Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Axis & Allies 1942 Online is now available in Early Access! Buy it on Steam. The FAQ is available.
New Premium Module: Tyrants of the Moonsea! Read More
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Pełne tłumaczenie Baldur's Gate II: Enhanced Edition na język polski dostępne!

cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,032
edited December 2017 in Polski
Mam ogromny zaszczyt oficjalnie ogłosić ukończenie prac nad polskim tłumaczeniem Baldur's Gate II: Enhanced Edition, które dostępne jest jak na razie w formie paczki do pobrania (przynajmniej do kolejnego patcha, kiedy Beamdog oficjalnie zaimplementuje je w grze). Bez przedłużania, link do pobrania ze strony SHS lub serwera CoB.

Uwaga: Wersja na serwerze CoB zawiera dodatkowo brakujący plik dźwiękowy (linijka tekstu Elmistera w ToB), którego brakowało w klasycznej edycji BG2 na GoG.

Prace trwały kilka lat – jeżeli dobrze pamiętam, zaczęliśmy w 2013 – długo, ale robiliśmy to w wolnym czasie. Do tego jakieś dwa razy przerywaliśmy działania – dociągnięcie projektu do końca zawdzięczamy w szczególności @Cahir owi, który to nie poddał się i sprawił, że paru z nas wróciło do tłumaczenia ;) Ponadto przetłumaczył on największą ilość tekstów, więc należą mu się szczególne podziękowania.

Niestety nie mamy możliwości ogrania każdego NPC'a czy questa, przez co tłumaczenie nie jest w pełni przetestowane. Wszelkie błędy prosimy zgłaszać w wątku do tego przeznaczonym. W szczególności bylibyśmy wdzięczny za ogranie tłumaczenia postacią kobiecą i zwrócenie uwagi na to, czy końcówki są poprawne – niestety w wersji CDP bywało z tym różnie, co chcieliśmy naprawić, a i nam pewnie zdarzyło się parę pomyłek.

W imieniu całego zespołu i swoim dziękuję za cierpliwość w oczekiwaniu na pełne tłumaczenie i życzę przyjemnej gry w ojczystym języku!

Nie obrażę się za parę Agree/Insightful, bo zbieram do achievementa ;)

Post edited by Cahir on
HextorioJuliusBorisovALIENviadergumisiwoCahirIlphalarCien315KlusekWolvertinoPhælinSamarRadnonhemik9EtamincytrynNibllalolienfridekvigovilingarSikorskySilvarenO_Brucedamnow89VoytazMateoFrozen
«13

Comments

Sign In or Register to comment.