Skip to content

Průběh BG 1 EE

24

Comments

  • irendieirendie Member Posts: 421
    Na jakou obtížnost hraješ?
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Na normální, sou nějaký prudký a dost mě řežou, asi budu muset pobíhat, odpálit mágy a tak dále. Vůbec si nepamatuju, že by tak zběsile plošákovali - dva mraky, pavučina ...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Budeš VELICE překvapen tím, jaké změny chystají s novým patchem.
    Na obtížnostech se vyřádili nejvíce. :wink:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited March 2016
    Proč?
    Na solo je podle mě normální obtížnost optimální, na ty vyšší je to už víc opruz než zábava

    Jo, tak jsem ho už zprasil a ten zásek byl očividně jen zmatek. Ti mágové se totiž nešoupou za mnou, ale doprostřed místnosti - jakmile jsem vyměnil Baldurovu za Kielovu helmu, do slotu připravil pavoučí zhoubu a zaútočil z boku, tak už to šlo. Vtipné bylo, že na mě Tazok zaútočil až když jsem vylezl ven. Jinak je škoda, že ve hře není nějaká kloudná po-koncovka. Člověk musí loadovat final save, pak vyběhnout ven a zase pádit přes bludiště a gildu ven, kde se všichni tváří, jakože Saveroka teprve pronásleduju
    Post edited by Idaho on
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    Btw, jdou nějak do hry vložit vlastní "avataři"?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Zkrátka bude velké čoro moro.
    Jak by se ti líbili koboldi, kteří mají 100 HP ? :smiley:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    To by se mi moc nelíbilo, zrovna u těhle potvor mám raději navyšování obtížností počtem jedinců a ne hp...
    chris212 said:

    Btw, jdou nějak do hry vložit vlastní "avataři"?

    Myslíš portréty? https://forums.beamdog.com/discussion/7461/heres-how-to-use-custom-portraits/p1
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    @Idaho
    Díkes
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Už jsem tu misi vyřešil a byla to prkotina, sic to byla chyba hry. :-)
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    Schválně bych se zeptal na jednu věc, jestli ji chápu správně. "Boj se dvěma zbraněmi" neznamená, že postava může používat třeba meč a dýku zároveň ne? Kamarád mě o tom včera přesvědčoval, "že to tak prostě být musí". BG sice nehrál, ale podle svých slov má nahráno dost a tohle si jinak vyložit neumí :D Je na tom něco pravdy? Abych se přiznal, ať jsem zkoušel cokoliv co mě napadlo, dvě zbraně zároveň jsem postavě do rukou prostě nedostal :/
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    edited March 2016
    chris212 said:

    Schválně bych se zeptal na jednu věc, jestli ji chápu správně. "Boj se dvěma zbraněmi" neznamená, že postava může používat třeba meč a dýku zároveň ne? Kamarád mě o tom včera přesvědčoval, "že to tak prostě být musí". BG sice nehrál, ale podle svých slov má nahráno dost a tohle si jinak vyložit neumí :D Je na tom něco pravdy? Abych se přiznal, ať jsem zkoušel cokoliv co mě napadlo, dvě zbraně zároveň jsem postavě do rukou prostě nedostal :/

    "Boj se dvěma zbraněmi" znamená přesně to co popisuješ, tedy zbraň v každé ruce. Musí se pochopitelně jednat o jednoruční zbraně, obouruční meč nebo třeba halapartnu do každé ruky nedostaneš. Druhá zbraň se v inventáři dává do pozice pro štít. Aby to šlo, nesmíš mít ve slotech žádnou obouruční zbraň, ani střelnou.

    Vidíš to například tady:

    https://forums.beamdog.com/uploads/FileUpload/37/0a4d1df11ea86c5efe68fefc1af554.jpg

  • chris212chris212 Member Posts: 20
    @Kokocudaci Sakra, tak já BG1EE dohrál celý se schopností boje se dvěma zbraněmi na druhý úrovni a přitom jsem měl jen jeden meč. To jsem se moc nepředvedl :(
    Každopádně, díky...
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak ono to není vyloženě na škodu... navíc třeba kombinace greywolfova meče a dýky jedu by mohla být dost dobrá. Jde spíš o to, že pak musíš bodovat dvě zbraně.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Nutno dodat, že v půdovním BG možnost používat 2 zbraně vůbec nebyla.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Mno @chris212 ...BG (a samotny AD&D system) je dosti komplikovany. Pokud budes mit otazku, klidne se zeptej.

    Boj dvema zbranemi funguje tak (jak Kokocudaci napsal), ze das druhou zbran do pozice pro stit.
    Ale pozor na to, ze neni to tak jednoduche, ze budes mit "mec a dyku".
    Teda, muzes mit cokoliv ale pravdepodobnost, ze se trefis je zavisla na zbrani, jenz v te-ktere ruce mas a kolik * mas u "Proficiency" (co je to v cestine...dovednost?) u te zbrane.

    Thac0 (To-hit-armour-class 0) je cislo a pravdepodobnost utoku a funguje tak, ze cim min, tim lepe.
    A pokud mas treba bojovnika s 3 * u dovednosti se dvema zbranemi, tudiz na trefu s prvni zbrani nebudes mit postih, ale u druhe ruky (off-hand) postih -2.
    To neni tak zle, protoze druha zbran znamena +1 utok za kolo a to se vzdycky hodi.
    Tudiz teoreticky u dvou nemagickych mecu bude mit bojovnik se zakladni THAC0 treba 16 utocne cislo 16/18 pro hlavni/druhou ruku.
    V pripade, ze das do druhe ruky dyku, na kterou nemas zadnou dovednost, muze byt THAC0 az nekde kolem 16/22 - a cokoliv nad ~18 je uz hodne zle a nad 20 se vlastne ani nemusis pokouset.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Hm, jak měl porobíhat ten Rashaadův quest? Protože poté co jsem 50 dní běhal z doků do Nashkelu a zpět, jsem tho musel pustit přes consoli a
    pak na mě konečně zaútočili v docích. Zprasil jsem je. Byl malej dialog a od té doby zas nic


    Případně je nějakej kód přímo na tu poslední mapu? Rád bych to dodělal
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Idaho said:

    Hm, jak měl porobíhat ten Rashaadův quest? Protože poté co jsem 50 dní běhal z doků do Nashkelu a zpět, jsem tho musel pustit přes consoli a

    pak na mě konečně zaútočili v docích. Zprasil jsem je. Byl malej dialog a od té doby zas nic


    Případně je nějakej kód přímo na tu poslední mapu? Rád bych to dodělal
    Už bys měl mít myslím přístupnou mapu, musíš z mapy nashkelských dolů jít jižně. Zkus to.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited April 2016
    To právě nejde. Už sem lecos pogooglil, pochopil jsem, že je tam zákeřnost s mapou, nebo jak vůbec spustit tu část v docích. Zkusím to ještě z jinýho sejvu

    Edit: Aha, on tam byl svitek - toho jsem si nevšim, neb po mě šla ohnivá pěst. Vyřešeno. Díky za pomoc

    Pokud by měl někdo problém spustit "akční" část (po dvouch rozhovorech) tak musí do doků a použít C:SetGlobal("Rasaad_Plot","GLOBAL",1) do konzole
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak jsem včera projel Rasaadův Q a musím říct, že příjemně překvapil. Teda ti mniši byli hrozný paka, nepadlo nic zajímavého a ani xp moc nebylo, ale co se týče příběhu a lokace, tak lepší než u Neery nebo Dorna
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Souhlas. Mne přišel prisernej ten Neerin quest. A nejvíc bych si pral, kdyby predelali ty strašně hnusný lokace exteriérů, který do grafiky BG1 vůbec nezapadají.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    To mě ani tak nevadilo. Obojí jsem chápal jako už trochu jiné země, daleko od hlavní části. Je teda pravda, že u Rasaada to byl takový mix icewind dale, BG2 a Planescape, ale užil jsem si to.
    Ovšem nepřišel jsem na to, jak rozlousknout ty klece, jinak přes loadování
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mě přišly všechny nové postavy celkem nesympatické a neužitečné, ale Rasaadovy Q byly rozhodně nejlépe napsané.
    Neera byla příšerná, Dorn byl nudný a u Hexat jsem měl chuť provést si lobotomii.
    Jediný Baeloth je zajímavý, vtipný a užitečný :smile:
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Hlavně z Neery jsem měl pocit, že je to dvojnice Imoen, přijde mi, že mají úplně stejný charakter.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No jo, standartní vzor naivní puberťačky, který se často používá v dnešních hrách.
    Kdyby z ní raději udělali učednici rudého draka, mohlo to být mnohem zajímavější.
    Divocí mágové jsou druhý nejotravnější typ mágů.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited April 2016
    Já když jedu mága, tak vždycky divokýho. Máš kouzlo navíc za specializace, můžeš do všech škol a na vyšších levelech ti při normálnim castění skoro náhodnej efekt nenaskakuje. A úprava úrovně pro danej spell před castem je sice trošku otravná, ale když napražíte Past lebku s o 5 vyššim levelem... :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    A nebo když už jsi hodinu neukládal a vyhodí ti to náhodný efekt "ztrácíš veškeré zlato", sranda jak sviňa :smiley:

    Když už mága, tak je nejlepší volba učedník rudého draka.
    Jednak má o plovinu více HP než všichni ostatní mágové, jednak má 3 prdele odolností a bonusů do obrany (klidně si může metat ohnivé koule pod nohy) a jednak odpadá otrava s hledáním a kupováním (ty nejlepší se fakt prodraží) svitků. Zvlášť v BG1 je naprosto bezkonkureční. Lepší už je jenom Edwin, protože jeho amulet je šíleně OP.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    No, když hodinu neukládáš tak seš v háji. Sem zvyklej ukládat každou chvíli z Gothicu, kterej měl (a bez modů pořád má) takovejch bugů, že člověk nevěděl dne ani hodiny... ehm, polhodiny a čtvrthodiny... kdy to spadne.
    A oni se ty náhodný efekty odvíjej od spousty věcí a s dobrou inteligencí a po prvních pár levelech ty nejhorší skoro vymizej. Když sem jel za divokýho mága, tak mi zlato nezmizelo ani jednou (to se povede vždycky jen Neeře, ale Neera je prostě Neera...).
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    Edvin said:

    A nebo když už jsi hodinu neukládal a vyhodí ti to náhodný efekt "ztrácíš veškeré zlato", sranda jak sviňa :smiley: .

    To mě docela pobavilo... Ale aspon už vím že za divokýho mága raději ne-e :D:D
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:

    Když už mága, tak je nejlepší volba učedník rudého draka.
    Jednak má o plovinu více HP než všichni ostatní mágové, jednak má 3 prdele odolností a bonusů do obrany (klidně si může metat ohnivé koule pod nohy) a jednak odpadá otrava s hledáním a kupováním (ty nejlepší se fakt prodraží) svitků. Zvlášť v BG1 je naprosto bezkonkureční. Lepší už je jenom Edwin, protože jeho amulet je šíleně OP.

    Tak mne napadá, při hraní za tuhle postavu/rasu - jsou pak následně v BG2 nějaké části dialogů s draky, kteří ve hře jsou, jiné/bonusové oproti běžným rasám/povoláním? Nikdy jsem za tuhle postavu nehrál, tak mě to teď napadlo.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Dračího učedníka tam přidala až EE a nejsem si jistý, jestli tam něco přidávali a jestli na to vůbec mají práva. Myslím, že ne.
    Caszidy
Sign In or Register to comment.