Skip to content

Velky problem s elementarnym lichom

Franky4Franky4 Member Posts: 33
Na moste v BG2 je v jednej budove az moc silny protivnik, neodobral som mu ani stipku zivota. Je absolutne odolny na vsetko, zbrane, magicke, kuzla a caruje snad s 8 urovnou magickej skoly. Nic nanho neucinkuje, skusal som aj zlom kouzlo ale bez ucinku, neviem ako mam zrusit tie jeho magicke ochrany.

Comments

  • RaLRaL Member Posts: 5
    Já na místo, kde se lich má objevit, dám 5-6 pastí a postavím tam bojovníky. Když se lich objeví, tak ho pasti buď zabijí a nebo ho dorazí bojovníci než stihne nahodit ochrany:)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Lichové sou humus. Budeš potrebovat kouzelnika se spoustou rusicich kouzel. Nebo osvobod hospodu v chudinsky ctvrti, kup si tam sekeru ktera zabiji nemrtvy, vraz ji nekomu do ruky a jeste nez si nahodi ochranu pred zbraneme hned co tam vlezes tak ji po nem hod. De takhle sundat na jednu rano. Pokud mas ale Tactics nebo SCS mod, tak ne.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Na tohle se vyplatí jít až s pořádně vybavenou družinou (aspoň daystar a carsomyr) a jak zaznělo výš, mága s rusicima kouzlama + se vyplatí nakoupit svitky s ochranou proti magii.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Mirak said:

    Na tohle se vyplatí jít až s pořádně vybavenou družinou (aspoň daystar a carsomyr) a jak zaznělo výš, mága s rusicima kouzlama + se vyplatí nakoupit svitky s ochranou proti magii.

    Tou sekerou to de hned na zacatku. A ze to je hned lepsi kdyz mas veci z toho liche :smile:
    Popr. Pokud ti nevadi ze to neni moc fer, tak si sezen ochranu pred nemrtvyma (svitek) a mel by te pak ignorovat. Ale nezkousel sem to, zarucit to nemuzu. A se SCS to taky nejde.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, mne ty navrhy prave přijdou jako polo-cheaty :)
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Mirak Rozumím ti, ale to bys pak nemohl prakticky hrát pasti... to s tou sekerou mi přijde OK, nakonec od toho tam je aby řezala nemrtvé ;)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Taky mi to prijde nefer,pouzivat na nej pasti (jednou sem tak zkousel hrat a obtiznost hry pak naprosto nulova) nebo svitek se kterym te ignoruje. Nastesti muzes hned na zacatku hry proji Strazcovu tvrz (hardcore, ale stoji to za to, aspon prvni patro kdyz uz nic jinyho) a pokud pak mas poradnyho maga a valecnika, tak uz ti nic nebrani v ceste. Nejsilnejsi sou pak natuneny magove, vetsinu bossu ktery nebyli imunni proti zastav cas mi vzdy sundaval Nalie).
    A ta sekyrka funguje taky na toho liche co ho skladas z tech casti tela. Jen musus mit vedle maga a kneze aby stihali rusit jeho ochrany proti magickejm zbranim a vepredu maga se stitem kterym de pohltit i ty sileny kouzla z 9tyho stupne.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Všichni Lichové jdou zabít pomocí jednoduché kombinace kouzla "Zlom" a kouzla "Spěch".
    Tedy, za předpokladu že máš 3-4 bijce se zbraněmi +3 (nebo nějakýma lepšíma +2 kousky). Nemají zas tak moc životů a pokud jim zrušit ochrany na blízko a rychle na ně naběhneš (vyvoální "Zastav čas" jim chvilku trvá a když dostanou dost velké zranění, tak jim to přeruší kouzlo) tak jsou mrtví za 5 vteřin.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    taky se vyplatí mít v partě Keldorna kvůli pravdivému vidění. Některé postavy se rády zneviditelňují...
    Edvin
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kivan
    To je skoro samozřejmost.
    Keldron je (společně s Edwinem) jedna z neužitečnějších postav z celé hry.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    což o to, lich se dá překouzlit a ubojovat. Ale co s demilichem? Přiznám se, že na něj a jenom na něj jsem svitky odjakživa používal...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kivan
    Já jsem svitky proti nemrtvým nikdy nepotřeboval.
    Na demiliche existuje několik dalších strategií.

    1) Prsteny beranidla (demilich má extrémě vysokou odolnost vůči zranění, ale když se poštěstí, tak mu prsten beranidle ubere i polovinu životů). Ty už bohužel nejsou tak užitečné, protože už opravily všechny exploty, které ti umožňovali získat více než jeden. Dokonce už nefunguje ani jejich spojení s dvojníkem nebo valeriovou přilbou...

    2) Palcát na ničení nemrtvých (a pak tu byla ještě taková sekyrka, "Azurové ostří", nebo tak nějak). Zde je ovšem problém, že ne každý zásah ho zabije a ty nemusíš mít dost šancí zasáhnout. Když to ale zkombinuje se svitkem "past na kouzla" tak budeš v pohodě, protože ten pár zásahů jeho uvězněním přežije.

    3) Obklíčit místo kde se objeví zrychlenýma postavama se zbraněmi +4 a umlátit ho dřív než stihne cokoliv udělat (takhle to obvykle dělám já).

    4) Kouzlo falešné svítání (dá se sesílat i z jednoho unikátního dlouhého meče +2)



    Jinak, v mém módu "Unofficial Item Pack" (který je k dispozici i v češtině) Kangaxx dropuje i Kangaxxovu róbu (je víc než slušným rivalem Róby Vecny) která (mimo jiné) dává imunitu na veškeré uvězňující kouzla.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Edwin nechcelo by sa ti zrobit video kde zabijes nejakeho demilicha ?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo
    A jakou taktiku by jsi si představoval?

    Pro mě za mě ti ho třeba zabiju i solo s mým zlodějem bez použití jakýchkoliv svitků, pastí, kouzel a zbraní které mají šanci zničit nemrtvé. :)
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Myslím že na demilichy jsem používal taktiku Štít archonů + palcát ničení u kněze a odolnost proti kouzlu - ochrana + tenserova proměna u mága a zbytek družiny čekal v bezpečí :smiley: A spěch, samozřejmě. Bez kouzla spěch ani ránu :smile:
    Edvin
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Edvin said:

    @Dudo
    A jakou taktiku by jsi si představoval?

    Pro mě za mě ti ho třeba zabiju i solo s mým zlodějem bez použití jakýchkoliv svitků, pastí, kouzel a zbraní které mají šanci zničit nemrtvé. :)

    Ak mas cas tak zrob aj solo aj s partiou :smile:
  • Franky4Franky4 Member Posts: 33
    Dik chalani hral som to po dlhej dobe no a zabil som ho hned na druhy pokus :) a to som ani nic specialne nerobil.

    No moj sucasny porblem s porovnani s lichom je obrovsky :(. A to je ten drak Firkraag. Pouzil som vsetky boosty co sa daju dat ale je nemozne ho porazit. On ma proste odhodi debuffne mi vsetky aury a boosty a dalej uz sa nic neda robit a dorazi ma. Rozmyslam ze pojdem nanho neskor s lepsou vybavou ale ked uz som v tej oblasti chcel by som ho aj porazit.
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    ja delam vzdy draka tak, ze kolem neho zakouzlim kostlivce, nabehnu na neho s jednom bojovnikem, zacnu do neho sekat aniz bych zacal rozhovor, nez si uvedomi co se deje, tak uz ma treba ctvrtinu zivotu dole, pak zacne utocit, debuffne mi toho jednoho valecnika, zameri se na kostlivce, kteri skvele funguji jako stit, pak pribehnu se zbytkem party, ktera do te doby cekala u schodu a zatimco drak mlati kostlivce, tak ja ho dosekam
Sign In or Register to comment.