Skip to content

Několik dotazů naprostého nováčka na BG EE 1 a 2 pro iPad

124»

Comments

  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Popravdě i letité hráče dokáže občas BG potrápit... Třeba upíří vlci se kterými ses nejspíš setkal u chrámu jsou opravdu tuzí, mě dost potrápil datadisk (ostrov), který jsem hrál poprvé... Šel jsem tam v nejposlednější možné chvíli a osobně jsem přišel jen na tři účinné věci na bosse na lodi. Dvě zbraně a jedna hůlka, jinak mi nefungovalo vůbec nic...
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Jo, je to zvláštní. A ještě zvláštnější je, že každému hráči zatápí něco jiného. Já třeba nikdy nemám potíže s finálním soubojem, ani v BG I, BG II nebo ToB, totéž třeba demogorgon ve Strážcově tvrzi. Co (resp. kdo) mě ale POKAŽDÉ vytočí do běla a VŽDYCKY mi trvá několik dní, než přes něj přejdu (protože mě vždycky vytočí tak, že to na zbytek dne vypnu a zkusím to až zítra) je moje noční můra jménem Draconis v ToB. Nevím, jak je to možné. Vím, že není ani zdaleka tím nejsilnějším, co může BG nabídnout, stejně tak jsem procházel různé návody a taktiky, ale výsledek je pokaždé vždy stejný - zmar. Jediné, co se obměňuje je to, jestli u toho pláču, křičím nebo se hystericky směji... A nejvíc mě vytočí, když to někomu řeknu a jeho reakce je: "Draconis? Ten chcípák? Zkus *vložte jakoukoli taktiku, kterou jsem zkoušel asi miliardakrát* a určitě ho dáš na první pokus".:-D

    S úctou Sardo
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    SardoCZ said:

    Jo, je to zvláštní. A ještě zvláštnější je, že každému hráči zatápí něco jiného. Já třeba nikdy nemám potíže s finálním soubojem, ani v BG I, BG II nebo ToB, totéž třeba demogorgon ve Strážcově tvrzi. Co (resp. kdo) mě ale POKAŽDÉ vytočí do běla a VŽDYCKY mi trvá několik dní, než přes něj přejdu (protože mě vždycky vytočí tak, že to na zbytek dne vypnu a zkusím to až zítra) je moje noční můra jménem Draconis v ToB. Nevím, jak je to možné. Vím, že není ani zdaleka tím nejsilnějším, co může BG nabídnout, stejně tak jsem procházel různé návody a taktiky, ale výsledek je pokaždé vždy stejný - zmar. Jediné, co se obměňuje je to, jestli u toho pláču, křičím nebo se hystericky směji... A nejvíc mě vytočí, když to někomu řeknu a jeho reakce je: "Draconis? Ten chcípák? Zkus *vložte jakoukoli taktiku, kterou jsem zkoušel asi miliardakrát* a určitě ho dáš na první pokus".:-D

    S úctou Sardo

    To už sis nejspíš vytvořil psychický blok. :-)) Já nenávidím doupě Mozkožroutů v Podtemnu a Beholdery. Obecně nesnáším cokoli, u čeho musím příliš často mačkat quick load. Proto hraju s Neerou jenom tehdy, když s ní chci mít romanci. Grrr...Divocí mágové, to je pro mě peklo.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    SardoCZ said:

    Jo, je to zvláštní. A ještě zvláštnější je, že každému hráči zatápí něco jiného. Já třeba nikdy nemám potíže s finálním soubojem, ani v BG I, BG II nebo ToB, totéž třeba demogorgon ve Strážcově tvrzi. Co (resp. kdo) mě ale POKAŽDÉ vytočí do běla a VŽDYCKY mi trvá několik dní, než přes něj přejdu (protože mě vždycky vytočí tak, že to na zbytek dne vypnu a zkusím to až zítra) je moje noční můra jménem Draconis v ToB. Nevím, jak je to možné. Vím, že není ani zdaleka tím nejsilnějším, co může BG nabídnout, stejně tak jsem procházel různé návody a taktiky, ale výsledek je pokaždé vždy stejný - zmar. Jediné, co se obměňuje je to, jestli u toho pláču, křičím nebo se hystericky směji... A nejvíc mě vytočí, když to někomu řeknu a jeho reakce je: "Draconis? Ten chcípák? Zkus *vložte jakoukoli taktiku, kterou jsem zkoušel asi miliardakrát* a určitě ho dáš na první pokus".:-D

    S úctou Sardo

    Já s ním třeba nikdy neměl problém... Nepamatuji si že bych na něj zkoušel nějakou special taktiku... Jsem ho prostě umlátil, hrál jsem kensaie (moje nejoblíbenější classa, prostě best :-D )... Ale ten pitomej datadisk mě fakt naštval.. Jako 2 účinné zbraně jinak nic?? Obě tedy v dané lokaci, jedna se musí sebrat přímo během boje s ním, ale stejně... družina prakticky k ničemu, prostě tam stála, případně léčila a já ho řezal dýkou a jedním mečem...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378


    Já s ním třeba nikdy neměl problém... Nepamatuji si že bych na něj zkoušel nějakou special taktiku... Jsem ho prostě umlátil, hrál jsem kensaie (moje nejoblíbenější classa, prostě best :-D )... Ale ten pitomej datadisk mě fakt naštval.. Jako 2 účinné zbraně jinak nic?? Obě tedy v dané lokaci, jedna se musí sebrat přímo během boje s ním, ale stejně... družina prakticky k ničemu, prostě tam stála, případně léčila a já ho řezal dýkou a jedním mečem...

    Kensaie miluju! Za něj a za Lovce nemrtvých jsem BG dohrála několikrát. Snažím se v EE zkoušet jiné charaktery, ale po těchto dvou se mi i tak stýská. :-)
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    edited March 2014
    Effiny said:



    Kensaie miluju! Za něj a za Lovce nemrtvých jsem BG dohrála několikrát. Snažím se v EE zkoušet jiné charaktery, ale po těchto dvou se mi i tak stýská. :-)

    Jako dobře udělanej kensai, dual-wield, v partě mág s kouzlem přízračné zbroje... podle mě nejlepší bojová classa ve hře... Hlavně se mi strašně líbí to pozadí té classy, představím si nějakého samuraje nebo ninju... :-D Já jsem měl ženu, elfku, dual-wield 2x katanu, v EE keepru jsem jí jen upravil barvičky ve stylu Jana Jensona... A našel jsem k ní fantastické portréty...

    image

    image

    Miluju tuhle postavu... :-D



  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    SardoCZ said:

    Já bych se kouzlům snad jen dodal to, že množství, které se Dynaheira může naučit, není neomezené a přímo souvisí s její inteligencí (viz tabulka v manuálu). Aby ses kdyžtak nedivil, že není možné ji naučit všechna kouzla, co najdeš (vyjma tedy těch, která nemůže mít kvůli své magické specializaci).

    A proto nejlepší mágem v BG stále zůstává Edwin, až se divím že ho tady nikdo nedoporučuje, kam se na něj Dynaheira hrabe. ( Je dokonce možné Edwina a Dynaheir usmířit a mít je v partě oba )
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    mozkozrouty taky nemam rad, ja vzdy vyvolam kostlive valecniky, zakouzlim na ne spech, pozehnani a zalm a necham je bojovat za skupinu, vyborne je taky nastrazit pred bitvou pasti...

    osobne si myslim, ze kostli valecnici jsou hodne platni spojenci a ve hre je vyuzivam pri spouste situacich, maji hodne zivotu, ocarovany obourucak a jsou zcela imuni vuci magii...spoustu potvor dokazi vyridit sami a pri boji s tezkymi souperi (napr. draky) jsou z nich vyborne zive cile

    beholderi jsou nebezpecni jenom kdyz clovek nema balduranuv stit a co se tyce draconise, tak bych se vsadil, ze na sebe behem boje kouzli nejake ochrany, tak ze cele to bude nejspis jenom o tom, davat mu je behem boje dolu a snazit se ho co nejrychleji umlatit
    SardoCZ said:

    Já bych se kouzlům snad jen dodal to, že množství, které se Dynaheira může naučit, není neomezené a přímo souvisí s její inteligencí (viz tabulka v manuálu). Aby ses kdyžtak nedivil, že není možné ji naučit všechna kouzla, co najdeš (vyjma tedy těch, která nemůže mít kvůli své magické specializaci). Již naučená kouzla lze ale z knihy odstranit a tím udělat místo, akorát samozřejmě o takto odnaučené kouzlo přijdeš...

    S úctou Sardo

    pokud uz se nemuzes naucit nejake kouzlo, tak si inteligenci muzes docasne zvysit nejakym lektvarem a kouzlo se naucit...proto je podle me celkem jedno jakeho maga mas ve skupine, nebot inteligence silu kouzel neovlivnuje
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Lynx29 said:




    pokud uz se nemuzes naucit nejake kouzlo, tak si inteligenci muzes docasne zvysit nejakym lektvarem a kouzlo se naucit...proto je podle me celkem jedno jakeho maga mas ve skupine, nebot inteligence silu kouzel neovlivnuje

    Já jsem s int nikdy problém neměl... Není nutné mít v mag. knize každé kouzlo... když není místo, vymažu to nejzbytečnější
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    ja se vzdy ucil vsechno a kdyz nebylo misto, vzal jsem si lektvar...na co mazat kouzla?
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Edvin said:

    A proto nejlepší mágem v BG stále zůstává Edwin, až se divím že ho tady nikdo nedoporučuje, kam se na něj Dynaheira hrabe. ( Je dokonce možné Edwina a Dynaheir usmířit a mít je v partě oba )

    Ano, pokud přímo nehraješ za mága, tak je Edwin asi to nejlepší, co v BG čaruje. Nicméně Jochanan hraje dobrou partu, takže nejspíše proto tu nezaznělo jeho jméno. Jinak ale souhlas.
    Lynx29 said:

    pokud uz se nemuzes naucit nejake kouzlo, tak si inteligenci muzes docasne zvysit nejakym lektvarem a kouzlo se naucit...proto je podle me celkem jedno jakeho maga mas ve skupine, nebot inteligence silu kouzel neovlivnuje

    Pravda, na lektvary jsem dočista zapomněl. To je samozřejmě asi ta nejlepší možnost, jak tento nepříjemný jev odstranit.

    Z nepřátel samozřejmě umí potrápit kde kdo. Vyjma už zmíněných beholderů a mozkožroutů nemohu nevzpomenout koboldí komanda s ohnivými šípy z BG I. Tyhle potvory mě, zejména během prvních hraní, doháněly k šílenství. Stejně jako už zmíněný pavoučí domek v Beregostu. A určitě bychom mohli pokračovat dál.:-)

    S úctou Sardo

  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited March 2014
    No, mojí poslední hru BGEE a BG2:EE sem jel za elfku válečnici. Samozřejmě BGEE s Battle Enhancer Modem (zvyšuje HP nepřátel, AI, nepřátelskejm mágům kouzla (třeba ty thaiský červený čarodějové v tom lese - hlavňas tam castí myslim prst smrti...), možnost dropu zajmavějších předmětů atd. prostě boží mod ale zase i mírně zvyšuje XP který dostanete za zabití) a BG2:EE s SCS (Lepší AI apod. XP nemění ale o to je to větší brutalita).
    S družinou třeba i 5 dní nespim protože jinak by byl každej drak ve 2 napohodu (zastav čas, vylepšená hbitost, zeslabení odolnosti, zrušení kouzel a upražit) a bojovník mě přijde jako šílená sekačka. Hlavně když už seženete ve 2 Cep věků a k tomu na konci SoA ten meč co vysává úrovně... Prostě potom s dmg 23-28 každou rukou a 10 útoků za kolo když nabuffim co to de, vraždim skoro cokoliv.

    Jediný co mě v 1čce dělalo problém byl ten vlkodlak na Balduranově ostrově. Se všema modama na zvýšení obtížnosti a k tomu na moji oblíbenou Insane obtížnost nejde na normálních úrovních (ani když odstraňuju XP cup) skoro zabit. Jediný co sem zjistil že pomáhá je hůlka paralyzace když stojí mezi stěnou na jihovýchodě a sloupem u prostřed místnosti a pak si stoupnout do linii s nim a sloupem a vypražit na něj s mágem tolik blesků co se vejde do paměti... a když to člověk udělá jen trošku blbě tak se blesky odrazej bokem a povražděj celou družinu.
    Prostě každej má nějakou achilovu patu... toho vlkodlaka totiž pražim tou hůlkou dokud nezapůsobí a mezitim mě buď pomře půlka družiny nebo musim načítat.
    Ve 2ce to byla v TOBu Sendai. Jak se namnožila tak sem měl co dělat. Sice nakonec za pomoci všech vyvolávání planetarů, dev a kdovíčeho ještě sem ji dostal jen se smrtí 4 postav ale pokždý když na ní du tak mě dává zabrat.

    No, nejjednodušší by bylo pro všechny nováčky přeložit ty oficiální manuály k BGEE a BG2EE. Ale nějak se mi do toho nechce. (Samozřejmě pokudje nikde nemůžete najít ani v angličtině tak je sem můžu hodit ale těm kdo anglicky moc neuměj nebudou k ničemu)

    A jedna taktická rada pro boj. Autopauza po seslání kouzla je skvělá věc. Sice má občas zpoždění ale zase pak mágové pořád kouzlej a člověk na ně nezapomene.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Od té doby, co jsem se nahodil ten manuál je tady pěkná nuda :)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mirak said:

    Od té doby, co jsem se nahodil ten manuál je tady pěkná nuda :)

    Taky jsem na to dnes myslela. :-) Nováčkovi evidentně pomohl.
  • JochananJochanan Member Posts: 30
    Jen se moc neradujte! :) Pouze nebylo dost času. BG není ten typ hry co si pustím na relax na půl hodiny a u toho můžu mluvit na psa, přítelkyni a kdo ví co ještě. Na tenhle typ her to chce speciálně vyhrazený čas a ten je po dlouhé době právě teď...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2014
    Mirak said:

    Od té doby, co jsem se nahodil ten manuál je tady pěkná nuda :)

    Ono ani v manuálu není všechno. ( Vlastně tam toho DOST chybí )
    Proto jsem založil sérii "Vše co potřebujete vědět"
    ( Kterou bych už OPRAVDU měl dodělat, mrknu na to o víkendu )
    Post edited by Edvin on
Sign In or Register to comment.