Skip to content

Fantasy knihy

135

Comments

  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited June 2016
    Kedrigern je fajn. Jen škoda že je už Morressy pár let posmrti. (mno, pár.. nějak to letí, už je to 10 let).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No jo, Kedrigern je klasika.
    Prakticky je to pohádka, ale je tam i slušná porce humoru, takže to neurazí ani dospělého čtenáře.
    Morressyho je škoda, doufám že někdy v budoucnu přeloží i sérii Del Whitbym a Iron Angel.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Jen si tak říkám, zdali se např. takový Amber dá počítat do sci-fi anebo také do fantasy. ;-)
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    ...obraceny zaklinac? To me zajima! :D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Geralt je zaklínač a Kedrigern je odeklínač. :-)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Četli ste někdo Inkarnace nesmrtelnosti od Pierse Anthonyho Dillinghama Jacoba?
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    jj ... :-)
    Velmi dobrá fantasy a skvělé čtení.
    Tohle je prostě klasika a povinnost si to přečíst.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    To mu bych klidně i věřil, že je fakt nesmrtelnej a z nudy si vymýšlí další jména :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Ještě se musím podělit o moji malou slabost.

    Trvalo mi to 7 let a stálo mě to mnoho úsilí a peněz, ale podařilo se mi sehnat všech 88 výtisků ze série Mark Stone. Když jsem byl na střední, tak jsem každý den přečetl nejméně jednoho, ono tam stejně nebylo co dělat. Ne že bych se flákal, právě naopak, na praxi jsem od půl 7 ráno makal jako šroub, takže jsem nejpozději v 10 byl se vším hotový a měl jsem 4 hodiny volno na čtení. Spolužačky mě zato nesnášely, protože ve srovnání se mnou (jak jim to mistrová ráda připomínala) to vypadalo (a taky že jo) že se flákají. :D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Už jich je 88 kusů?
    Já mám jen prvních 80 a něco a v el. podobě.
    Kdyby jsi se zmínil tak bych Ti je poslal. ;-)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak on to chtěl asi papírově :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    A navíc jsem to scháněl v době, kdy e-booky ještě nebyly :D
    Papírová kniha bude vždycky lepší než digitální.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Papírové také ještě někde mám. ;-)
    ... ale rozhodně ne v takovémhle počtu, kterým se může chlubit @Edvin . :-D
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Ještě jednou zkusím tentokrát do tohoto vlákna ze zeptat, jestli by mi někdo nedoporučil, jak číst warcraft knihy... Impulzivně jsem teď koupil Duratana, jde to nějak chronologicky za sebou? Případně jaký autor se vám líbil?? Ve fantomprintu toho vyšlo dost, ale nějak se nemůžu zorientovat čím začít. díky
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Moc jsem toho z W universa nečetl, ale zrovna Durotan je myslím prequel přímo k filmu, takže od ostatních knížek stojí úplně bokem :)

    Mám načtený komplet Starcraft universum, kdybys náhodou potřeboval poradit s ním :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kokocudaci
    Hodně těžká otázka...
    Cestují tam časem, takže to záleží jestli chceš ty které jsou první příběhově, nebo ty, které jsou první dějově.

    Já bych doporučil "Den draka" pak trilogii "Válka prastarých" a pak už je to skoro jedno, protože většina knih na sebe nenavazuje, nebo navazuje jen minimálně.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Edvin díky :smile:
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Mirak No koupil jsem si jako první Rychlost temnoty ale musím říct, že mě to nějak moc nezaujalo a ani jsem ji nedočetl.. Asi na to někdy přijde řada ale rozhodl jsem se prozatím přejít jinam.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813

    @Mirak No koupil jsem si jako první Rychlost temnoty ale musím říct, že mě to nějak moc nezaujalo a ani jsem ji nedočetl.. Asi na to někdy přijde řada ale rozhodl jsem se prozatím přejít jinam.

    Rychlost temnoty je dost hrozná a dějově spíš nevýznamná. Každopádně většina knížek funguje nejlíp, když máš SC zrovna hrajes nebo ho mas v čerstvé paměti.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Mirak No SC 2 jsem taky nedávno rozehrál ale nějak jsem to všechno přepálil a nevím co hrát a číst dřív :smile: Nejdřív dojedu asi jiné a pak to teda někdy spojím s knížkami.
  • TardarisTardaris Member Posts: 2
    čaute, četl jste někdo Alexeje Pechova? u nás zatím vyšli tři knihy z: Kroniky Sialy. Hlavní hrdina Harold je opravdu velmi osvěžující pokud by to někoho zajímalo po přečtení popisu knih přidám další info ;).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2016
    Tardaris said:

    čaute, četl jste někdo Alexeje Pechova? u nás zatím vyšli tři knihy z: Kroniky Sialy. Hlavní hrdina Harold je opravdu velmi osvěžující pokud by to někoho zajímalo po přečtení popisu knih přidám další info ;).

    image

    Nemohl jsem si pomoct :smiley:
  • TardarisTardaris Member Posts: 2
    jop tohle je taky dost osobitá postava :D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Krucipísek to byli časy...
  • tatoktatok Member Posts: 174
    To byl ještě Fallout Falloutem <3
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Edvin said:

    @Idaho
    Gauntlgrym (zatím poslední vydaná Drizztova kniha) si ještě rozhodně přečti.
    Je to návrat ke kořenům, boje jsou dobré, jejich hodně a konečně tam začíná dávat smysl, proč je Drizzt v BG chaotické dobro. Hodně nám chudák zahořkl a už to není ten samý svatoušek co býval.

    Pokud bude celá série tak dobrá jako tenhle díl, tak se je na co těšit.

    Tak jsem konečně dorazil všechno co vyšlo, Gauntlgrym za mě prozatím jedna z nejlepších knih celé série. S Králem duchů přináší velké změny, ale bylo to potřeba. Škoda že u nás vychází akorát Drizzt a pak vyšla už jen drowova dcera a Erevis Cale. I když Erevis mě trošku zklamal, uvítal bych více knih z FR. Fantomprint už někdy v roce 2009 psal o tom, že se chystají na Elminstera... no a kde nic... Otevřel jsem ho v angličtině ale přijde mi to tedy dost složité. Nenapadá Vás ještě třeba nějaký další autor v angličtině, který by byl ale na čtení jednodušší??
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jn, Fantom Print to vydávání Forgotten Realms ve výsledku docela zajebal. Bohužel si asi spočítali, že vydělávat bude jen ten Drizzt, což se jim pak vydáním Drowovy dcery asi i potvrdilo. A on Fantom Print na rozdíl od jiných nakladelství ztrátové knížky nevydává a je klidně schopný odpískat i rozvydávanou sérii.

    @Kokocudaci
    Nedokážu říct, jestli je to jednodušší, ale můžeš zkusit pentalogii Cleric Quintet též od Salvatora. Je to o klerikovi Cadderlym, který se společně s několika dalšími postavami objevil i v Drizztovi (plus má malé cameo v BG1).
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Mirak jj, všiml jsem si že se s tím moc nemažou... Už měsíce ani neodpovídají na dotazy. Hele ani jsem si nevšiml že Cadderly má vlastní knihy, na to mrknu, díky.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak , @Kokocudaci
    Nevím jestli o tom víte, ale celorepubliková centrála fantom print je v Ostravě a já a majitel nakladatelství jsme přátelé ;)

    Ze spolehlivé zdroje proto můžu potvrdit, že další (a hodně dobré) knížky o drowech jsou v plánu už na příští rok. Jedná se převážně o trilogii z dávné minulosti, která popisuje války drowů. Jedna z nejlépe prodávaných knižních sérií spojených se světem forgoten realms.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Edvin

    Humblebrag.
Sign In or Register to comment.