Skip to content

Off Topic

1679111232

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2014
    Jinde ale bylo zase zmíněné, že ho všichni považovali za Riva, podle jeho přízvuku.
    Tuším že jsem taky zahlédl něco o tom, že zkouška trav je velmi traumatizující a očividně to Geraldovi trochu pomotalo paměť (nebylo to naposledy :D) protože tvrdil, že si ze svého dětství nic nepamatuje. Jako dítě možná s matkou žil někde v Rivii.
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    edited September 2014
    Fotřík myslím nebyl rytíř, ale zbojník, nebo tak něco. A matka ho odnesla brzo po narození.

    tady je článek, nechce se mi to přepisovat a překládat:

    Despite his name, Geralt does not come from Rivia: he grew up in the witchers' keep of Kaer Morhen in the realm of Kaedwen. In the interest of appearing more trustworthy to potential clients, young witchers were encouraged to make up surnames for themselves by master Vesemir. As his first choice, Geralt chose "Geralt Roger Eric du Haute-Bellegarde", but this choice was dismissed by Vesemir as silly and pretentious, so "Geralt" was all that remained, this name was chosen by Visenna (his mother). "Of Rivia" was a more practical alternative, and Geralt even went so far as to adopt a Rivian accent to appear more authentic.

    Later, Queen Meve of Lyria knighted him for his valour in the Battle for the Bridge on the Yaruga conferring on him the formal title "of Rivia", which amused him. He is, therefore, a knight of Lyria, and not a commoner.

    takže přízvuk přijal, tak proto
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Tak tak, mám za to, že i v povídkách nebo románech je zmínka o tom, že Geralt trávil dlouhý čas v Kaer Morhen učením se správného přízvuku.:-)
  • KivanKivan Member Posts: 159
    V první povídce je uvedeno, že Korin byl zchudlý rytíř. Nevybavím si, jestli tak o sobě mluví před Visennou, nebo jestli ho tak popisuje autor.
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    Našel jsem tohle, tak si to asi pamatuju správně :)

    Setkáváme se s ním v prologu knihy Poslední přání v povídce nazvané "Cesta, z níž není návratu". Je popisovaný jako vysoký muž se světlými vlasy, modrýma očima, oválnou tváří, hranatou bradou a pěknými zuby. Oplývá osobitým humorem. Opasek s mečem měl sepnutý sponou ve tvaru dračí hlavy.

    Sám sebe nazývá zlodějem, lapkou a námezdníkem. Rád se rve a je mu jedno s kým. Je dobrý v boji s mečem. Díky své schopnosti včas odhadnout, kdy je třeba utéct a kdy ne, kterou s léty dotáhl téměř k dokonalosti, je lidmi často nazýván hrdinou.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Cituju Korina: "Ha, pomyslím si, klasická situace se mi naskytla. Nemá-li babka sklerózu a má-li všech pět po hromadě, třebas to mně, chudému rytíři, něco vynese. Skloním se a nastavím ucho jako hlupák. No, nemít takový postřeh, dostal bych nožem přímo přes ohryzek...."
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    je pravda, že se to nevylučuje :) chudí rytíři se stávali lapky a zbojníky.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2014
    Malá reklama:

    Tento víkend, stejně jako poslední 4 roky, opět přednáším na ostravském Manifestu.
    ( http://manifest.ostravstiotaku.cz )

    Jestli budete mít cestu kolem, tak se zastavte, zatím se tam každoročně potkávám jen s christofem.

    P.S.
    Já jsem znám třema věcma
    1) Výrazný medailon
    2) Svými na zakázku vyrobenými Lenonkami
    3) Bezednou zásobou superkyselých žvýkaček, které jen málokdo udrží v ústech.
    Nikdo neví odkud je beru (a zůstane to tak) ale patro vám začne krvácet zhruba po čtvrtém nebo pátém kousku.
    Tentokrát jich na Manifest vezmu opravdu hodně...
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    ...a ten medailon vypada jako?
    (Mam nejake stare kamarady v ostravsku jeste z casu dunaonline a nekteri jsou jeste stale aktivni ve fantasy/scifi branzi)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2014
    Southpaw said:

    ...a ten medailon vypada jako?

    image
    Hlava řecké Medůsy.
    Hodně podobný motiv jako tohle, ale stříbrnočerná varianta.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Hlava recke medusy, tak to Te zel asi neznam :-)
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    Jo už v listopadu by mohla vyjít v češtině nová knížka s Geraltem (článek už je pěkně starej).
    http://www.lidovky.cz/zaklinac-geralt-je-zpet-sapkowski-napsal-dalsi-roman-pce-/kultura.aspx?c=A131025_140853_ln_kultura_mc
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    mimo zaklínače, udělal jsem si novou postavu Artemise, tak mám otázku, bojoval s krátkým mečem a dýkou, nebo měl 2 krátké meče, nebo dlouhý meč? I když u něj (spoiler) se to v průběhu století měnilo :D
  • JeffJeff Member Posts: 18
    http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Artemis_Entreri

    Artemis specialized in a two-weapon fighting style with the use of a dagger and a sword, equaling Drizzt in fighting capability. He generally wielded his jeweled dagger as a main-gauche in his left hand with a sword or saber in his right.

    :-)
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    Jeff said:

    http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Artemis_Entreri

    Artemis specialized in a two-weapon fighting style with the use of a dagger and a sword, equaling Drizzt in fighting capability. He generally wielded his jeweled dagger as a main-gauche in his left hand with a sword or saber in his right.

    :-)

    díky :)

  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    Koukal jsem na potvory v EE keeperu a našel jsem tam Artemise :D a pak jsem zjistil, že měl být původně s Bohdi :/ zas jsem něco zjistil co už vědí všichni dávno.

    Btw. Kdo už má předplaceného Witchera 3? Na gogu je za slušnou cenu plus sleva za předchozí díly.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2014

    Koukal jsem na potvory v EE keeperu a našel jsem tam Artemise :D a pak jsem zjistil, že měl být původně s Bohdi :/ zas jsem něco zjistil co už vědí všichni dávno.

    Nic nového, Unfinished Business ho vrací zpátky do hry. :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Sakra, AndreaColombo dal výpověď. :-(
    To by v budoucnu mohlo věci HODNĚ zkomplikovat.
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    ?? Jakto? (vím, blbá otázka)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Vzhledem k tomu, že patch pro BG2 už je skoro v beta testování, tak už se asi soustředí na to rozšíření BG1, protože přidávají mraky textů.
  • sarethsareth Member Posts: 54
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Nehraje někdo Legend of Grimrock 2? Jediná nová hra po dlouhé době, která mne fakt zaujala. Navíc mám při ní trochu schizofrenní pocity - sice si piplám postavy a bojím se o ně, ale na druhou stranu jako bývalý pán jeskyně dračího doupěte pociťuju zvrácenou radost, když vidím, jak tamní Pán Ostrova týrá nebohé dobrodruhy směsicí pastí, logických hádanek a nestvůr:)
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Zdravím, po delší době jsem zde opět na fóru a plánuji po čase hrát BG1EE. Chci se zeptat na to, jak se dá vlastně využít Rasaad jako mnich? Nikdy jsem za mnicha nehrál, ani jej neměl v partě, tak bych chtěl vědět, v čem je vlastně dobrej? Díky. :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2014
    @Xavik
    Mnich je prvních pár lvl silný (cca lvl 1-5, než se sežene pořádná výbava) pak je delší dobu slabší a kolem lvl 15 už je docela decentní. Jeho problém je, že je neuvěřitelně závislý na statech a výbavě (jo a fakt nesnáším, že na mnichy nefunguje kouzlo spěch a vylepšený spěch). Navíc, jeho pěsti mohou dosáhnout maximálně očarování +4, takže na nejsilnější zbraně z ToB (které proráží imunitu proti magickým zbraním) mít nikdy nebude.
    Post edited by Edvin on
  • XavikXavik Member Posts: 89
    edited November 2014
    Edvin said:

    @Xavik
    Mnich je prvních pár lvl silný (cca lvl 1-5, než se sežene pořádná výbava) pak je delší dobu slabší a kolem lvl 15 už je docela decentní. Jeho problém je, že je neuvěřitelně závislý na statech a výbavě (jo a fakt nesnáším, že na mnichy nefunguje kouzlo spěch a vylepšený spěch). Navíc, jeho pěsti mohou dosáhnout maximálně očarování +4, takže na nejsilnější zbraně z ToB (které proráží imunitu proti magickým zbraním) mít nikdy nebude.

    To chápu, ale on mně přijde celkem k ničemu, protože mi furt umírá, respektive hodně mu nepřátelé ubírají. To nejde ta jeho obrana nějak zlepšit, aby mi tak furt nechcípal?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Chrániče obrany, prstýnek ochrany + ty jeho boty = relativně obstojná obrana.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Edvin said:

    Chrániče obrany, prstýnek ochrany + ty jeho boty = relativně obstojná obrana.

    Jo, to vím, ale i tak mně strašně umírá. To je fuk už. :D No a když už jsme u toho, co je nejlepší dát Rasaadovi do rukou za zbraň?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Xavik said:

    Edvin said:

    Chrániče obrany, prstýnek ochrany + ty jeho boty = relativně obstojná obrana.

    Jo, to vím, ale i tak mně strašně umírá. To je fuk už. :D No a když už jsme u toho, co je nejlepší dát Rasaadovi do rukou za zbraň?
    Hahahaha, to myslíš vážně? :D
    Mniši nepoužívají zbraně, pěsti jsou jejich zbraně a je hloupost dávat jim něco jiného.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo, přesně to jsem si myslel... dokud jsem mu nedal do ruky katanu (na kterou má bodík) a neměl tak hned lepší thaco i dmg = teď je použitelnej. Možná na těch vyšších lvlech jo, ale po startu těma svejma pěstičkama vůbec nedává, netrefí se a ještě má mizerný ac...
    Jinak Xaviku ja to vyřešil tak, že dostal do ruky prak :D
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Edvin said:

    Xavik said:

    Edvin said:

    Chrániče obrany, prstýnek ochrany + ty jeho boty = relativně obstojná obrana.

    Jo, to vím, ale i tak mně strašně umírá. To je fuk už. :D No a když už jsme u toho, co je nejlepší dát Rasaadovi do rukou za zbraň?
    Hahahaha, to myslíš vážně? :D
    Mniši nepoužívají zbraně, pěsti jsou jejich zbraně a je hloupost dávat jim něco jiného.
    To je přesně ono, ano, myslel jsem to vážně, vím, že má používat pěsti, ale mně takhle přijde naprosto k ničemu. :) Proto se ptám, abych věděl, jak to je.
Sign In or Register to comment.