Skip to content

Off Topic

13468932

Comments

  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin‌
    To je slušné, o důvod víc si to nechat na podzim/zimu.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Hm, co je potřeba za software k rozjetí BG2EE? Nahrál jsem si zálohu z disku, u jedničky stačilo doinstalovat openall, ale 2jka hazí chybu (jen odkaz na crash report v .dmp), řekl bych, že mi chybí jen nějakej balíček či directx (čisté win)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Huh, no BG má tak nehorázně nízké naroky, že nemám tušení co by to mohlo být. :-)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    To jsi mi teda pomohl :D To asi pak budu muset stáhnout znova z beamdogu - pokud si dobře pamatuju, tak to stahovalo i potřebné programy/drivery, ne? :)
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Effiny said:

    proklínám vás, letní slevy!!

    Jestli myslis slevy na Steamu, tak to se pridam. Taky jsem pokupoval docela dost her, kdyz meli slevu -75% a tak a ted nevim, jestli se k nim vubec dostanu. :-)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    @Southpaw Jo, jo...Steam a GOG. Já jsem spokojená, že ty hry vlastním. Ani je nehraju, jen si libuju, že je mám na ploše. :-D Hehehe...
    Southpaw
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Dudo said:
    Projekt sleduju už dlouho, vypadá to výborně... :-) Ale do bety bych nešel, vždycky je lepší si radši chvilku počkat, až to autoři vychytají a pak si to parádně užít... :-)
  • DudoDudo Member Posts: 361

    Dudo said:
    Projekt sleduju už dlouho, vypadá to výborně... :-) Ale do bety bych nešel, vždycky je lepší si radši chvilku počkat, až to autoři vychytají a pak si to parádně užít... :-)
    ano, mas pravdu, ja si pockam aj na cestinu. teda dufam, ze to prekladat niekto bude : )
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Taky už sleduju Pillars of eternity dlouho, ale zatím se mi moc nezdají ty pohyby postav...
    Připadají mi nějak křečovité.

    Když to srovnám se stařičkým Planescape tormentem, tak mi přijde, že tam byly pohyby plynulejší.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited July 2014
    Jako s high res patchem vypada pst imho paradne
    Edvin
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Je tu někdo kdo četl Malazskou Knihu padlých od Stevena Eriksona?
  • tatoktatok Member Posts: 174
    edited July 2014
    @irendie
    Právě jsem rozečetl Lovce kostí. Skvělá série.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    @irendie Mám už několik let rozečtenou první knihu této série. Vůbec mi to nesedí...

  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Effiny‌ - ono to chce 1. knížku dočíst. Zezačátku je v tom pěknej maglajs, ale když se dostaneš do cca 70% tak to začne bjt i celkem pochopitelný. Natož když to člověk čte celý už víckrát...
    Dle mýho nej fantasy série co jsem kdy dostal do ruky. Propracovanej svět do nejmenších detailů (i když bz přečtení všeho co Esselmont a Erikson o Malazu napsali je to v některejch chvílích nepochopitelnej svět), postavy naprosto promyšlený, a narozdíl od GRRM když už postava umře tak se s ní člověk do tý doby stihne tak ztotožnit že ho to alespoň nějak zasáhne a neni to jen obyčejná další mrtvola na cestě k zakončení.
    Např. smrt Whiskeyjacka, poslední smrt Toca mladšího ale i třeba hned ze začátku smrt Besany...

    Tak, snad se tu najde něko s kym budu moct nějakou chvíli debatovat ;)
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Přesně tak, Malazu se musí dát šance. Složitější než první díl mi ale přišla dvojka - Dům mrtvých. Nový kontinent, většina nových postav, jiné kultury a všechno kolem mi přišlo trošku složitější. Pak když se člověk zorientuje, zjistí, že je to naprosto úchvatně vymyšlený a popsaný svět.

    @irendie

    Whiskeyjack :( To jsem byl pekelně nasraný.
    Srovnání s GRRM je na místě, Píseň ledu a ohně je skvělá, o tom žádná, ale naštvaly mě tam prakticky jen tři smrťáky -
    Krvavá svatba, Jon Sníh a Eddard Stark
    . V Malazu je to každá a nezáleží na tom, kolik stránek je o ní napsané.
    Jinak z těch pěti knih co jsem zatím přečetl jsem si dost oblíbil Tehola Beddikta, velice vtipná postava. A to nemluvím o jeho sluhovi :) Další oblíbenci jsou Rychlej Ben, Šumař, Whiskeyjack a celkově Paliči mostů.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @tatok‌
    Tehol je skvělej :D Hlavně v posledních 3 dílech je to jedna z posledních postav která má náladu na vtípky (ale nbudu spoilerovat, k tomu se dočteš).
    Rychlej Ben je skvělej. Tajemnej, chytrej a mocnej. V The Kharkanass Trilogy se o něm dá dozvědět i něco z jeho "mládí" ale i tak stále zůstává tajemnej.
    Šumař nemá chybu, a jak se na scéně objeví Křovák tak je tahle dvojka sapérů skvělá.
    Whiskeyjack... Ten je skvělej. Ale ocenil bych knížku o Paličích mostů ještě za dob císaře.

    Samozřejmě pak je můj oblíbenec Paran, Apsalar, Kalam, Anomander a Kruppe (ten je skvělej :D).
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @irendie
    Ano! Ještě Kruppe patří mezi nejoblíbenější :D

    Jinak který díl se ti líbí nejvíc? Bylo mi řečeno že trojka, šestka a sedmička jsou nejlepší, tak jsem zvědavý :) Z toho co jsem přečetl bych zatím vyzdvihnul trojku, ta byla úplně bombová, a pětku - Leder jsem si docela oblíbil a jsem zvědavý jak se to tam vyvrbí. Tiste Edur mi přijdou zatím jako docela svině :D
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @tatok‌
    Ještě sem v těch postavách zapomněl na Geslera, Bouřliváka a Karsu (Karsa j prostě takovej barbar Conan v relaističtější podobě).
    Za nejlepší díl... To je hodně těžký, protože v každym je něco skvělýho, ale poslední 3 díly (ve kterejch vrcholí příběh) se mi zdaj hodně dobrý. Sice už je tam míň věcí k zasmání (když tam ale něco je tak se člověk může potrhat) a na člověka z vývoj situace téměř padaj deprese ale jsou skvěle napsaný, a nádherně to uzavíraj. Pak se mě ještě hodně líbila 5ka - zezačátku mě mrzelo že tam nbudu mit Kalama, Šumaře a spol. ale Tehol to vynahradil :D
    Samozřejmě knížka povídek o Bauchelainoj a Korbelu Špičákovi je taky skvělá (Potoky krve - 3 povídky v jedný knížce) - boží černej a morbidní humor (scéna kde na lodi přijde námořník za ostatníma a ukazuje jim že zatimco spal tak mu někdo uřiznul ucho, a o 4 stránky dál Korbel nahazující vlasec do vody a za návnadu má lidský ucho :D V knížce je to sic lepší ale neodolal jsme to zkráceně napsat).

    V celý sérii mě nejvíc berou vždycky neštěstí postav (Whiskeyjackovo koleno a další...) kvůli kterejm většinou umřou... Ale je to tak jako v normálnim životě - ne vždycky všechno vyjde na 100%.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mně nesedí styl, jakým je to psané. Mám ráda údernost a stručnost (nejlépe splatterpunk), takže proto miluju Kulhánka, Kopřivu, Larryho Correiu, Stephena Kinga...No, King teda moc stručnej není, ale i tak je neskutečně čtivej. Začala jsem opět číst všechny knihy od Thomase Harrise a zase si to pěkně užívám. Nevím, proč lidi tak nadávají na Červeného draka, je to fantastická kniha.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Effiny - Máš-li radši údernější styl psaní tak to je samozřejmý že MKP neni pro tebe... Četlas Hustej nářez od Kotlety?
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @irendie
    Ty vedlejší série plánuju taky, jak povídky, tak Esslemontovu Malazskou Říši. Ale to bude až za dlouho, stihnu tak jednu knížku měsíčně, zvlášť teďka v létě. V zimě to snad bude rychlejší :D A doufám že to všechno vyjde postupně češtině.

    Karsa je zajímavý, ze začátku mi trochu vadilo jeho chování (nebo spíš kmenová výchova či jak to nazvat), ale nakonec jsem si ho také oblíbil. Musel chlapec nejdřív prokouknout :)

    Mimo legendárních Paličů mostů se mi celkově líbí ti vojáci a postavičky v armádách - např. i 14. armáda je plná povedených charakterů :)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    irendie said:

    @Effiny - Máš-li radši údernější styl psaní tak to je samozřejmý že MKP neni pro tebe... Četlas Hustej nářez od Kotlety?

    Samozřejmě, i Perunovu krev. ;-) Ale Kotleťák je ještě nevypsanej. Až tak odvařená jsem z jeho knih nebyla. Čím jsem starší, tím víc tíhnu ke Kopřivovi. Kulhas je útlocitnej. :-D
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mimochodem, kdo máte rádi Guillerma del Tora (já jeho tvorbu miluju), nenechte si ujít seriál Strain. Je podle knih Zhoubný kmen, na ty se teprve chystám. Pilot seriálu se mi líbil strašně moc, určitě doporučuju všem, kdo mají rádi temné a nevšední pojetí upírů.
  • sarethsareth Member Posts: 54
    Páni toto bude pecka. Stačilo mi keď som uvidel ten kurzor myši z BG a už som vedel, že to bude skvelé.

    Pillars of Ethernity gameplay:
    tatok
  • JeffJeff Member Posts: 18
    sareth said:

    Páni toto bude pecka. Stačilo mi keď som uvidel ten kurzor myši z BG a už som vedel, že to bude skvelé.

    Pillars of Ethernity gameplay:

    Tohle bude nejlepší hra ever!

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014
    Jeff said:

    sareth said:

    Páni toto bude pecka. Stačilo mi keď som uvidel ten kurzor myši z BG a už som vedel, že to bude skvelé.

    Pillars of Ethernity gameplay:

    Tohle bude nejlepší hra ever!

    A já budu hnidopich a nebudu s vámi souhlasit :-)
    Abych řekl pravdu, tak ten gameplay trochu ochladil moje nadšení...

    - Might místo Strength ( bez komentáře )
    - Žádné romance ( bylo to tam řečeno )
    - Postavy se po boji ihned vyléčí ( wtf ? )
    - Postavy nemohou zemřít ( WTF ?! )
    - Animace pohybu stále není dost plynulá
    - Systém "vytvoř si sám celou svou družinu"
    - Jenom 8 společníků ( na tento typ hry to není nijak moc )
    - Postavy mají zbraně pořád v rukou ( mimo boj by je mohli schovávat )


    Obávám se, aby pod pozlátkem "oldschool rpg" tajně nekuchtili další komerční kravinu.
    Post edited by Edvin on
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    Mě se zase líbí, že hra nebude mít romance. Už jsem jich dost přesycenej jak jsou úplně všude a tak jsem zvědavej na hru která chce akcentovat jiné vztahy v družině.
    Kail
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Hm, mě to příjde spíš jako taková diablovka :P
    Edvin
  • JeffJeff Member Posts: 18
    Já sem rád, že bude alespoň něco. Furt lepší než drátem do voka. :P
Sign In or Register to comment.