Skip to content

BG2:EE, kwestia wersji polskiej oraz jej instalacja

18911131430

Comments

  • VejneVejne Member, Translator (NDA) Posts: 42
    edited August 2014
    @Sarevokp
    Mniej więcej jedna trzecia Black Pits2 jest już przetłumaczona i trwają prace nad korektą. Trudno powiedzieć, kiedy to zostanie opublikowane, bo musimy jeszcze raz teraz przejrzeć wszystkie dialogi Hexxat z Cieni Amn po korekcie i to też wypuścić.
  • SarevokpSarevokp Member Posts: 11
    edited August 2014
    A ta jedna trzecia Black Pits 2 to jest tak, że jak to tu wrzucicie to będzie można pograć np do trzeciej walki z polskimi napisami czy to jest porozrzucane część dialogów z początku, a część z końca ?
  • VejneVejne Member, Translator (NDA) Posts: 42
    @Sarevokp Nie zajmuję się osobiście TBP2, więc ręki sobie uciąć nie dam, ale wydaje mi się, że jest to tłumaczone w miarę chronologicznie. Na pewno tłumaczeniom są poddawane spójne części analizy.
  • ConanPL111ConanPL111 Member Posts: 1
    Witam. Jako ,że jestem na ukończeniu Baldura 1 chciałbym się zapytać jak wiele tekstu zostało jeszcze do przetłumaczenia i kiedy można się spodziewać premiery PEŁNEGO spolszczenia do BG2:EE ?
  • XantorXantor Member Posts: 110
    z moich obserwacji to raczej pełne przy dobrych wiartrach za około rok
  • wht111wht111 Member Posts: 24
    Xantor said:

    z moich obserwacji to raczej pełne przy dobrych wiartrach za około rok

    nawet śmiechłem :D

  • SarevokpSarevokp Member Posts: 11
    Porównując ilość tekstu do przetłumaczenia w BG2EE i w Black Pits 2. Gdzie jest więcej ?
  • VejneVejne Member, Translator (NDA) Posts: 42
    Oczywiście, że w BG2.
  • SarevokpSarevokp Member Posts: 11
    edited August 2014
    Źle to napisałem. W procentach gdzie jest więcej ? 70% w BG2EE do 30% w Black Pits 2 ? O to mi chodziło.
  • RadnonRadnon Member, Translator (NDA) Posts: 218
    Nowego tekstu zdecydowanie więcej jest we właściwym BG 2 niż w samym BP 2. W zasadniczej grze każdy z nowych BNów ma bardzo rozbudowane wątki, w których jest dużo różnego rodzaju dialogów i opisów. Arenowy Black Pits nie ma z tym porównania.
  • AtarinAtarin Member Posts: 19
    Orientuje się ktoś czy jest jakaś opcja na wgranie polskiej wersji w obecnym stanie na iPada bez jailbreaka?
  • maneromanero Member Posts: 392
    Szykuje się jakiś po wakacyjny update tłumaczenia? :)
  • XantorXantor Member Posts: 110
    w temacie o błędach cherry pisał że wrzuci "za tydzień" ale to było prawie 3 tyg temu więc raczej pozostaje czekać ;/
  • AldarionAldarion Member Posts: 16
    Szkoda, że to wszystko trwa tak długo...
  • isgorath1isgorath1 Member Posts: 24
    A ja chce się dowiedzieć kiedy wreszcie Black Pits2 zostanie przetłumaczone bo w zasadzie tylko to mnie teraz interesuje. Zaglądam tu dosyć często i brak jakichkolwiek info o postępach, a właśnie takie poinformowanie o postępach(tudzież ich braku) by się przydało :)
  • VejneVejne Member, Translator (NDA) Posts: 42
    1/3 Black Pits2 została już przetłumaczona, kolejna część jest w trakcie tłumaczenia. Wkrótce pojawi się jakiś update, a niedługo później też wszystkie dialogi z Hexxat SoA.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Wrzuciłem nową wersję pliku dialog.tlk.

    Changelog 14.09
    – Uzupełnione brakujące tłumaczenia w kwestiach Rasaada
    – Poprawki zgłoszone na forum

    W ogóle to przepraszam, że tak późno, ale byłem zawalony pracą (praktycznie odcięty od sensownego internetu) oraz pracą magisterską. Teraz mam trochę wolnego przed obroną i na tapet pójdą dialogi Hexxat z SoA. Mam nadzieję, że w tym tygodniu się wyrobię i będzie jeszcze jeden update.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @cherrycoke21 możesz na szybko napisać co zostało jeszcze do przetłumaczenia?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Etamin – Czekam na resztę Neery z SoA (podobno jest przetłumaczona, ale nie wiem jak z korektą), Dorn z SoA – prawie cały, Rasaad, Hexxat, Neera z ToB. Do tego jakieś 3/4 TBP.
  • SarevokpSarevokp Member Posts: 11
    cherrycoke2l czy w następnym update będzie coś z TBP ?
  • donprezodonprezo Member Posts: 1
    Ogromne propsy i podziękowania za wykonane tłumaczenia, świetna robota!!
    Czy mógłbym poprosić o reup paczki z dubbingiem na jakiś stabilny serwer bez logowania?
    rar z anonfiles jest uszkodzony, pobieranie z 4upfiles z prędkością 20kbps ma małe szanse powodzenia :/
    Z góry dzięki!
  • DarkLukiDarkLuki Member Posts: 2
    Jak zainstalować polską wersję?
    Należy pobrać plik dialog.tlk i podmienić ten z folderu lang\en_EN.

    Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć pliku dialog.tlk u siebie na komputerze, dodam, że grę mam na steamie i nie wiem gdzie są te pliki i foldery. Ktoś wie jak mi pomóc ?
  • XantorXantor Member Posts: 110
    F:\SteamLibrary\SteamApps\common\Baldur's Gate II Enhanced Edition\lang\en_US a bez steama poprostu odcinasz to steamowe
  • DarkLukiDarkLuki Member Posts: 2
    Dzięki Xantor znalazłem dzięki Tobie. U mnie dokładnie jest to pod:

    C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Baldur's Gate II Enhanced Edition\lang\en_US
  • macu67macu67 Member Posts: 56
    Witam, ma ktoś jeszcze paczkę z polskimi filmami z BG2? Link na drugiej stronie nie działa niestety
  • qbolqbol Member Posts: 2
    Mam amerykańską wersje BG:EE, po instalacji spolszczenia mam następujący błąd: http://postimg.org/image/4eyqhypmz/ ma ktoś jakiś pomysł? (Nie mam folderu en_UE, tylko en_US
  • MathewMathew Member Posts: 3
    Czy wiadomo coś odnośnie spolszczenia wersji na Ipada (napisy) ?
  • AtarinAtarin Member Posts: 19
    @Mathew‌ niestety raczej wiadomości nie są dobre, napisy zostaną wrzucone dopiero kiedy spolszczenie zostanie w pełni skończone i raczej tak jak w przypadku BGEE nie ma szans na częściowe spolszczenie na iPadach. (Ostatecznie można spamować prośby do Trenta Ostera na twitterze)
  • MathewMathew Member Posts: 3
    spolszczenie na ipada otrzymaliśmy po roku więc tutaj...jeżeli byłaby analogia to luty
  • AtarinAtarin Member Posts: 19
    ale też w BGEE było mniej tekstu do przetłumaczenia, więc wszystko zależy od tego kiedy zostanie skończone tłumaczenie BG2EE, ponadto nawet po zakończeniu prac nad spolszczeniem, trzeba będzie pewnie parę miesięcy czekać na kolejnego patcha z spolszczeniem
Sign In or Register to comment.