Skip to content

Off Topic

12627293132

Comments

  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    edited January 2019
    Idaho said:


    A stále čekám na remake Albionu :D

    Tak teď jsem zamáčknul obří slzu nostalgie. Nápodobně :+1:
    Post edited by Caszidy on
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Ještě větší sranda by byla, kdyby si BeamDog pozval @Edvin a přímo k sobě do firmy a všechny problémy vyřešili přímo na místě a ještě mu věnovali nějakou další gamesku na cestu … ;)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Caszidy said:

    Idaho said:


    A stále čekám na remake Albionu :D

    Tak teď jsem zamáčknul obří slzu nostalgie. Nápodobně :+1:
    To už je nějaký pátek co jsem hrál Albion :)
    Nebylo to špatné, ale mohlo se to obejít bez toho pohledu z vlastních očí během prozkoumávání.
    Mělo to celé zůstat v krásné izimetrické grafice, stejně jako Chrono Triger.
    Ale pamatuju si, že jsem to nikdy nedohrál.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    Ještě větší sranda by byla, kdyby si BeamDog pozval @Edvin a přímo k sobě do firmy a všechny problémy vyřešili přímo na místě a ještě mu věnovali nějakou další gamesku na cestu … ;)

    A nebo bych mohl Beamdog z fleku koupit ze svého kapesného, zařídit CZ lokalizaci úplně pro všechno a dokopat je k vytvořené Baldurs Gate 3 :D
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:


    To už je nějaký pátek co jsem hrál Albion :)
    Nebylo to špatné, ale mohlo se to obejít bez toho pohledu z vlastních očí během prozkoumávání.
    Mělo to celé zůstat v krásné izimetrické grafice, stejně jako Chrono Triger.
    Ale pamatuju si, že jsem to nikdy nedohrál.

    No jo, tak tehdy to byla primárně doba dungeonů z vlastních očí, takže ojedinělý byl vlastně ten krásně kreslený izometrický 2D pohled.
    Mě ten pohled z vlastních očí nijak nevadil, ale teď už bych přeci jen radši taky viděl celou hru v izometrickém pohledu.
    To je škoda, že jsi to nedohrál, tahle hra má příběhově co nabídnout až do samotného konce a to i včetně například jednoho morálního dilematu, který umožňuje "vykecat" se z předfinálního souboje. Vůbec mi přijde, že tahle hra svými možnostmi volby a příběhem byla neuvěřitelně progresivní a nadčasová.
    Taky samozřejmě nelze zapomenout na češtinu (tuším z časopisu Score) která obsahovala bug, kvůli kterému hra nešla v češtině dohrát :D Pamatuju si, že v jedné fázi bylo potřeba se jedné z postav zeptat na slovo "důkaz" (to je další "machrovinka" tohohle majstrštyku, že kromě běžných dialogů se navíc člověk mohl v podstatě každé postavy zeptat na něco co jí sám do dialogového okna napsal :open_mouth: ), jenže ta čeština samozřejmě neumožňovala napsat v herním enginu písmeno "ů" a bez toho dialogu a důkazu, který ona NPC postava následně poskytla, se nedalo pokračovat :smiley:
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Super zpráva @Edvin . :) Nicméně mi to fakt přijde naprosto směšný a zvrácený. :smiley: a dokazuje to, že manažeři beamdogu jsou bohužel pěkně neschopná sebranka, když si někoho takového na to nedokážou (a nebo nejspíš ani nechtějí) sehnat sami a při tom, jak je vidět, není to nic tak těžkého.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Bladesip
    No, je pravda že Beamdog to nebyl schopen dát dohromady celé roky a já jsem to stihnul ani ne za měsíc B)

    Pro jistotu jsem včera ještě napsal dalším dvěma lidem z Beamdogu.
    Jako, oni mi brzy "nějak" odpoví.

    Pokud ale zase začnou s něčím jako že se tomu budou věnovat až na to budou moct vyhradit čas a zdroje, tak to beru jako mrtvou záležitost, všechny texty převedu na ten nástroj od Enkida a rovnou se pustím do práce.

    Všichni přece víme, jak to dopadá, když Beamdog slíbí že se něčemu bude "brzy" věnovat :D
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Edvin said:


    Všichni přece víme, jak to dopadá, když Beamdog slíbí že se něčemu bude "brzy" věnovat :D

    No kdyby to nebylo smutný tak je to i vtipný :)
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    tohle vypadá moc zajímavě, myslím že jsem to tu ještě neviděl ;)https://www.youtube.com/watch?v=vc3bPn70klU
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kokocudaci
    Hmm, o tom jsem ještě neslyšel, díky za info.
    Přidám si to na seznam věcí jejichž vývoj se vyplatí sledovat.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Dostal jsem dva kódy do Pagan Online - MMORPG od wargammingu, https://games.tiscali.cz/oznameni/wargaming-oznamil-izometricke-akcni-rpg-pagan-online-320441 moc jsem to nezkoumal, ale asi je to zatím jen na hraní přes tenhle víkend, chcete někdo?
  • FukiFuki Member Posts: 14
    Idaho said:

    Dostal jsem dva kódy do Pagan Online - MMORPG od wargammingu, https://games.tiscali.cz/oznameni/wargaming-oznamil-izometricke-akcni-rpg-pagan-online-320441 moc jsem to nezkoumal, ale asi je to zatím jen na hraní přes tenhle víkend, chcete někdo?

    ještě platí ? :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo, platí, ale vyhořeli jim servery :D

    "Well, you did it. Not only did you set fire to the servers, you burnt them to a crisp. It's going to take us a lot longer than we expected to put the pieces back together, which means that for now, we will be taking the servers offline for the weekend."

    PGNP-R3D4T-PR84K-YCEWV
    PGNW-24PBE-8ETRF-UGC2X
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Nechcete udělat nějaký komunitní mód pro BG/IWD? bych napsal scénář a vy to všechno oddřeli :D 
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Já zvládnu nové potvory, nové předměty a nové obchodníky.
    Za předpokladu že bych někde ukradl scripty, tak bych teoreticky mohl dát dohromady i nějaký rozhovor.

    Pokud chceš něco komplikovanějšího, tak je tvá jediná naděje @Pecca
  • PeccaPecca Member Posts: 2,178
    Bohužel na modding nemám poslední dobou vůbec čas.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    U potvor bychom si vystačili s těma stávajícíma, ne? Můžem udělat jen třeba BG z pohledu žoldáka Železného trůnu a jeho stopování Vraždícího Maniaka (hádejte koho) co jim neustále vypaluje rybník a zaplavuje důl, pak je hrdina určen k posílení ohnivé pěsti atd... :D 
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited January 2019
    @Idaho
    Takže nová kampaň?
    Nech mě trochu zchladit tvé nadšení :D

    Za celou existenci značky BG, jsem si vědom pouze dvou projektů, kde by jsi nehrál za našeho starého dobrého zplozence.

    1) Bitva o Helmův žleb - Ačkoliv, tady se asi těžko dá mluvit o "kampani"
    2) Kampaň, kde hraješ za Drizzta (jméno už si nepamatuju), která snad nikdy ani nebyla pořádně dokončena a nebyla moc stabilní,

    Oba projekty jsou staré už víc než 10 let.

    Doufám, že tím nikoho neurazím (ačkoliv @Pecca je asi tak jedný koho se to týká a rozumí česky) ale dnešní modeři (napadá mě jen jediný který stále produkuje komplikované a vysoce kvalitní mody a tím je @LavaDelVortel ) jsou pouze slabý odvar toho, co kdysi bylo. Ti zkušení veteráni, kteří to s nástroji OPRAVDU uměli, už na tak starých hrách dávno nedělají.

    P.S.
    Note for LavaDelVortel. ;)
    I mentioned that you are probably the last, experienced veteran who really know all aspects of the modding for Baldur's Gate. The vast majority of new modders (including me) are mostly only a little more than amateur enthusiasts. Unfortunately, great time of Infinity engine ended long time ago. :(



  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Já bych udělal z @Edvin a Dungeon Keepera a ostatní by byli hrdinové a snažili by se dobít jeho doupě v jeskyni. ;)
    Edvin by na oplátku na ně posílal své poddané gnomy, gobliny a jiné příšery … :D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Rád bych do záznamu uvedl, že to sám považuji za nereálný projekt, jen jsem chtěl chvíli kolektivně snít :D 

    Dřív jsem se snažil "bejt spisovatelem", dneska se nedokopu k psaní a tak potřebuju občas někde popustit uzdu fantazii ...

    To je asi takový jako když si vedle tebe sedne v MHD pěkná slečna a ty přemejšlíš kde spolu budete bydlet :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:
    "To je asi takový jako když si vedle tebe sedne v MHD pěkná slečna a ty přemejšlíš kde spolu budete bydlet."
    Ok, tohle mě opravdu rozesmálo :D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak dík, že jsi mi naznačil, že bych měl bejt komik a tím zpochybnil má dosavadní karierní rozhodnutí :/ 

    :D Jinak jsem se teda jen snažil přiblížit pointu, no :D 
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Když už mluvíme o té komedii...
    Obvykle na fora podobné linky nehážu, ale tohle mě dneska fakt rozesmálo :D
    https://www.youtube.com/watch?v=4A4PlXD560w

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Si myslím, že podobný videa by měli mít vlastní segment v TV a měl by se jmenovat "výkřiky do tmy" :D 
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Fanatical nahodil doporučení co se týče D&D her na steamu - https://www.fanatical.com/en/blog/magic-dungeons-dragons-steam-pc-games-worth-checking-out?fbclid=IwAR3FRdorj73aMV-lLD17OBjc23PDpjmOasvqjwqFKGnuX19XveAH4quXLs8

    Defacto je tam pro nás zajímavé jen Tales from Candlekeep: Tomb of Annihilation - už to někdo okoštoval? 
  • FukiFuki Member Posts: 14
    Idaho said:
    Fanatical nahodil doporučení co se týče D&D her na steamu - https://www.fanatical.com/en/blog/magic-dungeons-dragons-steam-pc-games-worth-checking-out?fbclid=IwAR3FRdorj73aMV-lLD17OBjc23PDpjmOasvqjwqFKGnuX19XveAH4quXLs8

    Defacto je tam pro nás zajímavé jen Tales from Candlekeep: Tomb of Annihilation - už to někdo okoštoval? 
    Koupil jsem to v akci -50% prakticky z povinnosti, ale moc mě to nechytlo. Ohlasy to má dobré, jen mi prostě vadí ta barevná škála (proto nemám rád Divinity).
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Takže spíš vizuální problém, než obsahovej? Taky jsem pár her vzdal čistě jen kvůli vzhledu :D 
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Zdravím.
    Hlavně všechny milovníky nejen RPGamesek á la BG, ale také těch TEScroll. :-)
    Jak se vám líbí ukázky z nové hry ve stylu Skyrim?
    https://games.tiscali.cz/datum-vydani/enderal-kompletni-predelavka-skyrimu-vyjde-na-steamu-s-novym-rozsirenim-323994
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, navnadilo mě to ke koupi Skyrim... a pak jsem zjistil, že na steamu je k mání jen ta speciální edice se kterou to nejede :D

    Jinak je to teda zajímavý a hádám, že to vzniklo na podporu prodeje původní hry přičemž se tak někomu umožnilo blísknout se svýma game-makking schopnostma. To se mi líbí
Sign In or Register to comment.