Skip to content

Off Topic

191012141532

Comments

  • KivanKivan Member Posts: 159
    Idaho: tak to už by u nás následky mělo :) a prošlo ti to? Naše postavy dělaly skoro všechno společně. Ne, že by o sebe měly starost, ale aby náhodou někdo nenašel poklad a nenechal si ho pro sebe. Nejvíc to schytával náš zákonně dobrý čaroděj. často se někam teleportoval, aby bojoval se zlem a neriskoval zbytečně naše životy. Jakmile se vrátil, neslyšel od nás "děkujem", "jsi v pořádku?" nebo "co jsi tam viděl?", ale "tak hned obrať kapsy" a naštěstí neslyšel, jak ho pomlouváme, když byl pryč :smile:

    Jinak u Pillars jsem se nevyjádřil v jednom bodě přesně. třeba útočné číslo se dá lehce zjistit, ale dál už se vágně vysvětluje, že čím víc se kladně liší od obrany nepřítele, tím větší je šance na kritický úder apod. Ale jenom tímhle způsobem v náznacích a takových případů je tam mnohem víc. "hody" na útoky a sesílání kouzel mají taky pro mně poměrně záhadný mechanismus a mám podezření, že počítač tu náhodu řeší nějak divně. Ale tím neříkám, že je to špatná hra, za mně 7/10. Na doplňující obsah jsem zvědavý.
    Nejmocnější plošná kouzla má podle mně druid. Zloděje neposílám do čela, střílí zdálky z luku. Proto nejvíc "zářezů".

    Edvin: Uf, tak DAI teda asi fakt ne. Třeba ze Skyrimu se stala poměrně zábavná hra, když jsi do něj správně nakombinoval módy (je to hezčí, je tam víc obsahu a daj se stáhnout společníci, co se chovaj jakž takž normálně- dokonce nadabovaní) ale s tímhle už si asi nikdo moc neporadí. Origins byly docela nadějný, takže je to škoda.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Kdyby někdo už dohrál DA:I anebo si to koupil a ta hra ho znechutila, tak at mi klidně pošle ProductKey ;-) ... jako dárek ... :D
    Já si to klidně zahraji a dohraji ... ovšem, ale až bude nějaká slušná verze CeZtiny, jinak se nedostanu ani z Prologu. :-(
    Ne ... samozřejmě že si dělám legraci ... :-D
    Moc mě to láká si zahrát DA:I, ale jedině s DragonKeep a se svými vlastními rozhodnutími a se svým osobním příběhem a ne že mi tvůrci vnutí jejich verzi.
    Nehrál jsem tak dlouho a nerozčiloval se mnohdy u Jedničky a Dvojky jen proto, abych pak ve Trojce hrál úplně něco jiného.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    DA:I je zkratka rpgcko pro masy, takze od toho nic necekam, na druhou stranu DA origins me celkem bavilo, tak ze si to nakonec stejne jednou zahraju, ale pockam par let az to bude na stemu a v nejake sleve, zakladat ucet na originu si kvuli tomu nebudu
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Kivane, prošlo :D my to hrajem ... hodně volně a pán jeskyně byl v premiéře, připravil si žůžo dobrodrůžo, ale předpokládal, že půjdem po dějový lince, zachraňovat princeznu či co :) Poslal na mě pár "zádrhelů", ale po chvíli to vzdal (měl jsem nehoráznou kliku) a na nálehání ostatních jsem se k nim znovu přidal. Každej taky dostal helmu, tak proč ne, že?
    Ovšem pán jeskyně byl na mě nasranej, možná i proto, že jsem úspěšně odlákal skupinu od hlavního cíle, uprosil jakéhosi lodníka aby nás vzal na palubu a pak zařízl celou posádku podpálil loď a zmizel v divočině. :D

    No, tak na DAI opět zapomenu... DAO jsem si kdysi koupil poté, co jsem ho dohrál, čistě abych podpořil tvůrce, ale zdá se, že to znovu nehrozí

    A je to Pillars hratelný sólo? Za předpokladu, že nebudu šílenej plošákovač nebo tank. Poslední dobou mě nějak serou lidi a promítá se to i v těhle hrách :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:

    A je to Pillars hratelný sólo? Za předpokladu, že nebudu šílenej plošákovač nebo tank. Poslední dobou mě nějak serou lidi a promítá se to i v těhle hrách :)

    No, záleží na tom, jakou pojedeš obtížnost, ale nemyslím si, že by se to dalo sólovat za jiné povolání než za mága. Takhle jsem taky dohrál IWD 2, sólovka za zaklínače (závěrečný boj byl peklo, než jsem způsobem pokus-omly zjistil, že jsou hlavní bossové obzvlášť zranitelní jedním konkrétním kouzlem).
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Pán jeskyně si mohl najít způsob, jak vás nenápadně vrátit do hlavní linky. Všechny cesty vedou do Pardubic:) A kdyby byl svině, mohl mít lodník bratra mocného theurga, který by se začal zajímat, co že se na té lodi stalo :) My jsme nikdy žádnou princeznu neosvobozovali, asi nám PJ nevěřil, že bysme jí vrátili v pořádku domů. Když nad tím tak přemýšlím, náš PJ skoro vůbec nedával do hry ženský postavy. Jednou šel náš alchymista do bordelu a měli tam jenom trpaslice:)

    Myslím, že sólo to žádné povolání nezvládne. Vždycky se najde nepřítel, který je zrovna pro tohle konkrétní povolání k neporažení. Za pokus by stál chanter nebo cipher. Oba obstojně kouzlí (ne moc plošinově) a v boji taky nejsou úplně k ničemu. Kdybych to musel projít s jednou postavou, vybral bych si jednoho z nich.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Konverze modu Tactic do BG2:EE je už téměř hotová...
    Pak si hru s radosti projedu ještě jednou.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin Hele, hodláš vydat nějaký ucelený balík MODů včetně češtiny nebo už rovnou přeložené, aby se s tím nezkušený BFU-hráč nemusel mordovat, popřípadě vydal návod, které MODy společně a jak za sebou se mají instalovat? ;-)
    Díky moc. :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    @Edvin Hele, hodláš vydat nějaký ucelený balík MODů včetně češtiny nebo už rovnou přeložené, aby se s tím nezkušený BFU-hráč nemusel mordovat, popřípadě vydal návod, které MODy společně a jak za sebou se mají instalovat? ;-)
    Díky moc. :-)

    Existují tři pravidla, které se musí dodržovat:

    1) Nejdřív použij aktuální češtinu (po instalaci módů ti už nová čeština nepůjde)
    2) Pokud máš módy, které mění okolní prostředí, SILNĚ se doporučuje se začít novou hru
    3) Nejdří se instalují módy postav (jako je Saerileth), potom módy úkolů (jako je Unfinished Business) a nakonec módy dialogů (jako jsou Romantické příležitosti).

    Minimalizuje se tak konflikt módů.
    Já jsem ho na EEještě nezažil, ale v minulosti to nebylo zas tak vzácné, protože hodně módů modifikovalo stejné místa.
  • KailKail Member Posts: 84
    Mě vrtá hlavou, proč nejde čeština u modu, které jí nabízí v instalátoru. Konkrétně DSotSC a NPC mod (ten jsem zkoušel jenom částečně). Je chyba u mě v instalaci, nebo v ji mody upravene pro EE neobsahují?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kail
    Na to ti můžu odpovědět.
    Původní mód DSotSC byl plně přeložen do češtiny, ale EE verze už není původní mód a obsahuje více postav a více dialogů. Proto je čeština dávno neaktuální, ale asi ji pořád nikdo neodstranil z instalátoru.
  • KailKail Member Posts: 84
    A NPC mod? A vím, že už jsem se tě na to jednou ptal, ale nedokázali bychom tyhle věci nějak ošetřit, aby to fungovalo jak má? Mě přijde docela škoda, když jsou někde z velké části hotové překlady, které nikomu neslouží. Přitom ten NPC mod je opravdu hodně výživný.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    O tom taky něco málo vím.
    Kdysi se to překládalo a já jsem překlad sledoval, ale dokončilo se cca 40% a pak se od toho upustilo.
    I kdyby se do toho teď chtěl znovu někdo pustit, tak by to nemělo smysl, protože mód ještě nebyl upraven pro EE. Ale autor už dávno říkal že pracuje an převodu, takže je možné, že se jednou dočkáme.
  • KailKail Member Posts: 84
    A co teda teď hraju, když NPC mod není upraven pro EE:

    http://gibberlings3.net/forums/index.php?app=downloads&showfile=908

    Hele @Edvin, čteš ty vlastně někdy příspěvky ostatních lidí, nebo si jenom vybíráš klíčová slova?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Delší články mě většinou rychle začnou nudit, takže si jenom vybírám klíčová slova :smiley:

    Ale teď vážně, na stav NPC modu jsem se už dlouho nedíval a když jsem se nyní koukl na seznam modů které BG2 podporuje, tak tam nebyl. Až teď jsem si uvědomil, že je to BG1 a né BG2, takže moje chyba.

    Jinak, informace o překladu máš tady:
    http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?f=10&t=3424
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Hm, dohrál jsem IWD a musím říct, že docela zklamání... bylo to takový neslaný, nemastný, dialogy byli moc linearní a přitom ukecaný. To finále bylo pak dost otravný. Neskutečně mě sralo to finále, záporáka jsem (jako osamocenej čaroděj) samozřejmě nedal na poprvé a vždycky jsem musel absolvovat ten dementní rozhovor, než jsem přišel jak na něj...
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Co si pamatuji, tak v puvodnim BG2 existoval neofiko mod Darkest Day pro ToB, pro ktery asi uz nevysla cestina, aspon o tom nevim.
    Skoda, ze tohle nebude aj v EE. :-(
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Kdo dneska nevydrží až do 3 do rána, tak není fanda Baldurs Gate !
    :smiley:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Posledních 15 minut !!!
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited July 2015
    Počkej jako těch pár řádků na úplným konci stránky, to je všechno? :O Sem čekal fakt trochu víc, když kolem toho byl takový humbuk...

    Edit: Jo aha, ono to má teď vlastní stránku, stále ovšem nechápu, proč na to nelinkujou z baldursgate.com, když právě tam byl odpočet
    Post edited by Idaho on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Anglický originál = Iol Gem
    Český překlad = lolit

    Jsem v koncích... :smiley:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak v souvislosti s Dragonspear přemýšlím za co rozjet BG. Dohrál jsem za solo stopaře a solo čaroděje. Jaké povolání tak nějak nabízí odlišný styl hry a přitom je dost silný na solo hraní, popříapdě pro malou grupu? Nějaký tip?
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Já rozehrál nedávno jedničku za multipovolání druid/bojovník. Zatím mne to docela baví.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    edited July 2015
    klerik/hranicar, klerik kvuli tomu at muzes tezit z vysoke moudrosti, kterou ziskas z knizek v BG, navic knezska kouzla jsou silna jako prase a hranicar proto, ze se s nim da hodit snaze vic bodu nez s bojovnikem, problematicke pasaze hry muzes projit stealtove a kdyz mu do jedne ruky strcis "cep veku" a do druhe "crom faeyr", tak je to strasnej valec
  • DudoDudo Member Posts: 361
    edited July 2015
    klerik/hranicar je super, raz som to tak presiel a bavilo ma to. Teraz hrajem za hraniciara - lucistnika, naposledy som s nim hral asi pred 10 rokmi. 5 * do dlheho luku a je z neho paradny sniper : )

    p.s. alebo este klerik/bojovnik, neskor sa tusim da 3* dve zbrane, 5* na kladivo a 5* na dlhy mec : )
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak hraničáře jsem měl v podobě toho stopaře a probodával jsem, plížil se... teď uvažuju nad urá stylem s barbarem :D Naházet pořádný bodíky a sekat to hlava nehlava :D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Malý a nevinný dotaz, tak mě neukamenujte:
    Chystám takovou jednorázovou akci, při které bychom si rádi zahráli BGEE v multáku, tedy já bych si rád zahrál a ostatní jsem ukecal. To je ovšem kámen úrazu. Ostatní to nebudou pravděpodobně nikdy více hrát, tudíž je kraviny kupovat další dvě hry = jede na cracklé verzi mulťák popřípadě jde použít ta jedná má koupená?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Idaho - Máš-li Beamdogovou nebo GOG (Steam nwm, ale asi taky) verzi tak normálně přes IP a Hamachi de v pohodě hrát mulťák. Byl sem na tom uplně stjně jako ty - pár známejch a dlouhéééj "večer" :smile:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Super, díky
  • XavikXavik Member Posts: 89
    edited August 2015
Sign In or Register to comment.