Skip to content

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

145791015

Comments

  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:

    @Caszidy
    Předměty a úkoly ne, ale rozhovory samozřejmě ano.
    Přece nemůže čekat že ti bude říkát lásko, když s ní nemáš romanci :wink:

    Tak jsem to samozřejmě nemyslel.
    Jak jsem psal níže v postu, jde mi o hlavní část obsahu těch postav (úkoly, předměty, rozhovory - ale u těch samozřejmě nemyslím ty týkající se romance, když s nimi romanci neplánuju - to by byl nesmysl - jde mi o to jestli ty rozhovory se týkají třeba z 90% jen romance, nebo jestli jejich rozhovory jsou i odvislé od dění hry a tak je poměr obsahu rozhovorů romance x zbytek hry třeba 50:50 atd.)
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Většina rozhovorů (odhadem tak 80%) se týká romance a tudíž neproběhne, pokud není aktivní. Jen občas postavy řeknou něco bez ohledu na romanci, komentují důležité momenty ve hře, nebo kecaj s jinými spostavami (tady záleží, koho máš v družině). Yvette má pár komentářů i k událostem z Innershade a ToDG, protože má stejné autory. Co se ale týká dobrodružství, nezávisí IMHO na aktivní romanci, opět s výjimkou Yvette. Tzn. např. úkoly se Saerileth se spustí, i když romanci nemáš.
    CaszidyEdvin
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2015
    Zase se věnuju BG2 na plné obrátky a rozjel jsem i pár vedlejších projektů.

    Udělal jsem jeden užitečný módík, a právě teď se věnuji překladu dvou masivních módů.
    Myslel jsem že to stihnu přeložit do konce roku, ale předcenil jsem své schopnosti.
    Bude to hotové za pár dnů.

    Pro ty, kdo by chtěli zjistit o jaké módy se jedná, mám tady jednu malou nápovědu:

    @100 = ~Dělá jedno zrnko rýže hromadu?~
    @105 = ~Ne.~
    @106 = ~Ale pokud jedno zrníčko hromadu nedělá, tak když k původně osamělému zrníčku přidáme druhé, tak to také nemůže být hromada. Stejně tak pokud přidáme třetí, čtvrté a tak dále. Pokud libovolný počet zrníček nemůže dělat hromadu, může vůbec hromada existovat?~

    Kdo poznal z kterého VELMI slavného módu to je? :wink:
    Velké množství lidí si kdysi ani nedokázalo představit že by se BG dal hrát bez něho.

    P.S.
    V originále tam nebyla rýže, ale horčičné semínko.
    S rýží to ale zní líp.
    Post edited by Edvin on
  • tatoktatok Member Posts: 174
    No jo, ale když je těch slavných modů tolik :smiley:
  • zlebiszlebis Member Posts: 1
    Zdravím. Nejdou mi spustit patche, když se je zkouším nainstalovat, ukazuje mi to chybu (fattal error), starý návod mi nefunguje a nejde mi to ani po běžné instalaci. nevíte náhodou někdo co s tím je nebo jak to zprovoznit?
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:

    Kdo poznal z kterého VELMI slavného módu to je? :wink:
    Velké množství lidí si kdysi ani nedokázalo představit že by se BG dal hrát bez něho.

    Ještě jsem to nehrál, takže jen hádám, ale nepůjde o Ascension?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited January 2016
    Caszidy said:

    Ještě jsem to nehrál, takže jen hádám, ale nepůjde o Ascension?

    Neblbni.
    Na Ascension jsem dělal už před měsícem :wink:
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Jak jsem, psal - zatím jsem to nehrál, k modům jsem se dostal až teprve teď s vydáním EE.
    Ale tipnul jsem to podle toho, že právě Ascension mnozí označují za nutnost. Takže pokud to není ten, tak možná Tactics? :smile:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Možná :wink:
    Caszidy
  • DzosDzos Member Posts: 7
    Ahoj vsichni, pred nekolika lety jsem hral BG2 s mody, to jeste nebyla enhanced edition. Zaujaly me predevsim mody s pridavnymi dobroduztvimi a taktickymi zlepsovaky (tactics, ascension) a nove predmety, mam rad vyzvy. Uz se mi asi nechce resit modovani stare hry a radeji zkusim Enhanced edition.

    Neni nekde seznam modu v poradi v jakem se maji instalovat spolu s odkazy na aktualni verze? Ctu fora, ale je to pro me trochu zmatene, tady v tomto prispevku jsem si v seznamu modu nevsiml Ascension, pritom jsem koukal, ze by mel uz byt compatible s BG2EE. Tactis je asi mrtvy jak jsem pochopil. Pomuze mi jakykoliv odkaz na prispevek nebo webovky, ktery vam prijde nejlepsi. Zajima me i BG1, dosud jsem ji nehral, prestoze BG2 jsem dohral nekolikrat, tak bych to dal cele v kuse.

    Predem diky za pomoc, driv jsem chodil na Sigil forum, ale to je uz taky nejake mrtve.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited January 2016
    @Dzos
    Módy Ascansion a Tactic nejsou v seznamu, protože ještě nejsou dokončené.
    Je ale docela vtipné že jsi to zmínil, protože oba jsou už skoro ve finální fázi.

    Všechy módy v mém seznamu jsou aktuální verze a navzájem kompatibilní. Ručím za jejich funkci, protože jsem je osobně testoval. Co se týká instalace módů obecně, tak jediné na co si musíš dávat pozor, je vzájemné přepisování.

    Ku příkladu není dobrý nápad, nainstalovat si dva, nebo více módů, které mění stejné herní mechaniky, oblasti nebo postavy. Když máš třeba dva rozdílné Q módy který ovlivňují chování nějaké existující herní postavy, tak instalace obou v lepším případě způsobí, že hra bude brát v potaz jen ten poslední nainstalovaný a v horším případě ti to rozdrbe hru tak kolosálně, že ji budeš muset reinstalovat.
  • DzosDzos Member Posts: 7
    Cauvec a mas za sebe nejaky odhad, kdy mohou byt dokonceny?

    Jeste je takova jedna nahrazka za Tactics : Sword Coast Stratagems...tu jsem tam v tom tvem seznamu nevidel a mela by byt compatible. BG Tweaks apod. uz nejsou potreba v enhanced edition? Tusim Divine Remix jsem jeste mel nebo Rogue Rebalancing...To jsem tu take nezahledl.

    Mimochodem Tower of Deception byl asi nejlepsi quest mod, ktery jsem hral, jsem rad, ze nezapadl v propadlisti exEnhanced BG.

    Ja vim, ze se ty mody navzajem prepisuji, ale nejsem takovej expert, abych procital detailne kazdy mod, takze jsem spis vzdycky vyuzil zkusenosti jinych :) Na BG2 jsem mel asi 15-20 modu a vesmes jsem se ridil tim, co meli vyzkousene ostatni.

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Technicky už si můžeš oba nainstalovat a hrát.
    Tactic je hotové z 95%, chybí jen vylepšený Irenicus v pekle a Ascansion už se taky řeší jen pár detailů na konci.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited January 2016
    Já sem si někdy vytvářel seznam jak instalovat mody. Mám pocit že začneš těma co přidávaj mapy a úkoly, pak NPCčkový a uplně nakonec ty, který měněj mechaniky hry / AI apod. (Tactics, SCS, Ascension, TweakPacky...)
  • DzosDzos Member Posts: 7
    No prave Ascension jsem si skoro jisty, ze ma byt na zacatku...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Pokud mě paměť neklame, tak správné pořadí bylo:
    Unfinished Business, Ascension, Tactics.

    Jinak má irendie pravdu, nejdřív se instalují mapy a úkoly, pak NPC a nakonec změny mechaniky.

    Každopádně vás můžu ujistit, že jakmile vyjde konečná verze Tactics a Ascension, bude tam český překlad. :wink:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Možná má bejt Ascension na začátku, no. Ale rozhodně to chce většinu mechanik až nakonec, jinak pak třeba nefungujou správně v některejch modech. Je to složitý mit hodně modů, no :smile:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Vzhledem k tomu že Ascension ovlivňuje pouze věci v ToB a UB s Tactic zase pouze v SoA, tak by pořadí nemělo být zas tak důležité. Jde hlavně o to, že se jedná o jedny z nejvíce komplexních módů, které ovlivňují obrovské množství věcí.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Dle seznamu kompatiblilních modů s BG2EE, kterej je uspořádanej dle pořadí instalace, by měl bejt Ascension 1., pak content, NPC a romance. Nakonec tweakpacky a upravení AI.

    https://forums.beamdog.com/discussion/23726/bgii-ee-compatible-mod-list/p1
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Doporučte nějaký fajn NPC mod bez romance :wink:
    (Keto, Kelsey a Solaufein ne, ty už jsem zkusil)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Caszidy said:

    Doporučte nějaký fajn NPC mod bez romance :wink:
    (Keto, Kelsey a Solaufein ne, ty už jsem zkusil)

    Když tě nebaví romance, tak je nedělej. Žádné NPC te nebudet nutit do romance.
    To ale neznamená, že si nemůžeš užít zbytek jeho obsahu, jako jsou nové dialogy, úkoly a předměty.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Skončilo mi zkouškové období, tak jsem zase na koni ! :wink:

    Jako omluvu za ty 2 týdny co jsem zahálel jsem pro vás vytvořil malý módík.
    Najdete ho na první stránce pod číslem 25.
    Troufám si říct, že je dost užitečný...
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Edvin
    Jasně, že si můžu vzít nějakou NPC postavu s romancí a nevyužít tu romanci (třeba Kelsey je toho dobrým příkladem, navíc si pak v TOB střihne takovou menší romanci s Imoen, což mi přišlo jako moc fajn oživení), ale většinou to je tak, že pokud hráč tu romanci nevyužije, tak ten obsah NPC postavy je takřka minimální (ano jsou i výjimky). Proto se ptám přímo po NPC postavách bez romance.

    Ten nový mod chválím, hlavně to zpřístupnění Scarlet Ninja-To. Už jsem tu na fóru podobný mod viděl, nicméně ten jednoduše pouze rušil omezení na povolání Monk. Předělání na katanu se mi ale líbí, později určitě vyzkouším. Díky.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin
    Cool, něco při příštím hraním použiju, ten Palcát ničení mi taky vždycky vadil :smiley:
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Narazil jsem na nepříjemný bug. V ToB v Abazigalově doupěti mám v partě Kelseyho a on a Imoen se k sobě vcelku mají. Jejich společné dialogy jsou fajn osvěžení jinak vcelku jednostranně zaměřeného ToB. Bohužel jejich aktuálně poslední "lovetalk" způsobuje pád hry a nedá se mu vyhnout. Uprostřed dialogu Imoen zakouzlí nějaké kouzlo, které způsobí pád hry. Bohužel vzhledem k tomu, že je to v dialogu, nedá se tomu nijak vyhnout.
    Nechce se mi jen kvůli tomu tuhle dvojici rozdělit a jednoho z nich vykopnout. Tak mě napadlo, nedá se někde v EEkeeperu tenhle konkrétní "lovetalk" přeskočit. Ve stylu, že aktuálně se má spustit tento pod číslem třeba 20 a já to změním na 21 a tenhle zabugovaný tak úplně přeskočím? Nebo si to představuju jak "Hurvínek válku"?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Caszidy
    Řekl jsi to celkem přesně.

    Otevřeš si EEKeeper, najdeš svůj save, pak otevřeš výběr "Global Variables" a tam si to musíš najít.
    Pravděpodobně to bude něco, co má v sobě jména "Kelsey" a "Imoen".
    Bude tam nějaké číslo, tak dáš jednoduše numeru o jedna vyšší.
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:

    Skončilo mi zkouškové období, tak jsem zase na koni ! :wink:

    Jako omluvu za ty 2 týdny co jsem zahálel jsem pro vás vytvořil malý módík.
    Najdete ho na první stránce pod číslem 25.
    Troufám si říct, že je dost užitečný...

    Ještě mě napadlo - Nebylo by možné zařadit do tohoto modu i Dwarven Thrower +3 s tím, že by ho mohl používat kdokoliv a nejen pouze trpaslíci? Tohle je totiž ideální zbraň na dálku pro kněze, jenže nikdo ve hře kromě Korgana a případně hlavní postavy ho nemůže používat.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2016
    @Caszidy
    Přidal jsem ho tam.

    Vzhledem k tomu, že ve dvojce je jen jediný trpaslík který je spíše na sekery a za normálního trpaslíka (ruku na srdce) stejně prakticky nikdo nehraje tak by byl tenhle předměl prakticky nepoužitelný. Proto jsem ani nezvyšoval cenu, nebo něco podobného. Jen jsem tomu dal (co se týká používání) vlastnosti obyčejného kladiva.
    Post edited by Edvin on
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Edvin
    Úžasný, moc moc díky!
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Edvin
    A ještě taková možná spíš teoretická věc - napadlo mě, zda by druidi (kromě specializace Shapeshifter, který nemůže nosit vůbec žádnou zbroj) neměli mít přístup k Ankheg Plate Mail. To omezení u druidů pouze na kožené brnění chápu tak, že druidi z filozofických/náboženských/rituálních důvodů nemají užívat kovové věci přetvořené člověkem, že vše by mělo pocházet z přírody (trochu mi ale nesedí, proč tvůrci u druidů nechali scimitary, ale co už) a být pouze lehce zpracovány/opracovány.
    No a vzhledem k tomu, že plátová zbroj z Ankhega je vlastně celá z přírodního materiálu - krunýře ankhega (přičemž druid ani nemusí nějakého Ankhega kvůli jeho krunýři usmrtit, mohl např. zemřít sám, nebo v nějakém "souboji" s dalším Ankhegem, případně kvůli udržení rovnováhy v přírodě, která je pro druidy tak svatá, mohl přeci jen druid nějakého usmrtit kvůli tomu, že se přemnožili, jako se to ostatně stalo v BG1 na mapě nad FAI) tak si říkám, jestli by k ní druidi neměli mít přístup?
    Vždyť co se týče omezení sesílání kouzel, tak kněží také mohou používat i ty nejlepší a nejtěžší plátové zbroje ve hře (pokud na to mají dostatečnou sílu) a bez problémů přitom kouzlit.
Sign In or Register to comment.