Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Pełne tłumaczenie Baldur's Gate II: Enhanced Edition na język polski dostępne!

cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,084
edited December 2017 in Polski
Mam ogromny zaszczyt oficjalnie ogłosić ukończenie prac nad polskim tłumaczeniem Baldur's Gate II: Enhanced Edition, które dostępne jest jak na razie w formie paczki do pobrania (przynajmniej do kolejnego patcha, kiedy Beamdog oficjalnie zaimplementuje je w grze). Bez przedłużania, link do pobrania ze strony SHS lub serwera CoB.

Uwaga: Wersja na serwerze CoB zawiera dodatkowo brakujący plik dźwiękowy (linijka tekstu Elmistera w ToB), którego brakowało w klasycznej edycji BG2 na GoG.

Prace trwały kilka lat – jeżeli dobrze pamiętam, zaczęliśmy w 2013 – długo, ale robiliśmy to w wolnym czasie. Do tego jakieś dwa razy przerywaliśmy działania – dociągnięcie projektu do końca zawdzięczamy w szczególności @Cahir owi, który to nie poddał się i sprawił, że paru z nas wróciło do tłumaczenia ;) Ponadto przetłumaczył on największą ilość tekstów, więc należą mu się szczególne podziękowania.

Niestety nie mamy możliwości ogrania każdego NPC'a czy questa, przez co tłumaczenie nie jest w pełni przetestowane. Wszelkie błędy prosimy zgłaszać w wątku do tego przeznaczonym. W szczególności bylibyśmy wdzięczny za ogranie tłumaczenia postacią kobiecą i zwrócenie uwagi na to, czy końcówki są poprawne – niestety w wersji CDP bywało z tym różnie, co chcieliśmy naprawić, a i nam pewnie zdarzyło się parę pomyłek.

W imieniu całego zespołu i swoim dziękuję za cierpliwość w oczekiwaniu na pełne tłumaczenie i życzę przyjemnej gry w ojczystym języku!

Nie obrażę się za parę Agree/Insightful, bo zbieram do achievementa ;)

Post edited by Cahir on
HextorioJuliusBorisovALIENviadergumisiwoCahirIlphalarCien315KlusekWolvertinoPhælinSamarRadnonhemik9EtamincytrynNibllalolienfridekvigovilingarSikorskySilvarenO_Brucedamnow89VoytazMateoFrozenMurk
«13

Comments

Sign In or Register to comment.