Skip to content

Neverwinter Nights: Enhanced Edition

MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
Oznámeno.
«1

Comments

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Meh :D zrovna nedávno jsem si řikal, že bych to mohl konečně dohrát, ale zrovna u tohodle nějak EE verzi nevyžaduju, to spíš u IWD II, jeětě radši bych bral Fallout nebo dokonce Albion :D
    Caszidy
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No, sice jsem se sám u Beamdogu na protest uvrhl do dobrovolného exilu, ale kouknu se co bych mohl udělat, aby jste mohli hrát v češtině.
  • UranUran Member Posts: 65
    Držím palce. Ale tuším, že to bude zase pr... jak kra...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited November 2017
    Po pravdě, nejvíc by EE sedla Arcanu.

    Zrovna třeba Fallout 2 je luxusně hratelný s Sfallem a Restoration projectem. Všechno je v jednom instalačním balíčku.

    Bral bych i ten IWD2, kde by se mi líbilo, kdyby pak navázali nějakými DLC ve stylu SoD. V podstatě by nebyli kreativně nikterak limitováni.
    Caszidy
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Nikdy mi tahle hra k srdci nepřirostla. A ani si nemyslím že dokáže dneska něco nabídnout případným novým hráčům...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Original campaign opravdu ne, ale oba datadisky jsou skvělý.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mirak said:

    Po pravdě, nejvíc by EE sedla Arcanu.

    Zrovna třeba Fallout 2 je luxusně hratelný s Sfallem a Restoration projectem. Všechno je v jednom instalačním balíčku.

    Jo, Arcanum EE by bylo fajn.
    Fallouta bych si právě nejradši zahrál jedničku
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Mirak said:

    Original campaign opravdu ne, ale oba datadisky jsou skvělý.

    Originál kampaň jsem dohrál s neuvěřitelným sebezapřením a k datadiskům jsem se pak už nedostal. Jdou hrát bez návaznosti na původní hru? Respektive musím mít vytvořenou postavu, která dokončila původní kampaň, nebo půjde začít rovnou datadiskem?

    Za mě Fallout 1+ 2, Arcanum, Albion (v tomhle pořadí).

    Hodně mě potěšilo, že se snad prý KOTOR2 dočkal na Steamu edice v níž je zakomponovaný "restored" obsah (dialogy + cut scenes, droidí planeta, továrna na výrobu HK-47, snad i Gennoharadan?), bohužel zatím nebyl čas se do toho pustit.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Caszidy said:

    Mirak said:

    Original campaign opravdu ne, ale oba datadisky jsou skvělý.

    Originál kampaň jsem dohrál s neuvěřitelným sebezapřením a k datadiskům jsem se pak už nedostal. Jdou hrát bez návaznosti na původní hru? Respektive musím mít vytvořenou postavu, která dokončila původní kampaň, nebo půjde začít rovnou datadiskem?

    Za mě Fallout 1+ 2, Arcanum, Albion (v tomhle pořadí).

    Hodně mě potěšilo, že se snad prý KOTOR2 dočkal na Steamu edice v níž je zakomponovaný "restored" obsah (dialogy + cut scenes, droidí planeta, továrna na výrobu HK-47, snad i Gennoharadan?), bohužel zatím nebyl čas se do toho pustit.
    Určitě, v datadiscích hraješ za novou postavu a děj z OC je jen zmíněn. Pro tebe ideální stav.

    Dřív jsem byl celkem odpůrce KOTORu 2. S Restoration projectem je to jiný kafe, na hru jsem úplně změnil názor. A to ne primárně kvůli novým lokacim, ale spíš kvůli restaurovaným dialogům a scénám s postavami, dostává to všechno mnohem hlubší rozměr, je z toho úplně jiná hra.
    Caszidy
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Idaho said:

    Mirak said:

    Po pravdě, nejvíc by EE sedla Arcanu.

    Zrovna třeba Fallout 2 je luxusně hratelný s Sfallem a Restoration projectem. Všechno je v jednom instalačním balíčku.

    Jo, Arcanum EE by bylo fajn.
    Fallouta bych si právě nejradši zahrál jedničku
    Jedničku jsem hrál úplně stejně před 3 měsícama a v pohodě jsem si to užil. Najdi si FIXT patch.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    Original campaign opravdu ne, ale oba datadisky jsou skvělý.

    Naprosto souhlasím.

    Originální kapaň je skutečně nudná, pomalá a lineární.
    Ale "Hordes of Underdarks"...
    (Prakticky celý datadisk o drowech a démonech)

    Podle mě v mnoha ohledech předčí dokonce i oba Baldurs Gate a příběhově je jen kousíček za Planescape Torment. Jedna z nejlepších her co jsem kdy hrál. Čestinu vám zařídím hlavně kvůli sobě protože si to rád znova projedu s trochu vyleštěným grafickým kabátem :smile:
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Hm, to zas ne, Hordes of the Underdark je fakt skvělej, ale jestli se příběhově něco blíží PST, tak je to datadisk ke dvojce Mask of Betrayer, kterej je ještě o level výš, než HotU.

    Jako nevím, styl grafiky mi vždycky přišel strašidelně hnusnej. Kdyby to aspoň překopali do enginu dvojky, tak proč ne, ale že by ten facelift v traileru vypadal oproti originálu nějak zvlášť fantasticky mi teda rozhodně nepřijde. Nevylučuju, že si to časem pořídím, ale vzhledem k tomu, že jsem obě NWN v posledních dvou letech dohrál, nemám k tomu aktuálně moc motivaci.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    Hm, to zas ne, Hordes of the Underdark je fakt skvělej, ale jestli se příběhově něco blíží PST, tak je to datadisk ke dvojce Mask of Betrayer, kterej je ještě o level výš, než HotU.

    No, Mask of Betrayer byl rozhodně dobrý o tom žádná, ale neřekl bych že byl lepší než HotU.
    Není možné, že je tvé hodnocení trochu zkalené, kvůli nelibé grafice?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited November 2017
    To v žádným případě. Ty datadisky jsou si v lecčem podobný, ale i kvůli tomu to svádí je srovnávat. IMO HotU ty řadíš výš čistě kvůli své lásce k temným elfům.

    A ona první kapitola (celá třetina hry) v Hlubině, respektive v Undermountain je docela nuda, velice srovnatelná s procházením nekonečných dungeonů v OC. Hra začne být dobrá až příchodem do Underdarku.

    MotB považuju skvělou od začátku do konce. Ústřední příběh je mnohem hlubší, než HotU, hlavní postava má mnohem zajímavější a "planescapovější" problém. No a co si budeme nalhávat, vzácné zasazení Forgotten Realms hry do Rashemenu je taky velkej taháček. Ale i hlavní "záporňák" mi jaksi přijde o parník lepší. Dál poukážu na epické momenty typu setkání s Myrkulem nebo covenem čarodějnic v potopeném městě.

    MotB taky rozhodně neublížilo, že už si vytvořilo malinkaté podhoubí z OC, která je výrazně kvalitnější, než OC z jedničky. Byť MotB na OC navazuje šalamounsky, tak setkání s některými postavami z jedničky je velice silné.

    Parťáci by možná i byli srovnatelní, ale MoB parťáci oplývají přeci jen větší interaktivitou a vlastními questy nebo třeba transparentním ukazatelem vlivu. V tomhle ohledu holt HotU parťáci zaostávají, ale nejde to vyloženě na vrub lidem, kteří je psali, z velké části za to může engine.

    HotU strčí příběhově do kapsy leckterou hru, ale MotB ne. MotB hráče nutí ještě mnohem víc přemýšlet o svých rozhodnutích a většina z nich je při nejlepším morálně šedá.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    Ale i hlavní "záporňák" mi jaksi přijde o parník lepší.

    Kdo je hlavní záporňák z MotB ? :D
    Žádného si tam nevybavuju...

    I kdybych přiznal že mají tyto hry srovnatelně kvalitní příběh, tak výpravu má rozhodně lepší HotU. Ačkoliv jsem se dobře bavil, tak mě ten ukazatel duševního absťáku spíše obtěžoval. Příběh byl dobrý, ale docela kolísal. Když by jsi odstranil právě to setkání s Myrkulem a covenem čarodějnic tak by hře moc "opravdu" památných momentů už nezůstalo. Bylo tam dost hluchých míst. Třeba akademie Rudých čarodějů (a to miluju Edwina a všechny rudé čaroděje) bylo vyslovené peklo, protože jsi jen pobíhal tam a zpět a prakticky nic se tam nedělo. A závěrečná bitva byla (zvlášť když ji srovnáme s tou epickou z HotU) dost slabá.

    Já přiznávám že mám rád drowy (však jsem o nich přečetl už skoro 30 knížek) a démony, tak je pro mě HotU ještě větší srdcovka a to neznamená že bych kvůli tomu automaticky nedokázal vidět objektivně.

    MotB vyšel o hodně let později a celkový pokrok tam byl hodně znát o tom žádná (ačkoliv ani v MotB nebylo tak dobře udělané blokování jako v HotU kde postavy prostě jen nepromáchly ale skutečně zkřížili zbraně nebo se vyhnuly). Ale pokud bych se měl podívat pouze na příběh, děj (nebo-li to, jak je příběh podáván) a hratelnost (jak dobře se hra ovládá a jak moc tě to ovládání baví) tak mi přijde, že je HotU prostě lepší.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, otázkou je spíš - budou datadisky součástí EE verze a stojí to za to aby člověk dal to cca pětikilo bez toho, že by hrál originální kampaň?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:

    No, otázkou je spíš - budou datadisky součástí EE verze a stojí to za to aby člověk dal to cca pětikilo bez toho, že by hrál originální kampaň?

    EE verze bude předělávka diamantové verze která obsahuje veškeré datadisky.
    Datadisky nijak nenavazují na originální kampaň (ale oba datadisky na sebe navazují), sledují úplně jiný příběh úplně jiného hrdiny. První je trochu kratší než originální kampaň ale troufám si říct že HotU je i delší než orinální. Oba jsou však bezesporu lepší než originální kampaň.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Nevím, jestli nezaměňuješ slovo výprava se slovem výpravný, skoro bych řekl, že jo, jinak to nedává moc smysl.

    Akademie rudých čarodějů je pro mě pořád lepší, než první akt HotU plus některé lokace Underdarku typu "ostrov golemů", "ostrov nemrtvých" a pár dalších dungeonů, které jakoby vypadly z oka vypadly OC. I město ilithidů mohlo být zpracováno lépe. Když jsem hrál HotU naposledy, měl jsem problém přesně s těmihle místy, kde v podstatě pořád jen procházíš generické Aurora dungeony. V HotU jsou skvělé momenty jako obrana drowího města, která epická je, ale závěrečný fight s Mephistotelem je zajímavý, asi jako samotný Mephistoteles (jsem strašně originální zlý ďábel).

    Nejen, že herní doba ani jednoho z datadisků jedničky fakt nepřesahuje délku OC, ono se to tomu ani neblíží :) Pokud v OC plníš všechny questy, tak je to naprosto neskutečně dlouhá hra! Jsem si celkem jistej, že ani kombinace herní doby obou datadisků nepřesahuje herní dobu OC :) OC jsem poprvé dohrál před nějakými 8-9 lety a když jsem to hrál před 2 lety podruhé, tak jsem si myslel, že už se blížím ke konci a oni mě čekaly ještě celé dva akty! :) Jak už jsem byl asi zblblej aktuální průměrnou herní dobou současné produkce, tak jsem vůbec nemohl uvěřit, že to může bejt tak dlouhý :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Díky, ale pořád nevím, jestli se to vyplatí :D EE klidně podpořím, ale hlavní kampaň skoro určitě hrát nebudu + tu mám pořád rozjeté tyranny, PoE a teď ještě PST a BG :D + Hraju Neverwinter online :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited November 2017
    Počkal bych až to bude ve slevě. Třeba na GOGu je neEE verze o polovinu levnější a zas takovou přidanou hodnotu v NN:EE nevidím a už vůbec ne za dvojnásobnou cenu. Říkám, hrál jsem to před dvěma lety, nainstaloval jsem tuším jeden komunitní patch a bylo to v pohodě hratelný. S EE k BG se to podle mě vůbec nedá srovnat.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Kdysi jsem si sehnal origoš i oba DD a po chvíli hraní jsem to musel ukončit, protože se mi vůbec nelíbil engine, Menu atd. :-(
    Ted jsem myslel, že to zkusím si znovu zahrát v novém kabátě, ale docela jste mě odradili. ;-)
    To radši zůstanu u osvědčeného BG1-2 a dokončím DD k DA1:O a dokončím znovu DA2:K, abych měl připravený save pro DA3:I, až vyjde dokončená čeština. :-D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:



    Nejen, že herní doba ani jednoho z datadisků jedničky fakt nepřesahuje délku OC, ono se to tomu ani neblíží :) Pokud v OC plníš všechny questy, tak je to naprosto neskutečně dlouhá hra! Jsem si celkem jistej, že ani kombinace herní doby obou datadisků nepřesahuje herní dobu OC :) OC jsem poprvé dohrál před nějakými 8-9 lety a když jsem to hrál před 2 lety podruhé, tak jsem si myslel, že už se blížím ke konci a oni mě čekaly ještě celé dva akty! :) Jak už jsem byl asi zblblej aktuální průměrnou herní dobou současné produkce, tak jsem vůbec nemohl uvěřit, že to může bejt tak dlouhý :)

    Hmm, možná že mě trochu mate to, jak neuvěřitelně prázdná byla celá originální kampaň. Obrovské lokace kde skoro nic nebylo. Proto když si ji zpětně vybavuju a s srovnávám s HotU (který je napěchovaný obsahem) tam mi přijde že byla mnohem kratší než ve skutečnosti byla.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak problém je i se strukturou vedlejších questů typu: Najdi 6 krystalů. Krystaly jsou samozřejmě nahodile rozmístěný po všech dostupných lokacích, aby byl hráč donucen všechno projít :)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jinak si myslím, že se OC aspoň jednou projít vyplatí. Hlavní hrdina a příběh jsou sice v datadiscích odlišné, ale několik postav z OC se v HotU objeví a znalost děje z OC zážitek rozhodně vylepšuje.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    Kdysi jsem si sehnal origoš i oba DD a po chvíli hraní jsem to musel ukončit, protože se mi vůbec nelíbil engine, Menu atd. :-(

    Já jsem NWN musel instalovat celkem 4x.
    Vždycky jsem to po pár minutách zhnuseně odinstaloval protože mě to celkově odradilo.
    Nakonec jsem se ale přemohl a (hlavně u datadisků) opravdu se to vyplatilo.

    HotU je rozhodně jedna z 5 nejlepších her co jsem kdy hrál (kdyby to někoho zajímalo, tak ostatní jsou Dragon Age 1, Mass Effect 2, Planescape torment, Baldurs Gate 2)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    By mě zajímalo, jestli původní komplet čeština půjde i do téhle HD úpravy. ;-)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Ok, díky ;) asi do toho půjdu až to bude ve slevě, nebo tak
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    By mě zajímalo, jestli původní komplet čeština půjde i do téhle HD úpravy. ;-)

    Nejspíš ne.
    Četl jsem, že aby tam dostali lepší stíny a aktualizovali engine pro novější systémy, tak museli lec co překopat. Ale ber to z té lepší stránky. Pokud to nepůjde, tak vám češtinu zařídím já a pokud to půjde, tak to stejně nebudete potřebovat, protože vám češtinu stejně zařídím já :D
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2017
    Po dlouhé době jsem znovu zavítal sem na fórum (spíš se teď pohybuju okolo překladu módu (čti neoficiálního datadisku který zčtyřnásobuje herní dobu) Návraty 2.0 pro Gothic 2: Noc Havrana).
    Nevim jestli mi to za to droboulinký zlepšení grafiky stojí. Mám NWN1 jak na DVDčku, tak na GOGu. A vážně nevim čim by mě chtěli nalákat k EE. A stejně jako někteří z vás ostatních - radši bych viděl Arcanum EE.

    Ale dostal sem díky tomu znova chuť nainstalovat komplet BGEE s tim modem kterej to nahodí do jedný hry. Takže sbohem noční spaní, tohle pár desítek hodin zabere... Instalace modů na infinity engin ve většim množství neni uplně pohodlná.
    Nebo že bych si dal Torment EE?
    Ne a ne se rozhodnout... Nainstaluju obojí a nebudu mit čas ani na jedno, to bude asi nejlepší řešení :smiley:
  • DabelmDabelm Member Posts: 27
    Čau Edvine :-) jak to tedy vypadá s češtinou do Neverwinter Nights: Enhanced Edition? Půjde to nějak? Díky.
Sign In or Register to comment.