Skip to content

BG2:EE, kwestia wersji polskiej oraz jej instalacja

1111214161730

Comments

  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @swit na górze tej strony masz paczke Bahamuta - w niej są dzwięki samouczka.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    dzięki. Jest już nowa wersja wrzucona z tutorialem i brakującymi dźwiękami z BG2 które zostały zaimportowane do BG:EE przez Black Pits: http://www.shsforums.net/files/file/1112-polish-language-localization-for-bgee/
    Teraz powinien być już komplet.
    ALIENmacu67
  • pablo88pablo88 Member Posts: 2
    Posiadam BG2:EE w wersji angielskiej chyba bez modów ( wersja z GOG ) i chciałbym zainstalować do niej full spolszczenie ( dubbing+teksty ). Proszę o poratowanie jakimś linkiem do sprawdzonej i działającej wersji full spolszczenia.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited February 2015
    Jak idą pracę nad tłumaczeniem? Kto się nim teraz zajmuje po odejściu @cherrycoke2l ? Ostatni update był aż 5 miesięcy temu, kiedy można spodziewać się następnego?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Etamin W tej chwili ja zastąpię @cherrycoke2l, jeszcze chwila potrzebna będzie na sprawy organizacyjne, sporo osób się wykruszyło, więc pewnie niedługo dam jakiś nowy wątek z rekrutacją. Na więcej informacji musisz poczekać.
    cherrycoke2lEtaminRadnon
  • pablo88pablo88 Member Posts: 2
    edited February 2015
    swit said:
    Pobrałem i zainstalowałem te pliki jednak poza filmem początkowym z legendarnym głosem Piotra Fronczewskiego nie mam dubbingu polskiego. Menu główne i dialogi ( tekst ) w grze są po polsku jednak głosy ( poza główną postacią ) są angielskie... Dodatkowo aktualizacje dziennika również w języku angielskim. Da się to jakoś zmienić? Chciałbym pełny polski dubbing i polskie napisy ze starej wersji a z nowości dodanych w EE ewentualnie angielskie skoro jeszcze prace trwają.

    EDIT: Pokombinowałem i przekopiowałem pliki dźwiękowe do odpowiednich folderów dzięki czemu mam już polski dubbing jednak dziennik nadal mam po angielsku... Pomoże ktoś?
    Post edited by pablo88 on
  • XqwztsXqwzts Member Posts: 3
    Witam

    Chciałem zapytać jak idą postępy nad spolszczeniem? :) Oraz czy dałoby radę wrzucić te polskie dialogi (dźwięki) na jakiś inny serwer? Nie mam zaufania do tych chomików... A zarówno shsforums jak i 4upfiles nie da się ściągnąć gdyż pobieranie jest przerywane po kilku sekundach bądź minutach. Bardzo prosiłbym o jakąś odpowiedź i pozdrawiam w pocie pracujących nad spolszczeniem tego epickiego dzieła. ;)
  • maneromanero Member Posts: 392
    Ostatni update był pół roku temu, ale jakiś miesiąc temu nowy lider zespołu zapowiadał aktualizację. Póki co cisza.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    @Xqwzts masz coś nie tak z łączem internetowym, albo w chwili ściągania z SHS były jakieś problemy z serwerem. Spróbuj jeszcze raz. Ludzie codziennie pobierają gigabajty danych z SHS bez żadnych problemów. Jeśli nadal będziesz miał kłopot z przerwanym połączeniem to zaopatrz się w jakiś program wspomagający ściąganie np. flash get.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
  • XqwztsXqwzts Member Posts: 3
    edited March 2015
    @swit Cały czas jest to samo. Nawet przy użyciu FlashGet pobieranie kończy się po kilku sekundach. Co prawda mam internet bezprzewodowy ale na zasięgu LTE śmiga mi bardzo szybko, pobieranie mam spokojnie ponad 1 megabajt na sekundę, więc wątpię aby to było przyczyną. Próbowałem również pobierać inne pliki... i dalej nic. Jakieś rady oprócz FlashGet..?
    @Etamin Wiem że jest gotowa paczka dokładnie przeczytałem wszystkie 14 stron tematu ;) Ale jak napisałem nie idzie za cholerę tego ściągnąć stamtąd.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited March 2015
    @Xqwzts przed chwilą ściągnąłem całą paczkę, z pełnym wykorzystaniem łącza (bezprzewodowe). Gdyby były problemy z SHS, to ktoś by już to zgłosił, więc problem musi leżeć w twoim komputerze/systemie/łączu internetowym. Spróbowałbym jeszcze z inną przeglądarką (zwłaszcza jeśli używasz Internet Explorer). Mam za słabą prędkość uploadu żeby wstawiać paczkę gdzie indziej dla jednej osoby. Zauważ, że obie paczki mają już blisko 1000 pobrań i nikt tu nie zgłosił problemów.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Ja też ściągałem bez problemu przez Chrome'a.
  • XqwztsXqwzts Member Posts: 3
    edited March 2015
    @swit sprawdzałem na kilku przeglądarkach i jest to samo. Nigdzie nie miałem takich problemów jak tu... (znaczy na SHS) No nic, poszperam w internecie, może wujek google powie mi gdzie leży przyczyna. Dzięki za pomoc.
  • CernCern Member Posts: 5
    A ja ponawiam pytanie czy ktoś instalował spolszczenie na Androidzie ? Chętnie kupie także wersje mobilną ale wolał bym jednak wersje PL.
  • maneromanero Member Posts: 392
    viader said:

    @manero spokojnie będzie update

    i jak tam updejt?
  • superfly86superfly86 Member Posts: 31
    Czemu beamdog nie zleci przetlumaczenai jakiemuś zespołowi odpłatnie ? Może ktoś by się tym zajął profesjonalnie np bdip, playloc, gamesubs ? Płaci się za niedokończony produkt...ale jako klient mam swoje wymagania...
  • KazakKazak Member Posts: 18
    Ja też kupiłem drugą część będąc pewny, że jest po polsku, jak pierwsza. Szczerze mówiąc, było to zagranie strasznie nie fair.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Przecież nigdzie nie napisano, że BG2EE dostępne jest w polskiej wersji językowej. Inna sprawa, że szkoda że polskie tłumaczenie stoi w miejscu ;<
  • CernCern Member Posts: 5

    Czemu beamdog nie zleci przetlumaczenai jakiemuś zespołowi odpłatnie ? Może ktoś by się tym zajął profesjonalnie np bdip, playloc, gamesubs ? Płaci się za niedokończony produkt...ale jako klient mam swoje wymagania...

    Ja myślę że jest to raczej pytanie bezpośrednio do Beamdog'a, raczej wątpię aby śledzili oni Polskie forum, a nawet jeśli to przecież nie mają tłumaczy więc i tak nic z niego nie zrozumieją :p

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @superfly86 To prawda Beamdog nie wynajął żadnego zespołu do tłumaczenia, miał ku temu własne powody. Za to wspiera nas, a z czasem coraz bardziej ;) Nie chcę tu mówić za dużo, ale to nie jest tak, że działamy bez żadnego wsparcia i im nie zależy. Powodem dla którego nie ma wciąż pełnej lokalizacji, jest ogrom tekstów do przetłumaczenia. Kilka razy więcej niż przy BG:EE.

    @Cern Forum ma doskonałych moderatorów, nie zdziwiłbym się gdyby kilku śledziło Polski dział pomimo braku znajomości języka, w obecnych czasach coraz łatwiej jest przetłumaczyć tekst z jednego języka na drugi.

    @manero Mam małą zapowiedź, dzisiaj wieczorem powstanie nowy temat z opisanym postępem prac nad BG2:EE, wrzucę też najnowsze paczki z tłumaczeniami.
    OxvaALIENmaneroRadnon
  • maneromanero Member Posts: 392
    Gdzie te paczki? :>
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    dostępne są nowe wersje paczek z dźwiękami i filmikami dla BG:EE i BG2:EE. Teraz dźwięki są w tym samym formacie co angielskie - ogg. Pozwoliło to ZNACZNIE zmniejszyć ich rozmiar. Ponadto przywrócono trochę dźwięków (więcej informacji w readme).

    Podczas instalacji rozszerzenie plików zmieniane jest na wav (to pic, format pozostaje ogg, tak jak w przypadku dźwięków udostępnianych przez Beamdog), więc nie wystarczy już ich skopiować - mod trzeba zainstalować. Paczka BG2:EE nie posiada już komponentu z plikami TLK - te będą udostępniane częściej przez viadera: http://forum.baldursgate.com/discussion/40588/polska-wersja-oraz-dubbing

    http://www.shsforums.net/files/file/1112-polish-language-localization-for-bgee/
    http://www.shsforums.net/files/file/1113-polish-language-localization-for-bg2ee/
    viader
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Jak stoi sytuacja z dziennikiem? Pamiętam, że "Ważne wydarzenia" były po angielsku. Dla kogoś kto nie chce rekrutować nowych NPC, ten element jest jedynym nieprzetłumaczonym, a niestety dość mocno rzuca się w oczy.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Etamin nie mam gry zainstalowanej w tej chwili, jakbyś zapodał mi id stringu to mógłbym sprawdzić/poprawić udostępnić paczkę z poprawką
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited March 2015
    @viader No właśnie ja też nie mam zainstalowanej, dlatego pytałem. Zainstaluję w takim razie i dam ci znać, czy są tam jeszcze luki w tłumaczeniu, czy nie.
    EDIT: Wciąż jest po angielsku. Kod to 96383 - pierwszy wpis "Ważne wydarzenia" w dzienniku, zaraz po uwolnieniu z klatki.
    Post edited by Etamin on
  • CalatrasCalatras Member Posts: 2
    @viader Wyskakuje mi błąd archiwum przy nowej paczce bg2:ee (http://www.shsforums.net/files/file/1118-bg2ee-polish-localization-tlk/). Bardzo proszę o reupload :)
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Calatras mi wypakowuje się bez błędów, spróbuj pobrać ponownie może cały plik ci się nie ściągnął :)
Sign In or Register to comment.