Skip to content

Baldur's Gate: Enhanced Edition - pierwsze wrażenia!

12346

Comments

  • halerzhalerz Member Posts: 7
    Może taka makabryczna zabawa autorów? Zapłaciłeś to teraz ułóż sobie puzzle? ;) U mnie wszystko działa jak należy, ale co z tego...
    Grieg
  • AlukinAlukin Member Posts: 6
    dziś zainstalowałem no i error na start. Bez paniki chwile poszukałem na forum. W dziale Best of... opisane są problemy które mogą wystąpić. Ściągnąłem jakąś bibliotekę Openad coś tam zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej itd. Gra nie odpala się za każdym razem czasami jest biały kwadrat na czarnym tle. Mimo to nie to jest najgorsze. Najgorsza jest uboga zawartość BG EE. Brak portretów z 2 części gry (podobno gdzieś są.....ta.....) i to menu, mogliby dać z 2 części BG. Trochę bugów jest ale nić nad czym można by płakać, czekajmy na patha. Przybliżanie ekranu super sprawa nie rozumiem płaczu na forum o te piksele. Polska wersja na 5, gratuluje. Ogólnie ludzie wieszają psy na wydawcach nie wiem dlaczego. Trochę trzeba poczytać i działa wszystko. Osobiście to mi wystarczy ze mogę pograć w BG na win7 i czarownikiem (moja ulubiona klasa) reszta to miły dodatek. Czekam na poprawki.. Pozdrowienia
    cherrycoke2lGrieg
  • WybranWybran Member Posts: 162
    W 1999 niczego nie musiałem czytać (nawet nie było takiej możliwości) a wszystko działało... Nie ma to jak naprawić parę nieszkodliwych bugów, pozmieniać interface oraz dodać trochę badziewia kosztem spier#@£$nia działania gry.
    Pierwsze wrażenia po zmuszeniu produkcji do umownej funkcjonalności? To bardziej przypomina projekt zaliczeniowy studentów informatyki niż komercyjny produkt. Od lat gram w serię Total War dlatego wiem czym są potężne, świetnie zrobione mody, niestety Enhanced Edition Overchuj Games jak narazie wypada blado w porównaniu z czymkolwiek stworzonym przez fanów.
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z winy wydawcy dopieszczona przez ochotników polonizacja została sprowadzona do tego samego gównianego poziomu. U mnie są czcionki różnej wielkości ale czytałem też o problemach z polskimi znakami.
    Jak ktoś jest zadowolony i chwali Beamdog to chyba gra w Baldura pierwszy raz. Tylko brak zezwolenia na modyfikowanie treści fabuły uratował całość bo to dalej ta sama świetna historia.
    halerzMichal
  • Warek555Warek555 Member Posts: 2
    Ogólnie w tym roku czekałem na dwie premiery, Diablo 3 gdzie okazało się porażką. Teraz czas na Baldur's Gate EE. Przyznam od początku iż miesiąc po premierze BG zobaczyłem ją u kolegii a potem grałem na demo i radość co nie miała nawet była. Dopiero potem miałem pełną wersje. Diablo 2, Warcraft 3 i BG seria do tych gier wracam.
    Patrzę na forum Polskie i Angielskie. Odnoszę wrażenie że wystarczyło iż betatester poprostu przeszedł BG : EE tylko raz w miarę dokładnie i wyłapałby masę błędów.
    Ogólnie grafikę lepszą pomijam, BGT i TuTu załatwiał sprawe.
    Wkurzające u mnie jest iż muszę przybliżać widok zawsze wraz z nowym terenem :/
    To co zauważyłem dodali do głównej gry, 3 postacie i lokacje zwiazane z tymi NPC.
    Co jeszcze? Nic :/ Reszta to jak dodawanie zwykłego cukru do pączka, który już ma wiele cukru pudru.

    Plusy:
    -Nadzieja że znów pogram w tą świetną grę (ostatni raz rok temu grałem)
    -Może okrojony kod i "łatwość" dla modderów spowoduje iż to właśnie BG:EE kupi się dla tych modów
    -Kupiłem gdyż "wiem iż przyczynię się nieco w powstanie" BG2EE i >>>BG3<<<

    Minusy:
    -Nie chce grać w tą grę teraz, masa błędów powoduję iż nie chce się zrazić jak do Diablo 3. Jak dla mnie nie da się grać by była przyjemność
    -Mogli dodać takie rzeczy jak: Uratowaliśmy z Minskiem na czele jego Dynaheir, szkoda że Boo choć nie rozpoczął rozmowy z Dynaheir jak się czuję, że Minsc powie że jej nic nie zagraża. A on stoi jak słup. Dodało by to realności, w końcu "zdobyliśmy" Twierdze Gnolli.
    -Dla mnie zmiany praktycznie żadne
    -Aha Minus , durne podświetlenia postaci, ileż to ja magiem zamiast castować czar to kliknołem źle i on poprostu szedł w okolice wroga
    halerz
  • XortasXortas Member Posts: 4
    Hej,
    czy ktoś trafił na jakieś pobugowane questy? Zrobiłem ten z oczyszczeniem domu Landrin z pająków i nie było żadnych ciał do zebrania. Nie pamietam jak to było z questem w dawnej wersji.. W każdym razie pozabijałem pająki, oddałem jej przedmioty z domu, a quest dalej wisi niedokonczony.

    Ps. W środę dostałem piany, kiedy po godzinie czekania wyczytałem na forum, że launcher sam się nie odświeża i trzeba kliknąć preload completed :P
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    U mnie były jak należy może trzeba było użyć [tab] w środku po ich zabiciu to wyświetlą się wszystkie leżące na ziemi rzeczy (można wziąć tylko jednego martwego pająka zwłoki)
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    W dziale BG:EE bugi jest zgłoszone mnóstwo questów które nie przenoszą się do zakładki "done" po wykonaniu i ten quest jest jednym z nich
  • sahardimasahardima Member Posts: 17
    Przebiłam się przez ogrom tekstu tego topiku i się zmartwiłam. Chyba nie opłaci się wybrać sobie BG EE na imieninowy prezent. Można jeszcze poczekać na jakieś łatki, zobaczymy.
  • XortasXortas Member Posts: 4
    edited December 2012
    Grieg said:

    U mnie były jak należy może trzeba było użyć [tab] w środku po ich zabiciu to wyświetlą się wszystkie leżące na ziemi rzeczy (można wziąć tylko jednego martwego pająka zwłoki)

    O wróce tam i sprawdzę.
    M6k3 said:

    W dziale BG:EE bugi jest zgłoszone mnóstwo questów które nie przenoszą się do zakładki "done" po wykonaniu i ten quest jest jednym z nich

    Tylko kwestia taka, że expa dostałem tylko za buty i wino.

    Dzięki za odpowiedzi (:

  • cytryncytryn Member Posts: 39
    gra solo bardzo przyjemnie, nie na trafiłem na jakieś mega irytujące błędy, większość idzie przejść z przymrużeniem oka, szybko powinni się też myślę z nimi uporać przez patche (dopiero jestem w obozie bandytów więc może dalej coś jest gorzej)
    stary dobry baldur, że tak powiem, po raz pierwszy gram angielską wersję i jak dla mnie rewelacja, chociaż głoś Kagain'a dużo lepszy Polski :D nie miałem też problemów z instalacją/ściągnięciem czy uruchomieniem gry nie wiem może szczęście

    duży minus jednak za grę po sieci, nie wiem czy byłem naiwny czy nie doczytałem, ale myślałem że będzie jakiś ich serw gdzie po prostu łączymy się się z znajomymi ktoś zakłada reszta daje join i śmiga, duże rozczarowanie, ip connect nie działa hamachi nie działa to tego przy próbach łączenia gra się wysypuje i z tego co czytam dużo ludzi tak ma
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @cytryn Gra solo to chyba najmniej potencjalnych bugów, tak mi się zdaje.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Mi również części questó nie przenosi do zakładki "done".
  • XortasXortas Member Posts: 4
    Zwłok pająka jak nie było tak nie ma dalej. Chyba odczekam troche czasu, kilka patchy i zaczne od nowa.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    @Xortas
    Nie musisz zaczynać od nowa wystarczy:
    Documenty\Baldur's Gate - Enhanced Edition\ w folderze powinien być plik baldur.ini jak go edytujesz dodaj linię:
    'Program Options', 'Debug Mode', '1', (gdzieś pomiędzy resztą wierszy żeby wyglądało analogicznie jak reszta pliku)

    w trakcie gry naciśnij: [ctrl]+[spacja] i wpisz: CLUAConsole:CreateItem("MISC60")
    (wielkość liter zdaje się, że ma znaczenie)
    powinieneś dzięki temu dostać brakujący przedmiot i zakończyć zadanie:]

    A w razie czego przyda się na zaś gdybyś znowu jakiś przedmiot zgubił/nie dostał. to tylko znowu ctrl+spacja i zmieniasz naswę w cudzysłowiu na inny przedmiot

    Misie udało buty i winko i zwłoczki i wszystkie wpisy przeniosły sie do wykonanych zadań, więc generalnie powinno to to działać jak już będziesz mieć przedmiot

    Edit: jakbyś potrzebował starą listę przedmiotów:
    http://news.softpedia.com/news/Baldur-039-s-Gate-Cheats-Item-Name-List-PC-72610.shtml
    WybranXortas
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @nme
    Zwłaszcza, że dzisiaj naprawili jedyny duży problem jaki do tej pory misie zdażyło napotkać (znikający kursor) więc wszystko pięknie śmiga (mam nadzieję, że Ci którym nie działa nie zjedzą mnie po tych słowach)
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited December 2012
    Nie zjemy :) Z tego co widzę, to Overhaul będzie miał mnóstwo roboty. Niektóre błędy powtarzają się u wielu osób, ale mnóstwo jest takich błędów co występują pojedynczo. I to zajmie chyba najwięcej czasu. Dlatego nie liczę, że BG2:EE wyjdzie w 2013. Mieli ekipe podzielić na dwie części (do wspierania BG:EE i tworzenia BG2:EE) ale będą potrzebowali wszystkich osób przy jedynce. Czuję się ogólnie strasznie oszukany, bo beta testerom się zwykle płaci za ich robotę, a my musieliśmy jeszcze zapłacić za to, że możemy pograć w niedokończony produkt.
    Lucky
  • AlukinAlukin Member Posts: 6
    Napotkałem uciążliwy błąd. Jakiś krasnolud którego wywaliłem z pt ciągle rozpoczyna dialog jak tylko go zobaczę. Naprawdę wkurzające. W BG grałem po raz pierwszy w 2000 r i jak wielu fanów przechodziłem całą sagę kilka razy. Nigdy nie miałem podobnych bugów. Quest z pająkami mi zaliczyło ale zwłoki pająka nadal mam w ekwipunku. Na modach nie grałem ale zastanawiam się czy nie wgrać sagi baldura i nie zainstalować tych modów. Jest jakiś temat na tym forum o nich? Jak nie to może tu napiszecie jakie mody i co zmieniają. Interesuje mnie rozdzielczość i czy będę mógł grać czarownikiem. Dzięki. Jeszcze jedno, jedynym plusem powstania enhanced edition jest uruchomienie tego forum. Pozdrawiam
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    edited December 2012
    @nme, a wiesz kiedy opublikowano na stronie Beamdoga info o braku supportu kart Intela? W dzień premiery gry, parę miesięcy po tym jak kupa ludzi zrobiła pre-ordera po obietnicach dostosowania gry do współczesnego sprzętu i systemów. Więc tak, powinni przepraszać ;)
    viadernme
  • fridekfridek Member Posts: 113
    Alukin, porozmawiaj z tą babka ponownie. Ja musiałem z nią rozmawiać trzy razy, raz na każdy item - buty wino pająk.
  • XortasXortas Member Posts: 4
    edited December 2012
    @Grieg
    Wielkie dzięki, zaraz sprawdzę to :)
    ps. Pomoglo, dzięki raz jeszcze!
    Post edited by Xortas on
  • azerus93azerus93 Member Posts: 2
    Osobiście pozytywnie oceniam najnowszą odsłonę BG. Po przeczytaniu kilku postów na forum, myślałem, że przez uciążliwe bugi nie będę mógł pograć na weekend, a tutaj okazuje się, że nie jest tak źle jak niektórzy piszą. Co prawda może to być kwestia konfiguracji sprzętowej, ale u mnie gra działa szybko(stałe 30 fps) i w miarę stabilnie. Kilka moich spostrzeżeń:
    Plusy:
    - bardzo klimatyczna muzyka w grze, zarówno nowe ścieżki jak i przerobione stare
    - nowe efekty czarów
    - silnik z BG2
    - to cały czas stary dobry Baldur's Gate
    - bez problemu działa w rozdzielczości 1920x1200

    Minusy:
    - problemy z grą na niektórych konfiguracjach (w teorii mieli poprawić kompatybilność, wyszło jak wyszło)
    - bugi i niedoróbki (poprawili 400 tworząc chyba jeszcze więcej :) )
    - trochę mało tej nowej zawartości
    - skandaliczne podejście do polskich graczy ( gdzie polskie głosy?)

    Powinienem teraz równo zjechać twórców gry za wypuszczenie nieukończonego produktu... ale nie zrobię tego. Pomimo tych wszystkich wad, gra ma olbrzymi potencjał i grało mi się w nią bardzo przyjemnie. Nie wiem jak Wy, ale ja widząc zmiany w Infinity Engine, nowe ręcznie rysowane lokacje, nową muzykę aż nie mogę się doczekać kolejnej gry na Infinity Engine (np. IWD 3) stworzonej przez ten sam zespół.

    PS. Moja pozytywna ocena gry może wynikać z faktu, że nigdy nie instalowałem żadnych modów poprawiających grafikę w pierwszej części Baldura.
    SluaghRadnon
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Patrząc na listę bugów długo zajmie im naprawa. Ja póki co nadal mam na SB X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro problem z dźwiękiem. Tzn. dźwięk jest ale czasami jakby jakieś zakłócenia, nagle jakieś charczenie takie, że uszy mogą popękać. Na grę to nie pozwala, może i dobrze bo inne bugi mnie nie drzaźnią.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Sikorsky to Ci może pomóc jeśli chodzi o dźwięk w linku w podpunkcie C:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/8405/read-before-posting-master-technical-faq#p1
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited December 2012
    Ja mam kartę od Audiotraka i żadnych problemów. Kurde z tego co ostatnio słyszę/czytam (nie tylko tu), to im nowsze karty dźwiękowe od Creative'a tym więcej jest z nimi problemów. Dobrze, że przesiadłem się na coś innego...

    Kiedyś posiadałem X-Fi XtremeMusic, był to jeden z trzech pierwszych modeli X-Fi od Ceative i nie było z nim absolutnie żadnych problemów przez ponad 5 lat (do wymiany zmusił mnie brak złącza PCI na płycie głównej).
    Post edited by ireniqs on
  • fridekfridek Member Posts: 113
    jestem strasznie zawiedziony nowościami, a wręcz ich brakiem :| reszta jest tak samo genialna jak na starym baldurze. Tak więc czekam na mody - może one wniosą coś więcej. :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nie wiedziałem, że startowo gra ma ustawioną trudność na niską, a nie na neutralną z BG. Dlatego punkty życia maksymalnie się losowały :/
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Lucky – weź pod uwagę, że CDP przetłumaczył poziomy trudności o jeden stopień łątwiej niż było w oryginale. My to oczywiście zostawiliśmy :) W każdym razie, ten „łatwy” to w wersji anglojęzycznej „normalny”.
    Grieg
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    edited December 2012
    A nasz stary normalny to dzisiejszy "z Baldur's Gate 1"?
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    @Alukin, http://forum.baldursgate.com/discussion/8533/polskie-mody-warte-instalacji - tu masz temat odnośnie modów.
    Co do rozdzielczości to EE działa w natywnej wyświetlacza (więc nie trzeba nic zmieniać), a czarownik wszedł razem z zaimportowanymi zasadami z BG2 - do tych rzeczy nie potrzebujesz już modów.
Sign In or Register to comment.