiny
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Mirak said:

    Vzpomněl jsem si, že mám někde originálku BG od cd projektu nebo něčeho podobného, tak jsem pohledal cd, jestli tam náhodou není přiložen manuál v pdf a ono jo :)
    Jen podotýkám, že se tam budou některý věci lišit, protože to je samozřejmě manuál k původnímu BG, ne EE.

    http://ulozto.cz/xVJv7FTd/cz-manual-pdf

    Hrdina dne... :-) Také vzpomínám na moje BG začátky, ty jo, už nějakých 12 let... Pamatuji si na pro mě nepřekonatelný souboj s pavouky v domě v Beregostu... :-D Trochu škoda, chybí mi to. Dneska je to už trošku rutina... Ale po letech jsem se konečně dokopal k tomu, že si zahraju Neverwinter nights, tak zažívám podobné pocity... Včera jsem začal a i když je to D&D, v řadě věcech tam silně plavu... Nemá někdo náhodou manuál k tomuhle??
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Díky moc za manuál! I když to není na EE, tak si jej pročtu. Jinak Dynaheir zachráněna z pevnosti a tím, že jsem překopal zbroj u všech členů party, tak jsem se včera cítil jako terminátor :-D Gnollové padali jako mouchy.
    No a abych zase nekončil bez dotazu, tak jeden nadhodím. U Dynaheir jsem hned započal s učením kouzel a učím ji vše co jsem zatím našel, i když vím, že všechny nevyužiji. Zatím jsem pochopil to, že zeleně označené se mohu naučit, ale nevím, proč červeně označené nemohu - je to specializací mága, nebo omezením naučených kouzel za den?
    Také mám Knihu svitků, což jsem pochopil tak, že je malý inventář na svitky, ale spíše ty na jedno použití. Ty které se učím, stejně mizí a proto mi zatím nepřipadá kniha moc užitečná. Využiji ji časem na něco?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jochanan said:

    Díky moc za manuál! I když to není na EE, tak si jej pročtu. Jinak Dynaheir zachráněna z pevnosti a tím, že jsem překopal zbroj u všech členů party, tak jsem se včera cítil jako terminátor :-D Gnollové padali jako mouchy.
    No a abych zase nekončil bez dotazu, tak jeden nadhodím. U Dynaheir jsem hned započal s učením kouzel a učím ji vše co jsem zatím našel, i když vím, že všechny nevyužiji. Zatím jsem pochopil to, že zeleně označené se mohu naučit, ale nevím, proč červeně označené nemohu - je to specializací mága, nebo omezením naučených kouzel za den?
    Také mám Knihu svitků, což jsem pochopil tak, že je malý inventář na svitky, ale spíše ty na jedno použití. Ty které se učím, stejně mizí a proto mi zatím nepřipadá kniha moc užitečná. Využiji ji časem na něco?

    Jop, Dynaheir není čistý mág, může ovládat jen určitá kouzla. To už se dočteš v manuálu, z hlavy to nevím. :-) Je dobrá na Ohnivý koule, holka.
    Hihi, Tvoje trápení s BG mi tolik připomíná to moje před 15 lety...Kouzla Ti ze schránky na svitky samozřejmě nezmizí, dvakrát na tu krabičku klikni levým krysítkem a otevře se Ti. :-) To samé platí pro pytlíky na drahokamy a ve dvojce na bezedný pytel. Nebo na to klikni přes pravé tlačítko.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378

    Také mám Knihu svitků, což jsem pochopil tak, že je malý inventář na svitky, ale spíše ty na jedno použití. Ty které se učím, stejně mizí a proto mi zatím nepřipadá kniha moc užitečná. Využiji ji časem na něco?


    Nebo jestli jsi to myslel tak, že Ti po naučení mizí kouzla a k čemu Ti je teda ta bednička? No, k čemu - časem najdeš další a další stejná kouzla a bude škoda je všechny prodávat. :-) Třeba taková Ohnivá koule, bo svitek Velkého léčení se šikne i ve formě svitku. Můžeš je normálně používat - dej ho do slotu rychlých předmětů a čaruj.
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    S tím mizením svitků jsem byl asi špatně pochopen. To, že po naučení zmizí je mi jasné, to že se dá kniha otevřít taky, ale spíš jsem se ptal na to, na co kniha vlastně je? Je to spíš takový inventář v inventáři něco jako ty pytlíky, i když jsem ještě na žádný nenarazil, nebo má i jiný význam?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    edited March 2014
    Jochanan said:

    S tím mizením svitků jsem byl asi špatně pochopen. To, že po naučení zmizí je mi jasné, to že se dá kniha otevřít taky, ale spíš jsem se ptal na to, na co kniha vlastně je? Je to spíš takový inventář v inventáři něco jako ty pytlíky, i když jsem ještě na žádný nenarazil, nebo má i jiný význam?

    Jop, přesně tak, inventář v inventáři. :-) Až ve dvojce budeš moct v pytlíku beztíže míchat svitky se zbraněma dohromady, v jedničce máš zvlášť bedničku jenom na svitky a zvlášť pytlík jenom na drahokamy. Jo, a taky dávám do té bedničky na svitky úkolové a jiné listiny. Aby mi zbytečně nezabíraly místo. :-)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jochanan said:

    S tím mizením svitků jsem byl asi špatně pochopen. To, že po naučení zmizí je mi jasné, to že se dá kniha otevřít taky, ale spíš jsem se ptal na to, na co kniha vlastně je? Je to spíš takový inventář v inventáři něco jako ty pytlíky, i když jsem ještě na žádný nenarazil, nebo má i jiný význam?

    Ten pytlík na drahokamy má EE NPC postava Neera. Před kompletací party, si jí vždycky naberu, svlíknu jí z roucha a čajznu jí pytlík. :-) Pak jí vykopnu.
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    edited March 2014
    Já bych se kouzlům snad jen dodal to, že množství, které se Dynaheira může naučit, není neomezené a přímo souvisí s její inteligencí (viz tabulka v manuálu). Aby ses kdyžtak nedivil, že není možné ji naučit všechna kouzla, co najdeš (vyjma tedy těch, která nemůže mít kvůli své magické specializaci). Již naučená kouzla lze ale z knihy odstranit a tím udělat místo, akorát samozřejmě o takto odnaučené kouzlo přijdeš...

    S úctou Sardo
Sign In or Register to comment.