Skip to content

Torment: Tides of Numenera

IdahoIdaho Member Posts: 608
edited January 2016 in čeština
Planescape: Torment je hra která poznamenala každého kdo ji hrál, no a právě tam zřejmě čerpá inspiraci Torment: Tides of Numenera. Jestli se "novému" tormentu podaří zabodovat tak jako Bezejmenému před lety můžeme zatím jen hádat a doufat. Hra je stále ve vývoji.
Momentálně běží beta a pokud se zůčastníte předprodeje, máte šanci si ji vyzkoušet. Já čekám na finální verzi a češtinu





Web: https://torment.inxile-entertainment.com/

A dneska mi ještě poslali (jsou v tomhle až skoro otravně aktivní) jeden song z OST


tatok
«1

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Do téhle hry vkládám velké naděje.

    Po masivním zklamání kterým bylo Pillars of Eternity (nezajímavý příběh, nudní společníci, nevyvážená povolání a velký krok zpět, co se týče combatu) to může být poslední šance na dobré izometrické fantasy RPG (co se týká scifi, tak tady máme výborné shadowrunery) za HODNĚ dlouhou dobu (Poslední byl snad Dragon Age: Origins).

    Ať se mě opováží zklamat, protože od této hry očekávám alespoň druhý Planescape Torment, ne-li víc.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mno, raději tlumím svá očekávání, abych nebyl zklamaný a už vůbec nečekám, že by to překonalo Planescape Torment. Osobně bych řekl, že PT byl vrchol, který v dnešní době už nikdo nezdolá. Je teda pravda, že se o to snad zatím nikdo ani nesnažil.

    Jako tomuhle projektu fakt fandím, hru už jsem si předkoupil, ale docela se to táhne, ještě chvíli potrvá, než bude finální verze a pak zas budu čekat na češtinu. Takže je lepší se kolem toho moc nevrušovat :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, jestli čekáš na češtinu, tak přeju hodně trpělivosti :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo, bude se hodit... jenže já si to v té angličtině tak neužiju, no...
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    RPGwatch.com označil nový torment za nejočekávanější RPG

    http://www.rpgwatch.com/show/article?articleid=366
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Pro mě je to nejocekavanější RPG minimálně za posledních 5 let.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak dneska mi přišel info-email - pokud jsem to pochopil správně, tak hra obsahuje skoro milion slov :open_mouth:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Planescape Torment měl 1 051 992 slov.

    Jen pro srovnání:

    IWD:EE - 513 029 slov
    BG1:EE - 560 476 slov
    BG2:EE - 1 445 289 slov
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    Pro mě je to nejocekavanější RPG minimálně za posledních 5 let.

    Noooooo, já se nejvíc těším na Banner Saga 2 (vyjde už velice brzy!).
    O druhé místo se pere BG:SoD a Zaklínač 3: Krev a víno.
    Torment je kvůli fiasku s Pillars of Eternity až na 3-4 místě.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Meh
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Pro mně druhá nejočekávanější hra. První je Kingdom Come, na historické RPGčko čekám už roky.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2017
    Hmm, dozvěděl jsem se že v Tormentu (který vychází za 5 dnů) máte předem daný obrázek hlavní postavy a vypadá naprosto příšerně:


    Tak jsem si s ním trochu pohrál:


    Teď už se na něj dá trochu koukat, nemyslíte?
    Já bych s tak příšerným obličejem hrát nedokázal...
    Post edited by Edvin on
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Ajéje, nějak moc velkej mládežník :D
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Mozno ze ta chybajuca polka vlasov ma nejaky vyznam, tie symboly su mozno nejaka mapa ; )
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tos tomu moc nepomohl :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2017
    Dudo said:

    Mozno ze ta chybajuca polka vlasov ma nejaky vyznam, tie symboly su mozno nejaka mapa ; )

    Není to mapa, je to symbol který představuje různé přesvědčení.
    Je celkem běžný, není to žádné super duper magické tetování :smile:
    Mirak said:

    Tos tomu moc nepomohl :D

    Snažil jsem se zůstat co nejvíc věrný původnímu originálu.
    Nemůžu za to, že původní originál vypadá jako 15 letý fakan.
    Ten můj už vypadá jak 17 letý fakan, což je alespoň nějaký pokrok. :D

    Ještě si s tím pohraju, ale je docela těžké udělat někoho staršího než je (v práci jsem byl zvyklý dělat přesný opak). Bradu a čelist už jsem rozšířil, rty zmenšil, oči přebarvil a přidal trochu vlasů. Hádám, že bych mohl ještě zkusit trochu rozšířit lícní kosti a pokusit se přidat nějaký ten lehký porost na tvářích.

    Jestli máš pro mě nějaké doporučení jak to ještě zlepšit, rád si ho poslechnu.


    Každopádně se připravte, že na tuhle tvář bude čučet po celou hru, protože jediná další možnost je projít hodně složitým procesem se speciálním editorem, exportováním, vytvářením nových datových souborů a přepisováním těch původních.

    Edited:
    Tak jsem ten obrázek upravil ( teď má 18 :D ), ale pořád to není ono.
    Chtěl bych ho dostat tak na 25.
    Možná to dělají ty oči...

    P.S.
    Budu ten obrázek výše každou chvíli měnit za aktuální a poslouchat vaše připomínky.
    Teď je tam aktuální verze.
    Post edited by Edvin on
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Je mi to celkem jedno, nějak zvlášť portréty neprožívám.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Podle mě to spíš dělaj vlasy a čelo. Stín přes bradu a tváře -jakože strniště by taky mohlo pomoct. K tomu ještě nějak zakrýt tu rozhalku - hodit tam triko a už se to možná dostane k věku který je od nás míň jak deset let :D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited February 2017
    No a je to venku ;)
    Torment: Tides of Numenera dnes ráno vyšlo.

    Ti kteří už měli staženou betu si stáhnout jen 1,5 gb update.
    Předplatilé dostanou své digitální klíče po přihlášení tady: https://torment.inxile-entertainment.com/user/private/rewards pod možností "rewards => keys"
    Zbytek si hru musí teprve koupit nebo čeká až jim přijde předobjednaná krabička
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já čekám tak na první 3-4 velký patche :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Však já taky teď rozehrál Tyranny :D
    Edvin
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Hmm, už to pěkných pár hodin hraju a mám smíšené pocity.
    Rozhodně je dobré, ačkoliv to (minimálně zatím) není nijak úžasné.
    Každopádně ta hra je spíše adventura s prvky RPG než skutečné RPG.
    Navíc má směšně nízkou obtížnost, kterou nejde změnit. (Boje se dají odsolovat)

    Za nějakých 10 hodin jsem bojoval jen 2x a v druhém případě jsem byl tak znuděný nedostatkem akce, že jsem ten boj sám vyprovokoval :-)

    Každopádně vývojáři se hned den po vydání omluvili, že hra neobsahuje spostu věcí které slibovali
    http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-31-torment-tides-of-numenera-apology-stretch-goals

    Za zmínku stojí například chybějící společníci (ve hře jich je 6 ale bylo slíbeno 9), města a Buh ví co je ještě.
    Zajímalo by mě, jestli už je lidi začali srovnávat s Seanem Murrayem :D

    Prozatimní verdikt:
    Zahrajte si raději Tyranny :#
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Omluvili se asi měsíc před vydáním, ne den po vydání.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    V jakém směru je to adventura?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2017
    Mirak said:

    Omluvili se asi měsíc před vydáním, ne den po vydání.

    Moje chyba, nečtu data :D
    Odkazy na ten článek se začaly všude oběvovat před pár dny, tak jsem automaticky předpokládal že je to aktuální.
    Každopádně ani to je neomlouvá. Měsíc před vydání už byla hra prakticky hotová a dávno jim muselo být jasné že nemají šanci splnit všichny sliby co dali.
    Mirak said:

    V jakém směru je to adventura?

    Chodíš, kecáš a sem tam vyjímečně sebereš nějaký předmět.
    VŠECHNY případné boje (u 90% z nich musel být člověk skoro debil aby se do nich pouštěl. Byly to "boje" které jsi musel vyprovokovat u normálně mírumilovných jedinců aniž by jsi zo toho něco měl) na které jsem zatím narazil (hraju nějakých 16 hodin) byly nepovinné (soupeř se dal přesvědčit nebo nějak podvést). Na nějaké random fighty, obří bosse nebo dugeony plné silných nepřátel můžete zapomenout.
    Post edited by Edvin on
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já je z toho nevyviňuju, nebylo to z jejich strany férový, na druhou stranu měsíc předem a den poté je dost rozdíl.

    Jo, takže jsi to s tou adventurou vlastně jen tak plácl, ok :smile:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    Jo, takže jsi to s tou adventurou vlastně jen tak plácl, ok :smile:

    Nic jsem neplácl.

    Hrál jsi někdy izometrickou adventuru Stasis?


    Torment ji OPRAVDU silně připomíná.
    Spíše než RPG je to už "jen" adventura s prvky RPG.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Shodou okolností jsem ji dohrál asi před měsícem :)

    To, že je v Tormentu málo soubojů a hodně rozhovorů z toho ale ještě v žádném případě nedělá adventuru. A izometrický pohled s tím pak absolutně nijak nesouvisí. Takže z toho, co jsi zatím napsal fakt musím usuzovat, že jsi to jen tak plácl no :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    To, že je v Tormentu málo soubojů a hodně rozhovorů z toho ale ještě v žádném případě nedělá adventuru.

    A co přesně dělá ze hry adventůru?

    1) 90% hry jsou rozhovory a běhání z místa na místo? SOUHLASÍ
    2) Po inventáři se ti povaluje hromada harampádí které různě koubinuješ, používáš, nebo měníš za jiné? SOUHLASÍ
    3) Je skoro nemožné zemřít? SOUHLASÍ
    (Je smutné že u dnešních adventur je to považované za úplně normální)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    1) Když jsi nakousl Stasis, tak kolik je tam rozhovorů? Oh yeah, nula :) Primární rozdíl mezi rozhovory v adventuře a v RPG je ten, že v 90 % adventur mají na rozdíl od RPG rozhovory zcela lineární průběh a stejně tak postava v adventuře nemá žádné vlastnosti, kterými rozhovory nějakým způsobem ovlivňovala. Naprosto masivní rozdíl.

    2) Sbírání, kombinování a používání předmětů je samozřejmě jeden z nejdůležitějších znaků adventur. O tom ale v minulých příspěvcích vůbec nemluvíš. Sbírání příběhových předmětů je přítomno v každém RPG. A falloutovské "captain obvious" používání předmětů typu použití lana na výtahovou šachtu, použití opravené součástky na polámaný generátor nebo použití jedu na studnu prostě nejsou adventurní prvky a to ani přesto, že to mechanicky funguje stejně. Věřím, že rozdíl v tom při své inteligenci vidíš. Torment jsem nehrál, pokud je tam frekvence a obtížnostně stejné používání předmětů jako třeba ve Stasis, tak prosím.

    3) Úplný nesmysl. Je samozřejmě tuna adventur, ve kterých zemřít nemůžeš, ale i stejná tuna, kde můžeš umírat bez varování na každém kroku a to i bez obligántního varování (hlavně starší adventury).

    Ono s termínem "RPG s prvky adventury" se sice nešetří, ale těch her je reálně úplně kurevsky málo. Nejznámější je samozřejmě fantastická pentalogie Quest for Glory.
Sign In or Register to comment.