Skip to content

Off Topic

2456732

Comments

  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    V originále tam byli dva. Kromě Belta ještě jedna vévodkyně a pokud Belt umřel tak partu teleportovala ona. Jenom pokud umřeli oba, tak smůla. V BG:EE nevím, ale mělo by to být stejný.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    ano, su tam obaja a jeden z nich musi prezit. A mozno by sa dalo aj tak, ze ak by Sarevok zabil obidvoch, tak by som vysiel z palaca, isiel do vychodnej casti do gildy zlodejov a odtial potom prenasledoval Sarevoka az k chramu...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Existuje jisté kouzlo " Nezdolné koule " která může pojistit že Sarevok nezabije vůbec nikoho :D
    Dudo
  • azuritazurit Member Posts: 182
    potvrdzujem, ze za Sarevokom sa da ist aj peso tak, ako pise @Dudo
    Dudo
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Dohrál jsem BG:EE, už mám jen Black Pits a svrběj mě prsty, jak to vypadá s BG2 EE? Překvapivě mi došlo, že se ho nedočkám hned příští týden, ale snažím se zjistit, zda na tom dělají, nebo mezitím šoupnou něco jiného
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    Má vyjít toto léto, stejně jako měla BG:EE vyjít minulé léto... takže kdo ví :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No, podle oficiálních informací by to " mělo " vyjít v květnu, ale všem kromě vývojářů je jasné že to nestihnout, když uvážíme problémy a nekonečné oddalování u jedničky.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Díky, takhle mě to stačí, šlo mi více méně o to, abych neodkládal znovurozehraní bg2 o dva roky, takhle se teda budu těšit na léto a pak na Vánoce :D
  • irendieirendie Member Posts: 421
    A pak na velikonoce... a zase na léto... a zase na vánoce... :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No, z technické stránky by BG2:EE vlastně už mělo být z větší části hotovo, protože systém bude stejný jako u BG1:EE, jen si tam zase narvou nějaké nové postavy, pár předmětů a VYJÍMEČNĚ nějaký ten malý úkolek.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    edited February 2013
    Edvin said:

    No, z technické stránky by BG2:EE vlastně už mělo být z větší části hotovo, protože systém bude stejný jako u BG1:EE, jen si tam zase narvou nějaké nové postavy, pár předmětů a VYJÍMEČNĚ nějaký ten malý úkolek.

    po graficke strance neni treba BG2 nijak vyjimecne predelavat, proto bych cekal ze v BG2:EE bude mnohem vic noveho obsahu nez v BG1:EE
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2013
    @Promo16
    Heh, no my jsme taky čekali MNOHEM více nového obsahu u BG1:EE, jelikož 90 % toho co předvedli už stejně udělali fanoušci v komplexních módech jako bylo BGT.

    Hmm, tak si spočtěme co nám za tem MNOHA měsícový vývoj BG1:EE přinesli za nový obsah:

    1) Nakřičeli pár nových hlasů pro hlavní postavu
    2) Udělali pár nových portrétů ( když nepočítám ty od pových postav, tak jsou dost ubohé )
    3) Přidali ( teď už ) čtyři nový pové postavy, při čemž ani jedna z nich nedosahuje takového množství dialogů jako měla ta nejméně ukecaná postava z BG2 a dvě z nich jsou prakticky k ničemu.
    4) Přidali nový, psychedelicky vybarvený inventář, který se okamžitě setkal s odporem a ihned vznikly mody které ho opravily.
    5) Přidali nové " lepší " videa do hry. Většina menších ukázek je dobrá, ale vážně zkazili intro a ountro.
    6) Přidali pár nových itemů
    7) Přidali 2 nové ( ale realtivně prázdné ) lokace na mapě.
    8) Přidali jedno nové povolání
    9) Věnovali zbytečně velké úsilí něčemu tak krátkému jako byly Black Pits a pak to stejně ani nedali do základní hry ( zklamání ).

    Huh, no já nevím kolik lidí jim na to dělalo, ale myslím že i s extrémě líným týmem by to nemělo trvat déle než měsíc.


    Co se týče BG2:EE tak si dávno nedělám žádné iluze.
    Mě osobně bude stačit když konečně vydají alespoň ty Drowy.
    Nic víc nečekám, v nic víc nedoufám, alespoň nebudu zklamaný.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    spoustu lidi si podle me BG1:EE koupilo jen kvuli grafice, to byl proste ten nejvetsi tahak, ja osobne jsem predtim hral BG1 jenom jednou a ani jsem ho nedohral, protoze ta grafika uz byla tak hnusna, ze me to nebavilo, takze vetsi absence noveho obsahu zamrzi, ale jinak jsem spokojeny dostal jsem presne co jsem chtel, tedy BG1 v grafice BG2 a tohle bylo asi jejich hlavnim cilem...nicmene si nedokazu predstavit, ze by do BG2 pridali jen par novych zbrani, placi na to nalepku Enchanced Edition a chteli za to 20 $, to by jim asi hodne lidi omlatilo o hlavu
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    Moc se v tom nevyznám, ale někde myslím tvůrci říkali, že nejvíc času a úsilí zabralo konvertování zastaralýho grafickýho rozhraní do moderního openGL, což znamenalo přepisování velké části zdrojovýho kódu (kvůli tomu vzniklo tolik bugů). Takže grafika je teď opravdu lepší než v BG2. Hrabáním ve zdrojovým kódu taky externalizovali hodně hardkódovaných věcí, takže je teď hra líp uzpůsobená pro módování (a to je pro mě určitě největší plus). Takže i když se mě nový uživatelský prostředí vůbec nelíbí, až tak to nevadí, protože je teď už módovatelný. Věci jako novej obsah jsou dost podružný právě díky snadnějšímu módování.

    Takže asi to samý čekám od BG2:EE. Akorát je otázka kolik práce můžou převzít z vývoje BG:EE a kolik ještě musí udělat. Řek bych ale, že je to ještě spousta práce.
    Valshares
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited February 2013
    Promo16 said:

    spoustu lidi si podle me BG1:EE koupilo jen kvuli grafice, to byl proste ten nejvetsi tahak, ja osobne jsem predtim hral BG1 jenom jednou a ani jsem ho nedohral, protoze ta grafika uz byla tak hnusna, ze me to nebavilo, takze vetsi absence noveho obsahu zamrzi, ale jinak jsem spokojeny dostal jsem presne co jsem chtel, tedy BG1 v grafice BG2 a tohle bylo asi jejich hlavnim cilem...nicmene si nedokazu predstavit, ze by do BG2 pridali jen par novych zbrani, placi na to nalepku Enchanced Edition a chteli za to 20 $, to by jim asi hodne lidi omlatilo o hlavu

    Jen kvůli grafice? Tak to prrr. Já jsem měsíc před vydáním BGEE v pohodě hrál BG 1 a užíval jsem si to grafika negrafika... A "nálepka" Enchanced Edition pro mě znamená lepší hraní na mém nijak výkoném PC (většina součástek starší, kupovaná postupně a levně) protože jak BG 1 tak BG 2 se mi z nepochopitelných důvodů kouše a každou chvíli padá (řešil jsem to 2 tejdny a pak mě to přestalo bavit a hrál jsem jak to šlo...). 20$ není nijak moc když uvážíme pravidelně nepravidelný patche a možnost že ještě něco přibude...
    Taky kompatibilita dílů BGEE bude lepší... I když v tomhle případě bych potřeboval hru s importem celý družiny včetně všeho. Toho se sice nedočkám ale tak jako tak: 20$ není nijak extrémě moc (i když pakatel to taky není) za to co udělali s BG (a doufejme že udělají (a nejlíp ještě víc) s BG 2)

    A když už píšu tak se chci omluvit že jsem přeložil zatím jen několik záznamů do deníku protože spíš teď projíždím chyby v předchozím překladu a překládám to co tam chybí... (většinou požadavky u věcí, váha atd. samý drobnosti ale stringú je tam cca 27 000 a chvíli to trvá projet).
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    irendie said:

    20$ není nijak extrémě moc (i když pakatel to taky není) za to co udělali s BG (a doufejme že udělají (a nejlíp ještě víc) s BG 2)

    odectu-li grafiku, stahl bych si tu hru snad jen v pripade kdyby byla zdarma a mozna ani to ne...
  • TorhamTorham Member Posts: 2
    Zdravím všechny :) a prosím o radu, hraju BE EE, od lokace Dulragś Tower se mi ve všech lokacích množí 2 figury - nějaký Sonner a Jabedah, civilové na ně útočí, nedá se kvůli nim např. projít atd... nevíte co s tím ? Mám stažené všechny opracné patche... díky moc za radu
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    @Torham: tak podle informací z fóra jde o známej, ale ještě neopravenej bug, kdy utíkající postavy dojdou na okraj mapy a opustí ji (což by samozřejmě normálně neměly). Pak se spamujou.

    Takže v tvým případě jsou Sonner a Jebadoh dva z rybářů v oblasti s ankeghy severně od přátelské náruče. Když jim při jejich questu řekneš ať navalí ten tác (či co to je), tak se změní na nepřátelský a začnou zdrhat. V tvém případě teda dva z nich nejspíš doběhli ke konci mapy spustili tak ten bug. Mě se to teda nestalo, takže nevím, jak to vyřešit, ale zkus třeba načíst hru před tím questem a ty rybáře zabít.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mno, já dostal od BG:EE přesně to co jsem očekával - starý dobrý BG vpohodě hratatelný na novejch mašinách, bez cédeček a s datadiskem v kupě. Což je podle mě přesně to co slibovali, o tom, že by to měla být nová hra snad nepadlo slovo a já sem opravdu rád, že tam žádné větší zásahy do hry nebyli. Ale je jasné, že každý mohl očekávat něco jiného, buď podle svého výkladu, nebo prostě na základě jiného článku :)
    Taky je nutno říct, že BG je pro mě srdcovka, vyrostl jsem na něm a tak jsem ochotný dát za něj nějakou tu korunu už jen proto, že ho oživují ;)
    tatokHor89
  • TorhamTorham Member Posts: 2
    Díky za radu, zkusím je pozabíjet a uvidíme, snad z toho nebude mít paladin špatný spaní :)
    Ještě dotaz - nevíte kde jsou v adresáři s hrou soubory se savegamy ? Po dohrání hry bych si je chtěl hodit na flash disk, pri zichr, a nemůžu je nikde najít :( Díky
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    @Torham
    V dokumentech ve složce Baldurs Gate E.E.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited February 2013
    Tak psal jsem @Dudo že sem napíšu něco o Path of Exile tak tady to je:

    Hned pro začátek - hra je plně free2play a za peníze jdou dokoupit jen animace navíc, pár efektů kolem postavy a rozšíření treuhly (která je i bez něj velká dostatečně). Velikost je cca 5GB a každou chvíli vychází nové patche. A stejně jako Diablo III je to MMO. Ale co sá dá dělat...

    Path of Exile je hra naprosto inspirovaná Diablem a Diablem II. Zkušení diabláci se v ní rychle zorijentují ale několik věcí bude novinkou i pro ně.
    Hrajete za vyhnance z kontinentu jménem Oriath na kontinent Wraeclast. Už vytváření postavy připomene Diablo - 6 postav a z těch vybíráte.
    Ve hře jsou 3 hlavní atributy: Síla, Obratnost a Inteligence. Na každé z nich je také zaměřeno 1 povolání: Marauder, Ranger a Witch. Pak jsou dostupnáí ještě 3 hybridní povolání.
    Učit se můžete 2 typy schopností: Pasivní a Aktivní

    Pasivní posilují celkově postavu a její vlastnosti a získávájí se v "talentovém" stromě. Není to žádný malý stromeček (podívejte se na něj tady. Až se načte okýnko dole zmáčkněte F11 a ještě F. Pak oddalte a posouvejte se myší) a dohromady můžete ve hře získat až 111 bodů pokud si správně pamatuju. A nejzajímavější je na něm to, že i když každé povolání v něm začíná na jiném místě a pokud si to zprávně naplánujete není problém hrát za čarodějku která mlátí nepřátele obouručním mečem stejně zručně jako válečník.

    Aktivní schopnosti se získavají vkládáním gemů do slotů ve vybavení. Existují 2 typy gemů - podpůrné a schopnostní. Schopnostní vám přidají nějakou schopnost a pokud je slot s nimi propojen s jiným slotem tak do něho můžete umístit podpůrný který sice zvede náročnost seslání ale nějak posílí danou schopnost (jako příklad uvedu svoji bleskovou nekromantku - mám kouzlo které vyšle 3 chaoticky se pohybující bleskové náboje které se potulují kolem dokud netrefí nepřítele nebo nevyprchají a na něj napojen podpůrný gem který snižuje sice zranění ale jakmile některý z nábojů někoho trefí rozdělí se na 2 (ty se už dále nedělí)).

    Taky truhla na ukládání předmětů je zajímavá tím že má více stránek a je společná pro všechny postavy na 1 účtu.

    Grafika je naturalistická takže nečekejte svítící zbroje a hávy ale dobře vypadající zbroje.

    Hra je v angličtině ale i tak jednoduše pochopitelná.

    Mohl bych psát až do rána ale stejně bych jen napsal to co si sami můžete přečíst buď na oficiálním webu nebo na čeké fanstránce.

    Na konec ještě dodávám že ve hře neexistuje zlato. I tak má ale hra propracovanou ekonomiku o které se více dozvíte zase buď na oficiálním webu nebo na čeké fanstránce.

    Oficiální web

    Česká fanstránka
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    vy co jste rozehrali nobou hru po poslednim patche, ma cenu to kvuli tomu hrat zase od znova? zajima me hlavne to pokracovani romance s neirou? da se to alespon trochu prirovnat k nektere romanci z BG2 nebo je to kratke a trapne? taky jsem si vsiml novych interakci se spoustou npc, proto se chci zeptat pokud rozehraje hru v ceske lokalizaci bude se mi novy text zobrazovat alespon v anghlictine? vim, ze napr u novych kitu se mi nezobrazuje nic, stejne tak u toho "noveho" maga z predminuleho patche
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Promo16
    Bohužel je to opravdu jen hloupé a krátké... :-(

    Kupříkladu Viconie měla v BG2 něco mezi 45 - 50 romančními dialogy při dokončené romanci ( a to nepočítám dialogy v datadisku ), při čemž tam byli i alternativní dialogy takže konečné číslo by bylo cca 60.

    Neera má cca 8 ...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    BTW hoši budu vám vděčný pokud mě podpoříte v nově založeném tématu:

    http://forum.baldursgate.com/discussion/16733/extended-romances-for-bg2ee#latest

    Více méně si stěžuji na to, že pokud chceme mít v BG2 romanci tak MUSÍME hrát za člověka, elfa nebo půlelfa ( v případě Viconie jen za člověka ) a jiné rasy jako třeba trpaslíci, půlorkové, hobiti a gnomové mají prostě smůlu.



    Snažím se prosadit celkem 3 věci:

    1) Aby některé rasové omezení nechali ( někdo prostě fakt nemá rád půlorky ), ale zároveň u všech romancí zvětšili množství povolených ras, aby měla každá rasa alespoň jednu možnou romaci.

    2) Když už nebude rasa pro romanci sedět, tak aby byla alespoň jedna alternativní cesta jak jí dosáhnout. Například specifické přesvědčení ( dobré pro romance s dobrýma, zlé se zlýma ) a určitá výše charisma. Taky by se mohla brát v ohled reputace.

    3) Mírné urychlení romančních dialogů. Já mám platinovou verzi a dialogy jsou PŘESNĚ každých 45 minut odehraného času. U dlouhých romancí jako má třeba Viconie je pak trochu problém s tím že hru dohrajete dříve než dokončíte romaci. Myslím že kdyby to snížili na 30 minut bylo by to ideální.



    Pokud mi na té stránce hodíte k prvnímu komentáři "Like" či "Agree" ( pokud souhlasíte a umíte trochu aglicky, tak může napsat i nějaký pozitivní komentář ) tak tím pomůžete zvýšit šanci na implementaci změn. ( Tohle není můj první pokud o něco podobného a pár změn jsem už prosadil i pro BG1 protože jsem měl dostatečnou podporu komunity )
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    no, uplne idelani by byly nove romance s novymi npc na urovni tech stavajicich, pokud neplanuji nove dialogy do starych romanci, prijdou mi tyhle upravy jako neco bez ceho se klidne obejdu
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Hehe, no jak už bylo řečeno dříve: " Očekává mnoho nového obsahu protože je to EE je docela naivní. "
    Hodně lidí u BG:EE očekávalo hlavně původní hru, která bude "perfektně" vyladěná.

    U BG2:EE toho už není moc co opravovat, ale pár věcí který by šly vylepšit by se pořád ještě našlo ( jako třeba tohle ).
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Můžu si nějak upravit BG:EE v češtině tak, aby se mi místo předmětů/rozhovorů/bůhvíčeho postižených "missing string" zobrazil původní anglický text? Přeci jen se mi líbí víc hrát v češtině a missing string je neuvěřitelně otravná věc. Části hry v AJ mi nevadí (přeci jen hrávám BG 2 v češtině s AJ mody a nevadí mi to :D), otázka je, jak to udělat.

    Tak se ptám, jak to udělat :D
  • irendieirendie Member Posts: 421
    No, musej se z angl. dialog.tlk překopírovat nový stringy do českýho dialog.tlk. Hlásí se někdo jako dobrovolník?
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mám zmatek v dual a multi class - dual class, neboli dvojpovolání je to, co si vyberu u nečlověka už při tvorbě postavy a veškere získané zkušenosti se mi dělí mezi ty povolání. Multiclas je další povolání, které si můžu vzít po dosažení lvl u člověka, s tím, že dokud nedosáhnu stejného lvl nového povolání, jako toho původního, tka můžu používat jen výhody toho aktivního a po vyrovnání se mi pak xp dělí?
Sign In or Register to comment.